Moksleivių vasara su fotoaparatu rankose

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-10-10
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Moksleivių vasara su fotoaparatu rankose

Penktadienį miesto visuomenei buvo pristatytas Palangos pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro projektas – Palangos ir Šventosios medinės architektūros pažinimas ir išsaugojimas.

Kurortas sulig kiekvienais metais modernėja, išstumdamas istorinius, medinės architektūros pastatus. Vienas iš būdų juos išsaugoti – fotografijos, kuriose senieji namai atgimsta. Palangoje, Šventojoje, Kretingoje gausu senų, medinių pastatų, kurie verti būti užfiksuotais. Pagrindiniai projekto vykdytojai – miesto moksleiviai, kurie per vasarą nepaleisdami fotoaparato iš rankų padarė virš 200 nuotraukų. „Moksleiviai iš „Baltijos“ pagrindinės mokyklos, Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos, Senosios gimnazijos, Šventosios pagrindinės mokyklos kartu su istorijos mokytojais atliko svarbų darbą. Mūsų krašto istorija yra graži, tad svarbu ją pažinti ir išsaugoti. Manau, jog šis projektas ugdė vaikų pilietiškumą ir atvėrė vartus į miesto istoriją. Norime padėkoti visiems už pagalbą vykdant šį projektą: Zitai Baniulaitytei, Sigutei Bendikienei, Svajūnui Bradūnui, Leonui Laimučiui Mardosui, Balčiui Mikeliui, Adui Sendrauskui, Aldui Žoliui, asociacijai „Fotobienalė LT“, miesto viešajai bibliotekai“, - parodos atidaryme kalbėjo projekto koordinatorė, Palangos pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro metodininkė Vilma Varpiotienė.

Fotomenininkas Adas Sendrauskas konsultavo vaikus kaip užfiksuoti pačius gražiausius momentus, „pagauti“ gerą pastato kampą.

Moksleiviai pristatydami savo foto darbus juokavo, jog šis projektas turėjo vadintis „sveikų kojų išsaugojimas“. Spindinčios jų akys išdavė, jog vasara išties buvo kupina pačių geriausių įspūdžių. Parodos atidaryme vaikai pasakojo istorijas, kurias išgirdo fotografuodami namus. O namų būta visokių: vieni jų gyvenami, jaukiai įkurti. Kiti – apleisti bei gerokai apgriuvę.

Moksleivių darbų paroda miesto viešojoje bibliotekoje bus eksponuojama visą spalio mėnesį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasara, kuri šiemet savo gerais orais džiugino tiek poilsiautojus, tiek ir verslininkus, jau suskaičiavo paskutines savo dienas. Jau daug metų tokios vasaros nebūta, – džiaugėsi visi, ir teliko ja tik mėgautis. Beje, puikūs orai lepina iki šiol. Ir nors vasara oficialiai jau baigėsi, palangiškiai pastebi, jog būtent prasidėjus rudeniui poilsiauti mėgsta mūsų...


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė trečiadienį lankėsi Vilniuje bei dalyvavo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje. Šio posėdžio metu komiteto nariams buvo pristatytas Šventosios uosto atstatymo projektas.


Visas Palangos kurhauzas – miesto rankose

Rasa GEDVILAITĖ, 2017 10 19 | Rubrika: Miestas

Kultūros paveldo departamento (KPD) direktorė Diana Varnaitė ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė antradienį pasirašė medinės Kurhauzo dalies priėmimo-perdavimo aktą, tad šis istorinis kurorto objektas vėl atsidūrė miesto rankose.


Žengtas pirmas žingsnis link Palangos asmens sveikatos priežiūros centro modernizacijos – ketvirtadienį pasirašyta miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninio projekto parengimo sutartis. Sutartį su UAB „Statybų inžinerinė strategija“, atstovaujama direktorės Reginos Girdžiuvienės, pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė....


Paskutinį rudens penktadienį Palangos sambo akademijos atstovai Ernestas Doržinkevičius, Algirdas Rasimas, Adrijus Kupstas su darbo vizitu lankėsi pas  Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento direktorių Edį Urbanavičių.


Vakar vakare pilnutėlėje Kurhauzo salėje miesto meras Šarūnas Vaitkus atsiskaitė už šiais metais nuveiktus savo ir Tarybos valdančios koalicijos darbus. Priminęs, kad metų pradžioje buvo nuogąstavimų dėl biudžeto lėšų (Būtingės naftos terminalas po turto pervertinimo nuo šių metų  miesto biudžetui moka 2,5 milijono litų mažiau mokesčių), meras...


Moksleivių vasara su fotoaparatu rankose

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 10 10 | Rubrika: Miestas

  Penktadienį miesto visuomenei buvo pristatytas Palangos pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro projektas – Palangos ir Šventosios medinės architektūros pažinimas ir išsaugojimas.


Forume išrinktas Palangos miesto mokyklų savivaldų informavimo centro pirmininkas

Palangos Senosios gimnazijos Parlamento narys Antanas Mikalauskas, 2011 04 04 | Rubrika: Miestas

Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) yra paruošusi projektą mokinių savivaldų stiprinimui.  Mokyklų savivaldos informavimo centras (toliau-MSIC) - tai miesto mokinių savivaldų susibūrimas, kuris turi atsirasti kiekviename mieste, visoje Lietuvoje. MSIC tikslas - vienyti mokyklų savivaldas, stiprinti jų struktūrą, didinti mokinių dalyvavimą ir aktyvumą savivaldų veikla. Toks mokyklų...


Moksleivių projektas pristatytas Prancūzijoje

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 03 31 | Rubrika: Miestas

Kovo 17-23 dienomis Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pedagogės svečiavosi Prancūzijoje, kur pristatinėjo COMENIUS daugiašalį projektą „Palikite mums sveiką pasaulį“. Antrus metus vykdomas projektas sulaukė didžiulio „Baltijos“ mokyklos mokinių dėmesio, tad nuolat atrasdami įvairių pasaulio apsaugojimo būdų, jie aktyviai plėtojo šią temą. Pedagogės pristatė šių metų kryptį –...


Medinės architektūros šedevras „Anapilis“ – atiduotas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 07 11 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos balsais kurorto medinės architektūros šedevras – vila „Anapilis“ bei vilos „Romeo“ ir „Džiuljeta“ be jokių įsipareigojimų atiduotos į kauniškių rankas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas