Naujas klebonas bandys atsiliepti širdimi į širdį

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-08-22
Peržiūrėta
1820
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šią savaitę Palangos bažnyčios duris atvėrė ir palangiškiams prisistatė naujasis miesto klebonas Marius Venskus, pakeitęs septynerius metus ištarnavusį kleboną Algį Genutį. Naujais rūpesčiais, pažinimo akimirkomis kol kas gyvenantis tikėjimo keliu vesiantis naujasis vedlys pripažino buvęs sužavėtas palangiškių trykštančiu nuoširdumu, kurie ėmė vienas paskui kitą skubėti susipažinti su naujuoju parapijos nariu.

 

Nuoširdžiai priimti

„Suprantama, jog į naujai atvykusįjį žiūrima itin atsargiai, juk palangiškiai ypatingai buvo susigyvenę su kanauninku A.Genučiu. Tikiuosi pelnyti parapijiečių palankumą ir tapti tikru palangiškiu“, - puikiomis emocijomis trykšdamas kalbėjo M. Venskus.

Iš Telšių atvykę dvasininkai M.Venskus ir V.Būta jau spėjo pažinti daugelį organizacijų, aktyviai veikiančių kurorte, mat, kaip paminėjo naujakuriai, vos įjungus telefoną, skambučiai nesiliovė, tačiau nei į vieną nebuvo atsakyta neigiamai – visi prašantys pagalbos ir norintys tiesiog prisistatyti buvo kuo nuoširdžiausiai priimti.


Pažinti parapijiečius

Keletą metų Italijoje studijavęs ir vėliau ten ėmęs dirbti kunigas M.Venskus įgijo patirties, ką reiškia tarnauti kurortiniame mieste, tad jam Palangos specifika nėra visiškai svetima. „Aš suprantu, jog čia žiemos ir vasaros gyvenimo ritmai labai skiriasi, žmonių srautai taip pat keičiasi“, - kalbėjo M.Venskus, pabrėždamas, jog didžiausias jo noras – pažinti parapijiečius.

Vos trisdešimtmetį perkopęs naujasis klebonas nestokoja entuziazmo dirbti vardan paskirtos parapijos ir jos žmonių. „Tikiuosi, jog bus žengiama drauge su visais parapijiečiais vardan harmonijos, tikslingai ir darniai. Ypatingai susižavėjau šiuo metu vykstančiu sakralinės muzikos festivaliu, tai nuostabus dvasinis poilsis“, - teigė bažnytinės teisės daktaras M.Venskus, pasiryžęs ateityje padėti patirti tokį dvasinį atsigavimą parapijiečiams ir dėl įvairiausių priežasčių apsilankantiems miesto svečiams. 

 

Tęsti veiklą

Pasak M.Venskaus, jo tikslas – tęsti pradėtą išvykusio klebono A.Genučio veiklą, nes jo įdirbis išties didžiulis, žinoma, papildant ir savomis idėjomis, ir neabejotinai, kaip jis pats teigė, padėti parapijiečiams gyventi tikėjimo gyvenimą. „Septynerius metus čia pragyvenęs kanauninkas visuomet išliks palangiškių atmintyje, juo labiau, jog jo darbai buvo atliekami iš visos širdies. Ir dabar nuolat bendraujam, nepamirštu priminti, kad vykdamas į Klaipėdą, kur dar dirba ir dėstytoju, būtinai užsuktų ir į Palangą. Aš daug išmokau iš jo, tikiuosi pagalbos ir ateityje“, - apie savo buvusį rektorių šiltai atsiliepė naujasis klebonas.

 

Be nusivylimo

Dar tik ėmusiems kurtis naujuose namuose naujakuriams neteko nusivilti nei būstu ar jau pažintais parapijiečiais, nei juo labiau bažnyčia. „Palangos bažnyčia – labai graži“, - neslėpdamas susižavėjimo ištarė M.Venskus, džiaugdamasis ir galimybe regėti joje unikalų Švč. Mergelės Marijos paveikslą.

„Susigyvenus su parapijiečiais, padėjus jiems eiti tikėjimo keliu, žinoma, būna sunku palikti ir keltis į kitą parapiją“, - neslėpdamas kalbėjo M.Venskus, visgi savo misiją atlikdamas bet kurioje jam paskirtoje vietoje, nesvarbu, kiek ten tektų užtrukti. Pasak jo, svarbiausia, jog būtų atsiliepiama širdimi į širdį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gruodis Šventojoje prasidėjo ypatingu įvykiu – sekmadienį duris visuomenei atvėrė Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčios bokšte esanti apžvalgos aikštelė.


„Šio vakaro šv. Mišios Šventosios bažnyčioje buvo ypatingos – parapijos klebonas Zenonas Degutis šiandien mini savo asmeninį jubiliejų – 70-metį. Kurorto bendruomenės vardu pasveikinau gerbiamą kleboną gražios sukakties proga ir padovanojau simbolinę dovaną – iš paukščio skrydžio įamžintos Šventosios bažnyčios nuotrauką,“ – Palangos meras skelbia savo Meta (Facebook) įraše ketvirtadienio...


Trečiadienį, birželio 2 dieną, įvykusiame Lietuvos Socialdemokratų Darbo partijos (LSDDP) Palangos skyriaus ataskaitiniame-rinkiminiame susirinkime buvo išrinktas skyriaus pirmininkas, jo pavaduotojai, suformuota nauja Taryba, išrinkti delegatai į birželio 19 dieną vyksiantį LSDDP partijos suvažiavimą.


Lietuvos Vyskupų sprendimas pačiame koronaviruso pandemijos įkarštyje, nepasaint karantino suvaržymų, atnaujinti mišių laikymą nuo sausio 11 dienos ne juokais papiktino daugelį – kaip gi šitaip? Laimei, kilus visuomenės pasipiktinimui, Vyskupai atsitraukė: mišios nebus kol kas laikomos. Paprašytas pakomentuoti Vyskupų sprendimą atnaujinti mišias...


Daugelio palangiškių simpatijas Dievo skleidžiama meile užkariavęs Marius Venskus palieka Palangą. Telšių vyskupijos vyskupo Kęstučio Kėvalo sprendimu Palangos parapijos klebonasatleidžiamas iš pareigų ir skiriamas į Tauragę. „Su mielu noru priimu tokį vyskupo sprendimą. Jis man paskambino ir paklausė: „Ar gali eiti?“ Atsakiau, kad taip, nes...


Jaunas, žavus, protingas, sportiškas, geidžiamas, charizmatiškas ir ne pagal metus išmintingas. Tokį paties Dievo duotą žmogiškų apdovanojimų rinkinį turi Palangos Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčios klebonas ir kunigas Marius Venskus. Marių – dauguma žmonių jį vadina taip paprastai – Palangoje žino visi ir jį gerbia net...


Praėjusį ketvirtadienį, Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), kurį atidarant dalyvavo Palangos miesto vadovams bei administracijos darbuotojams, būsimųjų darbdavių atstovams, kurorto Darbo biržos kolektyvui bei kolegoms iš Klaipėdos,  taip pat ir tiems, kam skirtas naujasis centras – jaunimas.


Šią savaitę Palangos bažnyčios duris atvėrė ir palangiškiams prisistatė naujasis miesto klebonas Marius Venskus, pakeitęs septynerius metus ištarnavusį kleboną Algį Genutį. Naujais rūpesčiais, pažinimo akimirkomis kol kas gyvenantis tikėjimo keliu vesiantis naujasis vedlys pripažino buvęs sužavėtas palangiškių trykštančiu nuoširdumu, kurie ėmė vienas paskui kitą skubėti susipažinti su...


Palangos klebonas ruošiasi išlydėtuvėms

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 08 08 | Rubrika: Miestas

Pastaruoju metu netrukus laukiančių pokyčių nuotaikomis gyvena Palangos klebonas, dekanas, bažnytinių kanonų teisės mokslų daktaras Algis Genutis, kuris po septynerių tarnystės metų Palangos parapijoje paskirtas tęsti misiją Šilalėje. Itin mylimas palangiškių, visuomet ištiesiantis pagalbos ranką jos paprašiusiam, aktyviai dalyvaujantis visuomeniniame gyvenime jis palieka gilų įspaudą...


Pradėjo dirbti naujasis policijos vadovas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 05 | Rubrika: Miestas

Prieš praėjusį savaitgalį kurorto policijos pareigūnams pristatytas naujasis jų vadas Jurgis Kažys, iki šiol dirbęs Kretingos rajono policijos komisariato vadovu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius