Meras Šarūnas Vaitkus: "Dėkoju mūsų miesto medikams už pasiaukojimą ir geranoriškumą šiuo sunkiu laikotarpiu"

Palangos tiltas, 2020-04-01
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Po žinios, kad Palangos medikai jau penktadienį bus apmokomi paimti tepinėlį COVID-19 (koronavirusui) nustatyti, o jau kitą savaitę mieste turėtų pradėti veikti mobilioji tokių tepinėlių ėmimo komanda,  džiaugdamasis miesto meras Šarūnas Vaitkus parašė savo paskyroje socialiniame tinkle Facebook: "Palangos medikai penktadienį, balandžio 3 d., bus apmokyti saugiai paimti tepinėlį COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti. Planuojama, kad tepinėlius imsianti mobilioji brigada Palangoje darbą pradės jau kitą savaitę.
„Nuoširdžiai dėkoju Palangos sveikatos įstaigoms – mūsų miesto poliklinikai ypač - jos vadovei Jūratei Mikutienei, S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojų centrui ir jo vadovei Sondrai Kulikauskienei, LSMU Psichofiziologijos ir reabilitacijos instituto Klinikai Palangoje, klinikai „Ave Medica“, reabilitacijos centrui „Palangos linas“, taip pat – Palangos miesto visuomenės sveikatos biurui bei Palangos miesto socialinių paslaugų centrui už susitelkimą bei geranorišką pagalbą formuojant mobiliąją brigadą misų mieste. Šių įstaigų pasiūlyta specialistų pagalba yra ypatingai svarbi.
Mobilioji tepinėlių paėmimo brigada bus priskirta prie Klaipėdoje veikiančio mobiliojo punkto ir aptarnaus Palangą. Ji dirbs ne mažiau nei 12 valandų per dieną (nuo 8.00 val. iki 20.00 val.), o atsižvelgiant į pacientų srautus ir turimus resursus – ir iki 24 valandų per parą, 7 dienas per savaitę. Vienam asmeniui aptarnauti užtruks iki 10 minučių.
Tepinėliai COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti bus imami tų asmenų, kurie galimai turėjo sąlytį su sergančiais koronavirusu, grįžę iš užsienio valstybių per tarptautinį sienos kirtimo punktą. Palangos miesto savivaldybės teritorijoje toks punktas yra ties Būtinge.
Taip pat tepinėliai bus imami prieš išleidžiant saviizoliaciją tęsti namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje asmenis, kurie šiuo metu saviizoliacijos laikotarpiui yra apsistoję Savivaldybės numatytose patalpose.
Mobiliosios brigados koordinatoriumi paskirtas Palangos asmens sveikatos priežiūros centras. Pasak šio centro vadovės Jūratės Mikutienės, šiuo metu jau baigiama suburti būsimosios mobiliosios brigados darbuotojų komanda – šiuo klausimu kreiptasi į visas Palangoje veikiančias sveikatos priežiūros įstaigas, nepriklausomai nuo jų pavaldumo. Jau turima 14 darbuotojų (kiekvienoje pamainoje dirbs po du darbuotojus – visuomenės sveikatos biuro specialistas, dirbsiantis su dokumentais, bei slaugytojas, imsiantis tepinėlius), tačiau artimiausiu metu tikimasi sulaukti ir daugiau specialistų. Saugiai dirbti visi jie bus apmokyti jau šios savaitės pabaigoje. Artimiausiu metu bus išspręstas ir mobiliosios brigados lokalizacijos, aprūpinimo apsaugos priemonėmis klausimai.
Pacientai, kurių ėminiai dėl koronaviruso (COVID-19) paimti mobiliuosiuose punktuose ir jiems patvirtinta ši infekcija, atsakymą gaus iš Karštojoje koronos linijoje 1808 dirbančių budinčių gydytojų komandos. Tokia tvarka leis gydytojams iš karto įvertinti paciento būklę pagal išsakytus simptomus ir spręsti dėl tolimesnio jų gydymo. Apie neigiamus rezultatus žmonės, kurių ėminiai paimti mobiliuosiuose punktuose, bus informuojami trumpąja SMS žinute.
Dėl didelio srauto besikreipiančių šios informacijos pateikimas gali užtrukti ir kelias paras. Svarbu, kad bet kokiu atveju tokie žmonės turi likti izoliacijoje, saugoti savo ir kitų sveikatą."

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Nuo 2020 m. birželio 3 d. Palangos kurorto muziejuje pradedama eksponuoti grafikės, kūrybinės grupės "Mostas" narės, Palangos miesto Garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės paroda "Kalbuosi su žeme".


Jau šį penktadienį miestas taps dar gyvesnis - bus įjungtas muzikinis fontanas, fontanas miesto aikštėje prie parduotuvės "Maxima" ir fontanas Kastyčio ir Jūratės skvere. "Gegužės vidurys sutampa su kurorto sezono atidarymo švente. Nors jos šiemet dėl koronaviruso nebus, tačiau veikiantys fontanai yra miesto aktyviojo sezono ženklas ir...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus kartu su "Neatpažintas meras" filmavimo komandos narių paskolinta kalyte Sniege kurorte ieškojo šunų vedžiojimo aikštelės. „Dabar turiu dar vieną bėdą – turiu dukrai nupirkti šuniuką“, – juokėsi filmavimo komandos aplankytas meras.


Ką reiškia būti žymiausio Palangoje žmogaus, mero Šarūno Vaitkaus mama? Ko ponia Elena Vaitkienė mokė savo tris vaikus? Koks Šarūnas, jos pirmagimis, buvo vaikystėje ir jaunystėje? Ir be ko Elena Vaitkienė neįsivaizduoja Motinos dienos šventės? "Aš esu paprastas žmogus," - interviu nekart pabrėžė Elena Vaitkienė. Interviu skaitykite naujajame...


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Bendradarbiaudamas su Savivaldybės Ekstremalių Situacijų Komisija (ESK), "Palangos tiltas" pristato dar vieną Savivaldybės savanorę,pasiryžusią padėti pagalbos reikalingiems palangiškiams ekstremalios situacijos šalyje metu. Susipažinkite: Klaudija Kuprijanovaitė.


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Po žinios, kad Palangos medikai jau penktadienį bus apmokomi paimti tepinėlį COVID-19 (koronavirusui) nustatyti, o jau kitą savaitę mieste turėtų pradėti veikti mobilioji tokių tepinėlių ėmimo komanda, džiaugdamasis miesto meras Šarūnas Vaitkus parašė savo paskyroje socialiniame tinkle Facebook.


Savivaldybė parengė ir perdavė spaudai lankstinikus, kuriuose - visi karantino laikotarpiu gyventojams būtini kontaktai. Penktadienį turėsime 7 tūkstačius egzempliorių. Ieškome savanorių, galinčių lankstinukus operatyviai išplatinti po pašto dėžutes visame mūsų kurorte. Tai svarbu ir senjorams, kurie neišeina iš namų ir nesinaudoja internetu. Savanorių anketą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas