Mintys paraštėse

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2010-12-15
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Ar buvote pastaruoju metu J. Basanavičiaus alėjoje? Regis, reklamuojama tarptautinė Baltijos jūros regiono šalių Kalėdų eglučių alėja turėtų nuo pečiaus ne tik jus nuginti, bet ir atvilioti būrius norvegų, vokiečių, suomių ar nors brolių latvių. Bet, regis, mūsų kvietimų šūksniai toliau mūsų kaimo nesiekia.

 

Žinoma, N. Stasiulis – Dievo Palangai siųstas žmogus. Be jo titaniškų pastangų nebūtų jokios šventės, ir jokios Kalėdų eglučių alėjos. Ne tokios – labai kuklios.

Nėra renginiams nė sudilusio skatiko? Bet ar visada šventės nuperkamos (surengiamos) tik sėdint ant maišo eurų, svarų, dolerių ar nors lietuviškų litų?

Neįžeidžiant renginio organizatorių, peršasi mintis, kad renginys buvo surengtas vienam žiemos vakarui – siaučiant pragariškai pūgai, trinktelėjo muzika promenadoje, sužibėjo nušepusių (taip alėjos eglutes pavadino pažįstamas chirurgas iš Dzūkijos) eglučių dekoracijos. Kai kurios jų teturi po dešimt spyglių, tarsi būtų atvežtos iš Černobylio.

Į Kalėdų alėją sugužėjo gražus būrys Lietuvoje reziduojančių ambasadorių ir konsulų, garbės konsulų, bet kai kurie jų kraipė galvas – kam ta visa pompastika, jei į J. Basanavičiaus gatvės kavines ir restoranus, virtusius Baltijos šalių „ambasadomis“, sutartą valandą,  taip ir niekas neužsuko. Taip „Monikoje“ įsikūrusioje Estijos ambasadoje Estijos ambasadorius Tiit Naber, ruošęsis visiems svečiams pilstyti karštą estišką vyną, juo beveik tuščioje kavinėje vaišino tik šių eilučių autorių.

Galima tik įsisvajoti: vykstant Kalėdų eglučių alėjai, laikinas „ambasadas“ lanko būriai mokinių, sužino apie kitų Baltijos šalių istoriją ir Kalėdų ypatumus. Įsivaizduokime: „įsukus“ renginį, atvažiuoja norvegų, švedų, suomių, jau nekalbant apie latvius, šokių kolektyvai, chorai.

Tik kur jie tryps kojomis Palangoje, jei dabartinė (ir tikėkimės – paskutinė tokia!) valdžia nepastatė nė kluono? Ką jau kalbėti apie sporto ar laisvalaikio centrą!

Ot, šurmuliuotų visa Palanga - būtų pilni-žiemą! – kurorto restoranai ir viešbučiai. Sakote, tuščia piniginė? Neįtikinote – kiekviena ambasada, davus jai daugiau laiko, surastų ir pinigų, ir pasiūlytų šventei gražių minčių.

Naivu tikėtis, kad apie renginį triskart skambtelėjus vietiniais varpais, pultų į Palangą rogėmis, lėktuvais ir garlaiviais lėkti užsieniečiai. Jie - išlepę, todėl žiemą traukia ne į Palangą, o ten, kur mokama garsiai pranešti apie savo renginius - į Vokietijos miestų karnavalus ir persirengėlių paradus, Liucijos dienos šventę Švedijoje ar masinio slidinėjimo šventes Suomijoje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau – kovo vidurys, tad Palanga vis labiau žvalgosi į kurorto sezono pradžią. Koks jis bus, jeigu koronaviruso grėsmė lakinai trikdo mūsų visų kasdieninį gyvenimą? Tačiau Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus yra optimistiškas. "Prisiminkime, kad mūsų tėvai ir seneliai savo gyvenime įveikė dar didesnes negandas, tad, įsitikinęs, kad ir mes visi bendromis jėgomis...


Į Palangos viešąją biblioteką, nešinas rankraštiniais tarmiškais eilėraščiais, užsuko medicinos mokslų daktaras Vladas Kusas. Jo rankose – Jūratės Klovienės, žymaus kompozitoriaus, operos „Pilėnai“ autoriaus žmonos, žemaičiavimai apie gimtus namus – Palangą bei ranka rašyti atsiminimai. „Gimiau Palangoje. [...] 1944 metai...


„Pagaliau mano, kaip palangiškio, svajonė išsipildė: mes turime sporto areną, kurios seniai reikėjo Palangai. Linkiu, kad tarp šių sienų užaugtų talentai, kurie savo sporto pasiekimais garsintų Palangą Lietuvoje ir Lietuvą pasaulyje“, – skambant ovacijoms universaliosios Palangos sporto arenos atidarymo metu šeštadienį sakė...


„Čia – mūsų „Žilvinas“ gėlėta širdimi“

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2012 01 02 | Rubrika: Jūros vaikai

Pačias tikroviškiausias pasakas gyvenime sukuria ne ateiviai iš kitų planetų. Ne rašytojai. Pasaka glūdi kiekvieno žmogaus širdyje, kasdien, ir stebuklinga kantrybė, didžiulis noras, kad džiaugsmu žydėtų mūsų vaikų akys ir gėlės darželiuose. Darbštumas į aukščiausią Šatrijos kalną gali užskraidinti sunkiausią akmenį, į jūrą nuvesti liūdną...


Mintys paraštėse

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar buvote pastaruoju metu J. Basanavičiaus alėjoje? Regis, reklamuojama tarptautinė Baltijos jūros regiono šalių Kalėdų eglučių alėja turėtų nuo pečiaus ne tik jus nuginti, bet ir atvilioti būrius norvegų, vokiečių, suomių ar nors brolių latvių. Bet, regis, mūsų kvietimų šūksniai toliau mūsų kaimo nesiekia.


Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.


Tarptautinė Baltijos šalių kalėdinių eglučių alėja į Palangą priviliojo daug svečių – ir tokių, nuo kurių požiūrio į šventę ir kurortą priklauso mūsų miesto gerovė – žurnalistus. Į Palangą atvykę Norvegijos žurnalistai Mathea Skaalvik Pihl, Gaute Th. Omdahl ir Arne Kristian Lovik Stellander, Palangos Turizmo informacijos centre susitikę su jo darbuotojais, taip pat vietos žurnalistais...


Baltijos jūros regiono šalių šventinių ambasadų veiklos pratęsimas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 09 | Rubrika: Kultūra

Visą mėnesį Palangoje vyko Baltijos jūros regiono šalių Kalėdų alėjos šventė, veikė dešimties Baltijos jūros regiono šalių šventinės ambasados.


Baltijos jūros šalių Kalėdų alėja

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 11 28 | Rubrika: Kultūra


Palangoje – „Baltijos jūros šalių Kalėdų alėja“

„Palangos tilto“ informacija, 2009 11 11 | Rubrika: Miestas

Artėjančias didžiąsias metų šventes Palanga ketina sutikti itin įspūdingai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas