Mintys balsu

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-01-27
Peržiūrėta
553
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mintys balsu
 Šiandien „Palangos tiltas“ pradeda pristatyti šalies prezidento rinkimuose dalyvauti siekiančius kandidatus. Nors Vyriausioje rinkimų komisijoje jų oficiali registracija dar neprasidėjo, nors dar žiniasklaidoje nešmėžuoja kandidatų kampanijų strategų politinės reklamos, neabejotinai, didelę dalį kandidatų, pareiškusių ketinimus varžytis kovoje dėl prezidento posto, išvysime ir rinkimų biuleteniuose gegužę. Įsitikinęs, kad jame bus ir Socialdemokratų partijos kandidatas, europarlamentaras Zigmantas Balčytis. Žinoma, dar labiau prezidentinių rinkimų aistras pakurstytų, jeigu staiga partijos pirmininkas ir premjeras Algirdas Butkevičius, paskutinėse visuomenės apklausose pagal pasitikėjimą pralenkęs Dalią Grybauskaitę, pakeistų savo nuomonę ir nuspręstų į politinį ringą pats jai mesti pirštinę – kvietimą susikauti. Ko gero, tokia dėlionė galima rinkėjų palaikymą (tai rodo apklausos) prarandančioje Darbo partijoje, kur jau „darbiečių“ suvažiavimo kandidatu prezidento rinkimams patvirtintas buvęs išnykusios „Naujosios sąjungos“ vedlys Artūras Paulauskas negali būti tikras, kad partijos garbės pirmininkas Viktoras Uspaskichas nepanorės jo pakeisti žiniasklaidos blyksčių šviesoje besimaudančia (anaiptol tai nereiškia visuomenės palankumo) Seimo pirmininke Loreta Graužiniene. Bet vargiai toks „paskutinės minutės“ kandidato keitimas įmanomas Socialdemokratų partijoje, kuriai daugiau kaip trečdalis šalies rinkėjų palankumą – už racionalią politiką, patirtį ir suteiktą viltį – parodytų ir šiandien, po daugiau kaip metų ir trijų mėnesių po Seimo rinkimų. Kas domisi politika, tam vargiai reikėtų pristatyti Zigmantą Balčytį, tris kadencijas dirbusį Seime, vadovavusį Finansų ir Susisiekimo ministerijai ir laikinai buvusį vyriausybės vadovu. Dėl to ir mano straipsnio pavadinime esantys žodžiai „tamsusis arkliukas“ apibūdinti LSDP kandidatą – simboliniai, labiau pabrėžiantys kol kas sunkiai nuspėjamą Z. Balčyčio pasirodymą rinkimuose. Prisipažinsiu: su simpatijoms ir pagarbia baime „geležinei magnolijai“ D. Grybauskaitei, tarp jau pareiškusių apie dalyvavimą prezidento rinkimuose simpatijų daugiausiai kelia būtent Z. Balčytis. Su juo teko nekart bendrauti dirbant vieno Šilalės laikraščio redaktoriumi grįžus iš emigracijos JAV. Z. Balčytis, dažnas redakcijos svečias, visada dvelkė ramybe, žavėjo inteligentiškumu ir žiniomis, o rimtį praskaidrindavo netikėtu sąmoju. Per šiek tiek daugiau kaip trejus mėnesius Z. Balčyčio, regis, laukia ypatingai sunki užduotis – rasti kelią į visų Lietuvos gyventojų širdis, įrodyti, kad jis – tinkamiausias būti šalies vadovu. Drįstu teigti, kad tai nėra neįmanoma užduotis Z. Balčyčiui. Laukia išties labai įdomūs prezidento rinkimai, mielieji!

Jūsų komentaras:

Apsirikimas... 2014-02-10 09:25 (IP: 86.100.63.40)
Tikrai daugelis vienareikšiai balsuotų už Z.Balčytį...- bet , kai paskelbtas jo rinkiminio štabo vadovu G.P. (???)- NE!!! Kardinali KLAIDA !.....

Taip pat skaitykite

Mano vaikystės mylimiausių knygų autorė Astrida Lindgren, palikdama šį pasaulį yra sakiusi: žmogaus gyvenimas turėtų pasibaigti iš lėto, palengva, lapas po lapo, kaip tas rudeninis medis, tol, kol jis taps nuogas.


Didžiausia rinkimų į miesto savivaldybės Tarybą intriga laukė jau suskaičiavus balsus ir paaiškėjus, kad konservatoriai, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius, Taryboje turės vienu mandatu daugiau negu iki šiol – iš viso 15 mandatų. Aistros užvirė dėl kurorto socialdemokratdarbiečių rinkimuose gautų pirmumo balsų....


Mintys balsu

Linas JEGELEVIČIUS, 2014 04 07 | Rubrika: Pajūrio žurnalas

Nežinau, ką jums, palangiškiai, reiškia ateinantį šeštadienį įvyksiantis universalaus sporto komplekso atidarymas, bet man šis įvykis yra ne mažiau reikšmingas negu Kurhauzo restauracija.


Mintys balsu

Linas JEGELEVIČIUS, 2014 03 31 | Rubrika: Pajūrio žurnalas

Atskleisiu mažą paslaptį: „Palangos tiltas“ Tarybos politikų reitingų lentelėje buvusį Liberalų sąjūdžio frakcijos narį ir partijos Palangos skyriaus laikiną pirmininką Arvydą Dočkų ruošėsi kilstelėti į jos aukščiausias pozicijas.


Mintys balsu  1

Linas JEGELEVIČIUS, 2014 02 10 | Rubrika: Pajūrio žurnalas

Ar girdėjote naujausią anekdotą Palangoje? Ateina pas merą naujasis Palangos seniūnijos bendruomenės pirmininkas. Meras maloniai šypsosi: „Prašome sėskite. Malonu jus matyti“. Pirmininkas rėžia: „Mere, norime pas jus apsilankyti...“ Meras dar plačiau šypsosi: „Žinoma. Malonu būtų...”


Mintys balsu  1

Linas JEGELEVIČIUS, 2014 01 27 | Rubrika: Pajūrio žurnalas

 Šiandien „Palangos tiltas“ pradeda pristatyti šalies prezidento rinkimuose dalyvauti siekiančius kandidatus.


Šeštadienį Antano Mončio namuose – muziejuje atidaryta daugiasluoksnė ir įvairialypė didžiąją gyvenimo dalį išeivijoje kūrusio menininko Prano Lapės darbų paroda, pavadinta „Gyvenimo mintys“.


  Ar metus atspindi tik tai datos ir įvykiai? „Palangos tiltas“ apie praėjusius metus visiems primena kitaip: pateikdamas ryškiausias mūsų laikraščio pašnekovų mintis-citatas. Linksmesnes ir liūdnesnes, bet atspindinčias tai, kas vyko tądien, kai buvo šnekintas pašnekovas, ar apibendrinančios tai, kas gal ir dabar tebevyksta....


Nereikia būti psichologu – „sielos ekspertu“, kad, mažumėlę pabendravus su menininke, daug šviesių darbų ne tik Palangai, bet visai Lietuvai paliekančia Egle Lipinskaite atrastum pačią reikšmingiausią ir didžiausią tiesą: ši moteris nemeluotai nuoširdi ir tikra todėl, kad iš jos širdies nė pusvalandžiukui niekur neišėjęs...


Mokslo metai eina į pabaigą. Kokia nuotaika tvyro dvyliktokų „fronte“? Pasirinkti gyvenimo kelią išties nelengva.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius