Lopšelis-darželis „Žilvinas“ – tarsi vaikystės namai

Mokyklos tarybos pirmininkė Rita Nenartėnienė, 2010-06-04
Peržiūrėta
1929
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ramybės ir džiaugsmo atsargos – didžiausias turtas, kurį vaikai išsineša iš vaikystės. Nuoširdžiai stengiamės, kad vaikystė praleista lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ taptų  gėrio, grožio, žmogiškumo, jautrumo mokykla. Mylėjome vaikystę, skatinome jos išdaigas, žaidimus, leidome vaikystei subręsti. Pastebėjome, kad vaikai šiame tarpsnyje ieško žmogaus, kuris apgaubtų jų mažutes būtybes švelniu meilės jutimu, jiems meilė tai saulės spinduliai, be kurių merdi, nyksta jų siela. Visą gegužės mėnesį  skatinome tėvelius būti reikalingais vaikams, dovanoti brangiausią dovaną: bendravimo džiaugsmą ir draugystę mažiesiems. Vaikams buvo akcentuojama, kad laimė gyventi vaikystės pasaulyje, kuriame viešpatauja geroji fėja vardu Mama, viską  apgaubianti savo malonia šiluma, kurios meilė neatlaidi, bet  atidi ir rami.

 

Ilgametė patirtis byloja, kad  kelių kartų šeimų buvimą kartu puikiai  įprasmina  kasmet organizuojamos palydos į vasarą ir mokyklą „Vaikyste nusijuok“. Šiemet jose bandėme kurti  nerūpestingos, žaismingos vaikystės paveikslą, žinodamos, kad nieko nėra brangesnio už vaiko šypseną, nieko nėra mielesnio už vaiko juoką.

Partnerystėje su tėvais atsakingai ruošėmės tradiciniu tapusiu mokslų metų užbaigimo renginiui. Atrinkome mamų, šeimos, tėčio dienų laukimo momentais išsiskiriančius vaikų saviraiškos epizodus, apjungėme improvizuoto judesio, raiškaus žodžio, skambios dainos, liaudies šokių, išleistuvių valso  pyne. Muzikos mokyklos salėje sunkiai sutalpinusioje žiūrovus, žavėjo šventinė aplinka, Klaipėdos muzikinio teatro solistės šeimoms skirti  romansai,  tėvelių pagalba modeliuoti šventiniai  rūbai ir visų  „Žilviną“ lankančių nuo 3 iki 7 metų „artistų“ nesibaigiantis kūrybinis vyksmas, išsiskiriantis savo paprastumu, tačiau didžiuliu žavumu.

Savo jausmų skaidrumu, drąsa, savojo „aš“ jutimu, nekasdienišku puošnumu džiugino susirinkusius į mokyklą išeinantys 22 priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai. Direktorės Reginos Lelienės  įteikti priešmokyklinio ugdymo programos išklausymo ir leidimo į 1 klasę pažymėjimai, nuoširdus palinkėjimas „vaikai  mylėkite visa, kas gyva ir jei šį jausmą išsaugosite ilgame gyvenimo kelyje – tai jūsų siela bus jautri ir gera“,  nuskambėjusi „Atsisveikinimo su darželiu“ daina, pirmojo gyvenime šokamo valso judesiai džiugino, o ir sujaudino ne tik  šeimos narius. Vaikai 6 metus gyvenę žaidimų, pasakų, muzikos, piešinių pasaulyje, mokėsi svarbiausio – mylėti visa, kas gyva ir viliamės, kad šį jausmą jie išsaugos ilgame gyvenimo kelyje, nes nuo to priklauso ar jų siela bus jautri ir gera.

Tuo pat metu stebėta vaizdinė medžiaga priminė šios išleidžiamos į mokyklą 20-sios priešmokyklinio ugdymo grupės nevienadienes išlydėtuves į mokyklą. Vaikai 6 metus gyvenę žaidimų, pasakų, muzikos, piešinių pasaulyje, atskleidė ir kitus gebėjimus. Atsakingai dirbdami, pasodino kieme prie Žilvino skulptūros ąžuoliukus, kultūringo valgymo įgūdžius demonstravo „Berželių“ grupėje įrengtoje kavinėje valgant šventinius paskutinius pietus, pramogaudami į turistinę išvyką susiruošė keliauti dviračiais.

Stebint šį vaikystės , „diafilmą“ norėjosi paklausi, o ką jaučia darželio  auklėtoja: gal nusivylimą, nedėkingumą, ar net praėjimą pro šalį. Tačiau vicemerės Marytės Vačerskienės, kaip specialisto geriausiai išmanančio ikimokyklinio ugdymo įstaigos darbo specifiką, išsakyti pozityvūs vertinimai, apie gebėjimą sutelkti prasmingam reginiui atspindinčią pasirinktų veiklos krypčių išskirtinumą, būti pavyzdžiu visoms miesto ikimokyklinėms įstaigoms, nuoširdi išeinančių į mokyklą vaikų tėvų padėka su lopšelio-darželio „Žilvino“ interjerą papildysiančiais meniniais darbais, verčia  didžiuotis sava būtimi. Tai patvirtina ir  direktorės lopšelio-darželio bendruomenei  palydint į vasarą pasakyti žodžiai:  „Šių mokslo metų pedagogų sėja – brandi, rezultatyvi, nes pasėtas sėklų dygimas naujais „metūgiais“ bujoja vaikuose, o tai svarbiausias Jūsų pasididžiavimas ir atlygis už darbą“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadieni gegužės 11 d. Palangos lopšelyje – darželyje „Pasaka“ startavo eTwinning projektas „Kultūra mus vienija“ (CULTURE BRINGS TOGETHER). Šį projektą įgyvendina „Rudnosiukų“  grupės vaikai. 


Palangos lopšelio-darželio „Žilvinas“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Uosiukai“ vaikai ir jų mokytojos Rita Nenartėnienė bei Snieguolė Bogužienė tapo respublikinio, Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuoto, kūrybinio-edukacinio konkurso „Gyventi sveikai – gera!“ laimėtojais.Lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ verda darbai: atnaujinant visą pastatą, apšiltinamos darželio sienos, stogas, cokolis bei rūsio perdanga, vėliau bus pakeista statinio buitinių ir lietaus nuotekų sistema, šalto bei karšto vandens, šildymo sistemų vamzdynai, įrengta priešgaisrinė signalizacija.


Lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ triūsia statybininkai – čia vyksta pastato modernizavimo darbai.


Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ jau neilgai trukus užvirs darbai – pastatas bus renovuojamas, kad taptų jaukesnis bei patogesnis tiek šios įstaigos darbuotojams, tiek – svarbiausia – darželį lankantiems vaikams.


Gegužės 5 dieną nuo pat ryto Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ vyravo sportinė nuotaika. Sirgaliai dalijosi pasigamintais plakatais, o mažieji krepšininkai ruošėsi tradicinėms varžyboms „Kylančios žvaigždutės“, skirtoms Lietuvos krepšinio 95-mečiui paminėti.


Skubančiame pasaulyje vis dažniau tėvai susimąsto, jog paskubinti gyvenimą reikia ir vaikams, tad karts nuo karto kyla diskusijų, gal verta vaikus pradėti leisti į mokyklą anksčiau, dar nesulaukus septynerių. Anksčiau į mokyklą leisti vaikus pasiūlymą pateikė ir dabartinė valdžia. O ar tai yra skatinama, ar peiktina, sunku išgirsti vieningą atsakymą, nuomonių esama įvairių.


Gegužės 27-ąją Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ girdėjosi šventinis šurmulys – į kasmetinį tradicinį renginį „Vaikyste, nusijuok!“, skirtą tarptautinei Vaikų gynimo dienai paminėti, rinkosi ugdytinių tėveliai, seneliai, sesės ir broliai. Šiais metais savo dainas ir šokius mažieji žilviniečiai skyrė jūrai.


Lopšelis-darželis „Žilvinas“ – tarsi vaikystės namai

Mokyklos tarybos pirmininkė Rita Nenartėnienė, 2010 06 04 | Rubrika: Miestas

Ramybės ir džiaugsmo atsargos – didžiausias turtas, kurį vaikai išsineša iš vaikystės. Nuoširdžiai stengiamės, kad vaikystė praleista lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ taptų  gėrio, grožio, žmogiškumo, jautrumo mokykla. Mylėjome vaikystę, skatinome jos išdaigas, žaidimus, leidome vaikystei subręsti. Pastebėjome, kad vaikai šiame tarpsnyje ieško žmogaus, kuris apgaubtų jų mažutes būtybes...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius