Mintys paraštėse (2011-03-09)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011-03-09
Peržiūrėta
732
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mintys paraštėse (2011-03-09)

Nors per koalicinės sutarties pasirašymą praėjusį penktadienį dviejų pagrindinių koalicijos partnerių lyderiai Š. Vaitkus ir S. Simė nesėdėjo greta, abu vietinės politikos sunkiasvoriai jau turėjo susėsti arčiau vienas kito šią savaitę derinant konservatorių ir liberalcentristų rinkimines programas.

 

Nors dar rinkimų naktį liberalcentristų meras Stalmokas suokė populiarią liberalcentristų rinkimų dainelę „konservatoriai nusirašė“, akivaizdu, kad kai kurios abiejų partijų programinės nuostatos „ideologiškai pjaunasi“ – kažin, kaip jas „suderinsi“ paprasčiausiai neatsisakydamas kai kurių jų.

Pavyzdžiui, kokie liberalai bus liberalai, jeigu priims konservatorių idėją po vidurnakčio neprekiauti J. Basanavičiaus gatvėje jokiu alkoholiu?

Išties įdomu laukti tos programos, kurią vykdyti imsis koalicija. Kiek joje liks partijų programinių nuostatų?

Turint omenyje, kad abi pusės vos mažiau kaip per savaitę pralaužė ledus ir pasirašė koalicinę sutartį, kliūtys derinant rinkimines programas turėtų būti kaip degtukų laužymas.

Apskritai koalicija iš trijų pagrindinių šiuo metu politinių jėgų mieste – daugeliui vis dar netikėtas dalykas.

Galėjo abi pusės toliau griežti dantį ir ieškoti „popierinių“ sąjungininkų „šiaudinei“ koalicijai.

Tačiau, laimei, taip neįvyko – nugalėjo valstybiškas, racionalus mąstymas. Dėl to pagyrimų nusipelno ir abi liberalų partijos, ir konservatoriai.

Reikia pripažinti – Palangos visuomenė, iki šiol pjudinta ant partinių peilių briaunų, susitarus pagrindinėms partijoms dėl koalicijos, kol kas nebus partinių kovų ir interesų įkaite.

Palangiškiai laukia konkrečių, protingų, pagrįstų valdžios veiksmų.

Paskutinis kadenciją baigiančios Tarybos posėdis kovo pabaigoje tebus formalus atsisveikinimas. Kažin ar atsiras palangiškių, kurie liko patenkinti kadenciją baigiančios Tarybos darbu.

Balandžio viduryje darbą pradėsiančios naujos Tarybos jau laukia daugybė klausimų. Jų sprendimas, pozicijų derinimas geriausiai parodys, kaip koalicijos dauguma yra pasiryžusi tartis ir susitarti, dirbti palangiškių labui.

Kaip parodė „Palangos tilto“ žurnalistų žaisminga apklausa, nemažai Tarybos narių, iki šiol pompastiškai skelbusių, kaip jiems labai rūpi šilumos, vandens kainos, šiukšlių rinkliavos dydžiai, dėl jų patiriami gyventojų sunkumai, pasirodė kainų tiesiog...nežinantys.

Klaidinga naujai „iškeptiems“ ar vėl į valdžią patekusiems politikams manyti, kad žurnalistai, kaip išsireiškė viena Tarybos narė, „gaudo“ politikus – elementarių dalykų nežinojimas atleistinas mokinukui, o ne Tarybos nariui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo balandžio 9 dienos ryto pradedamos teikti COVID-19 testavimo paslaugos greta Palangos oro uosto. Šalia pajūrio oro uosto keleivių terminalo įsikūrė laboratorinių tyrimų bendrovė „Rezus.lt“ – mokamos testavimo paslaugos čia bus teikiamos derinant jas prie skrydžių grafiko (ir savaitgaliais).


Ekonomikos ir inovacijų ministerijai skyrus milijonus eurų smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams testuoti dėl koronaviruso, Palangos smulkieji verslininkai kol kas neskuba pasinaudoti tokia galimybe. Kaip „Palangos tiltą“ pirmadienio popietę informavo Jūratė Mikutienė, Palangos poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro – aut.) direktorė, praėjusį penktadienį...


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo per penktadienį, vasario 5 d., Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Vienas jų buvo Palangos reabilitacijos ligoninėje – penktadienį patvirtinti trys atvejai, iš kurių du yra darbuotojai ir vienas pacientas. Iš viso su protrūkiu Palangoje siejami keturi COVID-19 ligos atvejai. Dar...


Mintys paraštėse (2011-08-23)

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 08 22 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Subjuro orai, vydami būrius poilsiautojų į vilnius, kaunus, maskvas ar Balbieriškį. Matyt, neiškentęs rudenio dargana alsuojančios Palangos,    muzikologas, buvęs Seimo pirmininko patarėjas, o dabar „Delfi“ apžvalgininkas Anatolijus Lapinskas sukurpė straipsniuką „Palanga – tos pačios ir dar didesnės bėdos“, kurį mielai praėjusį...


Mintys paraštėse (2011-07-08)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 07 08 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Mindaugo karūnavimo dieną Palangoje vyko du vienas su kito nieko bendro neturintys renginiai – „Mis Lietuva“ rinkimai vasaros estradoje ir, minint valstybės dieną, Lietuvos himno giedojimas ant Birutės kalno.


Lietuva turi naują gražuolę – „Mis Lietuva 2011”, vykusiame praėjusį trečiadienį Palangos vasaros estradoje,  tapo Mykolo Romerio universiteto būsima teisės ir valdymo trečiakursė Ieva Gervinskaitė. Dvidešimt vienerių mergina puikiai dainuoja, groja akordeonu ir fortepionu. Iš Skuodo rajono kilusi 177 centimetrų ūgio ir 58 kilogramų svorio I.Gervinskaitė...


Mintys paraštėse (2011-04-13)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 04 13 | Rubrika: Miestas

Jeigu ryt netrinktels perkūnas iš giedro Palangos dangaus, valdžios kaladės viršūnė, penkiolikos naujos Tarybos valdančios koalicijos narių pritarimu, turėtų būti sudėliota de facto.


Mintys paraštėse (2011-03-09)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 03 09 | Rubrika: Miestas

Nors per koalicinės sutarties pasirašymą praėjusį penktadienį dviejų pagrindinių koalicijos partnerių lyderiai Š. Vaitkus ir S. Simė nesėdėjo greta, abu vietinės politikos sunkiasvoriai jau turėjo susėsti arčiau vienas kito šią savaitę derinant konservatorių ir liberalcentristų rinkimines programas.


Mintys paraštėse (2011-02-25)  1

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 02 25 | Rubrika: Miestas

Rinkimų karuselė į savivaldybes jau beveik pasiekė finišo tiesiąją – jau sekmadienį rinkėjai paskelbs savo verdiktą vienuolikai partijų ir vienam save iškėlusiam kandidatui. Galima neabejoti, tuomet, jau pirmadienio naktį, sužinojus rinkimų rezultatus, prasidės įdomiausia jų dalis – naujos Tarybos valdančios koalicijos dėliojimai.


Palangos miesto savivaldybės tarybos valdančioji dauguma, pareiškusi nepasitikėjimą savo koalicijos partneriu vicemeru Edmundu Krasausku bei atstatydinus jį iš pareigų, patyrė nuostolių. Praėjusią savaitę pasirašyta nauja partijų koalicinė sutartis, kurioje dabar yra devyni liberalcentristai, dvi partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovės, vienas miesto Tarybos narys, deleguotas Liberalų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius