Meras Šarūnas Vaitkus Seimo rinkimuose nedalyvaus: "Aš pasilieku Palangoje"

Palangos tiltas, 2020-05-10
Peržiūrėta
845
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiandien, sekmadienį, gegužės 10 d., meras Šarūnas Vaitkus savo asmeninėje Facebook paskyroje visiems davė atsakymą dėl jo dalyvavimo Seimo rinkimuose: "Mano atsakymas kurorto gyventojams toks: aš lieku namie, Palangoje." "Palangos tiltas" skelbia visą Š. Vaitkaus įrašą.

"Ar aš dalyvausiu Seimo rinkimuose ?

Žiniasklaida žiemą pranešė, jog aš svarstau, o partijos vadovybė rekomenduoja dalyvauti rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose bei kandidatuoti vienmandatėje apygardoje. Tuomet pažadėjau, kad apie savo apsisprendimą pranešiu gegužės pradžioje.

Būti Seimo nariu – tai yra ir didelė garbė, ir atsakomybė, ir, svarbiausia, naujos bei svarios galimybės padėti Palangai, visam pajūriui, taip pat ir Valstybei kurti pokyčių Lietuvą. Kiekvienam politikui, jei jis yra tikras profesionalas, svarbu neužsibūti per ilgai vienoje vietoje, plėsti savo darbų ir veiklos apimtis bei kryptis, realizuoti save ten, kur tavo kompetencija ir gebėjimai būtų naudingi visai šaliai. Tie, kas mane pažįsta ir mato mūsų komandos Palangos savivaldybėje darbo rezultatus, žino, kad, kur bebūčiau, niekada nesėdėsiu paskutiniajame suole kaip pasyvus žiūrovas. Veikti, keisti, plėtoti, padaryti savo gimtąją Palangą patrauklesniu ir jaukesniu miestu gyventi palangiškiams, ilsėtis svečiams – viso to siekiau pastaruosius devynerius metus. Ir kartu su Jumis dabar džiaugiuosi, jog Palanga keičiasi ! Neabejotina, Seimo nario mandatas suteikia dar platesnių galimybių Palangos bei viso pajūrio pokyčiams.

Visi suprantame, kad šalies valdžia turi keistis kokybine prasme, į Seimą turi ateiti daugiau jaunų, iniciatyvių, kūrybingų politikų, kurie nėra užsisėdėję bei nesnūduriuoja aukščiausios valdžios kabinetuose ir kurie gali, o svarbiausia turi noro ir patirties savo veikla prisidėti prie šalies gerovės kūrimo bei itin dalykiškai, racionaliai ir iniciatyviai atstovauti tam kraštui, kuriame jis išrenkamas.

Taip pat yra visiškai natūralu ir logiška tai, jog kiekvieno profesionalaus politiko siekiamybė yra tobulėti, kilti politinės karjeros laiptais, siekti platesnės politinės brandos, plėsti savo galimybių ribas. Ir man tai nėra svetima.

Perskaitę visa tai, ką parašiau aukščiau, Jūs tikriausiai jau turite atsakymą į klausimą, ar kelsiu savo kandidatūrą ateinančiuose rinkimuose į Seimą. Tikriausiai nors iš dalies įtikinau, jog galėčiau būti naudingas Palangai ir nebūdamas pajūryje. Bet mano atsakymas yra toks: man didžiulė garbė yra būti savo gimtojo miesto meru ir aš pasilieku Palangoje.

Kaip pamenate, šūkį „Palanga keičiasi“ kartu su mūsų komanda pasirinkome prieš metus vykusiuose miesto mero bei Tarybos rinkimuose ir taip darsyk akcentavome, jog mūsų gimtasis miestas visada bus veržlus. Pernai kovą rinkdami mane trečiajai kadencija Jūs išreiškėte didžiulį pasitikėjimą manimi, tuomet už mano kandidatūrą balsavo beveik 78 proc., o už mūsų Tėvynės Sąjungos –Lietuvos krikščionių demokratų vietos komandą 62,5 proc. rinkėjų. Tai labai įpareigoja ir, manau, būtų neteisinga ignoruoti tokį Jūsų pasitikėjimą.

Nekalbant apie ateities darbus, šiuo metu ne mažiau svarbu ir tai, ką visi kartu su Jumis išgyvename pastarosiomis dienomis. Miestui, šaliai ir visam pasauliui dabar savo ekstremalias taisykles diktuoja žmoniją užklupęs virusas, nuo kurio apsisaugoti mokslininkai dar nesukūrė nei vaistų, nei vakcinų. Iš dalies paralyžiuotas socialinis gyvenimas, sunkumai slegia verslą, ypač smulkųjį, žmonės neteko darbų ir pajamų. Jau dabar akivaizdu, jog Palangos laukia kaip niekad sudėtinga vasara, kuomet reikės suvaldyti miestą ir socialiai elgtis taip, kaip dar niekada gyvenime nesame to darę. Jau dabar akivaizdu, jog esami ir jau visai netrukus ateisiantys iššūkiai reikalauja išskirtinio dėmesio, susitelkimo, neišbalansuotos ir vieningos Savivaldybės komandos darbo, kuri ieško ir ieškos sprendimų, kaip padėti ir vietos verslui, ir kiekvienam palangiškiui. Kita vertus, jau dabar turime galvoti ne tik apie vasarą, bet ir apie rudenį ar metų pabaigą, nes Palanga, kaip ir valstybė, nesurenka ir, suprantama, nesurinks planuotų pajamų, ir miesto biudžetas nebus toks, kokį numatėme. Tai reiškia ir tam tikrų socialinių programų, ir tam tikros miesto vystymo veiklos suvaržymą, ir tam tikras nelengvai sprendžiamas ekonomines situacijas, kurias vis tiek reikės išspręsti.

Ar turiu teisę dabar užsimerkti, ignoruoti tas pandemijos padiktuotas realijas, kurios užgriuvo miestą, atsiriboti nuo jų ir užsiimti savo asmenine politine karjera? Savo gerove ? Nueiti lengviausiu keliu ir palikti miestą ir gyventojus su artėjančais sunkumais, problemomis? Ar turiu teisę dabar, nelengvais šaliai ir miestui laikais, savo veiksmais išbalansuoti viso gimtojo miesto valdymą ir stabilumą, kuomet dėl mano išėjimo į Seimą tektų rengti naujus mero rinkimus, formuoti naują Savivaldybės komandą ? Tai reikštų, jog jau nuo dabar Palanga dar mažiausiai pusantrų metų ar net dvejus būtų neveikli ir tūpčiotų vietoje, o kai , kurie vietos politikai dirbtų ne miesto gerovei kurti, bet rengtų varžytuves dėl atsilaisvinančio mero posto, dėl naujos valdžios formavimo. Ar būtų sąžininga dabar Jums, kurių ne vienas sprendžiate išgyvenimo klausimus, vietoj pagalbos ir racionalių sprendimų pasiūlyti pasiskaityti mano kaip kandidato į Seimą ar kandidatų į atsilaisvinusį mero postą išleistas spalvingas rinkimų knygutes?

Aš neatmetu galimybės ateityje dalyvauti rinkimuose į šalies parlamentą, bet dabar būtų tiesiog nesąžininga ir negarbinga nusisukti nuo Palangos, nuo savo miesto, kuriame gimiau ir kuriame kiekvienas kampelis yra mano mylimi namai.

Labai norėčiau, jog Palangai pavyktų atkurti Šventosios uostą, jog mes renovuotume Senąją gimnaziją, rekonstruotume polikliniką, pastatytume orkestro namus ir dengtą futbolo maniežą. Jau dabar širdis džiaugiasi matydama, kaip atgyja mūsų gražuolis Kurhauzas. Darbų bei minčių, kaip ir visada, yra daug.

Nuoširdžiai apkabinu Jus visus ir darsyk dėkoju už begalinį pasitikėjimą manimi !

LIEKU NAMIE"

Jūsų komentaras:

demagogija gyva 2020-05-13 09:19 ([email protected] / IP: 197.224.49.165)
kaip zmones galima uzburti pavirsiniais triukais! :))) Keli pastatai, gatves, gelytes pensisninkams ir daug postringavimu per ziniasklaida!! :))) ir visi uzhipnotizuoti!! o kai kas nors toj Palangoj pradeda kazka tai daryti, kurti- supranta, su kuo susidure! Gaila, bet Palanga valdo absoliucios vidutinybes (svelniai tariant)!

Cristina 2020-05-11 12:05 (IP: 78.62.165.153)
liaudis nesuprastų, jeigu meras per koronavirusą eitų į Seimą-:)

Be 2020-05-11 11:19 (IP: 90.140.113.32)
Vaitkaus Palanga būtų žlugusi. Be Dušinių būtume murzini ir smirdantys kaip ir benamiai. Būtų žlugusi aferos ne tik Užkanavės g. 37A valstybinės reikšmės miške, bet ir kitur. (lrytas 2017-09-06 Valstybės miške kyšo įžūlios aferos ausys). Šarūnėlis kaip ir Putinas bijo, kad teks atsakyti už aferas padarytas "begalinio pasitikėjimo" metu ir todėl išvengti atsakomybės galima tik iki gyvos galvos būnant viršininku.

Programuotojas 2020-05-10 16:38 (IP: 84.15.180.35)
Labai gerai. +1

Medikė 2020-05-10 13:42 (IP: 78.60.138.248)
Ačiū mere !

Ačiū 2020-05-10 13:23 (IP: 78.60.138.248)
Labai ačiū !!!

palanga 2020-05-10 12:44 (IP: 86.100.102.178)
Valio !!!

Taip pat skaitykite

Buvęs Būtingės naftos terminalo vadybininkas, nepanoręs skelbti savo pavardės, sakė PT, kad dėl inicidento, tikėtina, kaltas "kovidas" ir karantinas ir Orlen Lietuva taupymo režimas. " Jeigu anksčiau prie (naftos produktų) vamzdžių dirbo trys žmonės, dabar taupo - dirba vienas žmogus." "Ką tik savivaldybė gavo pranešimą, jog Būtingės terminale nutrūko žarna...


Vyriausybė pritarė vakcinos nuo koronaviruso iš „Sanofi Pasteur & GSK“ įsigijimui, tačiau žinomam palangiškiui, Palangos Sveikatos mokyklos įkūrėjui, o dabar Seimo nariui (atstovauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – L.J.) Dainiui Kepeniui „kovidas“ yra „pasaulinės vaistų gamintojų mafijos sąmokslas“, o vakcina –...


Jono Pirožniko, Palangos paplūdimio gelbėtojų vado, telefonas ir racija mūsų 15 minučių pokalbio metu vis pypsėdavo, skambėdavo. "Taip dirbu visą vasarą," - šyptelėjo J. Pirožnikas. "Jūs - Palangos, Lietuvos vasaros sostinės, premjeras," - jam atsakiau. Pagyręs visus savo gelbėtojus, Jonas "Palangos tiltui" prisipažino: "Vis tik labiausiai pasitikiu...


Nuo 2020 m. birželio 3 d. Palangos kurorto muziejuje pradedama eksponuoti grafikės, kūrybinės grupės "Mostas" narės, Palangos miesto Garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės paroda "Kalbuosi su žeme".


Interviu "Palangos tiltui" prieš pat karantino įvedimą miesto meras Šarūnas Vaitkus kalbėjo apie ankstesnę vasaros sezono pradžią kurorte šiemet, tačiau jis nė juodžiausiame sapne negalėjo sapnuoti, kaip vienas virusas ilgam pakeis pasaulį, Lietuvą ir mūsų Palangą.


Jau šį penktadienį miestas taps dar gyvesnis - bus įjungtas muzikinis fontanas, fontanas miesto aikštėje prie parduotuvės "Maxima" ir fontanas Kastyčio ir Jūratės skvere. "Gegužės vidurys sutampa su kurorto sezono atidarymo švente. Nors jos šiemet dėl koronaviruso nebus, tačiau veikiantys fontanai yra miesto aktyviojo sezono ženklas ir...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus kartu su "Neatpažintas meras" filmavimo komandos narių paskolinta kalyte Sniege kurorte ieškojo šunų vedžiojimo aikštelės. „Dabar turiu dar vieną bėdą – turiu dukrai nupirkti šuniuką“, – juokėsi filmavimo komandos aplankytas meras.


Šiandien, sekmadienį, gegužės 10 d., meras Šarūnas Vaitkus savo asmeninėje Facebook paskyroje visiems davė atsakymą dėl jo dalyvavimo Seimo rinkimuose: "Mano atsakymas kurorto gyventojams toks: aš lieku namie, Palangoje." "Palangos tiltas" skelbia visą Š. Vaitkaus įrašą.


Ką reiškia būti žymiausio Palangoje žmogaus, mero Šarūno Vaitkaus mama? Ko ponia Elena Vaitkienė mokė savo tris vaikus? Koks Šarūnas, jos pirmagimis, buvo vaikystėje ir jaunystėje? Ir be ko Elena Vaitkienė neįsivaizduoja Motinos dienos šventės? "Aš esu paprastas žmogus," - interviu nekart pabrėžė Elena Vaitkienė. Interviu skaitykite naujajame...


Praėjusį sekmadienį, spalio 13 d., Palangos meras Šarūnas Vaitkus su savo patarėju, buvusiu kurorto meru Pranu Žeimiu ir Tarybos nariu Dainiumi Želviu praleido grybaudami Latvijos miške, vos už keleto kilometrų už Lietuvos ir Latvijos sienos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius