Meras Šarūnas Vaitkus: "Dėkoju mūsų miesto medikams už pasiaukojimą ir geranoriškumą šiuo sunkiu laikotarpiu"

Palangos tiltas, 2020-04-01
Peržiūrėta
281
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Po žinios, kad Palangos medikai jau penktadienį bus apmokomi paimti tepinėlį COVID-19 (koronavirusui) nustatyti, o jau kitą savaitę mieste turėtų pradėti veikti mobilioji tokių tepinėlių ėmimo komanda,  džiaugdamasis miesto meras Šarūnas Vaitkus parašė savo paskyroje socialiniame tinkle Facebook: "Palangos medikai penktadienį, balandžio 3 d., bus apmokyti saugiai paimti tepinėlį COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti. Planuojama, kad tepinėlius imsianti mobilioji brigada Palangoje darbą pradės jau kitą savaitę.
„Nuoširdžiai dėkoju Palangos sveikatos įstaigoms – mūsų miesto poliklinikai ypač - jos vadovei Jūratei Mikutienei, S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojų centrui ir jo vadovei Sondrai Kulikauskienei, LSMU Psichofiziologijos ir reabilitacijos instituto Klinikai Palangoje, klinikai „Ave Medica“, reabilitacijos centrui „Palangos linas“, taip pat – Palangos miesto visuomenės sveikatos biurui bei Palangos miesto socialinių paslaugų centrui už susitelkimą bei geranorišką pagalbą formuojant mobiliąją brigadą misų mieste. Šių įstaigų pasiūlyta specialistų pagalba yra ypatingai svarbi.
Mobilioji tepinėlių paėmimo brigada bus priskirta prie Klaipėdoje veikiančio mobiliojo punkto ir aptarnaus Palangą. Ji dirbs ne mažiau nei 12 valandų per dieną (nuo 8.00 val. iki 20.00 val.), o atsižvelgiant į pacientų srautus ir turimus resursus – ir iki 24 valandų per parą, 7 dienas per savaitę. Vienam asmeniui aptarnauti užtruks iki 10 minučių.
Tepinėliai COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti bus imami tų asmenų, kurie galimai turėjo sąlytį su sergančiais koronavirusu, grįžę iš užsienio valstybių per tarptautinį sienos kirtimo punktą. Palangos miesto savivaldybės teritorijoje toks punktas yra ties Būtinge.
Taip pat tepinėliai bus imami prieš išleidžiant saviizoliaciją tęsti namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje asmenis, kurie šiuo metu saviizoliacijos laikotarpiui yra apsistoję Savivaldybės numatytose patalpose.
Mobiliosios brigados koordinatoriumi paskirtas Palangos asmens sveikatos priežiūros centras. Pasak šio centro vadovės Jūratės Mikutienės, šiuo metu jau baigiama suburti būsimosios mobiliosios brigados darbuotojų komanda – šiuo klausimu kreiptasi į visas Palangoje veikiančias sveikatos priežiūros įstaigas, nepriklausomai nuo jų pavaldumo. Jau turima 14 darbuotojų (kiekvienoje pamainoje dirbs po du darbuotojus – visuomenės sveikatos biuro specialistas, dirbsiantis su dokumentais, bei slaugytojas, imsiantis tepinėlius), tačiau artimiausiu metu tikimasi sulaukti ir daugiau specialistų. Saugiai dirbti visi jie bus apmokyti jau šios savaitės pabaigoje. Artimiausiu metu bus išspręstas ir mobiliosios brigados lokalizacijos, aprūpinimo apsaugos priemonėmis klausimai.
Pacientai, kurių ėminiai dėl koronaviruso (COVID-19) paimti mobiliuosiuose punktuose ir jiems patvirtinta ši infekcija, atsakymą gaus iš Karštojoje koronos linijoje 1808 dirbančių budinčių gydytojų komandos. Tokia tvarka leis gydytojams iš karto įvertinti paciento būklę pagal išsakytus simptomus ir spręsti dėl tolimesnio jų gydymo. Apie neigiamus rezultatus žmonės, kurių ėminiai paimti mobiliuosiuose punktuose, bus informuojami trumpąja SMS žinute.
Dėl didelio srauto besikreipiančių šios informacijos pateikimas gali užtrukti ir kelias paras. Svarbu, kad bet kokiu atveju tokie žmonės turi likti izoliacijoje, saugoti savo ir kitų sveikatą."

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Vyriausybė pritarė vakcinos nuo koronaviruso iš „Sanofi Pasteur & GSK“ įsigijimui, tačiau žinomam palangiškiui, Palangos Sveikatos mokyklos įkūrėjui, o dabar Seimo nariui (atstovauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – L.J.) Dainiui Kepeniui „kovidas“ yra „pasaulinės vaistų gamintojų mafijos sąmokslas“, o vakcina –...


Pirmadienį, rugpjūčio 10 dieną,  Palangos meras Šarūnas Vaitkus kartu su Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininku Mindaugu Skritulsku bei Savivaldybės administracijos direktore Akvile Kilijoniene susitiko su Turto banko vadovu Mindaugu Sinkevičiumi. Anot mero, susitikimo metu gautas M. Sinkevičiaus užtikrinimas, kad Turto bankas sutinka, jog...


Į žinią, kad valstybė į privačias rankas ketina atiduoti 1973 metais statytą legendomis apipintą Palangos vilą „Auska“ Palangos meras Šarūnas Vaitkus reagavo greitai. www.palangostiltas.lts kelbia jo pareiškimą.


Nuo 2020 m. birželio 3 d. Palangos kurorto muziejuje pradedama eksponuoti grafikės, kūrybinės grupės "Mostas" narės, Palangos miesto Garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės paroda "Kalbuosi su žeme".


Jau šį penktadienį miestas taps dar gyvesnis - bus įjungtas muzikinis fontanas, fontanas miesto aikštėje prie parduotuvės "Maxima" ir fontanas Kastyčio ir Jūratės skvere. "Gegužės vidurys sutampa su kurorto sezono atidarymo švente. Nors jos šiemet dėl koronaviruso nebus, tačiau veikiantys fontanai yra miesto aktyviojo sezono ženklas ir...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus kartu su "Neatpažintas meras" filmavimo komandos narių paskolinta kalyte Sniege kurorte ieškojo šunų vedžiojimo aikštelės. „Dabar turiu dar vieną bėdą – turiu dukrai nupirkti šuniuką“, – juokėsi filmavimo komandos aplankytas meras.


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Po žinios, kad Palangos medikai jau penktadienį bus apmokomi paimti tepinėlį COVID-19 (koronavirusui) nustatyti, o jau kitą savaitę mieste turėtų pradėti veikti mobilioji tokių tepinėlių ėmimo komanda, džiaugdamasis miesto meras Šarūnas Vaitkus parašė savo paskyroje socialiniame tinkle Facebook.


Savivaldybė parengė ir perdavė spaudai lankstinikus, kuriuose - visi karantino laikotarpiu gyventojams būtini kontaktai. Penktadienį turėsime 7 tūkstačius egzempliorių. Ieškome savanorių, galinčių lankstinukus operatyviai išplatinti po pašto dėžutes visame mūsų kurorte. Tai svarbu ir senjorams, kurie neišeina iš namų ir nesinaudoja internetu. Savanorių anketą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius