Naujas meras išaugo per vieną dieną

Alvydas Ziabkus, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011-04-25
Peržiūrėta
1665
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Naujas meras išaugo per vieną dieną

Naujam Palangos merui Šarūnui Vaitkui jau antrą darbo dieną pavyko padaryti tai, ko nėra pavykę nė vienam iki šiol kurortui vadovavusiam merui – su oficialiu darbo vizitu į miestą atvilioti Lietuvos premjerą.

 

Skeptikai gali tarti – ir kas čia tokio. Natūralu, kad konservatorius premjeras Andrius Kubilius Palangą aplankė pasveikinti kurorte išrinkto konservatoriaus mero. Tačiau viskas priklauso, kiek iš šio vizito naudos išpešė Palanga.

Kaip pats A.Kubilius juokais prisipažino įsivaizdavęs, jog Palangoje pateks į mero išrinkimo progai skirtą šventę ir pasišnekučiuos susėdę kurioj nors gražioje kurorto vietelėje. Tačiau dar tik gavęs valdančiosios koalicijos palaiminimą, tuomet tik kandidatas į merus Š.Vaitkus visiškai kitaip sudėliojo premjero vizito darbotvarkę.

„Šventės jau baigėsi. Dabar reikia dirbti“, - jam pasakytus naujojo mero žodžius atkartojo A.Kubilius. Ir buvo nutįstas ne į gražiai tvarkomą Botanikos parką, ar prie remontuojamo jūros tilto, o prie Palangos skaudulių: sudegusio Kurhauzo, kapitalinio remonto reikalaujančios Vasaros estrados, prie S.Neries gatvėje iki šiol tyvuliuojančio pamatų baseino, kurio vietoj jau galėjo stovėti SPA centras.

Prie kiekvieno objekto prašydamas Vyriausybės paramos ir lėšų Š.Vaitkus premjerą spaudė į kampą demonstratyviai jam tiesdamas dešinę ir sakydamas: „Tai sutarėme“.

Regis, A.Kubilius daug nepriešgyniauja. Apsidrausdamas, kad valstybės parama nėra beribė, jis pats pripažįsta, kad pagal savo potencialą Palanga kurorto vystymęsi yra atsilikusi nuo Druskininkų. Ir čia pat pritaria, kad šią problemą Vyriausybei teks spręsti. A.Kubilius žada iš ministrų ir įvairių žinybų vadovų sutelkti darbo grupę, kuri paruoštų sprendimus Palangos problemoms spręsti.

Tai – gera pradžia. Iš tokių premjero kuruojamų sprendimų gimsta privalomi vykdyti Vyriausybės nutarimai.

Štai tokią naudą iš vos trejetą valandų trukusio premjero vizito į Palangą išpešė Š.Vaitkus. Tai dar kartą įrodė, kad šiuo metu atiduodama mero postą konservatoriams taryba pasielgė išmintingai. Ar tai būtų pasiekęs kitai partijai priklausantis meras? Abejotina. Juolab, kad tokiu atveju A.Kubilius iš viso vargu ar būtų radęs laiko užsukti į Palangą.

Šis A.Kubiliaus vizitas, be jokios abejonės, buvo naudingas ir pačiam Š.Vaitkui, kuriam pademonstruotas premjero dėmesys suteikė politinio svorio. Ypač prieš tuos, kurie vos 35 metų miesto vadovu tapusį politiką vertina su abejone. Gal ir galima Š.Vaitkų kaltinti gyvenimiškos patirties stoka, prie P.Žeimio buvus tik tuomečio mero valios vykdytoju, o ne organizatoriumi.

Tačiau iš Š.Vaitkaus neatimsi jaunatviško entuziazmo ir energijos, kurios trūko iki jo buvusiems nuo gyvenimo naštos pavargusiems miesto vadovams. Naująjį merą iš kitų skiria dar vienas svarbus bruožas – nesuvaidintas rūpestis dėl Palangos ateities. Neskaitant trumpo, 2000 metais vos pusmetį trukusio R.Palaičio valdymo laikotarpio, Š.Vaitkus yra pirmasis Palangoje gimęs ir užaugęs kurorto meras per visą Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo laikotarpį. Todėl išryškėję kurorto skauduliai pirmiausia gelia jam pačiam. Nes, skirtingai nuo visų į pajūrį atvykusių gyventi, Palanga yra jo gimtasis miestas.

Kad per keletą darbo metų politikoje Š.Vaitkus jau yra subrendęs vadovauti miestui, pademonstravo jo prisistatymo kalba pirmame naujos miesto tarybos posėdyje. Kaip pastebėjo visus Klaipėdos apskrities merų rinkimus stebėjusi Vyriausybės atstovė Kristina Vintilaitė, tai buvo pati aiškiausia kalba, girdėta visuose aplinkiniuose rajonuose ir miestuose.

Š.Vaitkaus išdėstyta miesto ateities vizija parodė, kad jis ne tik žino, ką reikia padaryti, bet ir yra numatęs, kaip to reikia pasiekti.

„Suprantu, kad visų mūsų užsibrėžtų tikslų įgyvendinimui vargu ar užtektų ir šimtų milijonų litų. Lietuvos mastu nedidelio mūsų miesto biudžetui tai yra neįsivaizduojama. Todėl mūsų projektų vienintelis realus finansavimo šaltinis – Europos Sąjungos parama, valstybės biudžetas ir privatus kapitalas. Norėdami pritraukti investicijas į mūsų kurortą, užsibrėžtus uždavinius privalome paversti kitiems patraukliais projektais, įrodyti jų reikšmę Lietuvai. Tai padaryti privalome savo biudžeto lėšomis“, - teigė Š.Vaitkus.

Jis žada pagrindinį dėmesį skirti kuo skubesniam numatytų projektų žemės sklypų detaliųjų planų rengimui, paraiškų lėšoms iš ES struktūrinių fondų gauti paruošimui ir rekonstruojamų ar naujai statomų objektų techniniams projektams.

„Tai finansuoti turime patys. Prieš prašydami lėšų savo projektams, mes privalome aiškiai žinoti kiek jų reikės. Prieš pakviesdami investuotojus, mes jiems turime sudaryti kuo patogesnes sąlygas, kuo palankesnes jų verslo vystymo perspektyvas“, - teigė naujasis miesto meras.

Ir dar, kas svarbu eiliniams miesto gyventojams.

„Savivaldybės darbuotojams būtina keisti požiūrį į Palangos gyventojus. Valstybės tarnautojams reikia nuolat atminti, kad ne žmonės tarnauja valdžiai, o valdžios aparatas yra sukurtas tam, kad aptarnauti gyventojus. Pavėluoti atsakymai arba iš viso gyventojų prašymų, pasiūlymų ir pageidavimų ignoravimas yra aukščiausias valdžios cinizmo laipsnis.

Todėl šioje kadencijoje bus svarbus visų savivaldybės grandžių atskaitomumas miesto gyventojams. Mano paties iniciatyva mūsų veiklos programoje atsirado įpareigojimas merui mažiausiai du kartus per metus susitikti su miesto visuomene. Žmonės bet kada turi teisę žinoti, ką miesto valdžia padarė, ką daro, ką ruošiasi daryti ir kokių tikslų siekia. Tai pasakiau ne aš. Taip savivaldybėms elgtis nurodo Vietos savivaldos įstatymas“.

Taip iki šiol nekalbėjo nė vienas Palangos meras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė darbo vizitu lankėsi Palangoje.


„Mano siūlymas spręsti dešimtmečius Palangos miestą kankinančią problemą – sezoninį nedarbą, neliko nepastebėtas. Kritiškai viešai įvertinusi nuo visuomenės slepiamą „Auskos“ galimybių studiją bei pasiūliusi vietoje numatomo sveikatingumo paslaugų centro vilos statyti vandens atrakcionų parką, sulaukiau itin emocingos Palangos miesto mero reakcijos,“ – sako S. Grigorian, miesto Tarybos narė...


Kai dauguma mūsų dovanų sulaukiame ypatingomis progomis, vienas žmogus Palangoje jų gauna nuolat. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus jų, įteiktų jam kaip miesto vadovui per įvairius oficialius susitikimus ir ceremonijas, jau nesuskaičiuoja ir svarsto mintį artimoje ateityje savivaldybėje įrengti specialią spintą-vitriną, kurioje būtų eksponuojamos Palangai įteiktos dovanos bei...


Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Atviras laiškas Palangos miesto savivaldybės merui Šarūnui Vaitkui Griauti paprasčiau negu kurti


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Atviru laišku į Jus kreipiasi Šventosios gyventojas, miestelio bendruomenės narys Domininkas Jurevičius.


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Naujas meras išaugo per vieną dieną

Alvydas Ziabkus, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 04 25 | Rubrika: Miestas

Naujam Palangos merui Šarūnui Vaitkui jau antrą darbo dieną pavyko padaryti tai, ko nėra pavykę nė vienam iki šiol kurortui vadovavusiam merui – su oficialiu darbo vizitu į miestą atvilioti Lietuvos premjerą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius