Naujasis turgavietės vadovas pasiryžęs permainoms

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-10-17
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Savivaldybės skelbtos atrankos turgavietės direktoriaus pareigoms užimti laimėtojas Eimutis Židanavičius „Palangos tiltui“ sakė, kad jo tikslas – ne tik dalyvauti atrankoje bei užimti postą, bet ir įgyvendinti savo sumanymus, kuriuos pateikė komisijai.

 

Gerins darbą

Pasak UAB „Palangos klevas“ vadovo, jau pirmąją darbo dieną prekiaujantiems turgavietėje išdalino anketas. „Noriu sužinoti, ko pageidautų patys dirbantieji, kas keistina, ir išgirsti jų pasiūlymus. Manau, kad tik išklausius jų nuomones bei pasiūlymus, galimas tolimesnis bendradarbiavimas“, - apie darbo pradžią pasakojo turgaus vadovas.

Direktoriaus E.Židanavičiaus teigimu, jis taip pat turi savo matymą dėl turgavietės darbo gerinimo. „Noriu tiek prekeivių, tiek savo idėjas akumuliuoti, nes kitaip neįmanoma, kad vienam pavyktų įgyvendinti tai, ką esi užsibrėžęs. Todėl esu atviras visiems pasiūlymams“, - sakė jis.

 

Nepuošia miesto

Kad turgavietėje daug kas keistina, neabejoja daugelis. Palangos turgus – pačioje miesto širdyje. „Jei kalbėti apie pačios turgavietės estetinį vaizdą, tai vargu ar jis puošia kurortą. Jau ne vienerius metus kalbama apie ne itin maloniai nuteikiančias Palangos prieigose, pakelėse stovinčias moterėles ir Senojo turgaus gatvėje ant šaligatvio prekiaujančius, tiesiogine to žodžio prasme klūpančius, senolius“, - apie miesto skaudulius kalbėjo direktorius.

 

Svarbu išnaudoti plotus

Direktoriaus manymu, svarbu išnaudoti turimus plotus. Būtina išorinė reklama, skelbianti, kad tai turgavietė. Be to, ant paviljonų sienų gali puikuotis miesto savivaldybės reklama, kurioje būtų visa informacija apie kurorto lankytinas vietas bei nurodyti atvažiavusiam atostogauti rūpimi objektai. Taip pat ne ką svarbesnis klausimas – automobilių stovėjimo aikštelė. „Prie kiekvieno prekybos centro jos yra, tačiau atvažiavusieji į turgų savo transporto priemonėmis užgriozdina Senojo turgaus gatvę. Net ir neįgaliųjų automobiliams nėra numatyta vietų. Turgavietės rytų pusėje galima atrasti vietos mokamai automobilių aikštelei. Tarkim, pusvalandį nereikėtų mokėti, o jei ilgėliau užsibūni, jau moki už vietą. Taipogi šioje minėtoje vietoje vertėtų numatyti vietas tiems, kurie miško ar daržų gėrybes parduoda ne nuolat. Įrengtose vietose uogautojai, grybautojai ar savo daržuose užaugintą derlių galėtų siūlyti pirkėjams“, - sakė E.Židanavičius.

 

Subalansuos prekybos vietas

Direktoriaus E.Židanavičiaus teigimu, pirmiausia, ką būtina padaryti, tai turgavietėje subalansuoti  maisto ir pramoninių prekių vietas. Taip pat paviljone, kuriame pakankamai erdvės, skirti vietas prekiauti mėsa, žuvimi ir pieno produktais. Turgaus vadovas sakė ieškosiąs kontaktų su ūkininkais ir jiems siūlysiąs prekiauti savo pagaminta produkcija – šviežia mėsa bei pienu, varške, sūriais, medumi, daržovėmis ir vaisiais. Šiuo metu, anot direktoriaus, siūlomas asortimentas skurdokas, todėl dauguma palangiškių važiuoja į Kretingos ar Klaipėdos turgus.


Siūlys žvejams

Taip pat, pasak turgavietės vadovo, jis bandysiąs tartis ir su vietos žvejais. Siūlys jiems taipogi numatyti vietas prekiauti ką tik iš jūros ištrauktu laimikiu. Anot jo, paradoksas, kad esame pajūrio kurortas, tačiau išskyrus rūkytos žuvies, kitos nesiūloma. Jei prieš didžiąsias šventes parduodama stinta, plekšnė ar menkė, tai kitu metų laiku to nerasi.

„Ne paslaptis, kad kiekviena turgavietė kovoja dėl klientų, tačiau Palangos turgus neišnaudoja turimų galimybių“, - konstatavo naujasis turgaus direktorius.

 

Padėtis netoleruotina

Direktorius E.Židanavičius pripažino, kad jau dabar reikia galvoti, kaip pakeisti nusidėvėjusius ir nutriušusius prekyvietės stalus, pagaminti vienodus stogelius. Taip pat manąs, kad padėtis netoleruotina, kai turguje nėra tualeto. „Dauguma apsilankančiųjų stebisi, iš kur tas dvokas, nes kas dedasi vasaros sezono metu paryčiais turgaus teritorijoje, ne vienas gali pavadinti tikru balaganu“, - sakė turgaus vadovas, pridūręs, jog  privalu įrengti ir stebėjimo kameras.

 

Būtina išnaudoti teritoriją

Taip pat, jo manymu, turint tokią teritoriją, po darbo joje galima organizuoti kultūrinius renginius. Anot naujojo turgavietės vadovo, yra neformaliojo jaunimo, norinčio susirinkti ir praleisti laisvalaikį. „Žaidžiu šachmatais, tad tikiuosi šio žaidimo mėgėjams surengti  turnyrus bei įvairias kitas šventes“, - kalbėjo apie neišsemiamas galimybes panaudoti turgaus teritoriją direktorius.

 

Svarbu – dirbančiųjų poilsis

Svarbu ir dirbančiųjų poilsis. Turgavietės administraciniame pastate yra pakankamai patalpų, todėl galima įrengti poilsio kambarį, mini virtuvę, kurioje prekiautojai  galėtų išsivirti arbatos, kavos, užkąsti. Tačiau, anot direktoriaus, kad turgaus administracija iki šiol neturi kompiuterio, tai netelpa galvoje, jog taip gali būti XX1 amžiuje.

UAB „Palangos klevas“ direktoriaus įsitikinimu, didžiausio šalies kurorto  turgus turi būti modernus ir patrauklus, tačiau visiems užsibrėžtiems tikslams įgyvendinti būtinas ir miesto valdžios pritarimas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo ir socialinės iniciatyvos projektas „Palangiškio kortelė“ šiais metais tapo „Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų“ nacionalinės atrankos nugalėtoju „Atsakingo verslo“ kategorijoje. Šią atranką vykdė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos paskirti šių apdovanojimų nacionaliniai...


Spalio 3 d. (ketvirtadienį) 12 val. Palangos miesto bendruomenė kviečiama dalyvauti Konstitucijos egzamine 2019 ir išmėginti savo Konstitucijos žinias. Egzaminas vyks Palangos miesto savivaldybės administracijoje (Vytauto g. 112, Palangoje, direktoriaus pasitarimų kabinete Nr. 232). Su egzamino taisyklėmis susipažinti galite čia: www.konstitucijosegzaminas.lt.  


Apie 15 tūkstančių eurų iš Palangos miesto savivaldybės už priverstines pravaikštas prisiteisęs buvęs Palangos vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas vėl dirba širdžiai mielą darbą – laimėjo konkursą Neringos savivaldybės vyriausiojo architekto pareigoms užimti. „Buvau vienintelis jo dalyvis, o mano kelionė iš Palangos į Neringą užtrunka dvi...


Artėja pirmasis naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdis, kuris įvyks balandžio 14 dieną 9 valandą Kurhauzo salėje. Pirmąjame posėdyje, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas, meras Tarybai teiks ateinančius ketverius metus dirbsiančio mero pavaduotojo ir savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūras.


Savivaldybės rinkimų komisijai jau pradėti teikti rinkėjų, remiančių partijas, 2015 m. kovo 1 d. kandidatuosiančias į Savivaldybės tarybą, bei kandidatus į Palangos merus, parašai. Pirmieji tai padaryti suskubo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus nariai, pirmadienį Savivaldybės rinkimų komisijai įteikę 280 kurorto gyventojų...


Ilgamečiui Sporto centro direktoriaus pavaduotojui Stanislovui Kašinskui, išėjus užtarnauto poilsio, šioms pareigoms užimti bus skelbiamas konkursas. Kaip „Palangos tiltui“ sakė Savivaldybės įstaigos Sporto centro direktorius Romaldas Kazlauskas, šiuo metu yra ruošiami nuostatai bei konkurso sąlygos. „Konkursą planuojama skelbti kitą savaitę. Visa konkurso medžiaga bus patalpinta įstaigos...


Liberalcentristo, Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Remigijaus Alvydo Kirstuko pavardė vėl linksniuojama Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) kabinetuose. Šįsyk jam kompaniją palaiko dar du Tarybos nariai – partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovė, pretendentė į vicemero postą Marytė Vačerskienė bei Liberalų ir centro sąjungos Palangos skyriaus pirmininkas Saulius...


Savivaldybės skelbtos atrankos turgavietės direktoriaus pareigoms užimti laimėtojas Eimutis Židanavičius „Palangos tiltui“ sakė, kad jo tikslas – ne tik dalyvauti atrankoje bei užimti postą, bet ir įgyvendinti savo sumanymus, kuriuos pateikė komisijai.


Pradėjo dirbti naujasis policijos vadovas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 06 | Rubrika: Miestas

Prieš praėjusį savaitgalį kurorto policijos pareigūnams pristatytas naujasis jų vadas Jurgis Kažys, iki šiol dirbęs Kretingos rajono policijos komisariato vadovu.


„Bočiai“ dalyvavo atrankoje į Dainų šventę

„Palangos tilto“ informacija, 2009 04 08 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį pagyvenusių žmonių tautinių šokių ansamblis „Bočiai“ bei vyresniųjų žmonių tautinių šokių grupė „Banguolis“, vadovaujami Janinos Serapinienės, dalyvavo atrankoje dėl teisės dalyvauti šiemet vyksiančioje Lietuvos tūkstantmečio Dainų šventėje „Amžių sutartinė“. Kolektyvams pritarė neatsiejama šių ansamblių dalis – kapela, kurios meno vadovas Rimas Tranauskas. Beje, ansamblis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas