Milijonas litų Socialinių paslaugų tarnyboms patalpoms remontuoti

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-10-12
Peržiūrėta
1170
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Miesto politikai pritarė projektui leisti rekonstruoti Palangos miesto socialinių paslaugų tarnybos patalpas. Už europinius pinigus bus renovuota per 400 kv.m patalpų, esančių miesto ligoninėje.  Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos dydis siekia  per 1 mln.108 tūkst.litų. Palangos miesto savivaldybė turi prisidėti ne mažiau kaip 15 proc., t.y apie 196 tūkst.litų.

 

Tikslas – paslaugų kokybė

Projekto tikslas – plėsti socialines paslaugas teikiančios įstaigos infrastruktūrą, pritaikant ją mišrių tikslinių grupių poreikiams. Tokiu būdu, bus pagerinta socialinių paslaugų kokybė kurorto gyventojams. Projekto metu bus parengtas techninis projektas, kuriame numatyta renovuoti 470 kv.m patalpų. Iš viso įstaiga turi per 800 kv.metrų, iš kurių dalis renovuota miesto savivaldybės lėšomis. Įgyvendinus projektą numatoma, jog nestacionarinėmis paslaugomis galės pasinaudoti 70 jos gavėjų.

Palangos miesto socialinių paslaugų tarnybos vadovo Romualdo Valantino teigimu, šiuo metu tarnyba teikia paslaugas pagyvenusiems neįgaliesiems tiek su fizine, tiek su protine negalia. Taip pat ir sutrikusio intelekto bei socialinės rizikos šeimoms. Pastarųjų kurorte net dvidešimt aštuonios.

 

Įrengs du butus

Pasak R.Valantino, įgyvendinant projektą, planuojama įrengti du butus, kuriuose bus galima apgyvendinti žmones, nukentėjusius nuo gaisro ar kitos stichinės nelaimės. „Reikia pripažinti, kad Palanga neturi patalpų, kuriose turėtų galimybę prisiglausti su vaikais ir moterys, kurios kenčia nuo smurtaujančių ar girtaujančių vyrų. Pastarųjų problemos nesprendžiamos, tačiau tokių atvejų, kuomet moterys priverstos bėgti iš namų, esti ne vienas“,  sakė tarnybos vadovas.

Miesto savivaldybės politikai šmaikštavo, pasiteiravę ar į centrą bus priimamos tik moterys, nes anot jų, gali būti, kad su vaikais gali pasirodyti vyras. R.Valantinas galimybę priimti vyrus atmetė.

 

Sukėlė abejonių

Tuo tarpu vienai iš miesto tarybos narei  projektas sukėlė abejonių. Anot jos, domėdamasi socialinėmis problemomis, rado drąsų pasisakymą, kad Lietuvoje prisidengiant socialine plėtra, ta proga „plaunami“ pinigai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskrities paramos gavėjams šiemet gyventojai skyrė per 2,3 mln. eurų ir tai yra didžiausia iki šiol skirta paramos suma.


Bendradarbiaudamas su Palangos miesto socialinių paslaugų centru, Palangos Caritas Palangos miesto gyventojams ir svečiams  gegužės 13 dieną  Nepriklausomybės aikštėje Palangoje surengė šeimų šventę.


Birželio pabaigoje – liepos pradžioje vyko globos viešinimo savaitė, skirta didinti vaikų globos ir globos centrų žinomumą bendruomenėse, keisti neigiamas visuomenės nuostatas apie globą, didinti pasitikėjimą globos srities profesionalais.  Direktorės Daivos Dekontaitės vadovaujamas Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Globos centras) per socialines medijas kvietė...


Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Klaipėdos pl. 76, Palanga), įgyvendindamas projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos m. socialinių paslaugų tarnyboje“, nuo 2016 m. sausio 4 d. pradėjo teikti intensyvios krizių įveikimo pagalbos, laikino apnakvindinimo, psichosocialinės pagalbos paslaugas.


Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Pernai Palangos miesto savivaldybė pagaliau pardavė buvusį lopšelį-darželį „Saulutė“. Kaip rašoma Tarybos posėdyje patvirtintoje Savivaldybės turto privatizavimo komisijos 2013-ųjų metų veiklos ataskaitoje, už viešo aukciono būdu parduotą privatizuojamą objektą – pastatą su priklausiniais Gintaro g. 13 – gauta 1 mln. 296 tūkst. Lt, iš kurių už patį pastatą – 720 tūkst. Lt, o už objektui...


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Pradėta Palangos socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcija  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Palangoje pradėti Socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcijos darbai. Įgyvendinus projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos miesto socialinių paslaugų tarnyboje“, kurio vertė – per 1 mln. litų, bus išplėsta minėtos tarnybos teikiamų paslaugų sfera, tad palangiškiai, kuriems reikalinga globa bei jų artimieji savo mieste pasijus...


Miesto politikai pritarė projektui leisti rekonstruoti Palangos miesto socialinių paslaugų tarnybos patalpas. Už europinius pinigus bus renovuota per 400 kv.m patalpų, esančių miesto ligoninėje.  Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos dydis siekia  per 1 mln.108 tūkst.litų. Palangos miesto savivaldybė turi prisidėti ne mažiau kaip 15 proc., t.y apie 196 tūkst.litų.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius