Liūtis apkartino renovacijos pradžią

Palangos tiltas, 2014-06-05
Peržiūrėta
287
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Liūtis apkartino renovacijos pradžią

Marija MAČERNYTĖ

 

Ankstų antradienio rytą per Palangą nušniokštusi liūtis sukėlė ne tik nepatogumų, bet ir atnešė nuostolių daugiabučio Oškinio g. 5 viršutinių butų gyventojams. Tik prieš kelias dienas pradėtame renovuoti name, pradėjus stogo atnaujinimo darbus, dėl statybininkų klaidos vanduo prasisunkė į keturis butus.

 

Lijo „kiaurai“

Į redakciją paskambinusi viena iš 12 daugiabučio butų trečiojo aukšto gyventojų ponia Irena neslėpė nuostabos ir pasipiktinimo: namo renovaciją nuo stogo pradėję darbininkai, jos žodžiais, nepasirūpino, kad būtų išvengta galimų lietaus padarinių. Liūties barbenimo į langus pažadinta moteris nuėjusi į virtuvę pamatė, jog per lubų sandūras sunkiasi ir ant grindų varva vanduo. Lašnojo vonioje, sienos drėko svetainėje.

Ir išties moters bute, esančiame trečiajame – viršutiniame – namo aukšte, pažvelgus į lubas matėsi drėgnos dėmės. Vanduo dar tebesisunkė ir pro plastikinėmis lentutėmis išklotas vonios lubas. Virtuvėje ant grindų ir stalo tebestovėjo dubenys, kuriuos moteris sustatė tose vietose, kur nuo lubų tiško vanduo.

 

Bėda visiems

„Visą tą laiką, kol lijo, tik ir spėjau dubenis kaišioti ir skuduru grindis tiek virtuvėj, tiek vonioj valyti – iš vonios vos ne į koridorių bėgo. Pas kaimynę dar baisiau – ji pusę buto polietileno plėvele išklojo. Ir kitoje laiptinėje kaimynai nukentėjo. Na, kas taip dirba – juk jeigu ardai seną dangą, ar, kaip sakė statybininkai, iškalei laikiklius, tai pasistenk taip padaryti, kad lietus gyventojų neužpiltų“, – piktinosi ponia Danutė.

Beje, ketvirtadienio rytą į redakciją vėl paskambinusi ponia Danutė sakė, jog ir naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį jos bute vėl sunkėsi lietus.

Toje pačioje laiptinėje gyvenanti ponia Irena, išties kiliminius takelius suvyniojusi ir polietileno plėvelę vietoj jų ištiesusi, tik padūsavo – žinoma, bėda, kad lietus kiaurai pralijo. Laimė dar, kad butas – kaip ir prieš tai kalbėjusios moters – draustas.

„Gaila ir tų vaikų, darbininkų – matyt, nepasižiūrėjo, ką nors ne taip uždengė, tai dabar visiems bėda“, – sakė ponia Irena, pridūrusi, jog statybininkai patys labai dėl nelaimės išgyvenę, atsiprašę ir žadėję lietaus padarinius pašalinti.

 

Kaltas vėjas?

„Įvyko klaida, – jaudindamasis vienas iš namą renovuojančių darbininkų, tiesa, prisistatyti atsisakęs: neva gal jis net negalįs kalbėti, nes su valdžia pokalbis nesuderintas. – Labai retai kada taip atsitinka“.

Pasak statybininko, darbininkai ant stogo buvo pradėję keisti jo dangą, taip pat buvo keičiami lietvamzdžių laikikliai. Antradienį darbai turėjo būti tęsiami.

„Mes iš vakaro viską buvome specialia plėvele užtiesę. Tačiau, matyt, vėjas ją kilstelėjo. Ir tokio stipraus lietaus niekas nesitikėjo. Labai apmaudu ir nesmagu“, – kalbėjo vyriškis.

Namo renovaciją atliekančios UAB „Konsolė“ atstovas Jonas Blankas antradienį priešpiet sakė dar neapžiūrėjęs namo Oškinio g. 5 stogo ir negalįs pasakyti, kokia gi ten klaida buvusi, kad nukentėjo viršutinių butų gyventojai. Tačiau žadėjo kitą dieną nuvykti apžiūrėti ir stogo, ir nukentėjusių butų. Ir pasirūpinti, kad liūties pėdsakų butuose nebeliktų.

 

Problemą išspręs

Renovacijos darbus Oškinio g. 5 prižiūrintis UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vyriausiasis vadybininkas Irmantas Knieža jau buvo spėjęs apžiūrėti prakiurusį stogą.

„Darbininkai atlieka stogo remonto darbus. Buvo tvirtinami laikikliai lietaus nuvedimo sistemai įrengti. Nebuvo įvertintos oro sąlygos, tai, kas turėjo būti užsandarinta, nebuvo tinkamai padaryta, todėl ir prabėgo vanduo“, – sakė I. Knieža.

Ir jis, ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas, besirūpinantis neseniai prasidėjusia Palangos daugiabučių renovacija, Modestas Čeponkus patikino, jog problema bus išspręsta – nukentėjusiems gyventojams lubos būsiančios sutvarkytos, tuo pasirūpinti turėtų rangovas.

 

Pabaigs lapkritį

Dvylikos butų daugiabučio namo Oškinio g. 5 renovacija prasidėjo gegužės 20 d. Visa projekto vertė – su projektavimo ir statybos darbais – 525 tūkst. Lt.

„Šiuo metu vykdomi stogo remonto darbai, tuo pačiu pertvarkoma šildymo sistema. Jau iškilo pastoliai, tuoj, gal jau šiandien (antradienį – aut. past.) nuo apačios pradėsime tvarkyti fasadus“, – vardijo I. Knieža.

Pagal pasirašytą sutartį su daugiabučių namų renovacijos Palangoje pirmojo etapo rangos darbų viešųjų pirkimų konkursą laimėjusia bendrove „Konsolė“, daugiabutis Oškinio g. 5 turėtų būti renovuotas iki lapkričio 14 dienos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tradiciškai gegužės pabaigoje Palanga kviečia švęsti vasaros pradžią. Visą savaitgalį šurmuliuos gausybė renginių – ką veikti atras kiekvienas: tiek mažas, tiek suaugęs. Šventė prasideda jau šiandien, penktadienį.


Devintus metus skaičiuojantis muzikos festivalis „Ave Maria“ antrą vasarą iš eilės pasipuošė dedikacija „Pasaulio balsai“. Pasak festivalio meno vadovės dainininkės Astos Krikščiūnaitės, „Pasaulio balsai“ – neišsiamiamas kultūros klodas, čia kaskart galima rasti unikalių ir intriguojančių temų ir variacijų. Liepos 22 –...


Devintus metus skaičiuojantis muzikos festivalis „Ave Maria“ antrą vasarą iš eilės pasipuošė dedikacija „Pasaulio balsai“. Pasak festivalio meno vadovės, dainininkės Astos Krikščiūnaitės, „Pasaulio balsai“ – neišsiamiamas kultūros klodas, čia kaskart galima rasti unikalių ir intriguojančių temų ir variacijų. Liepos 22...


„Palangos tiltas” baigia straipsnių ciklą apie Palangos daugiabučių renovaciją. Vykdomo tyrimo metu buvo aptikta bei užfiksuota nemažai paliktų pažeidimų ir defektų renovuojamuose daugiabučiuose. Kas dėl to kaltas? Kas turėtų už tai atsakyti? „Palangos tiltas” kalbėjosi su renovacijos darbus atliekančia UAB „Konsolė“ ir renovacijos administratoriumi...


Palanga – regiono lyderė daugiabučių renovacijos procese

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 11 27 | Rubrika: Verslas pinigai

Palangos miesto savivaldybė – regiono lyderė daugiabučių renovacijos procese. Tokį įvertinimą kurorto vadovai parsivežė iš Vilniaus, Lietuvos valdovų rūmuose vykusio renginio, skirto apibendrinti šiųmečius daugiabučių renovacijos rezultatus.


  Marija MAČERNYTĖ   Ankstų antradienio rytą per Palangą nušniokštusi liūtis sukėlė ne tik nepatogumų, bet ir atnešė nuostolių daugiabučio Oškinio g. 5 viršutinių butų gyventojams. Tik prieš kelias dienas pradėtame renovuoti name, pradėjus stogo atnaujinimo darbus, dėl statybininkų klaidos vanduo prasisunkė į keturis...


Penktadienį Aplinkos ministerijoje pasirašyta rangos darbų sutartis dėl 14 Palangos daugiabučių renovacijos pradžios. Tad jau metų pabaigoje nemaža dalis kurorto gyventojų galės įvertinti namo renovacijos naudą – iki lapkričio dalyje miesto daugiabučių bus baigti modernizavimo darbai.


Daugiabučių namų renovacijos procesas Lietuvoje vis sparčiau įsibėgėja – jau 756 namai pritarė renovacijos projektų įgyvendinimui, 146 daugiabučiuose pradėti atnaujinimo darbai, rangos pirkimai vyksta dėl 100 pastatų atnaujinimo. Šiaulių bankas iš viso pritarė 346 pastatų renovacijos projektams, kurių įgyvendinimo suma siekia 64 mln. eurų.  


Šeštadienį per dešimtį Palangos miesto tarybos narių dalyvavo gražioje akcijoje – neseniai rekonstruotame Virbališkės take jie sodino medelius. Tačiau nuotaiką akcijos dalyviams apkartino žinia, kad sekmadienio naktį barbarai sugebėjo du pasodintuosius medelius nulaužti.


Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius