Margučių alėja prieš slidinėjimo trasas

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010-03-05
Peržiūrėta
1228
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vasario pabaigoje, Vilniuje prasidėjus tarptautinei turizmo, sporto ir laisvalaikio parodai „Vivattur“, privertė suklusti per Lietuvos nacionalinę televiziją išgirstas pasisakymas. „Vivattur“ atidarymo dieną laidoje „Labas rytas“ apie tarptautinę parodą pasakodama Lietuvos turizmo departamento direktorė Nijolė Kliokienė informavo, kad Palanga parodoje pristatys kurorte Velykoms ketinamą pastatyti didžiausių margučių alėją, o Druskininkų kurortas – pradėtas įrengti slidinėjimo trasas.

 

Druskininkai žmones supažindina su šių metų pabaigoje ketinamu atidaryti per 90 mln. litų vertės visus metus veiksiančiu uždaru kalnų slidinėjimo trasų kompleksu su dirbtine sniego danga, o mes visus priblokšime J.Basanavičiaus gatvėje išrikiavę iš poliestireninio putplasčio pagamintus išmargintus velykinius kiaušinius.

Pagal uždarų slidinėjimo trasų ilgį, kuris sieks 900 metrų, Druskininkų kompleksas patenka į didžiausių pasaulio tokios paskirties objektų penketuką. Užtat Palangos margučiai sieks net dviejų metrų aukštį.

Jaučiate jėgą!

Galima būtų ilgai šypsotis iš Palangos „pasiekimų“, jei nebūtų graudu. Mūsų kurorte įvykdytų ir vykdomų projektų sąrašas ne trumpesnis nei Druskininkų, tačiau savo turiniu Palangos projektai nuo pietų Lietuvos kurorto atsilieka lyg mokinio rašinėlis nuo mokslininko disertacijos.

Atsiverskime garsiąją Palangos mero Vytauto Stalmoko informaciją apie mieste jau baigtus ir atliekamus darbus. Iš 40 išvardintų darbų net 18 susiję su baigtais ar vykdomais projektavimo darbais: detaliaisiais planais, žemės sklypų planų braižymais, techniniais projektais, galimybių studijomis.

Tačiau tai – anaiptol ne rezultatas. Tai tik būtinas pradinis vykdomo projekto etapas, kuris negali tapti miesto valdžios darbo pasiekimu. Pavyzdžiui, apie modernaus kempingo įrengimą Nemirsetoje Palangos vadovai tuščiai kalba ketvirtus metus, užtat V.Stalmokas nepraleidžia progos pasididžiuoti, kad jau parengtas šios teritorijos detalusis planas, kuris niekaip nepasiekia savivaldybės Tarybos.

Tarp vardinamų mero darbų minimi nutiesti priėjimo takai prie J.Šliūpo paminklo, Tremtinių kryžiaus, miesto Garbės piliečio vardo suteikimas partizanų generolui Vytautui Žemaičiui. Plėtojami nežinia ką Palangai duodantys bendradarbiavimo ryšiai su Lenkijos, Latvijos, Švedijos,

Rusijos miestais. Matyt, dėl didesnio darbų sąrašo suskaičiuoti net palangiškių išreikalauti mero susitikimai su gyventojais.

Tačiau iš realių ir apčiuopiamų darbų tėra kelių kurorto gatvių rekonstrukcijos, darželių ir mokyklų renovacija, rekonstruojama Gelbėjimo stotis, išplėstos kapinės, prasidėjusi Botanikos parko restauracija, baigiama dviračių tako rekonstrukcija.

Tuo metu Druskininkuose įrengtas 4,5 mln. litų vertės universalus sporto aikštynas, 10 mln. litų vertės golfo aikštynai, iki metų pabaigos ketinama pastatyti beveik 100 mln. litų vertės slidinėjimo trasų kompleksą, pradėta 30 mln. litų vertės sportininkų rengimo ir reabilitacijos centro statyba, šiemet už 7,2 mln. litų bus baigtas įrengti miesto parkas, kitais metais bus baigta beveik 45 mln. litų vertės tilto per Nemuną statyba, pasiruošta Druskininkų aerodromo atnaujinimui.

Šalia šių objektų už 45 mln. litų šiemet atnaujinamos Druskininkų gatvės, pastatytas socialinio būsto gyvenamasis namas, renovuotos mokyklos jau atrodo smulkmė. Iš viso per šiuos metus Druskininkuose planuojama įgyvendinti 49 projektus, kurių vertė – 185 mln. litų.

Kuo, be Kalėdų eglių, aukščiausios ledo skulptūros, velykinių margučių alėjos, Stintų šventės, Lietuvą gali nustebinti Palanga?

Prieš keletą metų pajūrio kurortas didžiavosi ketinamais pradėti statyti dvejais modernių SPA centrų kompleksais, vandens pramogų parku Šventojoje. Kalbėta apie antrosios Jūratės pėsčiųjų gatvės atgimimą, didingo paminklo statybą Savivaldybės aikštėje ir pačios aikštės atnaujinimą. Tačiau visi šie grandioziniai projektai yra užmiršti. Palangoje pasirodę ir į visuomeninės paskirties kurortinius objektus milijonus pasiruošę investuoti verslininkai atsimušė į Palangos teritorinio planavimo dokumentų painiavą. Per penkerius metus net pati Savivaldybė sau naujo reprezentacinio pastato nesugeba pasistatyti.

Dabar štai didžiuojamės iš valstybės perimtais gydyklų pastatais, kuriuose Palangos vadovai įžvelgia geoterminio vandens gydyklas, ištisus metus veikiančius atvirus baseinus. Duok, Dieve...  Tik kažkodėl Palangai perduotos ir nesaugomos gydyklos jau pagarsėjo kaip vagių ir vandalų pratybų vieta, o patys net negalime užsakyti planuojamo objekto galimybių studijos ir jai reikalingų 160 tūkst. litų laukiame iš Europos Sąjungos.

Palangos atsilikimą kurorto vadovai mėgina aiškinti buvusių Lietuvos vyriausybių palankumu Druskininkams. Girdi, ilgai šalį valdę socialdemokratai finansiniais srautais maitino tai pačiai partijai priklausantį Druskininkų merą.

Gal ir taip, tačiau Palangą valdžiusių vadovų gebėjimą plėtoti kurortą geriausiai iliustruoja aštuntus metus kurorto centrą žymintys sudegusio Kurhauzo griuvėsiai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos senosios gimnazijos geografai praėjusį šeštadienį (sausio 28 d.) vyko į Vilniuje vykusią tarptautinę turizmo parodą „ADVENTUR 2023“, kurioje jie dalyvavo nacionaliniame geografinių žinių konkurse „Pažink Lietuvą ir pasaulį“.


Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos paskelbta Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“.


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Balandžio 5 dieną Baltarusijos sostinėje Minske prasidėjo 20-oji tarptautinė turizmo paroda „Leisure 2017“, kurioje pristatomas ir Palangos kurortas. Paroda truks keturias dienas iki balandžio 8 dienos.


Balandžio 22-24 d. parodų ir kongresų centre MT Polska, surengtoje tarptautinėje turizmo parodoje Varšuvoje (Lenkija) LATO’16 buvo pristatytas Palangos kurortas. Tai didžiausia tarptautinė turizmo paroda visoje Lenkijoje. Ši paroda suteikia puikią galimybę turizmu besidomintiems Lenkijos gyventojams gauti pasiūlymus vasarai ar savaitgaliams Palangoje.


Praėjusį ketvirtadienį, kovo 31 d., Lenkijos šiaurės-rytų regiono turizmo atstovams pristatytas Palangos kurortas. Suvalkuose (Lenkija) vykęs susitikimas organizuotas LR konsulato Seinuose iniciatyva. Jame be turizmo atstovų dalyvavo LR konsulas Seinuose Vaclav Stankevič bei Suvalkų ūkio ir turizmo rūmų vadovė Elzbieta Niedziejko.


Palanga - turizmo parodoje „Adventur 2014“ Vilniuje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 01 28 | Rubrika: Verslas pinigai

Savaitgalį Vilniuje vykusioje tarptautinėje turizmo, laisvalaikio ir sporto parodoje „ Adventur 2014“ Palanga pristatyta kartu su keliais pajūrio regiono miestais: Klaipėda, Klaipėdos rajonu, Skuodu, Šilute bei Kretinga.


Palangos kurortas pristatytas turizmo parodoje Varšuvoje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 26 | Rubrika: Miestas

Palangos kurortas pristatytas balandžio 20-22 dienomis Lenkijoje, Varšuvoje vykusioje XVII tarptautinėje turizmo ir poilsio parodoje „LATO 2012“. Lietuvai parodoje atstovavo Lietuvos kurortų ir Nacionalinės SPA asociacijos, kurortų ir kurortinių teritorijų turizmo informacijos centrai (TIC). Informacija apie Palangą teikta bendrame Lietuvos kurortų ir Nacionalinės SPA...


Praėjusį sekmadienį, visiems švenčiant Velykas, velykinių margučių alėjos šurmulys sukvietė gausybę smalsuolių, norinčių išmėginti savo jėgas vaikščiojant su kojokais, šuoliuojant su maišais bei ridenant margučius.


Margučių alėja prieš slidinėjimo trasas

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 03 05 | Rubrika: Miestas

Vasario pabaigoje, Vilniuje prasidėjus tarptautinei turizmo, sporto ir laisvalaikio parodai „Vivattur“, privertė suklusti per Lietuvos nacionalinę televiziją išgirstas pasisakymas. „Vivattur“ atidarymo dieną laidoje „Labas rytas“ apie tarptautinę parodą pasakodama Lietuvos turizmo departamento direktorė Nijolė Kliokienė informavo, kad Palanga parodoje pristatys kurorte Velykoms ketinamą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas