Mėtytas ir vėtytas Olandijos ambasadorius Palangoje nieko konkretaus neišgirdo

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-10-24
Peržiūrėta
1324
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Olandijos ambasadorius Lietuvoje Joepas Wijnandsas, residuojantris mūsų šalyje šiek tiek daug kaip metus, jau spėjo Vilniuje pavažiuoti vietine šiukšliaveže, dalyvauti gėjų eitynėse, stebėti televizoriaus ekrane su mūsų premjeru futbolo čempionatą, su šeima apsilankyti Palangoje vasarą. Šią savaitę, trečiadienį, olandas apsilankė pas Palangos merą Vytautą Stalmoką darbiniu vizitu –išklausęs mero kurorto pristatymą, domėjosi konkrečiomis Palangos ir Olandijos verslininkų bendradarbiavimo galimybėmis. Tačiau bėda – nieko konkretaus jis neišgirdo.

 

„Pritraukite į kurortą žmonių ir žiemą!”

J. Wijnandsas merui sakė, kad anksčiau yra dirbęs įvairiose diplomatinėse misijose buvusioje Jugoslavijoje, ES misijoje Vengrijoje, o prieš atvykdamas į Lietuvą – kaip Olandijos misijos vadovas Afganistane. Paskirtas ambasadoriumi Lietuvoje, į mūsų šalį diplomatas atvyko kartu su savo žmona ir trimis vaikais. „Vasarą, kai lankiausi Palangoje kartu su visa savo šeima, jūsų pagrindinėje gatvėje buvo žmonių jūra. Šiandien, kai ryte joje bėgiojau, nemačiau nė vieno gyvo žmogaus“, - stebėjosi svečias.  „Reikėtų ieškoti būdų į kurortą žmonių pritraukti ir ne sezono metu“, - pastebėjo ambasadorius. V. Stalmokas jam pritardamas išraiškingai linksėjo galva. J. Wijnandsas  teigė, kad nepasakant krizės, Olandijos ir Lietuvos prekybos apimtys auga. „Olandijos ekonomika pagal prekybos apimtis užima 16-ąją vietą pasaulyje. 70% bendrojo vidaus produkto sudaro užsienio prekyba“, - svečias pateikė duomenis. Tačiau jis prisipažino, kad Lietuva yra ‚santykinai“ nežinoma Olandijoje. „Galbūt labai didelėms olandų įmonėms jūsų šalis atrodo per maža, bet mažesnės ir mažos mūsų įmonės mati labai daug bendradarbiavimo galimybių su Lietuvos verslininkais“, - teigė ambasadorius.

 

Atvyks didelė olandų verslininkų delegacija

Pasak jo, sausio pabaigoje į Lietuvą atvyksta labai didelė Olandijos verslininkų delegacija: „Mano užduotis yra jiems surasti verslo partnerių Lietuvoje, taip pat ir Palangoje“, - sakė svečias. Jis teiravosi V. Stalmoko apie ligšiolinius Palangos verslo ryšius su Olandija. Meras nudelbė akis: „Negaliu niekuo pasigirti: Lietuva neturi gero susisiekimo su Olandija, todėl Palangoje neturi verslo ryšių su Olandija“. Tiesa, jis galbūt užmiršo pasakyti, kad vasarą žaidimų atrakcionai J. Basanavičiaus gatvėje yra operuojami olandų. Meras svečiui pabrėžė, kad šiemet ypač daug susilaukta svečių iš Rusijos, Baltarusijos, Suomijos, Norvegijos ir Ispanijos. J. Wijnandsas teiravosi, ar Palanga turi tiesioginių skrydžių su Briuseliu. Iš mero išgirdo, kad jų nėra, bet meras svečiui teigė, kad yra trys kasdieniniai skrydžiai į Kopenhagą. Tiesa, V. Stalmokas olandui truputį sumelavo – šiuo metu iš Palangos aerouosto kasdien vykdomi tik 2 skrydžiai. „Keista yra tai, kad mes turime skrydžių į Rygą, bet neturime nė vieno skrydžio į Vilnių“, - pasakojo meras. Ambasadorius domėjosi, ar yra „dirbama“, kad skrydžių būtų daugiau. „Vyksta tik kalbos“, - atsakė meras.

 

Žadėjo nueiti į krepšinio rungtynes

Olandijos ambasadorius Lietuvoje teigė, kad olandų verslininkus Lietuvoje ir Palangoje labiausiai domina bendradarbiavimas susisiekimo, vandentvarkos, medienos apdirbimo ir gamybos bei transporto srityse. Į tai atsakydamas meras sakė, kad savivaldybę domina galimybės pasistatyti vieną ar dvi vėjo jėgaines, kurių elektros energija būtų naudojama miesto gatvių apšvietimui. Svečias vėl teiravosi, kiek projektas pažengęs, bet V. Stalmokas neturėjo jo kuo nors nudžiuginti: „Tai – tik idėja. Dar projekto neturime“. J. Wijnandsą domino ir olandų verslininkų galimybės investuoti į nekilnojamą turtą Palangoje, bet Palangos meras tvirtino, kad ir tai yra problema. „Problemos atsiranda su žeme – užsieniečiai pagal Lietuvos įstatymus jos negali pirkti. Nebent ji būtų perkama su jau pastatytais objektais. Be to, Palangoje sunkiai vyksta nuosavybės teisių į nusavintą žemę atstatymas – pirmiausia šie žemės reikalai turi būti sutvarkyti“,  - pasakojo Palangos meras. Svečio veidą pagaliau nušvietė šypsena, kai sužinojo, kad Palangos krepšinio komanda žaidžia šalies aukščiausioje lygoje. „Kai jūsų komanda žais Vilniuje, būtinai nueisiu pasižiūrėti“, - žadėjo ambasadorius.  Jis pademonstravo gerai išmanąs regiono reikalus – teiravosi apie Šventosios uosto statybą, bendradarbiavimą su Klaipėda.

Iš V. Stalmoko jis išgirdo, kad kruiziniais laivais į Klaipėdą atvykę turistai Palangoje dažniausiai aplanko Botanikos parką ir Gintaro muziejų. Ir V. Stalmokas, ir ambasadorius J. Wijnandsas pasikeitė atminimo dovanomis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ambasadoriui pristatėme, kokią paramą palangiškiai suteikė Bučos miesto gyventojams ir Palangoje apsistojusiems Ukrainos karo pabėgėliams.


Merai tikisi konkretaus Vyriausybės įsipareigojimo sprendžiant savivaldybių biudžetų deficito klausimą, kuris netrukus taps ypač aktualus.


Daugiabučių namų gyventojai, kurių laiptinės nėra periodiškai valomos šlapiuoju būdu, turėtų sunerimti. Atlikę mikrobiologinius ir parazitologinius tyrimus specialistai nešvariose Klaipėdos daugiabučių namų laiptinėse aptiko žmogaus sveikatai itin pavojingų užkratų – parazitų ir bakterijų. Neabejojama, kad situacija yra panaši ir kitų miestų daugiabučių...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Penktadienį, rugpjūčio 23 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi ir su miesto mero pavaduotoju Rimantu Antanu Mikalkėnu susitiko Turkijos ambasadorius Gökhanas Turanas.


Kovo 19 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi Slovakijos Respublikos ambasadorius Ladislav Babčan. Diplomatą priėmė Palangos mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas bei Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė.


Antradienį Palangoje lankėsi ir su kurorto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda. Savivaldybėje vykusio susitikimo metu kalbėta apie galimybes bendradarbiauti didinant Palangos ir viso Vakarų Lietuvos regiono žinomumą Japonijoje bei į mūsų šalies pajūrį pritraukiant daugiau turistų iš Tekančios Saulės šalies.


Palangoje trečiadienį lankėsi bei su miesto mero pavaduotoju Rimantu Antanu Mikalkėnu susitiko Izraelio nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas.


Su kokiu įkarščiu kurorto šešiamečiai-aštuonmečiai, stebimi kai kurių tėvų, praėjusį trečiadienį gainiojo futbolo kamuolį, reikėtų pamatyti savo akimis. O prieš treniruotę, lyg sekant geriausias Ispanijos ar Anglijos futbolo tradicijas, mažieji skubėjo fotografuotis su savo treneriu Marseliu Balasanovu. „Na, Mesi, ateik čia, dabar tavo, Ronaldo...


Olandijos ambasadorius Lietuvoje Joepas Wijnandsas, residuojantris mūsų šalyje šiek tiek daug kaip metus, jau spėjo Vilniuje pavažiuoti vietine šiukšliaveže, dalyvauti gėjų eitynėse, stebėti televizoriaus ekrane su mūsų premjeru futbolo čempionatą, su šeima apsilankyti Palangoje vasarą. Šią savaitę, trečiadienį, olandas apsilankė pas Palangos merą Vytautą Stalmoką darbiniu vizitu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius