Meras bandė apginti skandalingąjį komisarą

Pagal Delfi, lrytas.lt, 2010-12-20
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Ketvirtadienį Policijos departamentas pranešė, kad Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Jurgis Kažys atleidžiamas iš vidaus tarnybos už tai, kad žemino pareigūno vardą. Iš pradžių įvykio vietoje J.Kažys neneigė vairavęs mašiną, tačiau po kiek laiko prabilo kitaip. Pasak Policijos departamento, apie spalio 14-ąją, pusę dešimtos vakaro, Klaipėdos rajone, kelyje Klaipėda - Liepoja, Girkalių kaime, automobilis „Dodge Grand Caravan“ atsitrenkė į priekyje važiavusį automobilį „Renault Laguna“.

 

Nepavyko įrodyti, kad vairavo neblaivus

Atvykus policijos pareigūnams šalia automobilio „Dodge Grand Caravan“ rastas jo savininkas, neblaivus ne tarnybos metu uniformuotas Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Jurgis Kažys. Eismo įvykio metu žmonės nesužaloti. Pareigūnams nepavyko įrodyti, kad būdamas neblaivus J.Kažys vairavo.

Taranuotas automobilis, kurį vairavo moteris, nuskriejo į pakelės griovį, o avariją sukėlęs „Dodge Grand Caravan” sustojo už šimto metrų. Tamsoje iš mašinos bijojusi išlipti vairuotoja iškvietė policiją.

Po kiek laiko prie jos mašinos priėjo uniformuotas pareigūnas ir pasiteiravo, ar nieko neatsitiko.

Vairuotoja iš pradžių pamanė, kad tai – jos iškviestas policininkas. Tačiau netrukus pamatė, kad jis įkaušęs. Atvykę patruliai išvydo neblaivų Palangos policijos komisariato viršininką 56 metų Jurgį Kažį, kuriam priklauso avariją sukėlęs automobilis „Dodge Grand Caravan”.

Mašinoje, kurios durelės buvo užblokuotos, buvo likęs komisaro portfelis, mobilusis telefonas, nugertas butelis degtinės. Atrodė akivaizdu, kad avariją sukėlė J.Kažys.

Iš pradžių įvykio vietoje jis ir neneigė vairavęs mašiną, tačiau po kiek laiko prabilo kitaip.

 

Sukurpė savo versiją

Komisaras dėstė tyrėjams, kad tą vakarą su draugu Palangoje esančiame sodo name sėdo gerti butelio. Komisaro sugyventinė supykusi, pagriebusi butelį ir J.Kažio mašina išlėkusi į Klaipėdą.

Netrukus iš paskos pajudėjęs ir J.Kažys – jį savo mašina vežusi sugyventinės draugė.

Kiek pavažiavę jie išvydę į autoavariją patekusią sugyventinę. Kadangi ji susitrenkė galvą ir skundėsi skausmais, moterį į ligoninę išvežė jos draugė.

J.Kažys avarijos vietoje likęs laukti policijos. Visi nurodyti komisaro liudytojai patvirtino šią versiją.

Autoavarijoje nukentėjusi moteris tamsoje nematė, kas vairavo ir kas išlipo iš komisaro mašinos.

Kai įvykio vietoje sustojo pro šalį važiavę liudytojai, J.Kažys jau buvo priėjęs prie nukentėjusios moters mašinos.

Per tarnybinį patikrinimą konstatuota, kad J.Kažys būdamas neblaivus, eismo įvykio vietoje sąmoningai nevykdė policijos pareigūnų teisėtų nurodymų ir reikalavimų, atsisakė eismo įvykio vietoje pasitikrinti blaivumą, tuo trukdydamas ir apsunkindamas policijos pareigūnams atlikti savo tarnybos pareigas.

 

Įpareigoja būti pavyzdžiu kitiems

Lietuvos policijos pareigūnų etikos kodeksas įpareigoja policijos pareigūną ne tarnybos metu elgtis pagal visuotinai priimtas elgesio normas ir savo elgesiu, drausme, kultūra stengtis būti pavyzdžiu kitiems asmenims, visada prisiminti, kad pagal jo elgesį sprendžiama apie visą policiją ir jos pareigūnus.

Kodeksas taip pat įpareigoja pareigūną tvarkyti gyvenimą taip, kad nenukentėtų tarnybos interesai ir policijos pareigūno reputacija.

„Pažymėtina, kad J.Kažys eina vadovaujančias pareigas, jis yra policijos komisariato vadovas. Etikos kodekse yra išskirti profesinės etikos reikalavimai vadovaujantiems policijos pareigūnams. Etikos kodeksas nustato, kad vadovaujantis policijos pareigūnas turi „... visada prisiminti, kad savo elgesiu ir darbu rodo pavaldiniams pavyzdį.

Aukščiau paminėti J.Kažio veiksmai turėjo neigiamos įtakos policijos sistemos įvaizdžiui ir prieštarauja Policijos pareigūnų etikos kodekse įtvirtintoms nuostatoms“, - rašoma Policijos departamento pranešime spaudai.

 

V. Stalmokas tapo užtarėjas

Palangos mero Vytauto Stalmoko bandymas užtarti susikompromitavusį policijos komisariato viršininką Jurgį Kažį nuėjo niekais. Dėl J.Kažio veiksmų atlikto tarnybinio patikrinimo išvadas pasirašęs Policijos departamento generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas šią savaitę buvo sulaukęs Palangos mero V.Stalmoko laiško.

Kurorto vadovas prašė, jog priimdamas sprendimą dėl J.Kažio drausmės pažeidimo generalinis komisaras atsižvelgtų į puikius Palangos policijos komisariato viršininko darbo rezultatus.

Susikompromitavęs komisaras buvo vadinamas principingu, reikliu, profesionaliu vidaus reikalų sistemos pareigūnu, sugebančiu užtikrinti strateginių tikslų įgyvendinimą, visapusiškai pateisinti Palangos gyventojų lūkesčius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Velykų žinia - aiški: likite namuose, tik taip greičiau įveiksime koronaviruso pandemiją. Pasak Palangos policijos komisariato vadovo Algirdo Budgino, kurorto pareigūnai yra pasirengę užtikrinti šio sprendimo vykdymą. Esant poreikiui, pagalbą suteiks ir pasieniečiai, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, policijos rėmėjai, Karo policija.


Kovo 7-ąją Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai rungėsi Vyriausiojo policijos komisariato dziudo varžybose. Vyrų kategorijoje iki 100 kg pirmavo ir laimėjo Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika, o virš 100 kg – Palangos m. PK viršininkas Algirdas Budginas.


Įvykiai kelyje, regis, koją pakiš jau antram Palangos policijos komisariato viršininkui – prieš Alvydą Katkauską pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo tarnyba. Įtariama, kad jis šiemet tarpininkui ir nežinomam asmeniui sutiko „pagelbėti“ – susigrąžinti teismo atimtą vairuotojo pažymėjimą anksčiau laiko. Į tarpininkavimo istoriją...


Praėjęs penktadienis Palangos policijos komisariato pareigūnams buvo neeilinė diena. Nuo šios dienos jie pradėjo dirbti kiek kitu režimu. Apie policijos sistemos pertvarkas ir policijos komisariato struktūros bei funkcijų pakeitimus jų išvakarėse miesto seniūnaičiams bei bendruomenės aktyviausiems atstovams papasakojo patys pareigūnai. Tad kaip tai palies visuomenę?


Penktadienį, iškilmingai perkirpus darbų pradžią simbolizuojančią juostelę ir atidengus būsimojo Palangos miesto policijos komisariato iškabą, prasidėjo ilgai lauktoji pastato Ganyklų g. 30 rekonstrukcija. Laukiama, kad gruodžio mėnesį į naujas, visus šiuolaikinius reikalavimus atitinkančias patalpas jau galės persikelti visi kurorte dirbantys policijos pareigūnai....


Vakar Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK) įvyko konkursas Palangos policijos komisariato viršininko pareigoms užimti.


Meras bandė apginti skandalingąjį komisarą

Pagal Delfi, lrytas.lt, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį Policijos departamentas pranešė, kad Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Jurgis Kažys atleidžiamas iš vidaus tarnybos už tai, kad žemino pareigūno vardą. Iš pradžių įvykio vietoje J.Kažys neneigė vairavęs mašiną, tačiau po kiek laiko prabilo kitaip. Pasak Policijos departamento, apie spalio 14-ąją, pusę dešimtos vakaro, Klaipėdos rajone, kelyje Klaipėda -...


Vos pusantrų metų Palangos policijai vadovavęs, iš Pasienio policijos departamento į policiją dirbti atėjęs Jurgis Kažys, regis, įklimpo iki kaklo į bėdą - ketvirtadienio vakarą, įtariama, neblaivus kurorto policijos viršininkas padarė avariją, po kurios jis gali netekti savo darbo. Apie 21 valandą 30 minučių Klaipėdos policijos budėtojai sulaukė vienos moters skambučio, kuri išgąstingai...


Palangos miesto policijos komisariate – pokyčiai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 01 24 | Rubrika: Miestas

2008 m. sausio 20 d. Palangos miesto policijos komisariato darbuotojai atsisveikino su vadovu Aurijumi Jusiu. Beveik porą metų dirbęs Palangoje, nuo šiol jis sės į Mažeikių rajono policijos komisariato viršininko kėdę. Laimėjęs konkursą, naują darbą arčiau savo šeimos, gyvenančios Akmenėje, A.Jusys pradėjo jau praėjusį trečiadienį. 


Palangos miesto policijos komisariato duomenimis, 2008-ieji daugeliu kriterijų pareigūnams buvo geresni nei 2007-ieji. Praėjusį ketvirtadienį ataskaitinio susirinkimo metu buvo paskelbti Palangos policijos komisariato darbo rezultatai už praėjusius metus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas