Naujasis kurorto meras pasiryžęs stebinti netikėtais apsilankymais

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-04-20
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Naujasis kurorto meras pasiryžęs stebinti netikėtais apsilankymais

Naujasis Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus atsiraitojo rankoves ir kibo į darbus. Bet pirmiausia meras panūdo savo akimis išvysti miestą ir praėjusį sekmadienį pats jį apžiūrėjo. Aptikęs netvarką rinko UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus telefoną ir ragino jį pastebėtas negeroves ištaisyti. „Mano neplanuoti, netikėti apsilankymai įvairiose miesto vietose bus tradiciniai“, - tvirtino Š. Vaitkus.

 

Domėjosi, kaip ruošiamasi sezonui

Savo pirmąją darbo dieną, praėjusį penktadienį, meras domėjosi, kaip įvairios miesto tarnybos ruošiasi sezonui. „Iki jo oficialaus atidarymo liko jau mažiau nei mėnuo, todėl miestas turi „blizgėti“ – turi būti užlopytos duobės, sutvarkyti infrastruktūros dalykai. Pirmą dieną pavyko pratęsti miesto tvarkymo sutartį su UAB „Palangos komunalinis ūkis“ iki spalio 1-os dienos. Įpareigojome atitinkamas tarnybas paskelbti konkursą metams dėl miesto tvarkymo. Tad noriu patikinti gyventojus, kad Palangos miestas ir Šventoji bus tvarkomi“, - pabrėžė meras. Kaip jis aiškino, konkursas skelbiamas vieneriems metams, nes norima pasinaudoti įstatymo galimybe. „Jeigu savivaldybė valdo šimtą procentų komunalinio įmonės akcijų, galima, užuot skelbus konkursus, vykdyti vidinį paslaugos pirkimą.  UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius K. Skierus yra įgaliotas pagal Akcinių įmonių įstatymą išpirkti apie 9 procentus akcijų iš kitų įmonės akcininkų. Mano žiniomis, jų yra 33. Jis pažadėjo tai padaryti artimiausiu metu – rezerve yra tam tikslui palikta 270 tūkstančių litų. Akcijos nominali vertė yra 10 litų“, -pasakojo meras Š. Vaitkus. Kai miesto komunalinis nupirks akcijas iš smulkiųjų akcininkų, tuomet miesto savivaldybė nupirks jas iš komunalinio. „Kai savivaldybė valdys 100 procentų akcijų, nereikės skelbti konkursų – miestas nerizikuos, kad juos gali laimėti ne mūsų miesto komunalinis ūkis. Toks kelias, tiesiogiai finansuojamas biudžeto, yra labai geras mūsų atveju“, - sakė „Palangos tiltui“ Š. Vaitkus.

 

Netrukus paaiškės, ar Palangą pasieks milijonai

Meras tikisi, kad po pokalbio su premjeru ir padedant Seimo nariui P. Žeimiui Palangą pasieks svari europinė pagalba pagal du projektus. Vienas jų -  „Viešos aktyvaus poilsio ir turizmo infrastruktūros plėtra“ (jis numato kempingo Nemirsetoje įrengimą).  „Paraišką jau esame pateikę Ūkio ministerijai, kuri iki gegužės 17-os dienos spręs, ar ją įtraukti į ES finansuojamų projektų sąrašus. Jeigu ministerija priimtų mums palankų sprendimą, Palanga pretenduotų į 8 milijonų litų europinę paramą įrengti kempingą Nemirsetoje“, -sakė Š. Vaitkus. Iki gegužės 17 dienos Ūkio ministerija turi pasisakyti ir dėl kito projekto – „Viešosios kultūrinio turizmo infrastruktūros plėtra  - Palangos Botanikos parko istorinės dalies  rekonstrukcija ir pritaikymas viešosioms reikmėms“ II-ojo etapo finansavimo. „Antrame etape Palanga pretenduotų į 10 milijonų litų pagal šį projektą“, - sakė meras. (Meras prisiminė dar vieną gerą naujieną: grafo Tiškevičiaus rūmai – Gintaro muziejus-gavo 10 milijonų litų europinę paramą rūmų renovacijai įvykdyti).

„Su premjeru A. Kubiliumi, jam lankantis Palangoje, aptarėme šiuos du minėtus projektus. Seimo narys Pranas Žeimys artimiausiomis dienomis apsilankys Ūkio ministerijoje ir primins atsakingiems pareigūnams tokios paramos reikalingumą Palangai“, - teigė meras Š. Vaitkus. Prisiminęs apsilankymą su premjeru prie miesto žaizdos – kurhauzo – Š. Vaitkus sakė, kad yra pavedęs juristams „surašyti visą kurhauzo istoriją“. „Mūsų su ministru pirmininku sutarimu, visą medžiagą nusiųsime jam į Vyriausybę. Jis pažadėjo sudaryti komisiją kurhauzo klausimui spręsti“, - sakė Š. Vaitkus.

Jis pasakojo, kad, premjero prašymu, jam pateiksiąs visą informaciją dėl kurorto infrastruktūros plėtrą stabdančios bėdos – dėl rekreacijos objektų statybų stabdymo dėl tariamo viešojo intereso. Kaip žinia, stabdydami statybas kurorte, viešojo intereso gynimo vėzdu mosuoja ne tik kultūros vertybių apsaugos departamentas, bet ir prokuratūra. „Premjeras pažadėjo išnagrinėti šią problematiką“, - sakė Š. Vaitkus.

 

Pirmadienius meras skirs administracijos reikalų kuravimui

„Pirmadienį susitikau su savivaldybės administracijos darbuotojais, skyrių vadovais. Numatęs visus pirmadienius skirti administracijai. Reikalausiu atsakomybės iš naujo administracijos direktoriaus ar direktorės – asmeniškai reikalausiu skyrių vedėjų atsakomybės“, - sakė meras.

Prisiminęs pasivažinėjimą po miestą praėjusį penktadienį, Š. Vaitkus stebėjosi, kad mieste yra nemažai netvarkos. „Važinėjau ir fotografavau. Atkreipiau dėmesį, kad yra nelabai gerai tvarkomos daugiabučių kiemuose esančios gatvės. Paprašiau komunalinio ūkio direktoriaus į tai atkreipti daugiau dėmesio“, - tvirtino miesto vadovas. Meras pastebėjo ir šiukšlyną Ganyklų gatvėje, netoli Šiaulių banko. „Malonu, kad po mano skambučio komunalinio ūkio direktorius sureagavo – šiukšlyno neliko“, - džiaugėsi K. Skieraus operatyvumu Š. Vaitkus. Jis teigė, kad atitinkamiems skyrių darbuotojams yra pasakęs kviestis apleistų pastatų šeimininkus ir įspėti juos, kad pastatai turi būti prižiūrimi.

Meras vakar spėjo aplankyti ir renovuojamą Palangos tiltą. „Nuėjau iki pat galo. Man atrodo, kad darbuotojai visai neblogai tvarkosi. Nors numatyta, kad darbai turi būti baigti iki gegužės 15-os, bet, man regis, jie bus baigti anksčiau sezono atidarymo šventei“, - sakė Š. Vaitkus.

„Tikrai dažnai išeisiu pasivaikščioti po miestą. Kai pastebėsiu kokią nors negerovę, iškart skambinsiu atitinkamiems žmonėms. Kiekvienas turi būti miesto šeimininku“, - sakė meras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienį (balandžio 1 d.) LRT TELEVIZIJOS laidos „Nepažintas meras“ herojumi taps trečią kadenciją Palangos miesto savivaldybei vadovaujantis Šarūnas Vaitkus. Neatpažįstamai perrengtam merui teks aiškintis kelis kurorto gyventojams aktualius klausimus, kuriuos jie įvardijo laidos žurnalistui Edvardui Kubiliui.


Jau – kovo vidurys, tad Palanga vis labiau žvalgosi į kurorto sezono pradžią. Koks jis bus, jeigu koronaviruso grėsmė lakinai trikdo mūsų visų kasdieninį gyvenimą? Tačiau Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus yra optimistiškas. "Prisiminkime, kad mūsų tėvai ir seneliai savo gyvenime įveikė dar didesnes negandas, tad, įsitikinęs, kad ir mes visi bendromis jėgomis...


Praėjusį sekmadienį tragiškoje avarijoje Širvintų rajone žuvo buvusio UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Vido Misikonio 34 metų sūnus.


Šeši drąsūs palangiškiai praėjusį sekmadienį, spalio 6 d., lėšas Palangos specialųjų poreikių turintiems vaikams rinko dar neregėtu būdu – mindami vintažinių dviračių pedalus mažame Italijos miestelyje Gaiole in Chianti, esančiame Toskanos regione. Kartu su Dainiumi Drungilu, Jūrate Mitkevičiūte ir Ilona Emanuelsson įveikęs 46 kilometrus, Palangos meras...


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Inauguruotas miesto meras Šarūnas Vaitkus

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 02 | Rubrika: Miestas

Vakar, vykstant Palangos kurorto sezono atidarymo šventei, iškilmingame renginyje Kurhauze buvo inauguruotas meras Šarūnas Vaitkus. Jo inauguracijos šventė prasidėjo vidurdienį šventomis mišiomis Palangos bažnyčioje. Po to į Kurhauzą susirinkusi naujai išrinktoji Palangos taryba, kviestiniai svečiai, kiti palangiškiai tapo liudininkais...


Šiandien, gegužės 29 dienną, Vilniuje vyko XXV-asis Lietuvos savivaldybių asociacijos (toliau- LSA) suvažiavimas, kurio metu naujuoju LSA prezidentu išrinktas Jonavos rajono meras, socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius, o viceprezidentu - Palangos meras Šarūnas Vaitkus. "Tai- labai svarbi pozicija Palangai,"- "Palangos tiltui" sakė Š. Vaitkus....


Projektui „Aš myliu Lietuvą“ didžiausio šalies kurorto meras Šarūnas Vaitkus papasakojo apie tai, kodėl jo gimtoji Palanga yra gražiausias miestas ir kodėl jam svarbus Vytautas Landsbergis.


Lietuvos kurorto asociacijos (LKA) prezidentu išrinktas Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Jis pakeitė dvejus metus šias pareigas ėjusią Birštono vadovę Nijolę Dirginčienę. Asociacijos viceprezidentės pareigos patikėtos Trakų rajono merei Editai Rudelienei.


Naujasis Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus atsiraitojo rankoves ir kibo į darbus. Bet pirmiausia meras panūdo savo akimis išvysti miestą ir praėjusį sekmadienį pats jį apžiūrėjo. Aptikęs netvarką rinko UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus telefoną ir ragino jį pastebėtas negeroves ištaisyti. „Mano neplanuoti, netikėti apsilankymai įvairiose miesto vietose bus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas