„Mostas“ 16-ąjį kartą pakvietė pasigrožėti atvirukais

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-12-04
Peržiūrėta
412
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Mosto“ pirmininkas Juozas Griušys palinkėjo visiems išsiųsti šiltą sveikinimą, dar geriau – atviruką, padėkojo menininkams bei pakvietė atlikti keletą kūrinių Audronės Levickytės bei Vinco Paulausko duetui.
„Mosto“ pirmininkas Juozas Griušys palinkėjo visiems išsiųsti šiltą sveikinimą, dar geriau – atviruką, padėkojo menininkams bei pakvietė atlikti keletą kūrinių Audronės Levickytės bei Vinco Paulausko duetui.

Tradiciškai jau šešioliktąjį kartą pristatyta kūrybinės grupės „Mostas“ kalėdinių atviručių paroda, kurią kuria menininkai, skatinantys nepamiršti rašytų ranka atvirukų – daug šiltesnių ir nuoširdesnių. Šiemet jų pateikta 130.
Kaip žinia, laikams modernėjant, retas kuris besiunčia mielą atviruką, greičiau brūkšteli sveikinimą kompiuterio ekrane. Tad menininkai paragino atgaivinti šią tradiciją – užrašyti atviruką ranka ir išsiųsti savo artimiesiems švenčių proga.
„Atvirukas, ir apskritai laiškų siuntimas, yra nuostabus dalykas, nes šiek tiek tai yra pamiršta, ir be reikalo. Jeigu negali paspausti mylimo žmogaus rankos ar jį apkabinti, labai nuostabi dovana, turbūt pati geriausia – nusiųsti mielą, jaukų, nuoširdų sveikinimą. Sveikinkit ir būkit pasveikinti. O kadangi kiti metai yra Geltonojo šuns metai, noriu palinkėti, kad ateinantys metai neprikrėstų mums tų šunybių, būtų švelnūs, nesikandžiotų ir būtų draugiški, koks ir yra šuo. Žinoma, labai dėkoju dailininkams, kurie įdėjo daug dvasios kurdami atvirutes, dėkoju mamai, kuri nepristinga energijos organizuojant šią parodą ir visiems susirinkusiems. Šventinis laikotarpis prasideda, pasimėgaukit juo, tai – nuostabus laikas“, – kalbėjo „Mosto“ pirmininkas Juozas Griušys.
Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ nariai dailininkai Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, Reda Rimkutė-Ščerbakovienė, Rasa Užpelkytė, Eglė Lipinskaitė, Ieva Litvaitytė, Dovilė Oškinytė ir prie jų prisijungę menininkai Vytautas Kusas, Miglė Jonaitienė, Daiva Šimkevičienė, Gražina Eimanavičiūtė, Roma Tumosaitė, Angelė Skurdauskienė, Vilma Šakalienė ir Dovydas Žemaitaitis sukūrė apie 130 atvirukų.
Mintis surengti pirmąją kalėdinių atvirukų parodą pasitinkant 2003-iuosius kilo dailės salono „Mostas“ šeimininkei Nijolei Griušienei. Būtent ji iki pat šiol kasmet primena dailininkams apie artėjančias šventes ir paragina juos dalyvauti tradicinėje parodoje, be kurios jau sunku būtų Palangoje įsivaizduoti artėjančias didžiąsias metų šventes. Beje, būtent N. Griušienė sugalvojo ir dar vieną šios parodos tradiciją: jos atidarymo metu vaišinti susirinkusiuosius tortu, papuoštu ateinančių metų simboliu.
Kaip minėta, kiti metai bus Geltonojo šuns, tai šiemet visi susirinkusieji skanavo šuns pavidalo torto. Jį šiemet iškepė „Kimbos“ kepėja Rita.
Pristačius parodą susirinkusieji neskubėjo skirstytis, jie su malonumu grožėjosi kalėdiniais atvirukais ir rinkosi, kokį čia norėtųsi padovanoti savo artimiesiems.
„Tik pažiūrėkit, koks grožis, sunku ir išsirinkti“, – gerų žodžių negailėjo parodos dalyviai. Kai kurie jų pripažino, kad parsinešus namo tokį atviruką, būna gaila jį kam ir išsiųsti. „Tarsi meno kūriniai. Jeigu neišsiunčiu šiais metais, tai ir pasilieku sau“, – atskleidė viena iš parodos dalyvių.
Parodos kūrėjams nestigo sveikinimų, gėlėmis parodos ilgametę kuratorę N. Griušienę pasveikino ir Palangos LIONS moterų klubo narė Raimonda Mitkuvienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šis savaitgalis mieste pasižymės įvairių, didelio dėmesio vertų renginių gausa: rytoj, šeštadienį, kurorte jau ketvirtąjį kartą vyks socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“, mieste šurmuliuos ir tradicinio festivalio „Laumės juosta“ dalyviai, miesto stadione Lietuvos lengvosios atletikos čempionate varžysis geriausi šalies...


Tradiciškai jau šešioliktąjį kartą pristatyta kūrybinės grupės „Mostas“ kalėdinių atviručių paroda, kurią kuria menininkai, skatinantys nepamiršti rašytų ranka atvirukų – daug šiltesnių ir nuoširdesnių. Šiemet jų pateikta 130.


Palangoje praleistas praėjęs savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei pusei tūkstančio šalies vaikų, kadangi praėjusį šeštadienį jie pirmą kartą pamatė jūrą. Šis susitikimas su Baltija – Palangos miesto savivaldybės dovana vargingiau gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos....


Palangos meras Šarūnas Vaitkus pirmadienį Vilniuje prasidėjusio Lietuvos Respublikos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdžio metu pasaulio lietuvių bendruomenę pakvietė apsilankyti Palangoje bei kituose šalies kurortuose ir kurortinėse vietovėse. Pristatydamas viešnagės Lietuvoje galimybes, visų Lietuvos kurortų ir kurortinių vietovių infrastruktūrą bei...


Penktadienio vakarą į Palangos miesto savivaldybės biblioteką rinkosi šventiškai nusiteikę kūrybinės grupės „Mostas“ gerbėjai iš Palangos ir ne tik jos. Kūrybiškieji dailininkai artėjančias didžiąsias metų šventes pakvietė pasitikti žaismingu „Karnavalu“ – taip šįkart pavadinta tradicinė „Mosto“ paroda....


Penktadienio vakarą į kurorto viešąją biblioteką gėlėmis nešini rinkosi palangiškiai ir ne tik mūsų miesto gyventojai, suaugę ir maži, gimnazistai ir pradinukai, – žodžiu, visi tie, kas jau spėjo pamilti šį rudenį septynerių metų gimtadienį švenčiančio „Šilko klubo“ narių darbus. Šį kartą tapybos ant šilko vertintojai...


Palangos botanikos parkas yra užuovėja ir ramybės oazė ne tik žmonėms, bet ir prieglobstis gyvūnams. Tiesa, žmonių elgesys parke ne visada atitinka įsivaizduojamą poilsį ir kenkia tiek parko augalijai, tiek ir gyvūnijai. Kas dėl to kaltas: parko lankytojų nesusivokimas ar tiesiog taisyklių neišmanymas?


Skambutis vėl pakvietė į mokyklas  1

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 09 02 | Rubrika: Miestas

„O mes vaikai, o mes – pasaulis“, – nepaisydami už lango žliaugte žliaugiančio rudens lietaus šiltoje, jaukioje gėlėmis ir šypsenomis pražydusioje Šventosios pagrindinės mokyklos salėje – kaip, ko gero, visose Palangos ir ne tik Palangos mokyklose – pirmosios naujų mokslo metų dienos proga dainavo tiek moksleiviai, tiek mokytojai...


Praėjusį penktadienį mažieji lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtiniai V.Jurgučio pagrindinės mokyklos aktų salėje tradiciškai atsisveikino su savo darželiu. Smagiai nusiteikę vaikai padovanojo šventę susirinkusiems tėveliams ir svečiams. Šįkart pakvietė į nuotykių ieškojusį laivą „Gintarėlis“ su laivo kapitone – darželio direktore Ilona Milkonte priešaky, jame tilpo visi kūrybingieji...


Į svečius pakvietė „Vasaros skaitykla“

Aistas MENDEIKA, 2009 06 11 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį net dvejomis parodomis palangiškius bei kurorto svečius į savo sezono atidarymą pakvietė atsinaujinusi, pagražėjusi Palangos „Vasaros skaitykla“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius