NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-06-05
Peržiūrėta
2653
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

NAUJIENŲ PABIROS

Teatro į Palangą neperkels: birželio 4 d. Klaipėdos vicemeras V. Čepas, Klaipėdos dramos teatro direktorius G. Pranckūnas bei Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas R. Kaubrys susitikime su šalies premjeru Algirdu Butkevičiumi gavo patikinimą, jog šių kultūros objektų renovacija vyks be nesklandumų.

Premjeras garantavo, jog Dramos teatras bus baigtas renovuoti iki 2015 m. gruodžio 31 d.

Dėl Muzikinio teatro rekonstrukcijos iki 2016 m. turi būti parengtas detalusis planas ir techninis projektas, valstybei kainuosiantis apie pusantro mln. litų, bei pradėti darbai.

Kad procesas pajudėtų, Klaipėdos miesto savivaldybė turi įtraukti į integruotą tikslinę miesto plėtros teritoriją nuo Danės upės iki Kauno gatvės, ir nuo Šilutės plento iki Taikos prospekto iki šiol į ją nepatekusį Muzikinį teatrą. Projektas kainuotų per 10 mln. litų. Tai atvers galimybes Europos paramai gauti.

Premjeras A. Butkevičius pabrėžė, jog nei vienas minėtų teatrų nebus perkeltas į kitą vietą; jokių naujų statybų, jie liks stovėti kaip stovėję, tik bus modernizuoti. Tuos trejus metus, kol vyks Muzikinio teatro renovacija ir rekonstrukcija, artistų trupės galės spektaklius rodyti Žvejų kultūros rūmuose ar bet kuriame iš Lietuvos miestų.

Interpretacijų dėl Klaipėdos muzikinio teatro ateities pasigirdo po to, kai iš Kultūros ministerijos pasigirdo pasiūlymai, jog šis teatras galėtų būti perkeltas į rekonstruojamąją Palangos vasaros estradą. Tokia žinia sukėlė didžiulį Klaipėdos kultūros bendruomenės bei miesto valdžios pasipiktinimą.

 

 

Euras: Lietuva atitinka Mastrichto kriterijus ir yra pasirengusi prisijungti prie euro zonos nuo 2015 m. sausio 1 dienos – tokias išvadas pateikė Europos Komisija ir Europos Centrinis Bankas paskelbtuose pranešimuose apie konvergenciją.

Pranešimuose pažymima, kad Lietuva, vykdydama ekonomines reformas ir atsakingą fiskalinę politiką, padarė didelę pažangą, siekdama narystės euro zonoje.

Europos Komisijos konvergencijos pranešime Europos Parlamentui ir Tarybai konstatuojama, kad balandžio pabaigoje vidutinė metinė infliacija Lietuvoje buvo 0,6 proc. ir tai yra gerokai žemesnis rodiklis nei 1,7 proc. Mastrichto kriterijus.

Valdžios sektoriaus deficitas 2013 m. buvo 2,1 proc. BVP (kriterijus – 3,0 proc. BVP), valdžios sektoriaus skola – 39,4 proc. BVP (kriterijus – 60 proc. BVP).

Vidutinių ilgalaikių palūkanų norma siekė 3,6 proc., tuo metu konvergencijos kriterijus – 6,2 proc. Nacionaliniai teisės aktai yra suderinti su Sutartimi, o lito ir euro keitimo kursas išlieka stabilus.

2014 m. birželio 19 d. Lietuvos priėmimo į euro zoną klausimą svarstys euro zonos finansų ministrai (Euro grupė), birželio 20 d. – Europos Sąjungos finansų ministrų taryba (ECOFIN), birželio 26-27 d. numatyta diskusija Europos vadovų taryboje, liepos viduryje savo nuomonę po svarstymo skelbs Europos Parlamentas.

Galutinį sprendimą dėl Lietuvos priėmimo į euro zoną Europos Sąjungos Taryba ketina priimti liepos 23 dieną.

 

VMI seks visus? Vyriausybė, užsimojusi griežtinti mokesčių administravimą, siūlo įpareigoti visus gyventojus periodiškai teikti informaciją apie turtą ir pajamas. Mokesčių inspekcija tą gali daryti ir dabar, bet tik tokiais atvejais, kai yra rimtų įtarimų, jog žmogus slepia savo pajamas.

Priėmus tokias įstatymo pataisas, būtų leista paprasčiau sekti bankų sąskaitas bei visas atliekamas operacijas. Laisvosios rinkos instituto ekspertai sako, kad taip gali būti pažeisti Konstitucijos straipsniai dėl privataus gyvenimo apsaugos.

„Čia būtų renkama informacija, neturint nė menkiausio pagrindo apie absoliučiai visus Lietuvos gyventojus. Ir jei matoma, kad žmonės kartais nepasitiki bankais, tai tas pasitikėjimas gali dar labiau sumažėti. Gyventojai gali nenorėti, kad visi jų asmeniniai finansiniai duomenys patektų į mokesčių inspektorių rankas, kur, aišku, atsiranda ir piktnaudžiavimo galimybė, ir kažkokios duomenų nutekinimo tikimybės“, – sako Laisvosios rinkos instituto ekspertė Kaetana Leontjeva.

 

 „Palangos tilto“, ve.lt, Delfi inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos investicijos į skaitmenines mokymo priemones ir visą švietimo skaitmenizaciją skaičiuojamos dešimtimis milijonų eurų.


 Pirmiausia renkantis kieto kuro katilą reikia nustatyti kuro rūšį ir degimo proceso technologiją (katilo konstrukciją). Anksčiau klientas spręsdavo dėl kuro prieinamumo ir jo saugojimo, šiais laikais sprendimų priėmimo procese didelį vaidmenį vaidina technologija ir su jais susijusios įsigijimo bei eksploatavimo išlaidos.


Pandemija pakeitė gyventojų įpročius ir pasirinkimus, pastebi Kaimo turizmo sodybų atstovai. Vestuvėse žmonių skaičius ėmė mažėti, o įprasti apsistojimai neapsiriboja vien savaitgaliu. „Kaimo turizmo sezonas prasidėjo labai anksti, vos tik paskelbus karantiną. Žmonės pradėjo bėgti iš butų ir ieškoti sodybų, kad ten galėtų leisti laiką, nes darbas vyko iš namų...


Miškas – ne tik nepamainoma priemonė kovojant su šiandien itin aktualia klimato kaita, bet ir žmonių labai mėgstama vieta vaikščioti, ilsėtis, pramogauti. Daug maloniau lankytis tuose miškuose, kurie yra išpuoselėti ir pritaikyti visuomenės poreikiams.


Elektros kabeliai sujaukė palangiškio ramybę

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 08 18 | Rubrika: Miestas

Palangiškio Viliaus Karolio artimieji ilgai laukė, kol atgavo savo tėviškės žemes. Tačiau pastarosiomis dienomis jiems tenka nuryti karčią piliulę dėl ten vykdytų elektros darbų. Pasirodo, per jų sklypą eina elektros kabeliai, kurie ateityje, jeigu savininkai sumanytų statyti namą, galėtų sukelti papildomų problemų. Darbus atliekantys specialistai paaiškino, kad linijoje...


Geri sumanymai skandinami politikų plepaluose

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 07 10 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Nebūna metų, kad Palanga viešai neapsijuoktų. Apie kilusią kokią nors dar žalią ir visiškai nesubrandintą idėją miesto vadovai tiesiog jaučia pareigą ne tik viešai paskelbti šalies žiniasklaidai, bet net drąsiai nurodo šios idėjos įgyvendinimo terminus.


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Penktadienį, paskutinę vasaros dieną, Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ įvyko bendruomenės akcijos „Gintarėlį tau nešu ant delno“ gintaro dirbinių kolekcijos atidarymas.


Mero komanda negirdi palangiškių

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 02 02 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę Seimo narys Pranas Žeimys miesto savivaldybėje esančiame savo biure priiminėjo gyventojus. Apsilankęs palangiškis Zigmas Vaičiūnas parlamentarui sakė, kad daugiau nei pusmetį iš kurorto valdžios nesulaukia atsakymo dėl dar pernai pateiktos miestelėnų peticijos. Taip pat kalbėta, kad nenorima spręsti teisėtų miesto gyventojų reikalavimų dėl šilumos tiekimo bei kitų komunalinių...


Renginių kalendorius