Miesto centre – intymios prekės ir marihuanos simbolika

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-05-29
Peržiūrėta
2116
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rožinis namelis rožinėms svajonėms pildyti. Tiesa, intymioms. Visai šalia autobusų stoties, Kretingos gatvėje netrukus duris atvers sekso prekių ir Amsterdamo laisves įamžinusių suvenyrų parduotuvė. Tačiau turbūt „sekso Lietuvoje vis dar nėra“ – į „Palangos tilto“ redakciją kreipėsi net keli naująja  „įstaiga“ nepatenkinti žmonės.

 

Domėjosi dar neatsidariusia parduotuve

Dar parduotuvei neatsidarius, Palangoje buvo juntamas aktyvus susidomėjimas. Daugelis stabtelėdavo priešais reklaminiais plakatais apklijuotus langus, keletas žmonių bandė užeiti. „Būtinai užeikite, bus įdomu“, - tarstelėjo vienas į parduotuvę skubėjęs vyras. Tačiau sužinojęs, jog parduotuvė dirbs tik už kelių dienų, užsukti pasiūlė kitą dieną, esą ir pats užsuksiąs vėliau. Smalsūs vaikai taip pat dažnokai žvalgėsi į intriguojantį pavadinimą. Tokių pavadinimų pilni visi didieji miestai, tai nebe naujiena Lietuvoje, tačiau Palangoje tokios parduotuvės atsiradimas sujudino visuomenę – vieni ėmė piktintis, kiti – girti ar bent palaikyti verslo idėją, kad ir kokia ji būtų. Užsienyje galioja nuostatos, jog tokios parduotuvės gali būti ne arčiau nei 100 – 150 metrų nuo bažnyčių, mokyklų ir kitų ugdymo įstaigų. Pas mus tokie reikalavimai taikomi tik parduotuvėms, prekiaujančioms alkoholiu. 

 

Dvi priešingos nuomonės

„Jūs pasidomėkite, ar įmanoma, jog tokia parduotuvė atsidarytų pačiame centre, šalia autobusų stoties – juk čia vaikšto daug vaikų, pro čia atvyksta ir poilsiautojai, ar tai gražu?“, - klausė skambinusioji į redakciją. Tačiau kiti kalbinti palangiškiai tarsi juokais, tarsi rimtai atsakydavo nematą čia nieko blogo, o ir sekso, žlugus Tarybų sąjungai, Lietuvoje atsirado. „O kas čia tokio? Tegul žmonės turi galimybę paįvairinti savo gyvenimą. Juolab, kad nemanau, jog parduotuvės pardavėjai įsileis nepilnamečius“, - kalbėjo viena pora, ketvirtadienį sutikta einanti pro naująją parduotuvę. Jų nuomone, Palanga – kurortinis miestas, atostogų sostinė, tad ir parduotuvė malonumams ar svajonėms tenkinti nėra blogai. „Iškaba ar reklama, jog čia parduodamos intymios prekės žalos nedaro. Svarbiausia, jog viskas vyktų pagal įstatymus – nebūtų leidžiama čia užsukti nepilnamečiams, jog nebūtų pardavinėjamos kenksmingos ar draudžiamos prekės“, - teigė nenorėjęs pristatyti vyras. Blogybių pašnekovai sako galį rasti ant kiekvieno kampo, jei tik panorėtų – galima lengvai rasti argumentų, kodėl nedera turėti alkoholiu prekiaujančių vietų centre ar šalia autobusų stoties, nevalia ir apsinuoginus per Palangą eiti – žiūrėk, dar avaringumas padidės.

 

Piktinasi ir nerimauja

Tačiau į redakciją skambinę žmonės turėjo ir savų argumentų. Daugelis buvo įsitikinę, jog čia dėsis „nešvarūs dalykėliai“. Vieša paslaptis, jog Klaipėdoje buvo kovojama su tam tikromis intymių prekių parduotuvėmis dėl psichiką veikiančių medžiagų pardavinėjimo ar nepilnamečių aptarnavimo, jog minėtas „Amsterdamas“ – gražiai užmaskuota marihuanos reklama, pateikiama patraukliu, suvenyru pavidalu. „Ar tokioje aplinkoje mūsų vaikams augti?, - piktinosi viena skambinusi mama. – Nenorėčiau, jog mano dešimtmetis vaikas namo parsineštų guminę lėlę ar lipdukų su marihuanos lapais“. Moteris sakė nesuprantanti, kodėl narkotines medžiagas akivaizdžiai reklamuojantys suvenyrai nėra draudžiami. Palangiškės teigimu, sekso prekės – ne pirmos būtinybės, todėl tokiai parduotuvei reikėjo atrasti kiek atokesnę vietą, gal šiek tiek toliau nuo miesto centro – esą kam reikėsią, tas susirasiąs net ir tolėliau. Juolab, kad dėl kuklumo daugelis lietuvių neišdrįs užsukti į miesto centre, judrioje gatvėje esančią parduotuvę – o jei kas pamatys?


Lietuvoje – užsienyje uždraustos prekės

Anot Palangos policijos komisariato Organizacinio poskyrio viršininkės Erikos Kliaugienės, vien tai, kad parduotuvėje bus prekiaujama intymiomis prekėmis ar pikantiškais suvenyrais, nėra nusikaltimas, tačiau jei būtų gauta žinių, jog joje pardavinėjamos draudžiamos medžiagos, psichotropiniai ar haliucinogeniniai produktai, būtų reaguojama operatyviai. „Žinome kolegų patirtį, girdėjome, jog buvo atvejų, kai panašias prekes siūlančioms parduotuvėms buvo uždrausta prekiauti vienu ar kitu produktu. Be to, Lietuvoje vis dar galima prekiauti kai kuriomis medžiagomis, kurios kitose šalyse priskiriamos narkotinėms ir yra uždraustos“, - pasakojo pareigūnė.

Palangos savivaldybės Verslo ir turto skyriaus specialistai taip pat negalėjo nieko pasakyti apie naujai atidaromą parduotuvę – esą apie naują, greitai duris atversiančią prekyvietę jie sužinojo tik iš žurnalistų.  

 

Parduoti paaugliui ar neparduoti?

Dėl daugybę diskusijų sukeliančių prekių taip pat galima tik ginčytis. Seksas šiuolaikinėje visuomenėje nebėra baubas, sekso prekių pasiūla – didžiulė, o įtarinėti ar kaltinti remiantis Lietuvos pavyzdžiais, taip pat nederėtų. Trikdo tik viena: nors daugelis įstaigų skelbiasi prekių neparduodantys asmenims iki 18 metų, įstatymiškai tai nereglamentuota, reikalavimais nepagrįsta. Aptarnauti paauglį ar ne – tai jau vidinis įmonės klausimas. Beliktų tikėtis, jog ženkliukas „N-18“ ant naujosios parduotuvės durų reiškia apsisprendimą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Aršesni nesutarimai Lietuvos politikoje vis dažniau kelia pasipriešinimo, nepaklusnumo ar net atsiribojimo temas. Politinės poliarizacijos ir degradacijos procesas veda prie visiško neigimo. Kada prasideda ta riba, kai savivalda tampa savivaldžiavimu?


Geros žinios: teritorijos Kretingos gatvėje įveiklinimo darbai tęsiasi, metų pabaigoje turėtų prasidėti ir naujos statybos. Tokia žinia penktadienį, balandžio 7 d., pasidalino Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Džiaugiuosi, kad statytojai, kurie įgyvendino naujosios Palangos autobusų stoties ir prekybos centro prie jo projektą, tęsia savo sumanymą imtis teritorijos prie autobusų stoties...


„Pigu.lt“ atkeliauja į Palangą – nuo šiol visi pajūrio gyventojai ar čia atostogaujantys poilsiautojai prekybos centre internete įsigytas prekes galės atsiimti naujai duris atvėrusioje parduotuvėje ir prekių atsiėmimo punkte. Šis žingsnis padės užtikrinti dar didesnį įmonės klientų patogumą ir leis išvengti atostogas apkartinančių situacijų.


Balandžio 21 dieną Lietuvos paštas Palangoje duris atvers naujose, pagal modernią koncepciją įkurtose patalpose. Naujasis pašto skyrius bus įrengtas prekybos centre „Rimi“, adresu Malūno g. 10.


Kaip informavo "Palangos tiltą" UAB "Palangos komunalinis ūkis" direktorius Gediminas Valinevičius, komunalininkai artimiausiu metu pastatys naujas autobusų stoteles miesto centre prie pagrindinės miesto aikštės ir prie Palangos baseino.


Vakar 8 val. ryte duris atvėrusi „Lidl“ palangiškius pasitiko šventišku šurmuliu. Pirmieji naujosios parduotuvės pirkėjai buvo vaišinami tradiciniu atidarymų skanėstu tapusiomis Berlyno spurgomis su džemu bei karštais gėrimais, mažuosius linksmino prekybos tinklo talismanai – vaisiukai, o parduotuvės asortimentą papildė proginiai...


Vasario 21-ąją prasidėję ilgai laukti naujos Palangos autobusų stoties statybų darbai artėja prie finišo. Naujasis kompleksas – moderni autobusų stotis bei prekybos centras – lankytojus nustebinsiantis ne tik patogumu, bet ir neįprastais sprendimais, tokiais kaip „bangomis“ puoštas fasadas ir išskirtinis pastato apšvietimas, duris atvers...


Rudens pabaigoje duris atvers naujoji kurorto autobusų stotis  1

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 07 31 | Rubrika: Miestas

Vasario 21-ąją prasidėję ilgai laukti naujos Palangos autobusų stoties statybų darbai spėriai juda į priekį – tuo gali įsitikinti kiekvienas, pravažiuojantis pro šalia Klaipėdos plento esančią statybvietę, kur jau iškilo pastatas su peronais. Kaip tikino statytojai ir užsakovai, darbai vyksta pagal grafiką, ir, tikėtina, jau lapkričio mėnesį palangiškiai ir miesto...


Antradienį prie mūsų miesto autobusų stoties ir viešbučio „Palanga“ būta neįprastos sumaišties: gavus pranešimus, jog šie pastatai užminuoti, iš jų buvo evakuoti žmonės. Policija įvedė planą „Skydas“, prie pastatų budėjo pareigūnai bei ugniagesiai gelbėtojai, iš Klaipėdos iškviesti antiteroristinių operacijų...


Rožinis namelis rožinėms svajonėms pildyti. Tiesa, intymioms. Visai šalia autobusų stoties, Kretingos gatvėje netrukus duris atvers sekso prekių ir Amsterdamo laisves įamžinusių suvenyrų parduotuvė. Tačiau turbūt „sekso Lietuvoje vis dar nėra“ – į „Palangos tilto“ redakciją kreipėsi net keli naująja  „įstaiga“ nepatenkinti žmonės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius