Meilės Palangai atvertomis piniginėmis kavinėse ir viešbučiuose kurorto svečiai nerodė

Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2011-05-17
Peržiūrėta
819
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Meilės Palangai atvertomis piniginėmis kavinėse ir viešbučiuose kurorto svečiai nerodė

Savaitgalį praūžė Palangos kurorto sezono atidarymo šventė „Myliu Palangą!“, kurios kurorto verslininkai labai laukia – miesto svečiai paprastai plačiai atveria savo pinigines. Kokia miesto kavinėms, restoranams ir viešbučiams buvo ši šventė? Ar buvo susilaukta daug svečių? Ar turistai nepabūgo lietaus šventės metu?

 

Sutrukdė prastokas oras

Viešbutis „Medūza“ yra tolėliau nuo Palangos centro, todėl čia visuomet atvyksta miesto svečiai, norintys ramybės po didžiosios šventės. „Pas mus per sezono atidarymo šventes, šeštadienį, niekuomet nebūna daug žmonių, visi mėgsta atvykti sekmadienį. Pailsėti po šurmulio mūsų kavinėje, pasivaikštinėti prie jūros, kuri yra visai šalia. Deja, šiais metais sutrukdė šaltas ir apniukęs oras sekmadienį“,- pasakojo viešbučio „Medūza“  direktorės pavaduotoja Rita Rumšienė.

Viešbutyje „Medūza“ yra 25 kambariai. R. Rumšienė sakė, kad net trys kambariai buvo atsakyti dėl pranašaujamų blogų orų. Tačiau vis tiek daugiau nei pusė viešbučio buvo užimti numeriai. „Mūsų svečiai buvo visi lietuviai, tik viename kambaryje gyveno svečiai iš Maskvos. Tačiau didelio susidomėjimo, kokio gal buvo tikėtasi, nesusilaukėme“,- sakė R. Rumšienė.

Moteris sakė, jog šventinis savaitgalis buvo kaip eilinis savaitgalis.

 „Kartais net paprastą eilinį savaitgalį susilaukiame daugiau svečių tiek viešbutyje, tiek kavinėje. Tačiau šis savaitgalis buvo tikrai prastas pelno prasme“,- kalbėjo viešbučio „Medūza“ direktorės pavaduotoja R. Rumšienė.

 

Rusai buvo maloniai nudžiugę

Vytauto gatvėje įsikūręs „Žalias namas“ turėjo užsakymų iš anksčiau ir atsitiktinių klientų nesulaukė. „Pas mus yra dvylika kambarių, iš jų penkis buvo užsakę rusai iš Kaliningrado srities. Tačiau jie buvo užsisakę iš anksčiau ir net nežinojo, jog bus šventė. Sužinoję, jog vyksta šventė buvo maloniai nustebinti ir labai džiaugėsi. Tačiau lietuviai net nesiteiravo dėl apgyvendinimo“,- pasakojo „Žalio namo“ direktorė.

Ji minėjo, jog specialiai šventei buvo rengiama akcija – užsisakant dvivietį kambarį buvo taikoma dvidešimties procentų nuolaida, tačiau nei vienas svečias iš Lietuvos nebuvo užklydęs. „Galbūt centre ir buvo daugiau žmonių, tačiau pro mus net nelabai kas praėjo ir net nesimatė, jog būtų vykusi kokia šventė“,- kalbėjo „Žalio namo“ direktorė.

 

Pernai šventė kavinei buvo geresnė

Kavinės „Laukinių vakarų salūnas“ vadybininkas Audrius Mikalauskas sakė, jog šventės beveik nepajuto. „Įspūdingų lankytojų skaičių tikrai nepasakysiu. Tikrai čia nebuvo pribloškiantis renginys. Manau, kad daugeliui verslininkų pamaišė žema oro temperatūra ir penktadienio lietus“,- kalbėjo A. Mikalauskas.

Vyras minėjo, jog Palangos atidarymo šventė, kalbant apie kavinės apyvartą, buvo žymiai prastesnė nei praėjusiais metais. „Susilaukėme svečių ir iš Latvijos, ir iš Rusijos, bet didelio antplūdžio tikrai nebuvo“,- teigė A. Mikalauskas.

Kavinėje „Laukinių vakarų salūnas“ šeštadienį buvo rengiamas didesnis nei paprastai koncertas -  koncertavo keturios grupės. „Nors rengėme didelį koncertą, tačiau žmonių susidomėjimas buvo nedidelis, o renginys mums išėjo į minusą, nebuvo jokio pelno“, - sakė kavinės „Laukinių vakarų salūnas“ vadybininkas.

 

Sutrukdė kitos šventės?

Viešbutyje „Rąžė“ užimtumas buvo apie dvidešimt procentų. „Visi apsigyvenę buvo tik lietuviai, tačiau didelio susidomėjimo iš jų taip pat nebuvo. Manau, kad sutrikdė ir pranašaujami blogi orai, ir sutapusios šventės Rumšiškėse bei Kaune. Visos šventės buvo tikrai labai įdomios, todėl kiti net nevyko į Palangą“,- kalbėjo viešbučio „Rąžė“ direktorė Irena Černiauskienė.

Moteris mano, kad į Palangą atvyko tik ištikimi Palangos mylėtojai arba žmonės iš aplinkinių miestelių. „Buvo keletas užklydusių ir iš gatvės, tačiau tikrai nedidelis žmonių skaičius. Deja, ši atidarymo šventė tikrai nebuvo pelninga“, - teigė  Irena Černiauskienė.

 

Mažiau „bambalinių“ kurorto svečių

Gintaras Sičiūnas, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas sakė, kad šiemet kurorto sezono atidarymo šventėje kol kas dalyvauja šiek tiek mažiau žmonių, nei praėjusiais metais. Tačiau asociacijos prezidentas džiaugėsi „geresne kurorto lankytojų kokybe.“ „Akivaizdu, kad šiemet sezono atidarymo šventėje dalyvauja daugiau kultūringesnių žmonių, kurie noriai leidžia pinigus. Būtent tokių kurorto svečių visada siekėme į Palangą  daugiau privilioti. Ne paslaptis, kad anksčiau per kurorto sezono atidarymo šventes matydavome, atsiprašau už išsireiškimą, nemažai „bambalinių“ atvykėlių“, - sakė G. Sičiūnas.

Jis sakė buvęs maloniai nustebintas per naujos gintaro muziejaus ekspozicijos atidarymą Gintaro muziejuje vakar: „Buvo neįprasta matyti daug jaunimo, ypač studentų.“

Asociacijos prezidentas pastebėjo, kad šiemet Palangos sezono atidarymo šventėje, kaip niekada anksčiau, dalyvauja labai daug užsieniečių.

„Vien prie Botanikos parko suskaičiavau septynis vokiečių turistinius autobusus,“-sakė G. Sičiūnas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį, birželio 11 dieną, Palangos kurorto Jūros šaulių choras šventė savo veiklos 40 – metį. „Palangos bendruomenės vardu pasveikinome ir palinkėjome dar daug metų  savo dainomis džiuginti palangiškius ir miesto svečius,“ – tokį sveikinimą savo „Facebook“ paskyroje paliko Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Palangiškiai ir kurorto svečiai Baltijos kelio 30-metį nuotaikingo minėjo, rugpjūčio 23 d. už rankų susikibdami pajūryje. Gyvoji grandinė nusidriekė ant jūros tilto, Šventojoje – prie skulptūros „Žvejo dukros“.  Palangiškiai bei šventojiškiai, o taip pat – ir kurorto svečiai savaitgalį kviečiami kartu su visa Lietuva minėti Laisvės gynėjų dieną. Renginiai kurorte vyks dvi dienas – sausio 12 d. ir 13 d.


Praėjusį savaitgalį Palanga atidarė kurortinį sezoną, kuris oficialiai tęsis iki rugsėjo 15-osios, bet reikliausi kurorto vertintojai, ko gero, pagrįstai bambėjo, kad sezono atidarymas nebuvęs toks, kokio tikėtasi.


Šeštadienį Palanga visus norinčius pakvietė pasimėgauti gintaro lietumi – kurorte vyko tradicinė šventė „Gintarinis savaitgalis“. Sparčiai išpopuliarėjęs renginys, kiekvienais metais į Palangą priviliojantis vis daugiau pramogautojų, prasidėjo 12 val. prie J. Basanavičiaus gatvės pradžioje įsikūrusio Palangos gintaro gildijos paviljono....


Rūta STANIULYTĖ Karšti orai ir trys nedarbo dienos į pajūrį sutraukė lig šiol didžiausią per šią vasarą srautą žmonių. Automobiliai Palangos kryptimi nusidriekė net nuo Klaipėdos ir sudarė spūstį. Policija sustiprino savo pajėgas, gelbėtojai ragino poilsiautojus būti budriems. Centrinė J.Basanavičiaus gatvė tapo švieselių, pramogų, žmonių ir garsų pilnu mini...


Savaitgalį praūžė Palangos kurorto sezono atidarymo šventė „Myliu Palangą!“, kurios kurorto verslininkai labai laukia – miesto svečiai paprastai plačiai atveria savo pinigines. Kokia miesto kavinėms, restoranams ir viešbučiams buvo ši šventė? Ar buvo susilaukta daug svečių? Ar turistai nepabūgo lietaus šventės metu?


Kai lankiausi turguje,  į akis smelkė dargana, kurią keitė lietaus pliūpsniai. „Nėra žmonių, nors tu ką. O dirbti ir kaip nors užsidirbti – reikia“, - dūsavo trys Palangos turgaus veteranės – Eugenija Staniulienė sakė turguje prekiaujanti 16 metų, tiek pat metų už prekystalio praleido ir kita prekiautoja Adelė Berenienė, o tiesiog Danute prisistačiusi moteris turguje sakė dirbanti 10...


Praėjusį pirmadienį miesto Savivaldybėje aptarti artėjančio vasaros sezono atidarymo renginio „Kurorto šventė 2009“ programos metmenys. Miesto vadovo Vytauto Stalmoko inicijuotame pasitarime dalyvavo kurorto valdžios atstovai, Kultūros skyriaus ir Kultūros centro specialistai, atsakingi už šventės rengimą, bei visuomeninių organizacijų, vietos radijo ir spaudos atstovai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius