„Litesko“ pasisavina elektrą

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010-04-17

Naktimis kaitinami radiatoriai, didėjantys mokesčiai už „gyvatuką“, ruošiamos sąskaitos už naujo karšto vandens apskaitos skaitiklio pastatymą, nerealiai didelės sąskaitos už šildymą – dar nėra visos palangiškiams krečiamos „Litesko“ piktadarystės. Šilumininkai įsigudrino iš žmonių neteisėtai pasisavinti ir elektros energiją.

 

Daugelyje daugiabučių namų šiluminiuose mazguose visą žiemą dūzgia du siurbliai. Vienas iš jų po namo šildymo sistemą į radiatorius varinėja šiltą vandenį. Kitas siurblys, kurio pagalba voniose ir kriauklėse cirkuliuoja karštas vanduo, be perstojo dirba ištisus metus.

Kieno elektros energiją jie naudoja? Gal manote, kad „Litesko“ šilumos mazguose yra pasistačiusi savo elektros skaitiklius ir už siurblių sunaudotą elektros energiją elektros tinklams užsimoka atskirai? Taip turėtų būti, tačiau šilumininkų siurbliai dirba namo gyventojų sąskaita. Jie prijungti prie laiptinių apšvietimo ir kas mėnesį ryja mūsų litus.

Štai Kretingos plento 37 name vienas šiluminis mazgas aptarnauja dvi laiptines, kuriose yra 13 butų. Kovo mėnesį už laiptinių apšvietimą kiekvienas butas sumokėjo po 9,48 lito, vasario mėnesį – po 10,52 lito, o sausį – net po 16,94 litų.

Vadinasi, sausio mėnesį šviesą taupantiems šio namo gyventojams už dviejų laiptinių apšvietimą buvo priskaičiuota net 220 litų suma. Tikėtina, kad realios laiptinių apšvietimo sąnaudos nesiekia nė penktadalio šios sumos.

Visame mieste yra daugiau nei 300 daugiabučių namų. Iš jų gyventojų savo reikmėm „Litesko“ kiekvieną šildymo mėnesį pasisavina po 30-45 tūkst. litų. Per metus šie skaičiai gali siekti apie 330 tūkst. litų.

Be to, „Litesko“ šilumos mazgai įrengti daugiabučių namų rūsiuose, gyventojams nemokant jokio nuomos mokesčio. Be namo gyventojų žinios ir sutikimo šilumos mazgai savavališkai pajungti prie laiptinių apšvietimui skirtų elektros tinklų ir dar nuo palangiškių nuplėšiama už šilumos mazguose veikiančių mechanizmų eksploataciją.

Šilumos gavėjams nesvarbios tiekėjų sąnaudos. Mes mokame tik už mūsų namams pateiktą šilumą.

UAB „Litesko“ Palangos filialo vadovas R.Jablonskis net neslepia, kad jiems visuose Palangos ir Šventosios daugiabučiuose namuose investuoti į šilumos mazgų atskirus elektros skaitiklius reikėtų daug lėšų. O šilumos mazgų siurblių veikimui reikalingą elektrą Valstybinė kainų ir energetikos komisija atsisako įskaičiuoti į šilumos kainos sąnaudas.

Todėl už „Litesko“ įmonei reikalingą elektrą mokame mes, šilumos vartotojai. Tai tas pats, kad Palangos gyventojams būtų pateikta sąskaita už šilumininkų katilinės ar „Litesko“ valdžios kabinetuose išnaudotą elektrą.

Skirtumas tas, kad neteisėtą sąskaitą galima atsisakyti mokėti, ją galima apskųsti teismui, bet ką padaryti įžūliai bendrą namo elektrą siurbiančiam ilgapirščiui?

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šį penktadienį Palangą užgrius dar viena ekstremali situacija – dauguma miestelėnų didžiąją dalį dienos neturės ne elektros, nei karšto vandens.


Gegužės 12 d. ir 15 d. laikinai nebus karšto vandens

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 11 | Rubrika: Miestas

UAB „Palangos šilumos tinklai“ praneša, kad nuo gegužės 12 d. 24 val. iki gegužės 15 d. 6 val. bus vykdomi magistralinių šilumos tinklų hidrauliniai bandymai, jų metu bus nutrauktas šilumos energijos tiekimas, t. y., nebus tiekiamas karštas vanduo pastatams.  


Dar tik antras mėnuo, kai UAB „Palangos šilumos tinklai“ po 16 metų pertraukos iš privatininko „Litesko“ perėmė jai nuomotą miesto šilumos ūkį, tačiau karšto vandens kaina mieste jau sumažėjo net 30 procentų.


Renovuoto Salomėjos Nėries g. 3 namo gyventojai prieš šventes pašiurpo gavę „Palangos komunalinio ūkio“ sąskaitas – eilutėje „namo renovacija“ rikiavosi įspūdingos sumos. „Iki 2024 metų, atmetus valstybės paramą, turiu sumokėti 9531 eurą, mokėjimus išdėstant kas mėnesį. Pirma sąskaita – 120 eurų, po to ji truputį mažės...


Kunigi škių karjeras tampa galvos skausmu ne tik jo savininkams, bet ir Palangos savivaldybei. Susiklosčiusi situacija – anekdotinė. Teismas išaiškino, kad tokio vandens telkinio... nėra, nors jis tyvuliuoja ir juo naudojasi ne tik savininkai, bet ir poilsiautojai jau daug metų. Kiti savininkai tuo tarpu galbūt vėjais išleido tūkstančius litų...


Nors kurorto savivaldybė ir ragina palangiškius burtis į bendrijas bei pasinaudoti valstybine namų renovacijos programos teikiama parama, patys palangiškiai savo gyvenamuosius  namus renovuoti bijo. „Nepasitikiu nei renovacijos programomis, nei statybininkais, kurie jas atlieka“, – „Palangos tiltui“ sakė palangiškė Danutė Gurinienė....


Iš S.Berlusconi asmeninės sąskaitos – 220 tūkst. eurų palangiškei R.Kulytei

„Lietuvos rytas", Paulius Jurkevičius, 2011 11 04 | Rubrika: Miestas

Šviesiaplaukė lietuvė Rasa Kulytė iš Italijos premjero 75 metų Silvio Berlusconi gavo dovanų ne tik komplimentų už žavią išvaizdą.


Akylai skaičiuojantys išlaidas už šildymą, karštą vandenį bei kitas komunalines paslaugas palangiškiai, sunerimo dėl mokesčio už karštą vandenį. Jų tvirtinimu, jiems nesuprantama Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtinta karšto vandens kaina. Pasak daugiabučių namų gyventojų, jų skaičiavimu, už  vieną kubinį metrą vandens vartotojai permoka daugiau kaip tris...


Vykusiame miesto valdžios posėdyje trečiąjį kartą buvo svarstytas klausimas dėl karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio bei dėl daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros diferencijuotų maksimalių tarifų. Tačiau  sprendimas nepriimtas, nes kelti rankos už naujus mokesčius neišdrįso nei vienas politikas.


„Litesko“ pasisavina elektrą

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 04 17 | Rubrika: Miestas

Naktimis kaitinami radiatoriai, didėjantys mokesčiai už „gyvatuką“, ruošiamos sąskaitos už naujo karšto vandens apskaitos skaitiklio pastatymą, nerealiai didelės sąskaitos už šildymą – dar nėra visos palangiškiams krečiamos „Litesko“ piktadarystės. Šilumininkai įsigudrino iš žmonių neteisėtai pasisavinti ir elektros energiją.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas