Miesto darželiuose atsirado laisvų vietų

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-03-17
Peržiūrėta
1934
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dviprasmiški duomenys?

Didžioji dalis vaikų lopšelių-darželių vadovų gūžčiojo pečiais išgirdę, kad Palangos savivaldybės puslapyje skelbiamas laisvų vietų ugdymo įstaigose skaičius. Šie duomenys buvo parengti pagal oficialiai patvirtintas higienos normas. Vieni vadovai „Palangos tiltui“ tvirtino, esą laisvų vietų nėra ir duomenys klaidingi, kiti teigė, jog Švietimo skyrius, rengdamas informaciją, paisė tik dokumentinių reikalavimų – neatsižvelgdami į realią situaciją, pvz. specialių poreikių vaikų ugdymą, darželio patalpų dydį ir panašius dalykus.

 

Grupės pilnai suformuotos

Lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorė Biruta Mazrimienė teigė, jog „Nykštuke“ grupės yra sukomplektuotos, visose yra pakankamas skaičius vaikų, o daugiau sutalpinti net fiziškai neįmanoma. Renovuotame darželyje nėra atskirų miegamųjų vietų, vaikai miega toje pačioje erdvėje, kurioje būna, o lovelių skaičių didinti tiesiog nebeįmanoma. „Vaikų skaičius grupėje – vidurkis to, kokias ribas nubrėžia higienos normos, t.y. jos pilnai suformuotos. Be to, šiame darželyje auga net 180 vaikų“, - sakė direktorė tvirtindama, jog darželyje iš esmės vietos naujiems vaikams nėra. „Šiomis dienomis prisijungia 4-etis berniukas. Ir ne dėl to, kad yra laisvų vietų, o dėl to, kad to labai reikia ir jam, ir tėveliams. Mes sutikome pagelbėti – savo vietos jie ilgokai laukė“, - pasakojo B.Mazrimienė. Panašiai kalbėjo ir kiti vadovai – esą iš esmės darželiai pilni, laisva vos viena kita vieta – tikrai ne tiek, kiek skelbiama Savivaldybės internetiniame puslapyje.

 

Skirtingi reikalavimai

Lopšelio-darželio „Žilvinas“ direktorė teigė, jog paskelbtas vietų skaičius paskaičiuotas būtent pagal tai, ko reikalauja higienos normos. „Pas mus yra vaikų su negalia, todėl ir normos kiek kitokios, mes negalime lygiuotis su kitų darželių vietų skaičiumi grupėmis“, - sakė direktorė Regina Lelienė. „Be to, skaičius nėra tikslus – vis tik pastaraisiais mėnesiais sergamumas buvo didesnis, vaikų į darželį ėjo mažiau, nei įprastai, negalime dar daryti išvadų“, - kalbėjo vadovė.

 

Skelbs kas mėnesį

Švietimo skyriaus vyr. specialistė Asta Pocienė „Palangos tiltą“ patikino, jog informacija teisinga ir nuo šiol bus atnaujinama ir skelbiama kas mėnesį. „Laisvos vietos skaičiuojamos pagal higienos normas ir atsižvelgiant į pačių ugdymo įstaigų vadovų pateiktus duomenis apie lankomumą. Juo labiau, kad remiamės ne maksimaliu numatytu skaičiumi, o vidurkiu. Viskas yra tvarkinga ir teisinga, atsižvelgta į esamą situaciją“, - pasakojo specialistė. Anot jos, vadovai šiek tiek perdeda – ir lovų pastatyti galima, ir grupės nebus perpildytos.

 

Taupo vaikų ugdymo sąskaita?

„Palangos tiltas“ taip pat domėjosi, ar tik ne dėl tuštėjančių darželių skelbiamos laisvos vietos – didžiuosiuose miestuose dėl tėvų, netekusių darbo, vaikai laiką leidžia namuose. Ugdymo įstaigų vadovai bei Švietimo skyriaus specialistė teigė nepastebėję tokių tendencijų. „Sunku spėlioti – dėl įvairiausių aplinkybių vaikai kartais nelanko darželio mėnesį ar kelias savaites, negaliu teigti, kad vaikų sumažėjo dėl nedarbo ar finansinės situacijos, taupymo sumetimais. Tačiau tai, jog atsiranda vis daugiau nemokių tėvų, jau pastebėjome“, - pasakojo lopšelio-darželio „Žilvinas“ direktorė. Nemokių tėvų klausimą sprendžia ir kitos ugdymo įstaigos, tačiau nebeleisti savo vaiko lopšelį-darželį pasiryžta vienetai.

„Mokesčiai tėvams nekilo, nesiėmėm drastiškai branginti išlaidų, kas buvo daroma didesniuose miestuose, todėl manau, kad mokestis už vaiko ugdymą kol kas nėra nepakeliamas ir tėvai nesiryžta imtis tokios taupymo priemonės“, - kalbėjo Švietimo skyriaus vyr. specialistė A.Pocienė, pažadėjusi, jog informacija apie darželių vietas kas mėnesį bus atnaujinama, o kilus klausimams ar dviprasmybėms, visada bus kalbamasi tiesiogiai su įstaigų vadovais.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Planuojate kelionę į Palangą? Į svečius jus kviečia viešbutis „Gabija“, įsikūręs vienoje iš gražiausių miesto vietų – priešais pagrindinius vartus į Birutės parką.


Geriems orams viliojant į pajūrį poilsiautojus, rasti laisvą kambarį beveik neįmanoma, savo ruožtu kainos kandžiojasi kaip turbūt niekad iki šiol.


Lietuvos mokyklose mokosi per 7 tūkst. ukrainiečių moksleivių, užimta apie penktadalis nuo karo pabėgusiems Ukrainos vaikams turimų vietų, informuoja švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.


32-ąjį kartą iš įvairių Lietuvos vietų susirinkę folkloro ansambliai balandžio 22-24 dienomis kvies palangiškius ir miesto svečius į Jurginių festivalio veiklas gamtoje – nuo skambančių eitynių iki slibino ugnies misterijos pajūryje. 


Palangoje šiuo metu intensyviai tvarkomos gatvės, kartu sprendžiama ir daugeliui šalies miestų būdinga problema – didinamas automobilių stovėjimo vietų skaičius daugiabučių namų rajonuose.


Nemokamai grynuosius litus į eurus bus galima išsikeisti beveik 700 vietų visoje šalyje, jas rasite interaktyviajame žemėlapyje.


Vakar Palangos miesto savivaldybės posėdžių salėje įvyko pirmasis konkursas dėl savivaldybės Tarybos nustatytų viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo vietų. Dėl 32 vietų miesto gatvėse užsiregistravo 29 verslininkai, nors ne visi atskubėjo sužinoti rezultatų. Šįkart siūlomos sumos siekė bemaž 4 tūkstančius litų. Tačiau dėl keletos vietų, tokių kaip Jūratės gatvėje, nei menkiausio...


Konkurse dėl vietų verslininkai nebekonkuravo

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 13 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės skelbtuose konkursuose prekiauti ir paslaugas teikti paklausiausios vietos Palangos, Šventosios paplūdimiuose bei miesto centrinėje dalyje buvo išgraibstytos. Dėl likusių, daugiau kaip per šešias dešimtis vietų, vakar organizuotame konkurse sulaukta tik dvylikos pasiūlymų. Tad iš esmės paskutiniajame konkurse konkurencijos dėl vietų nebeliko, nes į pageidaujamą vietą...


Prasidėjo grumtynės dėl prekybos vietų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Palangos miesto savivaldybėje įvyko pirmasis konkursas dėl savivaldybės Tarybos nustatytų viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo vietų. Pirmajame konkurse dėl 87 vietų užsiregistravo per 130  verslininkų.


Miesto darželiuose atsirado laisvų vietų

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 17 | Rubrika: Miestas

Dar neseniai jų, rodos, nebūta. Taupymo vajus, vietų perskaičiavimas ir pasiūlymas vaikams dalintis lovomis? Visko po truputį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius