Miesto poliklinikos vadovas Egidijus Rimkus laimėjo bylą prieš įstaigos stebėtojų tarybą

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-11-15
Peržiūrėta
4
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs VšĮ „Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centras“ stebėtojų tarybos praėjusių metų gruodžio 11 dienos sprendimą, pripažino jį negaliojančiu.

 

Neturėjo teisės

Kurorto poliklinikos vadovas E.Rimkus ieškinyje teismui nurodė, kad savo sprendimu stebėtojų taryba jį įpareigojo per penkias dienas ištaisyti 2006, 2007, 2008 metų įstaigos metines finansines ataskaitas pagal atlikusios auditą UAB „Rimess“  išvadas. Ieškinys buvo grindžiamas ta aplinkybe, kad minėtas terminas per trumpas, o ir stebėtojų taryba neturėjo teisės įpareigoti vyriausiąjį gydytoją E.Rimkų pateikti ataskaitas.

 

Nesilaikė įstaigos įstatų reikalavimų

Teismas, ištyręs byloje surinktus duomenis bei išklausęs šalių paaiškinimus, konstatavo, kad kurorto poliklinikos stebėtojų taryba priimdama sprendimą nesilaikė įstaigos įstatų, kuriuose įtvirtinta nuostata, kad VšĮ „Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centras“ stebėtojų taryba yra patariamasis organas, sudaromas penkeriems metams įstaigos veiklos viešumui užtikrinti. Teismo posėdžio metu įstaigos stebėtojų tarybos atstovė Laimutė Ežerinskienė tai pripažino, kad įpareigojimas stebėtojų tarybai pateikti per penkių dienų terminą buvo priimtas ne pagal VšĮ „Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centras“ įstatų reikalavimus. Palangos miesto savivaldybės atstovė Eglė Mockienė taip pat patvirtino, kad centro stebėtojų taryba yra patariamojo pobūdžio organas, kuris neturi teisės įpareigoti įstaigos vadovo.

 

Tendencingas auditas

Poliklinikos vadovo E.Rimkaus teigimu, nuo UAB „Rimess“ audito pradžios jautėsi tendencija rasti centro finansinėse ataskaitose klaidų. Anot jo, paskutiniąsias dvi savaites auditas persikėlė dirbti į Palangos miesto savivaldybę ir gali būti, kad išvadas derino su jos Administracija. Nors, anot jo, pagal audito įstatymą yra privaloma atlikto audito medžiagą pateikti audituojamos įstaigos vadovui jį pasirašytinai supažindinti, tačiau to nebuvo padaryta. Apie tai, kad auditas baigtas ir yra išvados, sužinojęs atsitiktinai ir prašęs pačios stebėtojų tarybos atstovės L.Ežerinskienės, jog būtų leidžiama dalyvauti mero Vytauto Stalmoko kabinete audito medžiagos aptarime. Tačiau įstaigos vadovybei nebuvo leista dalyvauti.

 

Neužskaitė tikslinių lėšų

Anot E.Rimkaus, po to buvo pateiktos audito išvados ir nurodyta ištaisyti trejų metų finansinės atskaitomybės ataskaitas. Esmė ta, kad audito metu nustatyti trūkumai, atliekant Šventosios ambulatorijos pastato remontą, nepagrįsti. Įstaigos vadovo tvirtinimu, miesto savivaldybė iš dalies kaip pastato savininkė prisidėjo prie remonto, pervedusi  per pusantro šimto tūkstančio litų. Auditoriai šių tikslinių lėšų neužskaitė. Pasak poliklinikos vadovo, tai reiškia, kad remonto lėšos yra įstaigos veiklos nuostoliai, nors yra miesto Tarybos sprendimas dėl šių tikslinių lėšų skyrimo ir pinigai pravesti. Savo ruožtu, stebėtojų taryba, įpareigodama ištaisyti finansinės ataskaitas, nepateikė visų dokumentų, kuriuos beje, turėjo pateikti auditą atlikusi bendrovė.

 

Padaryta žala

Kaip sakė E.Rimkus, jo tikslas į teismą paduoti Savivaldybės administracijos direktorių Valerijų Kuznecovą, kad būtų išieškotos išlaidos už samdytiems auditoriams sumokėtą darbą, kadangi auditas atliktas neteisingai ir miesto savivaldybei padaryta žala. „Manau, kad man kaip Palangos miesto gyventojui ir įstaigos vadovui yra tikslinga siekti, kad mokesčių mokėtojų pinigai nebūtų švaistomi“, - sakė jis.

 

Pinigai į balą

Tą pačią nuomonę išsakė ir opozicijai atstovaujantis miesto Tarybos narys Šarūnas Vaitkus. Pasak politiko, kad pakenkti poliklinikos vadovui buvo pasitelkti samdyti auditoriai ir pinigai panaudoti netikslingai. Anot jo, kai miesto biudžetas nesurenkamas ir biudžetinės įstaigos priverstos veržtis diržus, taupyti vaikų maitinimui ir kitoms būtiniausioms reikmėms,  šiuo atveju mokesčių mokėtojų pinigai išmetami į balą“, - miesto savivaldybės administracijos veiksmus pakomentavo politikas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 23 dieną Palangos asmens sveikatos priežiūros centre atidarytas naujas Diabetinės pėdos kabinetas. Lėšų reikiamai įrangai įsigyti skyrė Palangos Rotary klubas bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (VRA).  


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyrius informuoja, kad gripo vakcina, skirta 2018–2019 m. gripo sezonui, įsigyta už valstybės lėšas, rizikos grupių skiepijimui pristatyta į visas Klaipėdos apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigas (ASPĮ). Šių metų gripo sezonui Klaipėdos...


Žengtas pirmas žingsnis link Palangos asmens sveikatos priežiūros centro modernizacijos – ketvirtadienį pasirašyta miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninio projekto parengimo sutartis. Sutartį su UAB „Statybų inžinerinė strategija“, atstovaujama direktorės Reginos Girdžiuvienės, pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė....


Palangos miesto savivaldybės biudžeto planas 2014 m. buvo įvykdytas 102 procentais – viršplaninių pajamų praėjusiais metais gauta 1,6 mln. litų. Šios lėšos pateko į 2015 m. miesto biudžetą bei bus panaudotos Savivaldybės paimtų paskolų investiciniams projektams finansuoti grąžinimui.    


Palangos miesto apylinkės teisme – vėl trys teisėjos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 10 | Rubrika: Miestas

Nuo sausio 26 dienos, pasibaigus teisėjos Liucijos Paulauskaitės kadencijai, visas darbo krūvis teko dviem Palangos miesto apylinkės teismo teisėjoms – laikinai einančiai teismo pirmininkės pareigas Eglei Žakevičiūtei ir Dianai Vercinskei. Nuo šio mėnesio pradžios teisėjos gali kiek lengviau atsikvėpti: balandžio 3 d. Prezidentės dekretu „Dėl apylinkių teismų teisėjų...


„Palangos tilto“ 2014-ųjų metų prenumeratos Kalėdinė akcija! Tik užsisakant redakcijoje! Tik iki gruodžio 20 dienos!


Europos Sąjungos remiamas didelis projektas „VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės paslaugų kokybės gerinimas modernizuojant ambulatorinės reabilitacijos, palaikomojo gydymo ir slaugos, priėmimo-skubios pagalbos bei dienos chirurgijos paslaugų infrastruktūrą“ planuojamas užbaigti jau šių metų gale.


Palangos miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs VšĮ „Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centras“ stebėtojų tarybos praėjusių metų gruodžio 11 dienos sprendimą, pripažino jį negaliojančiu.


Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.


Bendrovė „Palangos vandenys“ dėl prieš dešimtmetį pasirašytos sutarties su UAB „ „Palangos šilumos tinklai“ ir po kurio laiko tuomečio mero Raimundo Palaičio iniciatyva papildytos įmonei nenaudingu susitarimu, kreipėsi į teismą. Vilniaus miesto 2 – asis apylinkės teismas, išnagrinėjęs bylą, pakeitė sutarties tarp UAB „Palangos vandenys“ ir šiuo metu valdančios miesto šilumos ūkį UAB...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas