Meilės alėjos rekonstrukcija bus tęsiama nuo rugsėjo

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-08-01
Peržiūrėta
1881
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Meilės alėjos rekonstrukcijos pabaigtuvių data kilnojama kaip pėstininko figūra šachmatų lentoje  – nors buvo tikėtasi, kad ji bus baigta iki šio vasaros sezono pradžios, dabar rangovai, Žiežmarių „Hidrostatyba“, mini kitus du terminus – iki šių metų pabaigos arba, labiau tikėtina, iki kitų metų sezono. Alėjos rekonstrukcija yra finansuojama Europos Sąjungos.

 

„Rekonstrukcijos darbai Meilės alėjoje yra sustabdyti, nes koreguojamas projektas“, - teigė „Hidrostatybos“ vadovas Edvardas Štuopis.

Paklaustas, kodėl prireikė taisyti patvirtintą projektą, paaiškino, kad toks poreikis atsirado, kai atsiradus laikiniems projekto finansavimo trukdžiams ir laikinai sustabdžius rekonstrukciją, buvo pakeistos statybas reglamentuojančios taisyklės ir kiti norminiai aktai.

„Pagal naujus reikalavimus numatyti Meilės alėjos takų pagrindai būtų buvę per silpni, be to, ir alėjos apšvietimas nebūtų atitikęs naujų reikalavimų. Todėl teko darbus stabdyti ir projektą teikti jį parengusiai įmonei, „Vilniaus planui“, kad būtų jame padaryti atitinkami pataisymai“, - sakė E. Štuopis.

Meilės alėjos rekonstrukcija pradėta pernai rugsėjį. Statybininkai jau įrengė lietaus surinkimo sistemą visoje alėjoje, o alėjos atkarpoje nuo S. Dariaus ir S. Girėno gatvės iki Birutės kalno išklojo ir trinkeles. Pastaruoju metu statybininkai ruošėsi takų dangos klojimo darbams, bet, nusprendus koreguoti projektą, šie darbai buvo sustabdyti.

„Hidrostatybos“ vadovo žiniomis, „Vilniaus planas“ jau atliko numatytas projekto korekcijas, ir artimiausiame Tarybos posėdyje Taryba turės patvirtinti pakoreguotą Meilės alėjos rekonstrukcijos projektą.

„Labai laukiame, kada tai bus padaryta – kada vėl galėsime dirbti visu pajėgumu. Darbų karštymetyje objekte dirbo nuo 35 iki 50 mūsų darbuotojų. Net laikinai sustabdžius darbus apie dešimt mūsų žmonių liko objekte – taiso takų nelygumus, kad poilsiautojams būtų patogu patekti į paplūdimį“, - pasakojo E. Štuopis.

Bet net jeigu pataisytas projektas bus patvirtintas Tarybos rugpjūčio pradžioje, „Hidrostatyba“ neskubės atnaujinti pradėtų darbų:

„Nenorime kurorto svečiams ir gyventojams sukelti nepatogumų – dulkių ir triukšmo, - todėl ketiname palaukti iki rugsėjo pradžios, kuomet kurorte sumažės poilsiautojų, tada ir imsimės darbų“, - teigė vadovas.

Po rekonstrukcijos viena Meilės alėjos pusė bus skirta tik pėstiesiems ir dviratininkams, kita – transportui, tačiau tik aptarnaujančiam, pavyzdžiui, komunalininkams.

Meilės alėjos rekonstrukcija yra dalis projekto „Gatvių ir dviračių takų rekonstrukcija ir plėtra Palangos miesto savivaldybės teritorijoje (I etapas: Meilės al., S. Dariaus ir S. Girėno g. rekonstrukcija - atkarpos nuo Vytauto g. iki Sporto g. rekonstrukcija)“.

Bendras rekonstruojamos Meilės alėjos ilgis – 1450 m, dviračių tako plotis – 3 m, projekto metu bus įrengti nauji suoliukai, dviračių stovai, pakeistos komunikacijos. Projektas bus įgyvendintas už 3,5 milijonus litų. Beveik milijonas litų projekto vykdymui buvo skirtas Europos Sąjungos.

Meilės alėjos rekonstrukcijos vykdančios įmonės vadovas nė kiek neabejoja, kad Meilės alėją, kaip ir daugelį kitų Lietuvos gatvių, alėjų ir viešųjų vietų, galima rekonstruoti tik su Europos Sąjungos parama:

„Visiems Lietuvoje turėtų būti aišku, kad šalies ir jos savivaldybių, taip pat ir Palangos, biudžetai yra pernelyg maži, kad būtų galima vien už lietuviškus pinigus vykdyti tokius didelius, kompleksinius darbus. ES pinigais Palanga, kaip ir visa Lietuva, jau labai daug išvystė savo infrastruktūrą. ES parama sukuria ir didelę pridėtinę vykdomų projektų vertę, nes sukuriamos naujos darbo vietos, gerėja gyvenimo kokybė, valstybės ekonominiai rodikliai“, - teigė E. Štuopis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Turime jums gerą žinią! Artėjančių mokslo metų pradžios proga rugsėjo 1 diena Palangos apžvalgos ratas dovanoja 50 % nuolaidą visiems moksleiviams  Maloniai kviečiame pasitikti mokslo pradžią ir rudens sezoną mūsų apžvalgos rate. #palangosapzvalgosratas


Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos stadiono rekonstrukcija bus baigta jau šį mėnesį.


Prieš pusantro mėnesio pradėta Palangos oro uosto aerodromo rekonstrukcija baigta. Jos metu įvykdyti visi planuoti darbai: atnaujintas lėktuvų kilimo ir tūpimo, riedėjimo takas, rekonstruotas orlaivių peronas, atnaujintos inžinerinės ir apšvietimo sistemos. Ketvirtadienį, spalio 19 d., po 45 dienas trukusios pertraukos, oro uostas atnaujins savo veiklą ir priims pirmuosius reguliarius...


Kastyčio gatvėje jau nustojo burgzti sunkioji technika ir zuiti darbininkai – gatvės rekonstrukcija jau baigta. 970 metrų gatvė tapo gerokai gražesnė bei patogesnė visiems eismo dalyviams.


Netoli jūros, prie Naglio alėjos vykstantys kirtimai pastaruoju metu itin audrino palangiškius. Į redakciją paskambinęs palangiškis Vytautas išreiškė nuogąstavimą, jog dabar palangiškiams išsakyti savo nuomonę jau per vėlu – kirtimas jau baigtas, liko siūruoti daug retesnis pušynas. „Taip, iš tiesų, urėdija padarė vienintelę...


Liepos 6 dieną Palangoje startavo interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“, pristatantis miesto svečiams ir patiems palangiškiams 20 objektų, ne tik puošiančių kurortą nuo grafų Tiškevičių laikų ir pripažintų saugotinomis kultūros vertybėmis, bet ir tokių, kurie iki mūsų dienų neišliko. Šis projektas – lyg įžanga į...


Pagal Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų veiksmų programą yra finansuojamas projektas „Dviračių turizmo plėtra Palangos miesto savivaldybėje, rekonstruojant Meilės alėją“, kurio darbai šiek tiek užsitęsė. Palangos miesto savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Butenienė sakė, kad projektas turėjo būti užbaigtas gegužės...


Meilės alėjos rekonstrukcijos pabaigtuvių data kilnojama kaip pėstininko figūra šachmatų lentoje  – nors buvo tikėtasi, kad ji bus baigta iki šio vasaros sezono pradžios, dabar rangovai, Žiežmarių „Hidrostatyba“, mini kitus du terminus – iki šių metų pabaigos arba, labiau tikėtina, iki kitų metų sezono. Alėjos rekonstrukcija yra finansuojama Europos Sąjungos.


Stringa Meilės alėjos rekonstrukcija

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 23 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį susitikime su žiniasklaida savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Garolis informavo, jog su UAB „Žiežmarių statyba“ vadovais, vykdančiais Meilės alėjos rekonstrukciją, aptartos iškilusios problemos. Pasak vicemero, bendrovė toliau negali vykdyti darbų dėl lėšų trūkumo.


Pradėta Meilės alėjos rekonstrukcija

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 15 | Rubrika: Miestas

Skelbtą  konkursą rekonstruoti Meilės alėją laimėjusi UAB „Žiežmarių hidrotechnika“ nedelsdama kibo į darbus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius