Meras Š. Vaitkus atsiskaitė miesto visuomenei pilnutėlėje Kurhauzo salėje

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-12-19
Peržiūrėta
264
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vakar vakare pilnutėlėje Kurhauzo salėje miesto meras Šarūnas Vaitkus atsiskaitė už šiais metais nuveiktus savo ir Tarybos valdančios koalicijos darbus.
Vakar vakare pilnutėlėje Kurhauzo salėje miesto meras Šarūnas Vaitkus atsiskaitė už šiais metais nuveiktus savo ir Tarybos valdančios koalicijos darbus.

Vakar vakare pilnutėlėje Kurhauzo salėje miesto meras Šarūnas Vaitkus atsiskaitė už šiais metais nuveiktus savo ir Tarybos valdančios koalicijos darbus. Priminęs, kad metų pradžioje buvo nuogąstavimų dėl biudžeto lėšų (Būtingės naftos terminalas po turto pervertinimo nuo šių metų  miesto biudžetui moka 2,5 milijono litų mažiau mokesčių), meras pasidžiaugė, kad jau gauta 58 milijonai biudžeto pajamų – biudžetas bus įgyvendintas 100 procentų.
Meras ypač džiaugėsi pasibaigusiu Kurhauzo atstatymu. „Noriu pasidžiaugti Kurhauzo restauracija, kuri bus baigta kitais metais. Buvo daug, kaip sakau, tyčinių bylų, keliamų Kurhauzo bendrasavininko. Dėkoju už darbą ypač savivaldybės juristams, kurie puikiai susitvarkė teismuose. Liko tik keli teisminiai ginčai, – sakė meras. – Daugiau nebus, kad Kurhauzo bendrasavininkas imtų visą miestą įkaitais – tikiu, kad Kurhauzas bus paimtas valstybės reikmėms“.
Meras pabrėžė universalaus sporto komplekso reikšmę. „Jį jau atversime kitų metų balandį“, – sakė meras, priminęs, kokia buvo sporto centro pradžia.
Š. Vaitkus teigė, kad ir buvusi, ir dabartinė vyriausybė „Palangą myli“. „Yra supratimas, kad Palanga – visos Lietuvos turtas“, – sakė meras.
Vyriausybė dar numatė ir 1.8 milijono litų bėgimo takų miesto stadione pakeitimui kitais metais.
Priminęs, kad Palangai trūksta uždarų objektų, Š. Vaitkus teigė, kad kultūros, sporto objektai turi būti po stogu. „Per 2013-uosius metus Palanga parengė Vasaros estrados techninį projektą, liepos mėnesį pateikę paraišką finansavimui, susidūrėme su problema. Paraiškų vertintojai klausė, iš kur paimsime pinigų (projektui reikia beveik 25 milijonų litų, kai patys turime tik apie tris milijonus litų). Pavyko įtikinti, nuvažiavus pas premjerą A. Butkevičių, o vėliau Ūkio ministrą Evaldą Gustą, kad reikia skirti projektui valstybės finansavimą. Iš europinio finansavimo likučių Ūkio ministerija skyrė 7 milijonus litų”, – prisiminė Š. Vaitkus. Anot jo, naujieji Palangos koncertų rūmai iškils jau 2015-aisiais.
Meras sakė, kad gavus lėšų iš Norvegijos fondų, bus renovuoti kai kurie kurorto mediniai statiniai, kuriems iki šiol sunkiai sekėsi rasti finansavimą.
Meras priminė kempingo statybą Nemirsetoje. „Pirmas etapas, kuriam buvo skirti 4 milijonai litų, jau bus baigtas kitų metų gegužę“, – sakė Š. Vaitkus.
Apie 3,7 milijonų litų papildomas finansavimas gautas Birutės parko sutvarkymui. Darbai bus atlikti 2014-aisiais.
„Kitų metų rugpjūčio mėnesį visa Gintaro muziejaus renovacija bus pabaigta. Jo apačioje bus įrengtas Baltijos šalių konferencijų centras“, – sakė Š. Vaitkus, apžvelgdamas, kaip vykdoma valdančiosios koalicijos rinkimų programa.
Investavus į paplūdimius, šiemet Palanga galėjo pasigirti bene didžiausiu paplūdimio ruožu. „Apie 300 tūkstančių iš valstybės gauname priekopių tvirtinimui kiekvienais metais, dar 100 tūkstančių skiria tam tikslui miesto savivaldybė“, – sakė meras.
Jis gyrė miesto Viešosios tvarkos skyrių, kuriam pradėjus veikti, pavyzdžiui, gerokai padidėjo rinkliavos už reklamą rinkimas. Šiemet už reklamą į miesto biudžetą įplaukė virš 250 tūkstančių litų.
Meras priminė apie koalicijos vykdomą siekį atpiginti šilumą mieste, „įdarbinus“ biokuro katilines Palangoje ir Šventojoje. Šilumos mazgų priežiūrą „Palangos šilumos tinklams“ perėmus iš ‚Litesko“, šildymo sąskaitos palangiškiams sumažėjo apie 11 procentų.
Š. Vaitkus pasidžiaugė, kad jau kitais metais į buvusias kelininkų poilsinės patalpas persikels visi penki savivaldybės skyriai. „Tikiuosi, kad tai nutiks kitų metų rugsėjį ir spalį“, – sakė meras.
Jis priminė gausiai susirinkusiems palangiškiams, kad šiemet buvo sutvarkyti Laidojimo namai. Už tai meras dėkojo UAB „Palangos komunalinis ūkis“. „Kitais metais kapinėse sutvarkysime apšvietimą, taip pat baigsime kolumbariumo statybą“, – sakė meras.
Š. Vaitkus pastebėjo, kad renovuojami Palangos senelių globos namai, daug pastangų įdėta į kurorto daugiabučių namų renovaciją. „Eiliškumas renovacijai buvo parinktas pagal sunaudojamą šilumą“, – sakė meras.
Pirmajame etape bus rekonstruota 16 namų, antrame – beveik 50. „Nebijokite renovacijos”, – paragino meras.
Jis priminė, kad šiemet Tarybos sprendimu, „Palangos komunalinis ūkis“ perima iš UAB „Palangos butų ūkis“ daugiabučių administravimą. „Miesto komunalinio ūkio įmonė tai daro efektyviai“, – sakė Š. Vaitkus.
129 milijonai litų kainuos Palangos aplinkkelio statyba, kuri jau prasidės kitų metų vasarą. „Nesitikėjau, atvirai pasakysiu, kad šis didelis projektas bus Palangoje pradėtas artimiausiu metu. Dievas yra“, – sakė meras.
Miesto vadovas atsiprašė, kad kai kurių miesto gatvių rekonstrukcija sukėlė rūpesčių gyventojams dėl dulkių ir susisiekimo. Jo žodžius palydėjo trumpi aplodismentai.

(Išsamiau apie mero ataskaitą – kitame „Palangos tilto“ numeryje)

Jūsų komentaras:

PROTAS 2013-12-29 12:22 (. / IP: 91.177.41.214)
atradimas------,,DIEVAS YRA"

Iš 21 mūsų išrinktųjų - dalyvavo vos du!.. 2013-12-29 11:35 (. / IP: 86.100.63.40)
-Iš tikrųjų !..iš kokių šaltinių jau gauta net 58 milijonai pajamų? -nepasakyta! Kodėl? Tai aišku, kad iš bėdžių pensininkų ir nustekentų žmonelių surinkta, jiems užkėlus nesuvokiamai didelius žemės mokesčius! nes - Milijardieriai, valdantys Butingės naftą, neaišku kuom remiantis,-atleisti net 2,5 milijono Lt už Palangos žemės nuomos mokesčius!??? Atrodo, kad ir daugiau panašių Milijonierių- institucijų, sulaukė tokios malonės!..Kodėl? Gal ponai Tarybos nariai būtų galėję ką paaiškinti, tačiau dalyvavo, deja, vos 2, iš 21; -Kada ir kur galėsim susipažinti su mūsų išrinktųjų 21 į Miesto Tarybą nuveiktų darbų ataskaitom? Būtų idomu!...

vieni vartai 2013-12-26 12:24 ([email protected] / IP: 80.243.30.12)
Ka as zinau , bet budamas palangiskiu matau kad pirmose eilese vieni konservatoriai susirinke. Tai jis saviem ataskaita skaite ?

to to to 2013-12-25 21:54 (IP: 78.61.104.50)
aciu uz teisinga ivertinima. Manyciau, kad ir paciam merui turetu buti nepatogu del toookiu ligotu garbinimu, o ir rasyta 04 nakties, tai gerbejas matomai gerokai "paziebes" arba koks sargas garbingoje istaigoje...Tokiu garbintoju normaliems tikrai nereikia, tik daro geda ir miestui

???????????? 2013-12-25 16:24 (. / IP: 91.177.36.241)
WEL NIMBAS......

to to chatas 2013-12-24 23:04 (IP: 79.132.183.50)
nekreipkit demesio i tokius "komentatorius" kaip "chatas" ir siaip zmones, kurie prie bet kurios valdzios dazniausiai uzima "slapiu skudureliu" vaidmeni... man gaila mero, kai matau tokius jo gerbejus.. tai lyg megzti, griozdiski, vos vos bepajudantys, savo seselio bijantys, provincialus dirizabliai... kita vertus, atkreipkit demesi i ataskaitinio vakaro kurhauze nuotrauka- pirmoje eileje sedi sukryziave rankas ir issiskete vietos biurokratijos "sviesuliai", kita sales dalis gerokai pagyvene zmones... tai ir yra sauniojo kareivio vaitkaus - rinkejai... as pries biurokratus, taciau tikrai ne pries pagyvenusius, daug gyvenime maciusius zmones, taciau atkreipkit demesi, o kur jauni zmones??? kur verslo atstovai?? kur zmones, kurie kuria pridetine verte??? kur zmones, kurie yra Palangos ateitis???? o stai cia ir yra didziausia vaitkaus problema.. kol kas jis per silpnas ar per bailus, kad galetu ar dristu savo sprendimais patraukti aktyviausius Palangoje gyvenancius, Palangoje dirbancius zmones... Tokie zmones nera parankus, jie turi savo galvas, jie kritiski ir sveikai ambicingi, jie patys yra lyderiai.. taigi, ne kiekvienas turi savyje jegos, kad nebijotu atvirai diskutuoti ir apjungti butent tokius aktyvius zmones.. na bet dabar jau Kaledu metas, taigi, visiems graziu, ramiu ir taikingu sv. Kaledu.. Peace:):)

Ar taip jau niekas nemato ir negirdi? 2013-12-23 19:55 (. / IP: 86.100.63.40)
Kiekviena prabangi statyba Palangoje apaugusi "kerpėm"!.. Štai pvz.-"Mėguva"!Ši milžiniška statyba buvo sustabdyta! Tik staigiai,- kaip ant mielių pūdo,- iškilo gal 5x didesnis mūrinis monstras; Po monstru- gilūs iškasti garažai, požemiai...ir , tiesa, visai nesvarbu, kad ant pat Ronžės kranto!Visai nesvarbu, kad ir šaligatvį pasigvelbė!ir kad bažnyčia užgožta liko, a nei kelio nei takelio aplinkui :- iš vienos pusės milžiniškas monstras iš kitos taxisistai !..-niekam neįdomu! Užgožti aplinkiniai gyventojai verkė ir raudojo,ir skundė ir prašė,- bet niekas neišgirdo!-Kieno tokia galybė? aukščiau Aukščiausiojo?

to chatas 2013-12-23 12:17 (IP: 78.61.104.50)
ar patyrei orgazma siuo savo komentaru, vargseli paranojinis konservatoriu gerbejau !!! Pats ir esi matomai didziausias SKALIKAS !!!

as 2013-12-23 11:14 (IP: 78.62.47.210)
man kaip kauniečiui turinčiam butą ir atvažiuojančiam į Palangą akivaizdu, kad prie šitos valdžios miestas pradėjo tvarkytis ir juda gera kryptim. Palangiškiai, nepaskęskit rietenose, tvarkykit savo miestą visi kartu

Chatas 2013-12-22 04:11 (dingo / IP: 78.58.50.180)
Ar baigsit po velniu viena karta loti ant Gerb,Mero Saruno Vaitkaus ar teks cia visiems komentatoriams snukius istrint piene,kad nustotumet alasavot ant nuostabaus ir gero zmogaus sitiek padariusiam Palangos labui.Neturit ka veikt-ruoskites Kucioms,Kaledoms ir Naujiesiems metams.Visi cia Jusu komentarai yra lojimas prie dar nepastatyto namo projekto.Ir kieme dar neirengtos suns budos.Nutylat ir daugiau,kad nebutu komentaru Gerb.Mero Saruno Vaitkaus adresu.Amen.

Kaip 2013-12-21 23:27 (IP: 90.130.145.232)
toj liaudies patarlėj vagiui kepurė dega "Atsakau nežinantiems" mėgina suklaidinti "nežinančius", jog prieš tai, kad Tiškevičius galėtų parduoti meras su savo liurbiais turėjo "nematyti", kad buvo parduotas...ir grąžinti. LAT teisėjas Šerkšnas apsimetė, kad Zūbytė, neturinti teisinio išsilavinimo teisę išmano geriau už jį ir nedrįso prieštarauti, kad 1940 m. nereikėjo įrašyti nusipirkto daikto į ipotekos knygas, kad sandoris galiotu. Būtent dėl tos priežasties, 1940 m. balandžio mėn. įvykęs kurhauzo pardavimo, sandoris buvo pripažintas negaliojančiu.Neteisėtus sovietinius veiksmus drįstame naikinti, tai negi savo korumpuotų sukčių nusikaltimams pripažinsime senatį ir lauksime tragedijos kai mūsų anukai bus priversti, mūsų aplaidumo dėka, išugdytus niekšus naikinti kaip tai darė pokario partizanai (miško broliai).

Palanga 2013-12-21 20:37 (IP: 86.100.11.141)
Aplamai, kai meras balsuoja priimant sprendimus, susijusius su UAB Palangos komunalinis ūkis tai būna pažeisti privatūs interesai, jis turėtų nusišalinti nuo balsavimo, nes ten dirba jo sesers vyras

tiskewicius pardawe 2013-12-20 17:22 (, / IP: 81.242.73.77)
koncerwatoriai nacionalizuot nori........./nepawyks/

kak 2013-12-20 14:42 (IP: 79.132.183.50)
o kodel nei zodzio apie tai kas nepavyko???? apie tai kiek sios valdzios atstovams buvo pareiksta STT itarimu??? kiek bylu vyksta??? Kas buvo padaryta, kad zmones nebutu vaikomi po kabinetus??? kodel nebuvo nieko pasakyta apie Viesosios tvarkos skyriaus darbo metodus (kurie ne visi verti gelyciu)??? Ka ten veikia issizerges ir kaip ponas sukryziaves Martinkus (salia Simes)??? ar tai garbingiausi miesto zmones??? As suprantu, kad gal ne ta diena ir vieta buti itin savikritiskam, taciau as pradedu prarasti vilti, kad tokios dienos apskritai nebuvo ir niekada nebus. Nebijoti ir buti savikritiskais- tai DIDELIU ZMONIU PRIVILEGIJA!!! ISMINTINGU ZMONIU PRIVILEGIJA- PASIMOKYTI IS TU KLAIDU (TIEK SAVO TIEK KITU)!!!!! Pasiziurekit i Palangos valdzios atstovus ir pasakykit, kuris galetu buti toks???? p.s. kad ir netikiu, bet giliai sirdyje noreciau, kad toks atsirastu..

Atsakau nežinantiems 2013-12-20 12:35 (IP: 78.61.175.229)
Jackai dalį kurhauzo pardavė grafas Tiškevičius, nes tai buvo jam grąžinta dalis ir visai nesvarbu kas tuo metu buvo meru.

Nedrįsk 86.100.63.40 2013-12-20 12:00 (IP: 90.130.137.72)
kapstytis po senus konservus nepasirūpinęs apsauga! Už antrąkart parduota Kurhauzą kai kas labai gerai "uždirbo" bendraudami su nusikaltėliais iš prigimties. Dabar jie nori atsiriboti nuo praeities, bet "chebra" nenori paleisti. Todėl "chebra" turi būti izoliuota, kaip pavojingi liudytojai. Jų buvę bendrininkai daug metų eksponavę griuvėsius dabar prisistato kaip didvyriai.

Palangos tuometinio vadovo neatsakingumas- nedovanotinas!.. 2013-12-20 10:46 (. / IP: 86.100.63.40)
..šitiek vargo dėl privatizuotos Kurhauzo dalies! nudeginta..išniekinta...teismai teismai..tęsiasi dešimtmečius...kiek tam prarasta mūsų visų pinigų?..Atviras klausimas :- o kas buvo Palangos Meru, kai šitą unikumą - Kurhauzą "pardavė"...Jackams?(vieša paslaptis!)

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba atliko Palangos miesto savivaldybės 2019 metų konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio, Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo auditą ir nustatė reikšmingų duomenų iškraipymų, turėjusių įtakos 2019 metų savivaldybės konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinio duomenų teisingumui. Nustatyti trūkumai apskaitant savivaldybės...


2020 m. vasario 27 d. patvirtintas Palangos miesto savivaldybės 2020 metų biudžetas.


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Inauguruotas miesto meras Šarūnas Vaitkus

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 02 | Rubrika: Miestas

Vakar, vykstant Palangos kurorto sezono atidarymo šventei, iškilmingame renginyje Kurhauze buvo inauguruotas meras Šarūnas Vaitkus. Jo inauguracijos šventė prasidėjo vidurdienį šventomis mišiomis Palangos bažnyčioje. Po to į Kurhauzą susirinkusi naujai išrinktoji Palangos taryba, kviestiniai svečiai, kiti palangiškiai tapo liudininkais...


Palangos miesto biudžetas 2018 m. įvykdytas 102,3 proc. – gauta 628,5 tūkst. eurų viršplaninių pajamų. Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Biudžeto skyriaus vedėjos Reginos Garadauskienės, palyginti su 2017 m., praėjusiųjų metų pajamos buvo penktadaliu, arba 4,8 mln. eurų, didesnės.


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Palangos miesto savivaldybės biudžeto planas 2014 m. buvo įvykdytas 102 procentais – viršplaninių pajamų praėjusiais metais gauta 1,6 mln. litų. Šios lėšos pateko į 2015 m. miesto biudžetą bei bus panaudotos Savivaldybės paimtų paskolų investiciniams projektams finansuoti grąžinimui.    


Vakar vakare pilnutėlėje Kurhauzo salėje miesto meras Šarūnas Vaitkus atsiskaitė už šiais metais nuveiktus savo ir Tarybos valdančios koalicijos darbus. Priminęs, kad metų pradžioje buvo nuogąstavimų dėl biudžeto lėšų (Būtingės naftos terminalas po turto pervertinimo nuo šių metų  miesto biudžetui moka 2,5 milijono litų mažiau mokesčių), meras...


2010 m. miesto biudžeto svarstymo peripetijos

Mindaugas Skritulskas, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas, 2010 03 03 | Rubrika: Miestas

Vasario 19 d. Palangos miesto taryba patvirtino 2010 m. miesto biudžetą, kurį parengti  buvo kaip niekada sudėtinga. Lyginant su praėjusiais metais, savivaldybės biudžeto apimtis sumažėjo apie 14 mln. litų, o išlaidos, dėl kurių paprastai daugiausia diskutuojama - nuo 52 mln. iki 40 mln. litų, kitaip tariant - daugiau kaip 20 proc. Kas blogiausia, kad realiai išlaidos mūsų...


Valdžia atsiskaitė už praėjusių metų darbus

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 09 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį bei penktadienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje politikai pritarė Tarybos, mero ir savivaldybės Administracijos direktoriaus veiklos atatskaitoms už 2008 metus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius