Meras Š. Vaitkus kreipėsi į susisiekimo ministrą – prašo neleisti uždaryti daugiabučių kvartale įsikūrusio pašto

Palangos tiltas, 2017-10-26
Peržiūrėta
133
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Meras Š. Vaitkus kreipėsi į susisiekimo ministrą – prašo neleisti uždaryti daugiabučių kvartale įsikūrusio pašto

Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį raštu kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį ir laikinai Lietuvos pašto generalinės direktorės pareigas einančią Ingą Visockytę prašydamas neleisti uždaryti Palangos pirmojo pašto, įsikūrusio Klaipėdos plente, didžiausiame daugiabučių gyvenamųjų namų kvartale. Šis klausimas trečiadienį iškeltas ir Savivaldybėje vykusio susitikimo su Lietuvos pašto Klaipėdos regiono direktore Vida Pikčiūniene metu.
Informacija, kad akcinė bendrovė Lietuvos paštas planuoja jau nuo lapkričio 17 d. uždaryti Klaipėdos plente įsikūrusį Palangos 1-ąjį paštą, Savivaldybę pasiekė šios savaitės pradžioje. Tačiau miesto meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs – toks sprendimas sukeltų didelių nepatogumų miesto gyventojams, ypač – vyresnio amžiaus. Ši Savivaldybės pozicija trečiadienį buvo išsakyta V. Pikčiūnienei.
Susitikimo metu meras atkreipė dėmesį, jog, Savivaldybės duomenimis, uždaryti planuojamas Palangos 1-asis paštas per mėnesį vidutiniškai aptarnauja apie 6 tūkst. klientų, kurių didesnė dalis – vyresnio amžiaus žmonės. „Kaip mus informavo šiame pašte dirbančios darbuotojos, minėtame pašte kiekvieną mėnesį komunalinius mokesčius moka apie 2 tūkst. žmonių, iš gyventojų priimama apie 700 siuntų, gyventojai atsiima apie 1,5 tūkst. paprastų siuntų, apie 700 registruotų tarptautinių siuntų bei apie 800 iš kitų Lietuvos miestų siunčiamų registruotų siuntų. Uždarius šį paštą, minėtas paslaugas gyventojai galėtų gauti tik miesto centre, Vytauto gatvėje esančiame centriniame pašte, o finansinėmis paslaugomis siūloma naudotis šalia esančiame Lietuvos pašto finansinių paslaugų „PayPost“ skyriuje, kuris yra nepritaikytas vienu metu priimti didesnį žmonių kiekį, tad susidarius eilei, net ir prastu oru gyventojai būtų priversti laukti lauke“, – pabrėžė Š. Vaitkus.
Pasak mero, naudotis Vytauto gatvėje esančio centrinio pašto paslaugomis didelei daliai miesto gyventojų nepatogu dėl keleto priežasčių. „Garbaus amžiaus žmonėms būtų sunku pėsčiomis nueiti iki centrinio pašto, nes atstumas iki jo nuo 1-ojo pašto – maždaug trys kilometrai. Nepatogu būtų ir vairuojantiems automobilius, kadangi centrinis paštas yra įsikūręs ties Vytauto ir Kretingos gatvių sankirta, tad prie pastato įrengti automobilių stovėjimo aikštelę nėra galimybių“, – sakė meras.
Susitikimo su V. Pikčiūniene metu meras taip pat atkreipė dėmesį ir į tai, kad centrinio pašto paslaugomis itin aktyviai naudojasi poilsiautojai, kurių Palanga per metus sulaukia apie 900 tūkst. „Uždarius paštą daugiabučių namų rajone, visi iki šiol šio pašto paslaugomis besinaudoję apie 6 tūkst. Palangos miesto gyventojų, tvarkantys kasdienius reikalus, būtų priversti naudotis centrinio pašto paslaugomis. Tad visi palangiškiai, net ir seneliai, būtų priversti eiti į Vytauto gatvėje įsikūrusį paštą ir laukti ilgose eilėse kartu su poilsiautojais. Tai būtų labai nepatogu“, – kalbėjo Š. Vaitkus.
Meras atkreipė dėmesį ir į tai, jog uždaryti planuojamas 1-asis paštas įsikūręs vos 40 kvadratinių metrų patalpose, jame dirba tik du darbuotojai, tad pašto išlaikymo kaštai neturėtų būti dideli, o, sprendžiant iš aptarnaujamų klientų skaičiaus, šio pašto veikla neturėtų būti ir nuostolinga, ypač palyginti su nepatogumais, kuriuos sukeltų šio pašto uždarymas. „Mes norime, kad šis paštas išliktų dėl gyventojų patogumo, todėl prašome jūsų pagalbos ir supratimo“, – sakė meras.
V. Pikčiūnienė pažadėjo atsakymą duoti artimiausiu metu.
Visi šio pasitarimo metu išsakyti Savivaldybės argumentai išdėstyti ir susisiekimo ministrui R. Masiuliui bei laikinai Lietuvos pašto generalinės direktorės pareigas einančiai I. Visockytei adresuotame rašte. „Įvertinus šio pašto išlaikymo kaštus ir faktą, jog uždarius minėtą paštą, centriniame pašte ženkliai pablogės paslaugų teikimo kokybė, o Palangos miesto gyventojai susidurs su dideliais nepatogumais, manytina, kad didžiausiame Palangos daugiabučių namų kvartale esantis paštas uždaromas turint tikslą patalpas parduoti. Prašome atkreipti dėmesį į išsakytas problemas ir neleisti uždaryti Klaipėdos pl. 62A įsikūrusio Palangos 1-ojo pašto“, – teigiama mero rašte.

Palangos m. sav., „Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos meras Šarūnas Vaitkus, reaguodamas į dienraštyje „Lietuvos rytas“ pasirodžiusią publikaciją „Skandalingos dušinės ant apgaulės pamatų“, į šiame straipsnyje galimų liudytojų pateiktą naują informaciją dėl statinio rekonstrukcijos teisėtumo, dėl pastato, esančio Meilės al. 26, Palangoje (vadinamųjų dušinių), kreipėsi į...


Meras Šarūnas Vaitkus penktadienį savo paskyroje Facebook paliko įrašą: "Manau, kad šiandieninis sprendimas pasiteisino miestą uždaryti 14.00 val."


Koronaviruso grėsmės akivaizdoje kai kurie palangiškiai panikuoja ir reikalauja, kad Palangos valdžia ribotų kitų šalių ar net kitų šalies savivaldybių gyventojų patekimą į Palangą.


Pakilusi į mūšį, kad būtų ir toliau išlaikytas Palangos pirmasis paštas Klaipėdos plente, Palanga sulaukė žaibiškos susisiekimo ministro Roko Masiulio reakcijos: kitą antradienį, 11 val., ministerijoje įvyks pasitarimas Palangos pašto skyriaus klausimu.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį raštu kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį ir laikinai Lietuvos pašto generalinės direktorės pareigas einančią Ingą Visockytę prašydamas neleisti uždaryti Palangos pirmojo pašto, įsikūrusio Klaipėdos plente, didžiausiame daugiabučių gyvenamųjų namų kvartale. Šis klausimas trečiadienį iškeltas ir...


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus kurorto savivaldybės vardu penktadienį raštu kreipėsi į Vyriausybę perduoti sunykusią medinę Kurhauzo dalį Palangos miesto savivaldybei. Palangai perėmus minėtą turtą, nedelsiant būtų imamasi priemonių, kad kone prieš 15 metų sudegusi ir dėl nepriežiūros visiškai sunykusi kultūros vertybė būtų restauruota ir vėl tarnautų...


Meras Š. Vaitkus susitiko su susisiekimo viceministru A. Šliupu

"Palangos tilto" informacija, 2013 01 25 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį savo kabinete priėmė susisiekimo viceministrą Arijandą Šliupą bei Tarptautinio Palangos oro uosto direktorę Jolantą Jucevičiūtę.  


Palangiškiai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 19 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę 120 Palangos miesto daugiabučių namų kvartalo gyventojų raštu kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Lietuvos Respublikos Seimo antikorupcijos komisiją prašydami apginti viešąjį interesą. Gyventojai prokurorų prašo ištirti aukšto Palangos valdininko veiksmus.  


Į redakciją kreipėsi net keletas žmonių, piktindamiesi užplūdusiais laiškais. „Didysis žaidimas“, „išskirtinė galimybė laimėti“ – tokie žodžiai pasitinka kiekvieną, kuriam į rankas patenka „išpūstažandis“ vokas, kviečiantis įsigyti knygą bei suteikiantis „išskirtinę progą tik Jums“ laimėti automobilį bei piniginius prizus.


Rytų kvartale pareikalauta nusigriauti tvoras

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 24 | Rubrika: Miestas

Praėjusį rudenį statybininkams pradėjus Rytų kvartale tiesti Ryto, Rudens, Žaros bei Vidurdienio gatves paaiškėjo, jog kai kurių sklypų savininkai valstybinės žemės sąskaita neteisėtai užsitvėrė tvoras. Tokiu būdu, kai kurie sklypai padidėjo po keletą arų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius