Meras Vytautas Stalmokas supainiojo viešus ir privačius interesus

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-06-05
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Kurorto vadovas Vytautas Stalmokas supainiojo viešus ir privačius interesus, nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Ketvirtadienį, posėdžiavusi  komisija nusprendė, kad Palangos miesto savivaldybės vadovas Vytautas Stalmokas nusižengė teisės aktams turėdamas AB „Snoras“ akcijų ir dalyvaudamas sprendimo dėl šios bendrovės Klaipėdos filialo prašymo skirti viešąją vietą bankinėms paslaugoms teikti rengimo procedūroje. Jis, pasak VTEK, nevykdė įstatymų nustatyta tvarka, nesiėmė priemonių vengti interesų konflikto bei pažeidė įstatymo nuostatas, kurios teigia, kad asmeniui dirbančiam valstybinėje tarnyboje, draudžiama dalyvauti rengiant, svarstant ar priimant sprendimus arba kitaip paveikti sprendimus, kurie sukelia interesų konfliktą.

 

Regis, meras V.Stalmokas,  nenori nusileisti bendrapartiečiui, buvusiam merui Remigijui Alvydui Kirstukui, kuris pernai taip pat buvo įkliuvęs supainiojęs viešus ir privačius interesus. Beje, komisijos akiratin yra patekę  vicemerė Marytė Vačerskienė, Tarybos nariai Saulius Simė, Sondra Kulikauskienė bei Salomėja Slaboševičienė.

Taip pat komisija išnagrinėjo ir dėl galimo įstatymo pažeidimo, Savivaldybei publikuojant miesto laikraštyje straipsnį „Informacija apie Palangos miesto savivaldybės 2009 metais atliktus, tęsiamus ir pradėtus vykdyti darbus“. VTEK konstatavo, kad iš esmės turinys neprieštarauja įstatymo nuostatoms, tačiau rekomendavo Palangos miesto savivaldybei vadovautis 2008 metų Komisijos rezoliucija „Dėl visuomenės informavimo apie valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų veiklą“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Trečiadienį, kovo 4 d., Palangos miesto savivaldybėje posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija dar kartą aptarė situaciją, susijusią su koronaviruso plitimu pasaulyje, bei priemones, kurias būtina numatyti, siekiant tinkamai pasirengti galimiems susirgimo atvejams Palangoje.


VTEK: Dainius Kepenis pažeidė įstatymą

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 15 | Rubrika: Miestas

Seimo narys Dainius Kepenis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus dėl savalaikio privačių interesų deklaravimo, posėdyje vienbalsiai nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). Pagal VTEK pranešimą, Seimo narys D. Kepenis laiku ir tinkamai nedeklaravo narystės bei eitų tarybos nario pareigų asociacijoje...


Jau netrukus sunkiasvorių mašinų kaušai įsmigs į žemę – kurorte jau artimiausiu laiku prasidės šilumos trasų modernizacija, kurią vykdys rangovas iš Plungės – UAB „Plungės lagūna“. Jam pristatyti miesto šilumos įmonė „Palangos šilumos tinklai“, modernizacijos užsakovė, kovo 15 d. pakvietė ne tik žurnalistus...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį vienbalsiai nusprendė, kad Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Elena Kuznecova pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Palangos savivaldybės Tarybos nario Tomo Juliaus Žulkaus troškimas patvirtinti bendrapartiečio, liberalsąjūdiečio Susisiekimo viceministro Arūno Štaro žmonai Nijolei priklausančio sklypų kvartalų detalųjį planą buvo toks stiprus, kad, nuo balsavimo nusišalinus net partijos bendražygiams E. Židanavičiui ir A. Dočkui, įžvelgusiems viešųjų ir privačių konfliktų...


Kurorto vadovas Vytautas Stalmokas supainiojo viešus ir privačius interesus, nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Ketvirtadienį, posėdžiavusi  komisija nusprendė, kad Palangos miesto savivaldybės vadovas Vytautas Stalmokas nusižengė teisės aktams turėdamas AB „Snoras“ akcijų ir dalyvaudamas sprendimo dėl šios bendrovės Klaipėdos filialo prašymo skirti viešąją vietą...


Įstatymo pažeidėjų gretos gausėja

Aistas MENDEIKA, 2010 02 06 | Rubrika: Miestas

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) akiratin sausio mėnesį pateko ir Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Salomėja Slaboševičienė. Komisija nusprendė, jog palangiškė politikė, dalyvaudama klausimų, susijusių su Palangos „Baltijos“ pagrindine mokykla, kurioje ji eina direktoriaus pavaduotojos ugdymui pareigas, sprendimo procedūrose, nevykdė Viešųjų ir privačių interesų...


Politikai supainiojo interesus

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 13 | Rubrika: Miestas

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, įvertinusi papildomai surinktą medžiagą, konstatavo, kad Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai Sondra Kulikauskienė ir Remigijus Alvydas Kirstukas, dalyvaudami posėdyje svarstant klausimus, susijusius su VšĮ „Palangos pirminės sveikatos  priežiūros centras“, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų tarnyboje įstatymo nuostatas. 


Miesto poliklinika – interesų verpete

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 21 | Rubrika: Miestas

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pradėjo tyrimą dėl kurorto Savivaldybės tarybos narių Sondros Kulikauskienės ir Remigijaus Alvydo Kirstuko veiksmų atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms. Tyrimas pradėtas gavus Tėvynės sąjungos frakcijos miesto Taryboje narių prašymą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas