Mažieji palangiškiai skatino palaikyti tvarką mieste

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-03-06
Peržiūrėta
1604
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mažieji palangiškiai skatino palaikyti tvarką mieste

„Surinkime šunelių išmatas“, „Nereikia piktintis, reikia tvarkytis!“, „Mano šuniukas turi maišiuką“, - tokie ir panašūs šūkiai praėjusį trečiadienį nuvilnijo Palangos pagrindine gatve. Šią akciją sumanė ir ją sėkmingai įgyvendino Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ bendruomenė. Sutikti mieste palangiškiai pagyrų iniciatyviam darželio kolektyvui negailėjo.

 

Kaip papasakojo lopšelio-darželio direktorė Biruta Mazrimienė ir pavaduotoja ugdymui Birutė Remeikienė, prie akcijos prisijungti buvo siūloma visoms švietimo įstaigoms, tiek darželiams, tiek ir mokykloms. Nors pradžioje, kaip pastebėjo pedagogės, kvietimas prisijungti didelio palaikymo nesusilaukė, visgi vėliau į šią iniciatyvą ėmė žiūrėti labai palankiai. „Mažiesiems geriausias pavyzdys būtų, jei prisijungtų mokiniai“, - pabrėžė pedagogės.

Entuziazmo netrūko nei miesto gatve žygiuojančioms pedagogėms, nei mažiesiems jų auklėtiniams. Skanduodami, jog „norime švarių takelių, norime švarių pievelių“, jie susilaukė palankaus atgarsio. Prisijungę žmonės sveikino už ryžtą ir išties parodytą pavyzdį, jog neužtenka vien pakalbėti, reikia ir veikti.

Palangoje šunelius auginančius žmones nėra numatyta bausti už paliktus ekskrementus, tad kai kurie tuo ir naudojasi, tačiau kaip pabrėžė direktorė B.Mazrimienė, būtina pradėti nuo savęs ir neieškoti kaltų, o pirmiausia pažvelgti į savo veiksmus. Šiuo tikslu vedini „nykštukiečiai“ ir judėjo miesto gatvėmis. „Mes esame patys mažiausi, arčiausiai žemės, norime švarios aplinkos“, - vaikų vardu kalbėjo direktorė.

Siekdami užsibrėžto tikslo – 2010-2011 metais plėtoti ekologinį ugdymą – pedagogai šiuo savo žingsniu įvykdė savo plano dalį. Pedagogės savo ruožtu supažindino su ekologija, įvairiais veiksmais demonstravo, kaip dera saugoti gamtą ir kodėl privalu tai daryti. Kaip pripažino pedagogės, vaikams tai įspūdį paliko, juo labiau, jog šią idėją geranoriškai palaikė ir tėveliai.

„Mūsų auklėtoja Milda Borniauskienė iškėlė šią mintį, užuot kalbėję apie tvarką mieste grupėse, sumanėme pademonstruoti veiksmais“, - apie įvykusią akciją papasakojo pedagogės.

Centrinėje miesto aikštėje apsukę ratą mažieji su savo auklėtojomis, šalia Jūratės gatvės esančioje pievelėje „pasodino“ savo pačių kurtas popierines gėlytes, spalvotus vabaliukus ir drugelius, siekdami parodyti, jog pievose dera vešėti būtent tokiam grožiui, o ne šunelių ekskrementams. Kaip žinoma, Palangoje iki 2015 metų ketinama įrengti šunų ekskrementams skirtų dėžių, vedžiojimo aikštelių, o iki šio laiko galbūt pasikeis ir žmonių požiūris į mieste palaikomą tvarką. Tik visi bendrai veikdami gali pasiekti tenkinančių rezultatų.

Jūsų komentaras:

palangiškė 2012-11-13 07:50 (IP: 86.100.60.125)
Šaunuoliai nykštukiečiai. Pritariu- už švarią Palangą be šuns kakučių.

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė skelbia konkursus Palangos pradinės mokyklos direktoriaus ir Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ direktoriaus pareigoms eiti.


Trečiadienį, rugsėjo 22 d., policijos bičiulis Amsis, tarnybinis šuo Soli ir Palangos policijos pareigūnai aplankė lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtinius.  


Palangos miesto savivaldybė skelbia konkursus Palangos pradinės mokyklos direktoriaus ir Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ direktoriaus pareigoms eiti.


Spalio 26 d. Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ,,Boružėlių“ ir ,,Žiogelių“ grupės ugdytiniai, su dviem autobusais išvyko į Baltų mitologijos parką bei japonišką sodą, esančius Kretingos rajone.


Balandžio 9 d. nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktore, nors visi Tarybos komitetai anksčiau balsavo už jos kandidatūrą.


Praėjusių metų pabaigoje iš lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų miesto Tarybos atleista Ilona Milkontė bylinėjasi su miesto Taryba ir prašo teismo priteisti iš Palangos lopšelio - darželio "Gintarėlis", atstovaujamo Palangos miesto savivaldybės tarybos, 9151,56 eurų vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos...


Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė, kaip ir visos Lietuvos mokyklos, priėmė 2020 metų nelauktus koronaviruso pandemijos iššūkius: nuotolinio ugdymo organizavimą ir kovos su COVID-19 priemones.


Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė ramiai atostogauti negali – Savivaldybės administracija dėl jos veiklos vykdo tyrimą, tačiau administracija detalių apie jį neteikia. „Kadangi klausiate pirmieji, būsite pirmieji, kuriems kitą savaitę atsakysime,“ – prieš dvi savaites „Palangos tiltui“ sakė mero patarėja...


Ko reikia, kad vaiko dingimas iš darželio virstų pamoka?  1

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012 06 25 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Visos Lietuvos visuomenę sujaudino istorija apie Palangos vaikų lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ keletai valandų pradingusį trijų su puse metų berniuką Juozapą. Smalsus ir aktyvus vaikas netrukdomai išėjo iš darželio teritorijos, keturias valandas klaidžiojo po miestą, šnekučiavosi su suaugusiais nuėjęs į bažnyčią, kalbino centre esančios kavinės...


„Surinkime šunelių išmatas“, „Nereikia piktintis, reikia tvarkytis!“, „Mano šuniukas turi maišiuką“, - tokie ir panašūs šūkiai praėjusį trečiadienį nuvilnijo Palangos pagrindine gatve. Šią akciją sumanė ir ją sėkmingai įgyvendino Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ bendruomenė. Sutikti mieste palangiškiai pagyrų iniciatyviam darželio kolektyvui negailėjo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius