Meras paplūdimyje kvietė mažiau kiurksoti prie kompiuterio ir skaityti knygas

Lukas JURGILAS, 2012-08-30
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Trečiadienio popietę paplūdimyje įsitaisę negausūs poilsiautojai su vaikais susilaukė netikėtų dovanų – knygų iš paties kurorto mero Šarūno Vaitkaus rankų.

Trečiadienio popietę paplūdimyje įsitaisę negausūs poilsiautojai su vaikais susilaukė netikėtų dovanų – knygų iš paties kurorto mero Šarūno Vaitkaus rankų.

Kaip vaikams, mėgstantiems mieliau spoksoti į kompiuterio ekraną negu skaityti knygas, į rankas įbrukti vaikišką knygelę?
Nūdien tai padaryti nelengva.
Trečiadienio popietę paplūdimyje įsitaisę negausūs poilsiautojai su vaikais susilaukė netikėtų dovanų – knygų iš paties kurorto mero Šarūno Vaitkaus rankų. Taip pat palinkėjimų mažiau kiurksoti prie kompiuterio, o stvertis knygos.

Knygos – patirtis
Knygas kurorto vadovas dalijo kartu su „Alma Litera“ atstovais.
Taip vyko leidyklos projekto „Augu skaitydamas“ iniciatyva, kurios metu didžiųjų miestų merai ragina vaikus skaityti.
Pasiteiravęs paplūdimyje sutiktų mokyklinio amžiaus vaikų, ar jie randa laiko knygoms, meras dalijosi savo kaip skaitytojo patirtimi. „Visuomet maniau, kad labai svarbu skaityti knygas, kadangi jos padeda pasisemti gyvenimiškos patirties, ugdo kūrybiškumą, plečia akiratį. Mėgstančiam skaityti vaikui lengviau mokytis“, – sakė Š. Vaitkus.
Ne vienas besibaigiančios vasaros saulės likučiais besidžiaugiantis paplūdimio svečias buvo maloniai nustebęs, susilaukęs knygos iš Palangos mero rankų.
Kad knygas mielai skaito, patikino ir mero dukrelė Gabija.
Prisipažinusi, kad mėgsta ir „pasėdėti prie kompiuterio“, ji žurnalistui mielai vardijo neseniai perskaitytas knygas.
„Ką tik pabaigiau skaityti knygelę apie ežiuką, kuris nenorėjo būti žvaigžde“, – sakė Gabija.
Ji knygas mielai renkasi ir bibliotekoje.
Į pastabą, kad miesto viešojoje bibliotekoje nėra daug naujausių knygų, miesto vadovas atsakė: „Jeigu sulauksime iš bibliotekos vadovų prašymo skirti didesnį finansavimą knygoms įsigyti, tokį prašymą svarstytume metų pabaigoje“.

Gražus leidyklos sumanymas
Knygas kurorto vadovas dalijo kartu su „Alma Litera“ atstovais.
Skaitymai jau vyko Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Vilniuje.
„Projektas prasidėjo pavasarį. Mūsų atliktas tyrimas atskleidė, kad beveik pusė suaugusių ir pusė vaikų beveik visai neskaito knygų. Nusprendėme visus paskatinti“, – sakė „Palangos tiltui“ Andrius Petraitis, leidyklos atstovas spaudai.
Į Palangą išdalinti akcijos rengėjai atsivežė 500 knygų.
A. Petraitis sakė, kad tokią akciją galvojama surengti ir kitais metais.
Pasak iniciatyvą organizavusios leidyklos „Alma littera“ direktorės Danguolės Viliūnienės, miestų merai skaityti vaikams pakviesti neatsitiktinai.
„Įgyvendindami projektą „Augu skaitydamas“, kviečiame vaikams skaityti įvairius žmones – dainininkus, rašytojus, aktorius, o šįkart ir bene svarbiausius žmones kiekviename mieste – merus. Norime, kad vaikai suprastų, jog visus šiuos žymius ir daug pasiekusius žmones nuo pat vaikystės lydėjo knygos, kurių jie nepamiršta ir užaugę. Tikimės, kad tiek vaikams, tiek jų tėveliams panašūs renginiai padės suprasti, kad skaitymo įprotis, išugdytas vaikystėje, padės siekti svajonių, užtikrins geresnę, laimingesnę ateitį“, – apie renginio idėją žiniasklaidai yra sakiusi D. Viliūnienė.

Daug projekto dalyvių
Projekte dalyvauja 1306 Lietuvos miestų, miestelių ir kaimų bibliotekos. „Augu skaitydamas“ tikslas – paskatinti kuo daugiau vaikų pamėgti skaityti, todėl prie jo kviečiamos prisijungti visos įstaigos, organizacijos ar gyventojai.
Projektas „Augu skaitydamas“ yra pirmasis leidyklos „Alma littera“ iniciatyvos – „Lietuva – daugiausiai skaitanti šalis Europoje“ žingsnis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Netiesa, kad jūsų dviratį Palangoje taisysiantis meistras bus tepaluotas nuo kulkšnių iki ausų galiukų! Ganyklų gatvėje kartu su savo tėčiu besidarbuojantis 24-metų Stasys Šerys yra visai kitoks: aukštas kaip krepšininkas, simpatiškas, tvarkingas ir palieka Vilniaus universiteto filosofijos studento įspūdį. Jo vienas mėgstamiausių laisvalaikio praleidimo būdų...


Palangos meras kategoriškas – kopose niekada neleis viešbučių, restoranų ar kitokių statybų. Anot architektų, prieš porą metų to buvo itin siekiama. Dabar teigiama, kad Palangoje svarbiausia išlaikyti kurorto tapatybę – atkurti senovines vilas, išsaugoti šimtametes pušis.


Praėjusį pirmadienį Palangos viešoji biblioteka sulaukė svečių iš Klaipėdos labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“. Šis fondas įkurtas 2013 m. Steigėjai: Lietuvos muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas, Lietuvos agronomas, verslininkas, ūkininkas, politikas, mecenatas Ramūnas Karbauskis. Į susitikimą atvyko Seimo narys, Palangos...


Ilgąjį „mindauginių“ savaitgalį Palangos miesto svečius bei poilsiautojus svilino saulė, tad nenuostabu, kad paplūdimyje žmonių buvo gausiau nei silkių statinėje. Bėda, kad jų dalis pažeidinėjo miesto nustatytas viešosios tvarkos taisykles, kurių, beje, keli tuzinai. Palangos miesto savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo bei eksploatavimo ir saugaus elgesio...


Palangos komunalininkai baigia įrengti medinę aikštelę paplūdimyje, kurioje grožėtis jūra bei vasaros saulėlydžiais bus patogu neįgaliesiems. Ties Birutės parku, netoli poilsio namų „Palangos žuvėdra“ esančiame paplūdimyje žmonėms su negalia pritaikyti ir privažiavimai prie jūros – nutiesti patogūs mediniai takai per kopas, kopose įrengta apžvalgos aikštelė...


Kaip vaikams, mėgstantiems mieliau spoksoti į kompiuterio ekraną negu skaityti knygas, į rankas įbrukti vaikišką knygelę? Nūdien tai padaryti nelengva. Trečiadienio popietę paplūdimyje įsitaisę negausūs poilsiautojai su vaikais susilaukė netikėtų dovanų – knygų iš paties kurorto mero Šarūno Vaitkaus rankų. Taip pat palinkėjimų mažiau kiurksoti prie kompiuterio...


Labai lengva įrodyti, kad meniškiausia, o gal ir darbščiausia, taip pat žaismingiausia Palangoje yra kovo 10-ąją gimusi Žuvis. Šio kosminių, „horoskopinių žvaigždynų“ ženklo karūnos savininkas yra daugumai iš mūsų pažįstamas dailininkas Juozas Griušys. Jo talento vaisiai – piešiniai džiugina ir senjorus, ir vaikus, o vasarą –...


Du jaunus, mokslų „pakrimsti“ jau spėjusius žmones Palangoje po viena iškaba šią vasarą sujungė spurgytės. Jomis, kaip ir ankstesniais metais, prekiaujama ne tik kioske J. Basanavičiaus gatvės pradžioje, bet ir prie „Maxima“ parduotuvės, prie centrinės miesto aikštės. Dažno spurgyčių mėgėjo dėmesį patraukė tai, kad studentiškai atrodantys...


Sankryža prie „Statoil“ – kaip užburta

„Palangos tilto“ informacija, 2010 07 21 | Rubrika: Kriminalai

Pirmadienio popietę Kretingos gatvėje, sankryžoje prie „Statoil“ ir „Lukoil“ degalinių, taksi automobilis, vairuojamas septyniasdešimtmečio Petro Neverausko, kaip teigė įvykio liudytojai, posūkyje nepraleido tiesiai Klaipėdos gatve važiuojančio automobilio ‚Mersedes Benz“, kurį vairavo 33-erių metų Klaipėdos gyventoja, ir susidūrė su juo.


Brangiausios kurorto vietos – paplūdimyje

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 20 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės skelbtas antrasis viešųjų vietų konkursas, vykęs miesto savivaldybės salėje, sulaukė nemažo būrio verslininkų, panorusių vasaros sezono metu prekiauti ar teikti paslaugas. Šįsyk buvo konkuruojama dėl vietų Kastyčio, Žvejų, Kontininkų, Vytauto gatvėse. Be abejo, didžioji dauguma verslininkų grūmėsi dėl 38 vietų paplūdimyje. Nors buvo pagarsinta, kad pajūryje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas