Mažiesiems palangiškiams pernai dažniausiai duoti Ąžuolo ir Emos vardai

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-01-12
Peržiūrėta
155
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mažiesiems palangiškiams pernai dažniausiai duoti Ąžuolo ir Emos vardai

Kaip pavadinti gimusį naujagimį – ne vieną tėvelį kamuojantis klausimas ir dažnai nelengvai išsprendžiamas. Tiesa, kasmet tėvai vis kūrybingesni, renkant savo atžaloms vardus. Dažnas nori, kad vardas būtų originalus, unikalus, nesikartojantis, įmantrus, tad galima išgirsti visokių vardų. Aišku, daug įtakos turi ir tai, kad šiuolaikiniai žmonės daug keliauja, sieja savo ateitį su gyvenimu užsienyje. Tačiau nemažai lieka ir tų tėvelių, kurie savo vaikus pavadina tradiciniais, metai iš metų populiariais išliekančiais vardais. Pasidomėjome, kokie vardai buvo populiariausi Palangoje pernai ir taip pat kitais statistiniais duomenimis.

Populiarūs ir reti vardai

Palangos miesto savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pavaduotoja Ernesta Girininkienė informavo, jog Palangoje pernai populiariausi naujagimių vardai buvo Ąžuolo ir Emos. Berniukams dažnai duoti ir Luko, Elijaus, Mato, Arijaus, Arono, Jono vardai. Mergaitėms – Miglės, Adelės, Ievos, Augustės, Lėjos, Justės, Tėjos vardai. Dvigubi vardai suteikti 13 vaikų.
O štai populiariausi 2016 m. įregistruotiems vaikams suteikti vardai buvo Smiltė, Gabija, Emilija, Justė, Kamilė, Gabrielius, Jonas, Aronas, Dominykas, Kristijonas. Reti suteikti vardai buvoMatėja, Amira, Guostė, Ausa, Amile, Varvara, Danyal, Jamal, Orentas, Sebastianas, Viligaila, Fiko.
Iš viso kurorte pernai registruota 168 gimimo įrašų (iš jų atkurti 7 įrašai). Iš 168 vaikų: berniukų – 84, mergaičių – 79. Pripažintų tėvysčių skaičius – 29. Vienišų motinų – 2. Jauniausiai mamai – 15 m., jauniausiam tėveliui – 18 m. Užsienyje gimė 57 vaikai.
2017 metais Civilinės metrikacijos skyriuje įregistruota 221 mirtis, 277 santuokos, 69 ištuokos. Daugiausiai įregistruota naujagimių liepą, mirčių – spalį.
2016 metais Civilinės metrikacijos skyriuje įregistruota 180 gimimų, 225 mirtys, 293 santuokos, 56 ištuokos.

Palangoje tuoktis pageidauja ne vienas nevietinis

Santuokų bumas prasidėjo nuo gegužės ir piką pasiekė liepą, tačiau ne ką rečiau jaunavedžiai tuokėsi rugpjūtį ir rugsėjį.
Bažnyčioje sudarytos 115 santuokų. O esant galimybei santuoką registruoti išsirinkus išskirtinę vietą, lyderės pozicijų neužleidžia Birutės parkas. Čia pernai susituokė 20 porų. Smalsu, kokiose konkrečiose vietose jaunavedžiai tuokėsi, atskleisime: ant kalno susituokė devynios poros, penkios – rotondoje, koplyčioje bei rožyne – po dvi poras, o ant Žemaičių kalnelio ir mažajame parteryje – po vieną porą.
Nenugalimas registruojant santuokas yra ir Baltijos pajūris. Po keturias santuokas įregistruota vilose „Medūza“, „ChateauAmber“, „Auska“. Dvi poros santuokos vieta pasirinko viešbutį „Pušų paunksnė“. Viena pora pernai tuokėsi Kurhauze. Keturios poros santuokos vieta pasirinko pajūrį ties Monciškėmis, o ties Nemirseta – viena pora.
Palangoje nemenkas sutuoktinių, kai nei vienas iš poros nedeklaravęs gyvenamosios vietos kurorte, būrys išreiškė norą tuoktis būtent čia. Daugiausiai tokių būta iš Klaipėdos, Kretingos ir Klaipėdos rajono.
Pajūryje tuoktis pageidavo ir devynios poros iš Kauno bei šešios poros iš Vilniaus. Po vieną ar keletą porų tuoktis į Palangą atvyko iš Akmenės, Anykščių, Joniškio, Mažeikių, Panevėžio, Plungės, Radviliškio, Skuodo, Šilalės, Šiaulių, Šilutės, Telšių ir Utenos.

Šalyje populiariausi
Pasidomėjome, kokie populiariausi naujagimiams duoti vardai buvo visos šalies atžvilgiu. Populiariausi visoje šalyje berniukų vardai pernai buvo Matas, Dominykas, Lukas, Nojus, Kajus, Jonas, Joris, Jokūbas, Domas, Emilis. O mergaitėms dažniausiai buvo duodami Emilijos, Kamilės, Amelijos, Emos, Lėjos, Sofijos, Ievos, Gabijos, Viltės ir Austėjos vardai.
Per šešis paskutinius 2017 metų mėnesius Emilijos vardą gavo 156 mergaitės, Mato – 213 berniukų, rodo Registrų centro skelbiami duomenys. Per pastarąjį pusmetį taip pat labai populiaru buvo dukroms suteikti Austėjos, Liepos (po 137), Kamilės (134), Sofijos (125), Lėjos (123), Gabijos ir Luknės (po 120), Amelijos (114) ir Viltės (111) vardus. Madingiausių vyriškų vardų dešimtuke po Mato rikiuojasi Lukas (185), Jokūbas (168), Dominykas (159), Domas ir Kajus (po 147), Benas (143), Adomas (133), Augustas ir Emilis (128). Iš viso 2017 metų liepos 1 – gruodžio 31 dienomis Lietuvoje registruotas 18 tūkst. 851 gimimas.

Išskirtiniai reti vardai

Tačiau ne vienas tėvelis, rinkdamas savo mažajam ar mažajai vardus, atskleidžia ir kūrybingumą. Pavyzdžiui, pernai registruoti tokie mergaičių vardai, kaip Aiko, Ailanta, Aiverija, Aletė, Anatolija, Arinė, Aristina, Arnetė, Aviljana, Diva, Ebele, Egera, Eita, Elira, Eloise, Hereida, Hindu, Jausmė, Kalina, Ladamira, Lukerija, Melano, Noemė, Odelija, Olatokunbo, Olijana, Ordeta, Oslanda, Ričelė, Salju, Santija, Shanzay, Snėja, Solomija, Sunita, Šarlote, Šiaurė, Šviesa, Timona.Tvesha, Uola, Upa, Videlija, Vytėja, Žemeina, Ženia.
Berniukams buvo dėti tokie vardai, kaip Aldijus, Amyras, Artanas, Believe, Deivanas, Dorukas, Dženkas, Džonas, Eimonas, Evian, Favaz, Flavio, Gedeonas, Giridharis, Glėbas, Heimantas, Jaudrius, Jupiteris, Kristalis, Lucijanas, Meinas, Naimanas, Nehemija, Nėlis, Novakas, Pamir, Polis, Rytenis, Skotas, Svetozar, Tainoras, Taro, Vardan, Žalvaris.
Palangiškė Vija Balčiūnienė taip pat gali pasigirti išskirtiniu, tačiau visgi lietuviškų atitikmenų turinčiu vardu. Paklausta, kaip sureaguoja į jos gražų vardą kiti, moteris pripažino, jog dažnas vardo perklausia ir antrą kartą.
„Tačiau Palangoje, kiek man teko žinoti, be manęs buvo dar dvi moterys tokiu pačiu vardu, tad nesu vienintelė. Bet, žinoma, kai mokiausi mokykloje, klasėje tikrai antros mergaitės tokiu pačiu vardu nebuvo, o ir iškraipyti vardo nelabai buvo kaip – trumpas, aiškus vardas“, – šypsojosi palangiškė.
Pašnekovė papasakojo, jog jos tėvelis buvo latvis, tad Latvijos kultūra jos šeimai nebuvo tolima. „Šiuo vardu buvo pavadinta viena populiari Latvijos aktorė – Vija Artmanė, kurios šiuo metu jau nebėra. Tuomet mamai šis vardas palikęs įspūdį, tad pavadino juo ir mane“, – atskleidė vardo kilmę V. Balčiūnienė.
Daugiau giminėje, kaip pripažino palangiškė, jokių itin įmantrių vardų nėra, daugiausiai – mūsiški populiariausi vardai, tačiau ji neneigė, jog turint bent kiek išskirtinį vardą, gyvenimas dėl to tik įgauna daugiau spalvų.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Suprasdamas, kokią didelę svarbą savanorystė turi dabar, esant ekstremaliai situacijai šalyje, „Palangos tiltas“ skelbia seriją mini-interviu su Savivaldybės savanoriais, kurie jau padeda žmonėms esantiems saviizoliacijoje, miesto senjorams. Mūsų pašnekovas – Ignas Tiškus.


Lietuvoje gyvenamąją vietą yra deklaravę virš 3 mln. žmonių, skelbia Registrų centras. Žmonių pernai daugėjo aštuoniose šalies savivaldybėse, taip pat Palangoje.


Tarptautinę vaikų gynimo dieną, birželio 1-ąją, mažieji kurorto gyventojai kviečiami švęsti linksmai ir aktyviai – Palangos miesto savivaldybė kartu su Palangos vasaros parku, kitais partneriais ir rėmėjais miesto vaikams dovanoja įsimintiną šventę Palangos vasaros parke. Keletą valandų truksiančioje šventėje mažieji palangiškiai galės ne tik nemokamai...


Kaip pavadinti gimusį naujagimį – ne vieną tėvelį kamuojantis klausimas ir dažnai nelengvai išsprendžiamas. Tiesa, kasmet tėvai vis kūrybingesni, renkant savo atžaloms vardus. Dažnas nori, kad vardas būtų originalus, unikalus, nesikartojantis, įmantrus, tad galima išgirsti visokių vardų. Aišku, daug įtakos turi ir tai, kad šiuolaikiniai žmonės daug keliauja...


Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybėje nuotaikingu renginiu paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena. Gražus oras taip pat prisidėjo prie organizuotos šventės.


Palangoje populiariausi Augustės ir Nojaus vardai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 01 08 | Rubrika: Miestas

Gyventojų registro duomenimis, praėjusį pusmetį Lietuvoje dažniausiai mergaitėms buvo suteikiami Emilijos, Liepos ir Austėjos, o berniukams – Mato, Luko, Nojaus vardai. Palangoje gi pernai daugiausiai užregistruota naujagimių Augusčių, Emilijų, Patricijų bei Nojų, Arnų ir Jokūbų.


Vasarą rankomis trina ne tik prekybininkai, bet ir dviračių nuomotojai. Anot jų, žmonės itin aktyviai leidžia laisvalaikį, negailėdami pinigų pramogoms bei pasivažinėjimams dviračiu ar velomobiliu. O dviračius dažniausiai nuomojasi užsieniečiai, ypač rusai.


Praėjusį penktadienį – tarsi vasaros sezono įkarštyje – vaikų atrakcionų parke J. Basanavičiaus gatvėje šurmuliavo gausus būrys vaikų. Tarptautinė vaikų gynimo diena buvo paminėta gražiu renginiu, skirtu ne visada pasiturinčių kurorto šeimų vaikams: Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnyba, vykdydama Jaunimo iniciatyvų ir vaikų...


Palangos miesto gyventojų kasmet vis mažėja. Priežastys – per šešerius metus mirė 233 žmonėmis daugiau, nei gimė, be to, iš miesto išvyko 604 žmonėmis daugiau, nei atvyko. Skaičiai kalba ir tokius dalykus: dažniausiai mūsų miesto gyventojai serga kvėpavimo takų ir kraujotakos ligomis. Pastarosios buvo daugiau nei pusės Anapilin iškeliavusių...


Naujųjų metų sutiktuvės – daug ramesnės nei pernai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 01 03 | Rubrika: Miestas

Palangiškiai bei kurorto svečiai šiemet sutikdami Gyvatės metus buvo daug ramesni nei pernai – teigia policijos pareigūnai bei ugniagesiai gelbėtojai, o komunalininkai bei medikai priduria, jog gydytojų iškvietimų bei darbo miestą tvarkantiesiems buvo dvigubai mažiau.    


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius