Mintys paraštėse (2011-06-07)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011-06-07
Mintys paraštėse (2011-06-07)

Regis, tuoj bus lengviau pasakyti, ko iš aukštų ir aukščiausių pareigūnų Palangoje dar nebuvo.

 

Premjeras Andrius Kubilius?

Vos išrinktas meru, Šarūnas Vaitkus pirmiausia į Palangą ministrą pirmininką „atsivežė“. Palangiškiai iš jo išgirdo ne tik, kad jaunystėje, vengdamas mokėti už bilietus, jis šokinėjo per Vasaros estrados tvorą, bet, svarbiausia, buvo atkreiptas premjero dėmesys į kurorto skaudulius – kurhauzą, neretai sunkiai suvokiamus Kultūros paveldo departamento sprendimus, kurie žlugdo rimtus verslo projektus, milijonines investicijas.

Vien pažadų žarstymusi susitikimas nesibaigė – liepos 12 dieną Palangoje įvyks Vyriausybės išvažiuojamasis posėdis. Žinoma, jame bus visi ministrai su A. Kubiliumi priešakyje.

Kokie klausimai bus svarstomi?

Tik Palangos!

Nereikia nė kiek abejoti, kad iš tokio unikalaus Vyriausybės posėdžio Palanga gali gauti labai daug.

Tiek daug, kiek nepadarė šimtas praėjusios Tarybos kadencijos mero ir administracijos vadovų vizitai į Vilnių kartu sudėjus.

Vadinasi, kurorto konservatorių Tarybos koalicijoje partnerių – liberalcentristų, liberalų sąjūdžio ir centristų – sutikimas, kad konservatorių lyderis taptų Palangos meru, o konservatorių sąraše buvusi nepartinė A. Kilijonienė užimtų administracijos direktorės postą, buvo protingas ir, svarbiausia, turint omeny, kad konservatoriai užima pirmus postus Vyriausybėje ir vadovauja Seimui, nutuokiantis apie realią tokios partnerystės naudą.

Akivaizdu, kad, nors galbūt ir veikiama pagal „partinę liniją“, Palangos meras Š. Vaitkus kol kas puikiai pasinaudoja ja.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė?

Turbūt prisimenate – lankėsi Palangoje, per sezono atidarymo šventę, ir ji. Vėl – atviliota Palangos mero.

Nereikia nė abejoti, jos vizitas taip pat pasitarnavo tam, kad toks Vyriausybės išvažiuojamasis posėdis įvyktų mūsų kurorte, o ne Druskininkuose ar Birštone.

Juk kuo daugiau aukščiausiose šalies institucijose bus primenama apie Palangą, kuo daugiau bus sprendimų dėl jos, tuo geriau bus mums čia, kurorte.

Š. Vaitkus, kitaip nei kiti jo pirmtakai, į Palangą prisikvietė ne tik Vyriausybės vadovą ir Seimo pirmininkę, bet ir Kultūros paveldo departamento, teritorijų planavimo ir statybų valstybinės priežiūros vadovus.

Signalas aiškus – sprendimai bus daromi ne Vilniaus kabinetuose, o pirmiausia apsilankius Palangoje. Tokių „pačiupinėtų“ sprendimų nauda miestui nereikia abejoti.

Kas dar iš aukščiausių valstybės pareigūnų neapsilankė kurorte?

Tiesa, pati svarbiausia – prezidentė Dalia Grybauskaitė. Bet apsilankęs prezidentūroje, Š. Vaitkus ir ją pakvietė į kurortą. Žinoma, prezidentės tikėtis sezono įkarštyje gal ir naivu būtų tikėtis, bet, nė kiek neabejoju, laiko klausimas, kada ponia Dalia atvyks į Palangą.

Tik vizitui reikia rasti progą. „Rasime“ , - linksi Palangos meras.

O vakar į Palangos metraštį buvo įrašytas istorinis įvykis – Palangoje lankėsi Slovakijos prezidentas Ivanas Gašparovičius.

Nors Slovakijos vadovo apsilankymas Palangoje buvo labiau simbolinis, tačiau istorinis.

Palangos vardas mirgės Slovakijos žiniasklaidoje, o tai – labai daug. Gal Europos kurortų žemėlapyje ir slovakai nuo šiol pažymės Palangą kaip puikų kurortą?

Kokių dar „aukštų“ vizitų tikėtis Palangoje?

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Mintys paraštėse (2011-06-07)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 06 07 | Rubrika: Miestas

Regis, tuoj bus lengviau pasakyti, ko iš aukštų ir aukščiausių pareigūnų Palangoje dar nebuvo.


Mintys paraštėse (2011-04-20)  1

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 04 20 | Rubrika: Miestas

Ką turi bendra Lietuvos provincialas ir britų princas Viljamas bei jo sužadėtinė Kate Midelton?


Mintys paraštėse (2011-04-13)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 04 13 | Rubrika: Miestas

Jeigu ryt netrinktels perkūnas iš giedro Palangos dangaus, valdžios kaladės viršūnė, penkiolikos naujos Tarybos valdančios koalicijos narių pritarimu, turėtų būti sudėliota de facto.


Mintys paraštėse (2011-04-06)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 04 06 | Rubrika: Miestas

Kai dėl klimato atšilimo rypauja pasaulio gamtosaugininkai, Palangos verslininkai, ko gero, galėtų tyliai patrinti rankomis ir, tarsi pagonys melsdamiesi saulei, maldauti dar daugiau karščio.


Mintys paraštėse (2011-03-30)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 03 30 | Rubrika: Miestas

Kol ginčijamės, koks turėtų būti Palangos paplūdimys, ar verta Europos Sąjungos lėšomis maitinti smėliu nė dvejų kilometrų nesiekiančią paplūdimio atkarpą, ko gero, net minties krašteliu nesusimąstome apie Palangos kurortą tykančius globalius pavojus.


Mintys paraštėse (2011-03-16)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 03 16 | Rubrika: Miestas

Ko gero, dvi didžiausios, visus kitus įvykius nustelbusios ilgojo savaitgalio naujienos – pavasaris ir apokaliptinis žemės drebėjimas bei cunamis Japonijoje.


Mintys paraštėse (2011-03-09)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 03 09 | Rubrika: Miestas

Nors per koalicinės sutarties pasirašymą praėjusį penktadienį dviejų pagrindinių koalicijos partnerių lyderiai Š. Vaitkus ir S. Simė nesėdėjo greta, abu vietinės politikos sunkiasvoriai jau turėjo susėsti arčiau vienas kito šią savaitę derinant konservatorių ir liberalcentristų rinkimines programas.


Mintys paraštėse (2011-02-25)  1

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 02 25 | Rubrika: Miestas

Rinkimų karuselė į savivaldybes jau beveik pasiekė finišo tiesiąją – jau sekmadienį rinkėjai paskelbs savo verdiktą vienuolikai partijų ir vienam save iškėlusiam kandidatui. Galima neabejoti, tuomet, jau pirmadienio naktį, sužinojus rinkimų rezultatus, prasidės įdomiausia jų dalis – naujos Tarybos valdančios koalicijos dėliojimai.


Mintys paraštėse (2011-01-12)  1

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 01 12 | Rubrika: Miestas

Kuris iš dabartinių Palangos moksleivių, svajodamas apie vieną didžiausių pasaulyje verslą, šiandien ryžtųsi įsilaužti į serverį, pavogti savo bendraklasių nuotraukas ir  įdėti jas į savo sukurtą portalą, klausdamas, kuri iš mergyčių yra seksualiausia?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas