Meras Šarūnas Vaitkus: „Netrukus prasidės Palangos baseino statybos“

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-03-30
Peržiūrėta
2145
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Meras Šarūnas Vaitkus: „Netrukus prasidės Palangos baseino statybos“

Palangos baseino statybos prasidės jau netrukus – tokią žinią šią savaitę kurorto meras Š. Vaitkus parvežė iš Vilniaus.
Istorija kartojasi: kaip ir dėl Kurhauzo bei Koncertų salės finansavimo, Palanga vis dėlto sugebėjo įtikinti Vyriausybę, kad ir baseinas yra ne tik kurorto bendruomenei, plaukti besimokantiems kurorto vaikams, sportininkams, visai Lietuvai bei čia besiilsintiems turistams iš užsienio svarbus objektas, todėl lėšų jo statybai Valstybės investicijų programoje numatyti būtina. Tiesa, kovo 23 d. Palanga sulaukė žinios, kad Vyriausybės sudaryta darbo grupė parengė nutarimą, kuriuo siūlė šiais metais Valstybės investicijų programoje nefinansuoti naujai pradedamų objektų Lietuvoje statybos, tarp jų ir Palangos miesto baseino su sveikatingumo centru Kretingos g. 23.
„Kodėl buvo nuspręsta išbraukti Palangos baseiną, sunku pasakyti. Matyt, darbo grupei nebuvo pateikta visa reikiama informacija, kad tai – ne naujas, o tęstinis projektas, kuris jau 2016 m. buvo įtrauktas į Valstybės investicijų programą, ir jam buvo numatytas finansavimas , – kalbėjo Š. Vaitkus. – Palanga buvo gavusi raštus iš Kūno kultūros ir sporto departamento, kad šiais metais baseino statyboms planuojama skirti 750 tūkst. eurų“.
Meras „Palangos tiltui“ prisipažino: „Neslėpsiu – sulaukus šios nelinksmos žinios visą savaitgalį buvo neramu, kad Palanga gali neturėti baseino, nes vien tik iš Savivaldybės biudžeto šio objekto pastatyti būtų neįmanoma. Įsivaizduokite, kokių pasekmių būtų sulaukusi Savivaldybė, jeigu būtume likę be valstybės finansavimo – tiek projektavimo, tiek rangos sutartis Savivaldybės administracija pasirašė dar praėjusiais metais, šiuo metu projektuotojai jau visiškai baigia rengti visą baseino techninę dokumentaciją, ir po mėnesio turėsime statybos leidimą, tuomet prasidėtų baseino statybos darbai. Būtume patekę į labai keblią situaciją, todėl nusprendžiau nelaukti trečiadienio, ir jau pirmadienį vakare buvau Vilniuje“.
Kadangi galutinis sprendimas Vyriausybės posėdyje turėjo būti priimtas trečiadienį, mero antradienio darbotvarkė sostinėje buvo labai įtempta. Buvo svarbu argumentuotai, pagrindžiant dokumentais, įrodyti, jog Palangos baseino statybos – ne naujas, o tęstinis projektas. „Antradienio rytas buvo ypač darbingas: susitikau su Vidaus reikalų ministerijos kancleriu Algirdu Stončaičiu, Seimo nariais Gabrieliumi Landsbergiu, Algirdu Butkevičiumi, ūkio ministru Mindaugu Sinkevičiumi bei Premjeru. Šių susitikimų metu, be Palangos baseino statybų finansavimo, aptarėme ir kitus Palangai aktualius klausimus: Šventosios uosto statybos, kelių infrastruktūros atnaujinimo ir kitus. Visų susitikimų metu buvo palankiai vertinami Palangos siekiai gerinti kurorto infrastruktūrą, kadangi šie klausimai yra svarbūs ne tik Palangos bendruomenei, bet ir visai Lietuvai – 80 proc. kurorto svečių yra būtent mūsų šalies gyventojai“, – kalbėjo Š. Vaitkus.
Trečiadienį kurorto meras dalyvavo Vyriausybės posėdyje, kuriame, be kitų, buvo svarstomas ir Palangos baseino statybos finansavimo klausimas. Antradienio darbiniai susitikimai ir pateikti argumentai bei dokumentacija davė rezultatą – posėdžio metu vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas raštu pateikė pasiūlymus sugrąžinti į valstybės investicijų programą Palangos baseino kaip tęstinio projekto finansavimą, numatant 750 tūkstančių eurų. „Ministro motyvas – kad Palangos baseinas nėra naujas projektas, jau yra pasirašytos sutartys su rangovais“, – sakė meras.
Š. Vaitkaus teigimu, užsitikrinus finansavimą, baseino statybos prasidės jau netrukus. „Visa dokumentacija yra beveik parengta. Projektiniai pasiūlymai baigiami suderinti. Planuojama, kad baseino statybos darbai bus baigti kitais metais“, – teigė kurorto vadovas.
Projektuojamą baseino ir sveikatingumo centro kompleksą sudarys 25 metrų ilgio 8 takų plaukimo baseinas, pritaikytas rengti respublikines varžybas, taip pat – 12,5 metrų ilgio baseinas, skirtas miesto vaikams mokytis plaukti, atskira maždaug 700 kv. metrų SPA zona (ją sudarys 125 kv. metrų pramoginis baseinas, taip pat – mažyliams skirtas baseinas, burbulinės vonios bei pirčių kompleksas. Nuo Virbališkės tako pusės bus įrengta bendruomenei žadėta viešoji pirtis. Viso projekto vertė – 4,6 mln. eurų.
„Visos Palangos bendruomenės vardu nuoširdžiai dėkoju Vyriausybei, ypač – vidaus reikalų ministerijos kancleriui A. Stončaičiui, ministrui E. Misiūnui ir Premjerui Sauliui Skverneliui“, – sakė Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Vaitkus 2017-04-14 04:28 (IP: 178.17.171.40)
Pirmus tris komentarus pats parašiau.

Opiumas 2017-04-07 04:18 ([email protected] / IP: 78.61.181.151)
Cia giriasi apie statomus objektus, o patys taryboje ir neoficialiuose pokalbiuose dejuoja, kad negali ju isnuomuoti arba , kad tie objektai pamazu smaugia Palangos biudzeta. Opiumas liaudziai!

GENEI 2017-04-03 17:21 ([email protected] / IP: 86.100.102.56)
GENE,KA RUKAI??????????

Farsas 2017-04-01 12:45 ([email protected] / IP: 78.60.62.146)
Aleliuja... aleliuja... dangaus angelai gieda giesmes virs "gerb.mero" galvos... o nuolankus ir palankus Palangos, ogi ir visos Lietuvos, bet ka jau ten- visos planetos gyventojai su nenumaldomu pasigerejimu ir begaliniu nuolankumu bei asaringomis akelemis ziuri i si nerealius darbus (sakyciau, karzygiskus, net epinius zygius) atliekanti didziavyri... o dar taip graziai su seima vaikstanti mylimo miesto gatvemis.. ech, da vincio arba/ir mikelio-andzelo teptuku vertas vaizdas.. p.s. dabar ramiai galiu atsikvepti.. ir eiti ieskoti maudymosi kelnaiciu... p.p.s. tik deja, sapnai kazkada baigiasi... bet sapnuokite ir toliau mieli Palangos, Lietuvos ir Dangaus gyventojai.. kol galite, kol jums sapnai patinka.. p.p.p.s. o realybe visgi kiek kitokia..

Palangiškė 2017-03-31 20:50 (je / IP: 83.177.34.119)
Mačiau šiandien meras su šeima ir Premjeras su šeima vaikštinėjo Palangoje, smagu žiūrėti darniai ir gražias šeimas , vaikučių pulkas abu stūmė vežymėlius :) smagu buvo žiūrėt.

Rimantė 2017-03-31 13:43 (delfi / IP: 78.57.230.163)
Kokie pikti komentatoriai, pikti, pavydūs, susiraukę, visi kiti tik blogi, blogi, o ar esate gyvenime ka patys tai Palangai padarę ar tik visada viskas blogai, juk gyvenimas trumpas, kad tiek pyktumet, izvelkit nors truputi pozityvo gi susirgsite ir negatyvo, juk sveikata susigadinsite iš to pykčio. Žmogus stengiasi, dirba, pergyvena, kovoja, kad Palanga gražėtų. Na pasibelsiu už tuos piktuosius, gal padės.

Tadas 2017-03-31 07:47 ([email protected] / IP: 90.138.230.138)
Idomu kodel meras istryne, viena idomu ir gan netrumpa jaunos architektes komentara, kuris buvos diskusinio pobudzio, kiek suprantu po to ir uzblokavo ja...

Genė 2017-03-31 07:34 (IP: 84.15.183.14)
Eilinis kaimo baseinas - leidžiami pinigai prastiems projektams! Druskininkai su savo vandens parku šimtą kartų geriau.

tukas 2017-03-31 07:19 (IP: 86.100.12.109)
su baseinu Palanga jau smarkiai veluoja

LT Pilietis 2017-03-31 06:14 (IP: 78.62.111.155)
Vienintelis geras sprendimas, bet manau dar butu reikalinga ir sniego arena. Tuomet turistai butu kiaurus metus. Beliktu tik sutvarkyti "budulius".

hmmm 2017-03-31 05:59 (IP: 195.24.6.82)
neblogai, bet va vienas požiūris tai neramina: "12,5 metrų ilgio baseinas, skirtas miesto vaikams mokytis plaukti" - tai reiškia, kad miesto svečių vaikai negalės ateit mokytis plaukt? :(

pagarba 2017-03-31 04:44 (IP: 78.61.180.156)
Pagarba gerbiamam MERUI ŠARŪNUI VAITKUI

Vyriškis 2017-03-30 23:08 ([email protected] / IP: 2.222.101.20)
Šitas meras Palangai - Dievo dovana. Tai, ką iki jo padarė stalmokai, palaičiai ir kiti pagarbos nenusipelnantys savo reputaciją sutepę veikėjai (tiksliau, nieko nepadarė), yra kaip diena ir naktis. Širdis džiaugiasi matant, kaip Palanga keičiasi, gražėja. Didžiulis Ačiū Šarūnui Vaitkui.

Sveikinu palangiškius turint tokį merą 2017-03-30 20:19 (zofija / IP: 78.57.230.163)
Baseino senai reikėjo ir mums senjorams ir vaikams, laukiame, laukiame ir dar vieša pirtis bus, fantastika !!!!!!

Taip pat skaitykite

Kovo 8-ąją Savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus ir vicemeras Rimantas Mikalkėnas sveikino moteris.


Gruodžio 27 dieną Palangos meras Šarūnas Vaitkus aplankė Palangos baseino darbuotojus, kuriems pranešė gerą žinią, kad baseino jokiems privatininkams atiduoti nebereikės, o jie galės ir toliau sėkmingai darbuotis. 


Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo feisbuko paskyroje pasidžiaugė Šventosios uosto atgimimu. Jis informavo, kad Lietuvos premjerei Ingridai Šimonytei pristatė jau atliktus darbus bei būsimuosius kitus Šventosios uosto statybos etapus. Meras tikisi, kad Šventosios uosto atgimimas sparčiai judės į priekį. „Atgimstančiame Šventosios uoste šeštadienį apsilankė premjerė Ingrida Šimonytė  –...


„Ilgai laukta gera žinia palangiškiams ir miesto svečiams – netrukus prasidės iki gėdos nusidėvėjusio kelio  Palanga – Kunigiškiai  ruožo remonto darbai,“ – Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus skelbia įraše „Facebook“ („Meta“). Didesnė dalis remontuoti numatyto kelio ruožo eina per pačią Palangą, paskaičiuota, jog per parą keliu Palanga – Kunigiškiai vidutiniškai pravažiuoja 2880...


„Matyt, vėl užsitrauksiu nemalonę, bet tylėti negaliu, nes tai susiję su didžiausio Lietuvos kurorto turizmo sektoriaus išgyvenimo klausimu. Negaliu ramiai reaguoti į pranešimus, jog mūsų kurorto turizmo sektorius – viešbučiai, restoranai, kavinės – jau visai netrukus galimai masiškai užsidarys, nes tiesiog nėra kitos išeities. Ar tai kam nors rūpi?“ – savo Facebook įrašą, paskelbtą...


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Jau netrukus ims keistis Valteriškės gatvė – ruože nuo Kretingos g. iki Vilimiškės kelio prasidės gatvės statybos darbai. Tai numatančią sutartį Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė su rangovais pasirašė antradienį, gegužės 21 dieną.  


Palangoje prasidėjo ilgai laukto objekto statybos – jau kitąmet mieste duris atvers maždaug 3500 kv. m. ploto baseinas su sveikatingumo centru bei viešąja pirtimi. Projektą įgyvendina Palangos miesto savivaldybė, generalinis darbų rangovas – UAB „Conresta“.


Palangoje prasidėjo ilgai laukto objekto statybos – jau kitąmet mieste duris atvers maždaug 3500 kv. m. ploto baseinas su sveikatingumo centru bei viešąja pirtimi. Projektą įgyvendina Palangos miesto savivaldybė, generalinis darbų rangovas – UAB „Conresta“.  Pirmadienį, stebint Palangos miesto gyventojams, būsimojo baseino pamatų vietoje buvo įkasta...


Palangos baseino statybos prasidės jau netrukus – tokią žinią šią savaitę kurorto meras Š. Vaitkus parvežė iš Vilniaus. Istorija kartojasi: kaip ir dėl Kurhauzo bei Koncertų salės finansavimo, Palanga vis dėlto sugebėjo įtikinti Vyriausybę, kad ir baseinas yra ne tik kurorto bendruomenei, plaukti besimokantiems kurorto vaikams, sportininkams, visai Lietuvai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius