Miesto kultūrininkų svajose – ir Conchitos gastrolės naujoje Palangos koncertų salėje

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-05-15
Peržiūrėta
1874
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Miesto kultūrininkų svajose – ir Conchitos gastrolės naujoje Palangos koncertų salėje

Buvusioje vasaros estradoje, kur šiandien dar burzgia sunkiasvorės statybų mašinos, jau 2015-ųjų pabaigoje turėtų iškilti moderni Palangos koncertų salė. Nors dar nežinia, kam bus pavesta rūpintis renginių joje organizavimu, miesto kultūrininkai mintyse jau svaičioja, kokias pasaulinio garso žvaigždes netrukus bus galima vilioti į Palangą. Tarp pageidaujamų kurorte garsenybių – ir praėjusį savaitgalį Euroviziją laimėjęs transvestitas iš Austrijos Conchita Wurst.

Nebūtų kur obuoliui nukristi?
Kad spalvingoji persona Palangoje galėtų „traumuoti“ ne vieną, miesto kultūrininkai nesuka galvos: „Palangiškiai jau nesibaido Veros Serdiučkos (ukrainietis dainininkas, įkūnijantis moterišką personažą), net mūsų Mauzerio, tai negaus širdies smūgio ir pamatę gyvą Conchitą“.
„Man tokia mintis – pakviesti į Palangą koncertuoti šių metų  Eurovizijos nugalėtoją Conchitą Wurst (austrų dainininkas, kuris įasmeninęs moterišką personažą, kitais žodžiais, transvestitas – aut. past.) ar kitą – atrodo šauni. Jeigu būtų mano valia, su jos vadybininkais susisiekčiau nieko nelaukdamas. Lygiai taip pat, jeigu renginių grafiką organizuotume ilgesniam laikotarpiui, būtų galima bandyti kviestis į Palangą ir Eltoną Džoną, ir kitas ryškiausias muzikos žvaigždes“, – „Palangos tiltui“ sakė Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Robertas Trautmanas.
Jis neabejoja, kad Conchitos koncertas Palangoje turėtų milžinišką pasisekimą. „Aišku, tai būtų nepigus renginys, bet naujoje Koncertų salėje nebūtų kur ir obuoliui nukristi. Bilietus įsigytų ir švedai, ir latviai, ir rusai, ir lietuviai. Žinoma, ir palangiškiai, iki šiol neišlepinti ryškiausio kalibro žvaigždžių, – sakė R. Trautmanas. – Jau dabar reikėtų ta linkme dirbti“.
Prisipažinęs, kad už švedų atlikėją atidavęs balsą, vedėjo pavaduotojas pasakojo, kad jam teko 63-ejų mamai paaiškinti, kodėl Conchita su barzda ir ūsais.
„Pasakiau paprastai: „Austrų dainininkas pasirinko moterišką įvaizdį“, – sakė pašnekovas.

Svarbiausia, kad bus operatorius
Kultūros centro direktorius Žilvinas Kažys dar neskuba kviesti ryškiausių pasaulio scenos žvaigždžių  į Palangą. „Pirmiausia palaukime, kas taps naujosios Koncertų salės operatoriumi. Tada bus aiškiau, ką ir kada kviesti – R. Ciciną, N. Paltinienę ar Conchitą“, – sakė Ž. Kažys.
Bet kviestis šių metų Eurovizijos nugalėtojo, „nepasitaręs su visuomene“, nesiryžtų.
„Reikėtų atsižvelgti ir į vietos bendruomenės nuomonę, ir į publikos pageidavimą“, – diplomatiškas buvo pašnekovas. Bet ateityje jis neabejojo, kad į naująją Palangos koncertų salę bus kviečiami – ir į ją atvyks – ne viena pirmo ryškumo pasaulio žvaigždė.
„Ir anksčiau, kai dar turėjome senąją vasaros estradą, buvo minčių jas kviesti. Bet tai buvo nerealu. Kuris vadybininkas būtų galėjęs ką nors šilto pasakęs jai, pamatęs persirengimo kambarius, pačią salę“, – sakė Ž. Kažys.

Rizikuotų širdies smūgiu, bet eitų iš smalsumo?
Kalbinti žinomi palangiškiai turėjo gan išankstines nuomones apie dar tik mintyse svarstomą Conchitos koncertą Palangoje.
„Aš tikrai į jos koncertą eičiau. Manau, kad visi eitų. Net ir žinodami, kad per koncertą galėtų ištikti širdies smūgis, vis tiek eitų. Iš smalsumo“, – juokėsi Palangos miesto savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Korsakas.
Savivaldybės Rinkliavų skyriaus vedėja Žaneta Žulkuvienė gerokai abejojo, ar skubėtų vilktis puošniausią suknelę į Conchitos koncertą.
„Atvirai pasakius, man – ne prie širdies masiniai renginiai. Tad ir į Eurovizijos nugalėtojos koncertą neičiau“, – prisipažino vedėja.
Paklausta, kaip reaguotų, sužinojusi, kad vyras Tomas (jis – Tarybos narys) paslapčia nulapsėjo pasigrožėti transvestitu ir pasiklausyti jo kūrinių, ponia Žaneta sakė: „Tai būtų jo toks apsisprendimas. Jeigu kas nors kur nors bėga, kažin ar sulaikysi, ir ar verta sulaikyti“.
Savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė „ne spaudai“ sakė, kad „greičiausiai“ į 2014-ųjų Eurovizijos nugalėtojo koncertą neitų. „Pernelyg visiems jautri tema būtų“, – juokėsi J. Vanagė.

„Išsigandome SEL-o, ką jau kalbėti apie Conchitą“
Išgirdęs žodį „Conchita“, Tarybos narys socialdemokratas Danas Paluckas pertraukė: „Nediskutuosiu dėl Conchitos... Ne dėl to, kad būčiau antras Petras Gražulis... Esu tolerantiškas žmogus, bet man nei jo įvaizdis, nei daina nepatiko. Jeigu mes jau prieš kelis metus išsigandome SEL-o, tai ką jau kalbėti apie Conchitą“.
Į klausimą, jeigu vis tik austrų  transvestitas po penkerių metų sutiktų koncertuoti jau naujoje Koncertų salėje, ir jeigu pats, kaip, pavyzdžiui, miesto meras būtų pakviestas į privatų susitikimą su Conchita, D. Paluckas ilgai nesuko galvos: „Nenorėčiau tokio susitikimo. Gėlių tikrai jai neįteikčiau. O meru būsiu greičiau nei po 5 metų“.
Miesto meras, konservatorių lyderis Šarūnas Vaitkus juokėsi, paklaustas, ar eitų į Conchitos koncertą naujoje Koncertų salėje. „Aš gi jo neorganizuoju. Matyt, lemtų žmonos Vilmos žodis“, – krizeno meras.
„Laisvame pasaulyje nėra uždrausta rengti jokių koncertų. Mano pozicija paprasta: Palanga – didžiausias šalies kurortas, labai orientuotas į turizmą, todėl pas mus laukiami įvairiausi žmonės: ir lietuviai, ir ispanai, ir rusai, ir iš Nigerijos ar Papua Gvinėjos. Tą patį šiandien (trečiadienį – aut. past.) sakiau ir rusų žurnalistams, su kuriais susitikau savo kabinete“, – sakė Š. Vaitkus.

Neprovokuokite!
Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė „stipriai abejojo“, ar eitų į transvestito austro koncertą.
Į klausimą, ar išreikštų savo nuomonę dėl jo koncerto, jeigu miesto mokiniai į jį susiruoštų, vedėja atsakė: „Nelabai suprantu, kodėl turėčiau tokiu klausimu išsakyti savo nuomonę. Juk gyvename laisvoje visuomenėje – patys  renkamės, kur ir kada einame. Įsivaizduoju, kad į Conchitos koncertą labiausiai plūstų vyresnio amžiaus žmonės“.
„O jeigu ir miesto abiturientai vaikinai?“
„Jūs mane provokuojate, – juokėsi pašnekovė. – Kol kas neįsivaizduoju, kad į naująją miesto Koncertų salę atvyktų pasaulinio garso žvaigždės, taip pat ir Conchita“.

Jūsų komentaras:

šlykštu 2014-05-17 09:26 (. / IP: 86.100.63.40)
...panašus į šungrybe...

Taip pat skaitykite

Palangos koncertų salėje jau galima pasigrožėti palangiškio miniatiūrų autoriaus, dailininko, poeto Vytauto Kuso dovana Palangai - 770 miniatiūrų ir miniatiūrine knyga, dedikuota miesto garbingai sukakčiai.


Kovo 30 d. – birželio 1 d. Palangos koncertų salėje veiks Vytauto Kuso kūrinių paroda „770 miniatiūrų Palangai“.


Gegužės 3–9 dienomis Lietuvoje rengiami Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro pasirodymai. Gegužės 7 d. 19 val. Charkivo artistų baleto gala koncertas vyks Palangos koncertų salėje. Nors už bilietus surinkti pinigai Ukrainos artistams labai reikalingi, du mėnesius rodyti spektaklių negalėję bombarduojamo miesto artistai sako, kad labiausiai jie pasiilgo publikos. 


Lapkričio 15 d., penktadienį, 18 val. Palangos koncertų salėje vyks nemokamas iškilmingas koncertas „Mažesnieji broliai – su žmonėmis ir dėl žmonių“ , skirtas brolių pranciškonų atsikūrimo Lietuvoje 30-mečiui.


Vienuoliktus metus profesionalios komedijos gerbėjus džiuginantis, intensyviai po visą Lietuvą gastroliuojantis „Domino“ teatras ir šią vasarą lankysis pajūryje, tik šįkart jau išskirtinėje erdvėje – modernioje, puikią garso ir šviesų kokybę užtikrinančioje, draugiškoje palangiškiams ir miesto svečiams Palangos koncertų salėje.


  Palangos koncertų salėje šeštadienį, sausio 28 d., 19 val. skambės aistros ir negirdėto temperamento kupina muzika – didžiausiame šalies kurorte Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras publikai pristatys šimtmečio miuziklu tituluojamą spektaklį „Smuikininkas ant stogo“. 


Palangos koncertų salėje šeštadienį, sausio 28 d., 19 val. skambės aistros ir negirdėto temperamento kupina muzika – didžiausiame šalies kurorte Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras publikai pristatys šimtmečio miuziklu tituluojamą spektaklį „Smuikininkas ant stogo“. Jerry Bocko 2 dalių miuziklas „Smuikininkas ant stogo“ –...


Palangos koncertų salė žiemą geros muzikos mėgėjus pakvies į aukšto lygio muzikinius renginius – be kitų atlikėjų, scenoje sužibės ir pasaulinio lygio muzikos žvaigždė Richard Clayderman.


Kylančioje Palangos koncertų salėje prasidės apdailos darbai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2015 06 11 | Rubrika: Miestas

Palangos koncertų salės statybos jau vis labiau dvelkia pabaigtuvėmis: iki rugsėjo 1-osios turi būti baigti visi vidaus apdailos darbai, o spalį, kaip ir buvo numatyta, raktai nuo beveik 4.5 tūkstančių kvadratinių metrų statinio, palangiškiams labiau žinomo kaip Vasaros estrada, turės sužvangėti šeimininkų – Palangos miesto savivaldybės – rankose.


Buvusioje vasaros estradoje, kur šiandien dar burzgia sunkiasvorės statybų mašinos, jau 2015-ųjų pabaigoje turėtų iškilti moderni Palangos koncertų salė. Nors dar nežinia, kam bus pavesta rūpintis renginių joje organizavimu, miesto kultūrininkai mintyse jau svaičioja, kokias pasaulinio garso žvaigždes netrukus bus galima vilioti į Palangą. Tarp pageidaujamų kurorte...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius