Mintys paraštėse

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-09-19
Peržiūrėta
555
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Linas Jegelevičius „Palangos tilto“ redaktorius
Linas Jegelevičius „Palangos tilto“ redaktorius

Ar ruošiatės į „Ilgojo stalo“ šventę?
Nepatinka stumdytis alkūnėmis ir vengiate minių? Nuolat mindžikuoti minioje – viena. Bet, sutikite, užsisklęsti tarp keturių sienų – kitas kraštutinumas.

Spėju, tie, kurie savanoriškai pasirenka tokį „karcerį“, nepraleidžia ir progos paburbėti, kaip viskas blogai ir nuobodu Palangoje.
Netiesa. Šiemet Palangoje buvo rekordiškai daug renginių, o Palangos veidas per praeinančius metus tapo gražesnis.
Per tradicinį kavarytį „Palangos tilte“ Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas, sąžiningas politikas ir žmogus (įsidėmėkite: priklauso Centro partijai!) Nerijus Stasiulis prisipažino: „Galiu pasakyti tiek: per visus 15 mano darbo metų Kultūros centre tokio turtingo renginių prasme sezono dar nebuvo“.
Kaip juo netikėsi?!
Ir „Ilgasis stalas“ – ne pabaiga šių metų kurorto renginių.
Kitas klausimas: ar  „Ilgojo stalo“ šventė, tokia, kokia yra, neturėtų keistis? Ar ji tikrai atitinka daugumos lūkesčius?
Verslininkų – galbūt.
Kita vertus, jie neprieštarautų, kad alumi miestelėnai ir kurorto svečiai būtų girdomi visoje J. Basanavičiaus gatvėje kiekvieną savaitgalį.
Tačiau ne vienas palangiškis „Ilgajame stale“ jau pasigenda renginio ašies. Ar šventė yra pilvo šventė ir alaus fiesta? Ar sezono pabaigtuvės, kurioje tradiciškai paspaudžiamos rankos ir palinkima žiemą gyventi iš vasarą sukauptų riebalų?
Mąstyti apie naują šventės formatą ir naujus jos štrichus – jau laikas. Bet aš viliuosi, kad galbūt jau po, pavyzdžiui, septynerių-dešimties metų Palangoje tokia šventė – sezono palydėjimo ir „žiemos miego“ – bus praeitis, kelianti šypseną.
Pastačius šiuolaikinius SPA centrus, vandens parką ar dirbtinį pliažą su tokia pat saule, rugsėjo pabaiga Palangoje žymės aktyvaus vasaros sezono aktyvų perėjimą į aktyvų žiemos sezoną.
Žinoma, tai – dar ne ranka pasiekiamos ateities perspektyva.
Tačiau, sutikite, Palangoje yra daug gerų ženklų, kad kurortas vaduojasi iš žiemos stingulio.
„Žvorūnė“, buvusio „Jūratės“ baseino vietoje iškilsiantis milžiniškas SPA su viešbučiu – tik keletas pavyzdžių.
Šiandien „Palangos tiltas“ straipsnyje „Su svečiais prie ilgiausio šalyje stalo susėdusi Palanga aptaria praėjusią vasarą“ apžvelgia šiemet mieste nuveiktus darbus.
Jų daug, ir ko gero, apie jų vystymąsi nespėjame ir mes, žurnalistai, visada parašyti.
O gal jūs nuspręsite savo akimis įsitikinti, kaip ir kur Palangoje kyla kempingas, sporto salė, kaip po renovacijos atrodo Gintaro muziejus ar net Kurhauzas?
Išmaukus alaus ir sukirtus žuvienės, tai padaryti gera proga yra ir per „Ilgojo stalo“ savaitgalį.
Nesėdėkite namuose ir nedūsaukite, kaip viskas yra blogai, bičiuliai! 

Jūsų komentaras:

jonas 2013-09-28 11:06 (l / IP: 212.122.93.162)
tik LIGONIS gali dziaugtis ,,stayba,, jurates vietoje,

Šaunuoliai, 2013-09-26 10:01 (. / IP: 86.100.60.112)
Viskas gerai ! Kuo daugiau šventiškų renginių- ypač kurie ir pamokantys ir smagūs visai šeimai...-O jei kas nori matyti tai ką jis nori matyti, o ne tai kas yra,- tai jau jo problema...-Gal reikėtų Rugpjūty surengti nuostabią "AITVARŲ"šventę pajūryje,Gerb. p. Nerijau S.

joo 2013-09-20 21:14 (o / IP: 212.122.93.162)
o karolius kaip nuimt?

palangiškių šeima 2013-09-20 10:44 (IP: 78.61.56.200)
Alaus prisiplempia kasdien,nes "girdyklų" pilna ,kaip ir visoj Lietuvoje.Jau atsirado ir nauja liga -alkoholizmas nuo alaus.Tiek to, kas nori plempti- patarėjų ar plempti, nereikia. O dėl žuvienės- tikrai apsilankysime visa šeimyna.Dėl jos- iš anksto AČIŪ.

???????????????????? 2013-09-20 10:26 (/ / IP: 212.122.93.162)
a,a kodel jau plaukuotos kojos nematyt...?

Taip pat skaitykite

Populiariausi stalo žaidimai

***, 2021 03 19 | Rubrika: Miestas

Daug kam geras vakaras su kompanija nebeįsivaizduojamas be stalo žaidimų. Ši pramoga populiari jau nuo senų senovės. Nors patys žaidimai, kuriuos žmonės žaidžia ir skiriasi, tačiau pats pramogos populiarumas nė kiek nesumenko. Galbūt yra net priešingai. Kadangi parduotuvėse galima rasti tiek daug įvairių stalo žaidimų, juos žaidžiančių žmonių ratas, ko gero yra platus, kaip...


Pasaulį sukausčiusi koronaviruso pandemija pakeitė daugelio atostogų planus. Dabar lietuviai turi mažą pasirinkimą – keliauti po Lietuvą arba bandyti laimę užsienyje. Į Palangą kol kas kukliais skaičiais atvykstantys lietuviai nusiteikę puikiai praleisti laiką ir tikina: kam nepatinka Palanga, tie – išlepę, rašo Vytautė Merkytė, "Delfi" žurnalistė.


Vakar, spalio 30 d., įvyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) Tarybos posėdis. Jame, be kita ko, buvo sudaryta LSA grupė iš keturių šalies merų teikti konsultacijas Vyriausybei savivaldybių klausimais. Tarp keturių merų - ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kuris yra LSA viceprezidentas.


Didžiausia pensinio amžiaus žmonių koncentracija 2018 metais buvo fiksuojama Ignalinoje, Varėnoje, Zarasuose ir Palangoje, teigia yriausybės strateginės analizės centro (STRATA) duomenys.


Gegužės 28 dieną 17 valandą „Ramybės“ galerija (Vytauto g. 35, Palanga) kviečia į net keturių parodų atidarymą.


Mintys paraštėse  5

Linas JEGELEVIČIUS, 2013 09 19 | Rubrika: Pajūrio žurnalas

Ar ruošiatės į „Ilgojo stalo“ šventę? Nepatinka stumdytis alkūnėmis ir vengiate minių? Nuolat mindžikuoti minioje – viena. Bet, sutikite, užsisklęsti tarp keturių sienų – kitas kraštutinumas.


Šeštadienį Antano Mončio namuose – muziejuje atidaryta daugiasluoksnė ir įvairialypė didžiąją gyvenimo dalį išeivijoje kūrusio menininko Prano Lapės darbų paroda, pavadinta „Gyvenimo mintys“.


Mintys paraštėse (2011-03-16)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 03 16 | Rubrika: Miestas

Ko gero, dvi didžiausios, visus kitus įvykius nustelbusios ilgojo savaitgalio naujienos – pavasaris ir apokaliptinis žemės drebėjimas bei cunamis Japonijoje.


Palangiškių stalo tenisininkų pergalės

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 31 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį Sporto centro salėje vyko Lietuvos stalo teniso 61-osios IV lygos komandinio čempionato finalinio etapo varžybos dėl 19 - 24 vietos. Palangos stalo teniso komanda „Naglis“ ture iškovojo visas pergales ir Lietuvos IV lygos stalo teniso komandinėse pirmenybėse iškovojo 21 vietą.


Valdantiesiems nepatinka pirmininko kandidatūra

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 13 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį posėdžiavusi miesto valdžia antrą kartą nepritarė siūlomai Etikos komisijos pirmininko kandidatūrai. Vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymu ir patvirtintu Savivaldybės tarybos reglamentu, šis postas priklauso pasiskelbusiai Tarybos politinei mažumai. Pastaroji vėl siūlė komisijai vadovauti Tarybos narę Salomėją Slaboševičienę, kurios kandidatūra valdančiajai daugumai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius