Muzikos mokykla už šilumą mokėjo nuompinigiais

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-04-04
Peržiūrėta
282
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos specialistės, atlikusios S.Vainiūno muzikos mokyklos finansinės atskaitomybės patikrinimą, įstaigos veikloje esminių pažeidimų nenustatė. Tačiau kontrolieriai konstatavo, kad mokykla už muzikos instrumentų nuomą surinktus per 8,6 tūkst. litų panaudojo ne pagal paskirtį, o sumokėjo už pastato šildymą. 

 

Įstaiga išlaikoma iš biudžeto

Palangos S.Vainiūnio muzikos mokykla yra neformaliojo vaikų ugdymo įstaiga, išlaikoma iš miesto savivaldybės biudžeto. 2009 metais pagal ugdymo planą joje buvo sukomplektuotos 39 vaikų grupės ir vidutiniškai mokyklą lankė 370 vaikų.

Praėjusiais metais muzikos mokyklai iš miesto savivaldybės biudžeto skirta per 2 mln. 109,4 tūkst. litų. Ugdymo įstaiga panaudojo 2 mln. 105,1 tūkst. litų. Be to, mokykla iš valstybės biudžeto gavo 72,7 tūkst. litų atskiriems projektams įgyvendinti.

 

Mokykla bylinėjosi su UAB „Litesko“

Kontrolierės, patikrinusios, kaip biudžetinėje įstaigoje laikomasi muzikos instrumentų nuomos mokiniams galiojančios tvarkos, nustatė, kad gauti 8,6 tūkst. litų panaudoti atsiskaityti už komunalines paslaugas.

Kaip nurodoma auditorių patikrinimo akte, praėjusiais metais įstaiga planavo už pastato šildymą sumokėti per 88 tūkst. litų, tačiau šioms išlaidoms miesto savivaldybės Taryba patvirtino net vienuolika kartų mažesnius asignavimus, t.y. 7,9 tūkst. litų. Dėl šios priežasties S.Vainiūno muzikos mokykla šilumos tiekėjui liko skolinga per 14 tūkst. litų.

 

Skolą padengė iš nuompinigių

Bendrovė „Litesko“ birželio mėnesį dėl skolos už šilumą išieškojimo iš S.Vainiūnio muzikos mokyklos kreipėsi į Palangos miesto apylinkės teismą. UAB „Litesko“ prašė priteisti susidariusią skolą už šildymą, 5 proc. dydžio metines palūkanas bei 109 litus bylinėjimosi išlaidų. Įvertinusi susiklosčiusią padėtį, Taryba perskirstė 44,5 tūkst. litų, skirtus darbo užmokesčiui bei klasių remontui, ir iš šių pinigų buvo sumokėta skola už šildymą. Be to, metų pabaigoje ugdymo įstaigai iš miesto biudžeto dar buvo skirta 12,3 tūkst. litų apmokėti už pastato šildymą. Vadinasi, iš viso 2009 metais iš biudžeto buvo skirta 64,6 tūkst. litų. Šilumos tiekėjas už šildymą mokyklai pateikė 66,2 tūkst. litų sąskaitą, tad ir tų skirtų 64,6 tūkst. litų nepakako. Ugdymo įstaiga gautomis lėšomis už muzikos instrumentų nuomą padengė įsiskolinimą UAB „Litesko“.

Audito metu nustatyta, kad neįteisintas muzikos mokyklai priklausantis žemės sklypas, kurio naudotoja yra ugdymo įstaiga.

Kontrolierių rekomenduota, kad S.Vainiūno muzikos mokyklai Tarybos sprendimu būtų patvirtinti išnuomojamojo turto – muzikos instrumentų nuomos – įkainiai bei būtų imtasi priemonių įteisinti žemės sklypą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba atliko Palangos miesto savivaldybės 2019 metų konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio, Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo auditą ir nustatė reikšmingų duomenų iškraipymų, turėjusių įtakos 2019 metų savivaldybės konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinio duomenų teisingumui. Nustatyti trūkumai apskaitant savivaldybės...


Į visos Lietuvos žmonių pamėgtą istorinę Kurhauzo koncertų salę sugrįžta profesionalios muzikos renginiai. Per metus ši salė transformuojasi įvairiausiais pavidalais – tai klasikinės muzikos menė, konferencijų holas ar paslaptinga šiuolaikinio šokio erdvė...


Balandžio 25 - gegužės 3 d. Palanga taps Europos pučiamųjų muzikos sostine – į kurortą ir Lietuvą pirmą kartą istorijoje atkeliauja Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas (EBBC). Bilietus į atskirus Čempionato renginius bus galima įsigyti nuo vasario 24 d.


Prieš dvylika metų Palangoje įvyko paskutinis koncertas „Anapilio” muzikos klube. Stebėję jį verslininkai Kęstutis ir Loreta Gecai ilgai netrukus tapo„Vandenio“ viešbučio savininkais. Dėka atsitiktinumo, suvedusio daugiametį „Anapilio” muzikos vadovą Romą Kisielį su viešbučio šeimininkais („jų perfekcionizmas ir mano...


Praėjusį savaitgalį Palangoje nuskambėjęs Tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind 2017“ dar kartą įrodė, kad Palanga verta būti Europos pučiamųjų muzikos žemėlapyje.


Pučiamųjų muzikos koncertų ciklas   „Dūdų vasara“


Muzika mus lydi visą gyvenimą. Nuo pat kūdikystės, kai vaikutis išgirsta pirmąsias melodijas ir mamos dainuojamas lopšines. Ir kuo anksčiau mažyliai įžengia į stebuklingąjį muzikos pasaulį, tuo turtingesnis ir spalvingesnis tampa jų gyvenimas. 61 metus Europoje, 21 metus Lietuvoje ir jau devintus metus Palangoje gyvuojanti YAMAHA muzikos mokykla padeda vaikučiams nuo pat...


Ar matėte, kaip muzikos klausosi ir bando pamėgdžioti girdimas melodijas kūdikiai? Ar matėte, kaip laisvai scenoje jaučiasi dar ketverių neturintys vaikučiai? Ar matėte, kaip blizga ikimokyklinukų akys, kai jie sugroja pirmą kūrinėlį? Jeigu nematėte – pažiūrėkite 60 metų Europoje, 20 metų Lietuvoje ir jau aštunti metai Palangoje gyvuojančios YAMAHA muzikos mokyklos...


Muzikos mokykla už šilumą mokėjo nuompinigiais

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 04 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos specialistės, atlikusios S.Vainiūno muzikos mokyklos finansinės atskaitomybės patikrinimą, įstaigos veikloje esminių pažeidimų nenustatė. Tačiau kontrolieriai konstatavo, kad mokykla už muzikos instrumentų nuomą surinktus per 8,6 tūkst. litų panaudojo ne pagal paskirtį, o sumokėjo už pastato šildymą. 


Savivaldybės Kontrolierų tarnybos auditorės, atlikusios Palangos moksleivių klubo finansinį auditą bei įvertinusios biudžetinės įstaigos finansų valdymą, nustatė trūkumus, kurių esminis – viršijami patvirtinti Palangos miesto savivaldybės tarybos asignavimai darbo užmokesčiui ir tampama skolininkais už tiekiamą šilumą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius