Mokesčių inspekcija paskelbė pajamų ir turto deklaravimo pradžią

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-03-20
Peržiūrėta
2200
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mokesčių inspekcija paskelbė pajamų ir turto deklaravimo pradžią

Nuo trečiadienio Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Elektroninėje deklaravimo sistemoje (EDS) jau yra parengtos preliminarios gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijos bei pajamoms deklaruoti skirtos pažymos. Dera pabrėžti, jog elektroninio deklaravimo sistema gyvuoja jau 10 metų, o per šį laiką ja pasinaudojančių asmenų procentas šalyje išaugo nuo 6,2 proc. 2004-aisiais iki 95,55 proc. 2013-aisiais. Palangiškiai taip pat įvertino elektroninio deklaravimo sistemos pranašumus: 2004-aisiais ja pasinaudojo 6,13 proc. gyventojų, pernai gi – net 96,16 proc.

Taupiau ir greičiau

Apie šiais metais Elektroninėje deklaravimo sistemoje įdiegtas naujoves, kurių, palyginti su praėjusiais metais, nėra daug, žurnalistams trečiadienį pasakojo Klaipėdos apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Palangos poskyrio vedėja  Elena Kuznecova bei poskyrio vyresnioji specialistė Stanislava Bagdonienė, minėjusios, jog jau trečiadienį aptarnauti pirmieji septyniasdešimt devyni miestiečiai, ir pakvietusios palangiškius neatidėti pajamų ir turto deklaravimo iki pat jo termino pabaigos – gegužės 2-osios.

E. Kuznecova ir S. Bagdonienė paminėjo, jog, VMI skaičiavimais, dėl elektroninės deklaravimo sistemos kasmet sutaupoma 40 mln. mokesčių mokėtojų litų bei daugiau nei triskart sutrumpėja deklaracijos užpildymo laikas.
Taip pat VMI gauna 30 proc. mažiau klaidingų deklaracijų, o nuo 2004 m., kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą (ES) ir buvo pradėta taikyti elektroninė deklaracijų sistema, jų skaičius Lietuvoje išaugo nuo 6,2 proc. 2004-aisiais iki 95,55 proc. 2013-aisiais.

„Palangiškiai, tik įvedus EDS, buvo kiek „atsargesni“, jeigu lyginsime su Lietuvos vidurkiu: elektroniniu būdu deklaracijas už 2003-ųjų metų mokestinį laikotarpį pateikė 6,13 proc. gyventojų, tačiau kasmet šis procentas augo: 2010 metines pajamų deklaracijas elektroniniu būdu deklaravo jau 90,89 proc. palangiškių, o pernai tokiu būdu pateikusių deklaracijas Palangos gyventojų procentas didesnis, nei šalies vidurkis ir siekia net 96,16 proc.“, – sakė E. Kuznecova.

E. Kuznecova paminėjo, jog nuo praėjusių metų dar didesniam žmonių skaičiui buvo atsiradusi prievolė deklaruoti pajamas ir turtą.

Iki šių metų gegužės 2 d. pajamas bei turtą už 2013 metus privalo deklaruoti valstybės politikai, tarnautojai, Europos Parlamento nariai, kiti asmenys, išvardyti Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatymo 2 straipsnyje, ir jų šeimos nariai. Nuo 2012 m. ši prievolė atsirado kredito įstaigų vadovams ir jų šeimos nariams, žiniasklaidos priemonių vadovams, finansininkams ir jų šeimos nariams, ūkininkams, jeigu jų pajamos viršija dešimt tūkstančių litų, taip pat tiems gyventojams, kurie politinės kampanijos dalyviui ar dalyviams per praėjusius metus paaukojo daugiau kaip 40 Lt, valstybės ar savivaldybių įstaigų vadovams, jų pavaduotojams, padalinių vadovams ir jų pavaduotojams bei išvardintas pareigas einančių asmenų šeimų nariams.

Naujovių nedaug

„Metines pajamų deklaracijas privalo pateikti individualiai dirbantys gyventojai, tai yra tie, kurie VMI buvo įregistravę individualią veiklą pagal pažymą arba įsigiję verslo liudijimą – nesvarbu gavo jie pajamų, ar ne, taip pat gautas pajamas deklaruoti privalo ūkininkai ir jų partneriai“, – sakė E.Kuznecova. Tačiau mažinant administracinę naštą, individualią veiklą vykdantys gyventojai už 2013 metus galės nurodyti pajamas pamėnesiui, kad nebereikėtų papildomai Sodrai duomenų teikti.

Pasiteiravus, kokios dar deklaravimo naujovės šiais metais laukia gyventojų, E. Kuznecova paminėjo, jog deklaruoti privalančių asmenų sąrašas buvo papildytas dėl politinių partijų narių, kurių nario mokestis per metus didesnis kaip 1200 Lt. Taip pat dėl teisinės pagalbos gyventojai deklaracijas nuo šių metų pradžios teikia tiesiogiai teisinę pagalbą teikiančioms tarnyboms.

Šiais metais pirmąkart deklaracijų už 2013-uosius metus išrašai tų asmenų, kurių duomenys pagal Turto deklaravimo įstatymo 10 straipsnį turi būti skelbiami be jų sutikimo, bus skelbiami VMI interneto svetainėje, o iki šiol jie buvo skelbiami specialiame „Valstybės žinių“ priede.

„Dar viena naujovė, tiesa, susijusi ne su EDS: mokesčių mokėtojai, paskambinę VMI Mokesčių informacijos telefonu 1882, gali autentifikuotis ir sužinoti asmeninę informaciją apie mokesčius. Tuo tikslu mokesčių mokėtojas autorizuotų elektroninių paslaugų srityje „Mano VMI“ pasirinkęs „Nustatymai“ – „Keisti kontaktus“, turi nurodyti telefono numerį ar kelis numerius, iš kurių planuoja skambinti telefonu 1882, bei susigeneruoti PIN kodą, kurį naudos autentifikuodamasis telefonu“, – sakė E. Kuznecova, pridūrusi, jog platesnė informacija apie šią paslaugą teikiama VMI interneto svetainėje.


Gali susigrąžinti dalį mokesčio

Vyresnioji specialistė S. Bagdonienė priminė, kad gyventojai, kurie nori pasinaudoti pajamų mokesčio lengvata ir susigrąžinti dalį 2013 m. patirtų išlaidų, taip pat turėtų pateikti metinę pajamų deklaraciją. Pasinaudoti GPM lengvata gali tik tie gyventojai, kurie 2013 m. mokėjo gyvybės draudimo, pensijų įmokas, taip pat už pirmas studijas ar profesinį mokymą, palūkanas už vieną iki 2008-12-31 paimtą būsto kreditą.
Tokia galimybe taip pat gali pasinaudoti tie gyventojai, kurie praėjusiais metais pasinaudojo per mažu ar visai nesinaudojo neapmokestinamuoju pajamų dydžiu (NPD).

Tačiau dera atkreipti dėmesį, jog tie gyventojai, kurie pasinaudojo per dideliu NPD, privalo pateikti deklaraciją bei perskaičiuotą mokestį sumokėti.

Permokos teisingai pateikusiems deklaracijas elektroniniu būdu bus pradėtos grąžinti jau balandžio pradžioje, o tiems gyventojams, kurie pildys popierines deklaracijas, įstatymo numatyta tvarka – iki liepos 31 d.

Paminėtina, jog už 2012-uosius palangiškiams buvo grąžinta apie 1,270 mln. Lt GPM permokų.

Parama – ir partijoms, ir „Penkioms pėdutėms“

Nuo 2013 metų įsigaliojo naujovė – gyventojai galėjo paremti ne tik visuomenines organizacijas, fondus ir kitus paramos gavėjus, skirdami jiems iki 2 proc. pajamų mokesčio dalies, bet ir iki 1 proc. – politinėms partijoms. Gyventojas, nusprendęs, kad tą patį paramos gavėją nori remti ilgesnį laikotarpį, iki 2014 m. gegužės 2 dienos gali pateikti tik vieną prašymą, o parama bus skiriama tiek metų, kiek bus nurodyta prašyme. Maksimalus terminas – 5 metai.

Palangos gyventojai 2 proc. pajamų mokesčio dalį skirdavo ne vien lopšeliams-darželiams bei kitoms švietimo įstaigoms bei parapijoms, bet ir „Bėdų turgui“, gyvūnų globos draugijai „Penkios pėdutės“, „Marijos radijui“.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad paskelbus deklaravimo pradžią, iki balandžio 27 d. vidurdienio pajamas, naudodamiesi deklaravimo vedliu, jau deklaravo per 82 tūkst. Klaipėdos regiono gyventojų, iš jų – apie 2,2 tūkst. Palangos ir Šventosios m. gyventojų. Pajamas deklaruoti ir mokesčius sumokėti...


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ketvirtadienį paskelbė pajamų deklaravimo startą. Elektroninėje deklaravimo sistemoje jau pateiktos suformuotos preliminarios gyventojų pajamų deklaracijos. Gyventojai, kurių deklaracijos tikslios, jas gali pateikti akimirksniu. O kai kurie šia galimybe pasinaudojo jau pirmąją deklaravimo dieną.Apie deklaravimo naujoves ir kitus niuansus papasakojo...


2016 m. kovo 15 d. visoje Lietuvoje startavo gyventojų pajamų ir turto deklaravimas (GMP). Apie deklaravimo naujoves pasakojo Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (KAVMI) Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Palangos poskyrio vedėja Elena Kuznecova bei vyresnioji specialistė Stanislava Bagdonienė.


Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) šiandien Elektroninio deklaravimo sistemoje (http://deklaravimas.vmi.lt) pateikė preliminariąsias gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas 1,6 mln. šalies gyventojų. Deklaruoti pajamas iki gegužės 4 dienos privalo tie gyventojai, kurie pernai vykdė individualią veiklą ar gavo kitų...


Nuo trečiadienio Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Elektroninėje deklaravimo sistemoje (EDS) jau yra parengtos preliminarios gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijos bei pajamoms deklaruoti skirtos pažymos. Dera pabrėžti, jog elektroninio deklaravimo sistema gyvuoja jau 10 metų, o per šį laiką ja pasinaudojančių asmenų procentas šalyje išaugo nuo 6,2 proc....


Nuo antradienio Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Elektroninėje deklaravimo sistemoje (EDS) jau yra suformuota 1,5 mln. preliminarių gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijų. Pernai jų buvo 920 tūkst. Palangiškiams primenama, kad šiemet daugiau miestiečių įgijo prievolę deklaruoti pajamas, reikės patiekti pažymas apie sudarytus sandorius grynaisiais, esama ir daugiau...


„Tūkstančio stalų“ šventė, šeštadienį vykusi Palangoje, paskelbė oficialią kurorto sezono pabaigą ir rudens renginių maratono pradžią. Ši šventė yra skiriama ir tarptautinei turizmo dienai, kuri yra minima rugsėjo  27 -ąją.


Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.


Gyventojai neturėtų toleruoti kai kurių prekybininkų ir paslaugų teikėjų siekio nuslėpti mokesčius – tai padėtų spręsti šešėlinės ekonomikos problemą, o tuo pačiu ir dalį kitų šalies problemų. Tuo įsitikinęs Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (Klaipėdos AVMI) viršininko pavaduotojas Andrej Cukanov.


Gyventojų pajamų ir turto deklaravimo naujovės

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 30 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apskrities Valstybinė mokesčių inspekcija ir vietos mokesčių administratorius – Palangos skyrius spaudos atstovus supažindino su gyventojų pajamų, turto deklaravimo naujovėmis. Pristatyme dalyvavo Klaipėdos AVMI viršininko pavaduotoja Gražina Rimkienė, Palangos skyriaus vedėja Aldona Kaminskienė, Švietimo ir konsultavimo skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Barkienė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius