Mintys paraštėse

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-12-16
Peržiūrėta
542
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Linas Jegelevičius „Palangos tilto“ redaktorius
Linas Jegelevičius „Palangos tilto“ redaktorius

Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius neišdrįso parašyti pažymio už pirmus darbo metus savo Vyriausybei, bet jai vieną „drūtą“ papildomą balą galima skirti ir už tai, kad Vyriausybė, kurioje pirmu smuiku groja ir po metų didelio tautos palaikymo sulaukiantys socialdemokratai, neskersakiavo į ankstesnės, konservatorių-liberalų Vyriausybės palankius Palangai sprendimus, o juos tvirtai parėmė.
Rezultatas – praėjusį šeštadienį naujam gyvenimui iš dulkių ir pelenų prikeltas Palangos Kurhauzas.
Kažin kokį pažymį miesto valdžiai – ir sau – per ataskaitą miesto gyventojams šį ketvirtadienį parašys miesto meras Šarūnas Vaitkus?
Jeigu ne laikinai „užstrigusi“  naujosios autobusų stoties statyba, miesto valdžiai už 2013-uosius, net ir griežtam mokytojui, derėtų suraityti devynetuką. Už rastą bendrą kalbą su naująją Vyriausybe ir jos vadovu, už įspūdingus darbus praeinančiais metais.
Tik ar miesto meras įveiks savo perdėtą kuklumą viešoje erdvėje ir suraitys sau nors devynetuką? O gal ir visą dešimtuką?
Stebint merą per Kurhauzo atidarymą, susidarė įspūdis, kad toks dar neregėtas per vadovavimo miestui tris metus antplūdis pagyrų ir komplimentų (Kurhauzo atveju, tikrai užtarnautų, mere!), pagerbimas visiems atsistojant (užfiksavau: pirmiausia kilo pirmos eilės, kuriose buvo įsitaisę buvusios ir dabartinės Vyriausybės atstovai, paskutinis stojosi, nors ir neplojo, Raimundas Palaitis) Š. Vaitkų kone išvertė iš kojų.
Meras atrodė sumišęs, priblokštas, sukaitęs ir kažką murmantis po nosimi, tarsi po oficialios Kurhauzo atidarymo ceremonijos būtų reikėję atlikti išpažintį pačiam Romos popiežiui.
Ką reiškia Š. Vaitkui Kurhauzas, kokių jo pastangų, diplomatijos, derybų užkulisiuose pareikalavo jo atstatymas, ko gero, sugultų į labai įdomią knygą...
Lietuviškų knygų neskaitau, bet tokią mielai perskaityčiau.
Toks paprastas ir kuklus ar net susivaržęs Palangos miesto vadovas – priešingybė kokiam nors viešuose renginiuose pasitikėjimu tviskančiam, net arogancija pulsuojančiam Druskininkų merui R. Malinauskui.
Būtent praėjusį savaitgalį iš Š. Vaitkaus nedraugų rato išgirdau svarų pripažinimą: „Nu, ką, reikia pripažinti: Š. Vaitkus jau priartėja prie Druskininkų mero R. Malinausko...“
Toks pastebėjimas – gal dar su kreditu, bet per Kurhauzo atidarymą keliskart pabrėžtos mintys apie asmeninę Š. Vaitkaus lyderystę – anaiptol ne avansas.
Kurhauzo atidarymas – didžiausias šio šimtmečio įvykis Palangoje, o Š. Vaitkus, neabejotinai, ryškiausias šio šimtmečio kurorto lyderis. Kaip dangus ir žemė skirtingas nuo R. Malinausko.
Su Kurhauzo atidarymu baigiamas ir Palangos miesto istorijos, kurią iki Š. Vaitkaus ne itin sėkmingai rašė kiti kurorto merai – P. Žeimys, R. Kirstukas, R. Palaitis ir V. Stalmokas, etapas.
Š. Vaitkus kritikams įrodė, kad sugeba rasti kelius pas visus, išskyrus gal tik Romos popiežių, kad moka„ūkininkauti“, o kai reikia, „nukirsti“ ir galvas.
Vedami Š. Vaitkaus, konservatoriai praėjusį šeštadienį Kurhauze jau gavo 6 mandatus 2015-ųjų pradžioje įvyksiančiuose savivaldos rinkimuose.
Iki vien konservatorių dominuojamos daugumos 2015-2019 metų Taryboje tereikia dar 5 mandatų.
Vien atidarius kitais metais sporto salę, kempingą ar autobusų stotį jų dar neužsitikrinsi.
Bet tie 5 mandatai bus konservatorių, jeigu jie pirmieji Palangoje paskelbs itin ambicingą, toli siekiančią, ne vien konservatyvia doktrina grįstą rinkimų programą.
Kaip sakau: su dirbtine saule ir 100 metrų dirbtiniu paplūdimiu žiemą, o gal ir vieninteliu Baltijos šalyse Gintaro kelio ar Baltijos jūros muziejumi, kuriame lankytojas „gyvai“ „gyvose“ ekspozicijose patirtų, kaip formavosi Baltija, gintaras ir šalys aplink.
Užmirškite VIP-ą – finansavimas iš skandinaviškų ir vokiškų fondų.
Ar Š. Vaitkus yra toliaregis strategas, nebijantis rizikos ir drąsių sprendimų?
Tai dar reikės jam įrodyti. Kaip ir tai, kad aplodismentus ir pagyras Š. Vaitkus gali priimti kitaip. 

Jūsų komentaras:

komentatoriui 2013-12-18 19:00 (IP: 78.61.104.50)
nesikabinek, nepatinka - neziurek, neidomi tamstos replika

fuuuuuu...... 2013-12-17 13:15 (. / IP: 81.245.212.198)
jokio etiketo... apsmukus kojine ir plaukuota koja... estetikos be

Taip pat skaitykite

Linas Jegelevičius – vienas iš keleto vyresnės kartos Lietuvos žurnalistų, kuris yra dvikalbis: lengvai ir profesionaliai rašo lietuviškai – jis yra dabar jau vienintelio Palangos laikraščio „Palangos tiltas“ redaktorius, žurnalo „Lietuvos pajūris“ redaktorius ir leidėjas – ir angliškai. Linas jau daugiau kaip 10 metų...


Išnagrinėję Palangos miesto Strateginį veiklos 2021-2023 m. planą bei jo pagrindu sudarytą biudžeto projektą Palangos socialdemokratai įžvelgė esminių jų spragų, todėl nusprendė biudžeto projektui nepritarti.


„Palangos tilto“ žiniomis, savaitgalį kurorto konservatoriai prie arbatėlės gamtoje ieškos sprendimo iš aklavietės – kokį kandidatą į Seimo rinkimus pasiūlyti Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų – palangiškiai?


Esant dabartinei situacijai, kai ketinama uždrausti menkių žvejybą ištisus metus, kai žvejai prakalbo apie pasiryžimą pjaustyti savo laivus ir trauktis iš verslo, Palangos savivaldybės pradedamas antras Šventosios uosto atstatymo etapas, iš esmės skirtas žvejams, iššoko kaip Pilypas iš kanapių. Vieni sveikina tokį ryžtingą žingsnį, kiti sako...


„Palangos tiltas“ tęsia straipsnių ciklą-apžvalgą apie vasaros sezoną. Palangos turizmo informacijos centro darbuotojai tikriausiai susiduria su didžiausia turistų įvairove Palangoje vasaros metu. Centro vadovė Rasa Kmitienė „Palangos tiltui“, tęsiančiam apžvalgą apie praėjusios vasaros sezoną, pasakojo, jog turistų sulaukta iš įvairiausių pasaulio...


Mintys paraštėse  2

Linas JEGELEVIČIUS, 2013 12 16 | Rubrika: Pajūrio žurnalas

Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius neišdrįso parašyti pažymio už pirmus darbo metus savo Vyriausybei, bet jai vieną „drūtą“ papildomą balą galima skirti ir už tai, kad Vyriausybė, kurioje pirmu smuiku groja ir po metų didelio tautos palaikymo sulaukiantys socialdemokratai, neskersakiavo į ankstesnės, konservatorių-liberalų Vyriausybės palankius Palangai...


„O kada jūs, lietuviai, Palangoje, ant baltų jūros kranto pastatysite savo nacijos, eilinių lietuvių dėkingumo ženklą, jus per platųjį pasaulį garsinančiai legendai, valdovo Vytauto Didžiojo motinai Birutei? Suprantama, visokie draudimai, cenzūros. Bet kas gali drausti didžiuotis savo nacionaliniais numylėtiniais, dvasinėmis tautos legendomis, su kuriais siejasi lietuvių egzistencinės...


Prisidėti prie Palangos Kurhauzo mūrinės dalies restauracijos gali kiekvienas šalies pilietis, apsisprendęs šioms reikmėms skirti 2 proc. savo sumokėto pajamų mokesčio.


  Ar metus atspindi tik tai datos ir įvykiai? „Palangos tiltas“ apie praėjusius metus visiems primena kitaip: pateikdamas ryškiausias mūsų laikraščio pašnekovų mintis-citatas. Linksmesnes ir liūdnesnes, bet atspindinčias tai, kas vyko tądien, kai buvo šnekintas pašnekovas, ar apibendrinančios tai, kas gal ir dabar tebevyksta....


Šventinės savaitės atneša ne tik gausybę teigiamų emocijų, dovanų, bet ir suvokimą, kad teks paragauti visų šventinių patiekalų. Galbūt ir persivalgyti. Palangos poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ dietistė Jovita Myzakienė ragina mėgautis Šv. Kalėdų švente ir paskanauti visų šventinės vakarienės patiekalų:...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius