NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-06-05
Peržiūrėta
165
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

NAUJIENŲ PABIROS

Teatro į Palangą neperkels: birželio 4 d. Klaipėdos vicemeras V. Čepas, Klaipėdos dramos teatro direktorius G. Pranckūnas bei Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas R. Kaubrys susitikime su šalies premjeru Algirdu Butkevičiumi gavo patikinimą, jog šių kultūros objektų renovacija vyks be nesklandumų.

Premjeras garantavo, jog Dramos teatras bus baigtas renovuoti iki 2015 m. gruodžio 31 d.

Dėl Muzikinio teatro rekonstrukcijos iki 2016 m. turi būti parengtas detalusis planas ir techninis projektas, valstybei kainuosiantis apie pusantro mln. litų, bei pradėti darbai.

Kad procesas pajudėtų, Klaipėdos miesto savivaldybė turi įtraukti į integruotą tikslinę miesto plėtros teritoriją nuo Danės upės iki Kauno gatvės, ir nuo Šilutės plento iki Taikos prospekto iki šiol į ją nepatekusį Muzikinį teatrą. Projektas kainuotų per 10 mln. litų. Tai atvers galimybes Europos paramai gauti.

Premjeras A. Butkevičius pabrėžė, jog nei vienas minėtų teatrų nebus perkeltas į kitą vietą; jokių naujų statybų, jie liks stovėti kaip stovėję, tik bus modernizuoti. Tuos trejus metus, kol vyks Muzikinio teatro renovacija ir rekonstrukcija, artistų trupės galės spektaklius rodyti Žvejų kultūros rūmuose ar bet kuriame iš Lietuvos miestų.

Interpretacijų dėl Klaipėdos muzikinio teatro ateities pasigirdo po to, kai iš Kultūros ministerijos pasigirdo pasiūlymai, jog šis teatras galėtų būti perkeltas į rekonstruojamąją Palangos vasaros estradą. Tokia žinia sukėlė didžiulį Klaipėdos kultūros bendruomenės bei miesto valdžios pasipiktinimą.

 

 

Euras: Lietuva atitinka Mastrichto kriterijus ir yra pasirengusi prisijungti prie euro zonos nuo 2015 m. sausio 1 dienos – tokias išvadas pateikė Europos Komisija ir Europos Centrinis Bankas paskelbtuose pranešimuose apie konvergenciją.

Pranešimuose pažymima, kad Lietuva, vykdydama ekonomines reformas ir atsakingą fiskalinę politiką, padarė didelę pažangą, siekdama narystės euro zonoje.

Europos Komisijos konvergencijos pranešime Europos Parlamentui ir Tarybai konstatuojama, kad balandžio pabaigoje vidutinė metinė infliacija Lietuvoje buvo 0,6 proc. ir tai yra gerokai žemesnis rodiklis nei 1,7 proc. Mastrichto kriterijus.

Valdžios sektoriaus deficitas 2013 m. buvo 2,1 proc. BVP (kriterijus – 3,0 proc. BVP), valdžios sektoriaus skola – 39,4 proc. BVP (kriterijus – 60 proc. BVP).

Vidutinių ilgalaikių palūkanų norma siekė 3,6 proc., tuo metu konvergencijos kriterijus – 6,2 proc. Nacionaliniai teisės aktai yra suderinti su Sutartimi, o lito ir euro keitimo kursas išlieka stabilus.

2014 m. birželio 19 d. Lietuvos priėmimo į euro zoną klausimą svarstys euro zonos finansų ministrai (Euro grupė), birželio 20 d. – Europos Sąjungos finansų ministrų taryba (ECOFIN), birželio 26-27 d. numatyta diskusija Europos vadovų taryboje, liepos viduryje savo nuomonę po svarstymo skelbs Europos Parlamentas.

Galutinį sprendimą dėl Lietuvos priėmimo į euro zoną Europos Sąjungos Taryba ketina priimti liepos 23 dieną.

 

VMI seks visus? Vyriausybė, užsimojusi griežtinti mokesčių administravimą, siūlo įpareigoti visus gyventojus periodiškai teikti informaciją apie turtą ir pajamas. Mokesčių inspekcija tą gali daryti ir dabar, bet tik tokiais atvejais, kai yra rimtų įtarimų, jog žmogus slepia savo pajamas.

Priėmus tokias įstatymo pataisas, būtų leista paprasčiau sekti bankų sąskaitas bei visas atliekamas operacijas. Laisvosios rinkos instituto ekspertai sako, kad taip gali būti pažeisti Konstitucijos straipsniai dėl privataus gyvenimo apsaugos.

„Čia būtų renkama informacija, neturint nė menkiausio pagrindo apie absoliučiai visus Lietuvos gyventojus. Ir jei matoma, kad žmonės kartais nepasitiki bankais, tai tas pasitikėjimas gali dar labiau sumažėti. Gyventojai gali nenorėti, kad visi jų asmeniniai finansiniai duomenys patektų į mokesčių inspektorių rankas, kur, aišku, atsiranda ir piktnaudžiavimo galimybė, ir kažkokios duomenų nutekinimo tikimybės“, – sako Laisvosios rinkos instituto ekspertė Kaetana Leontjeva.

 

 „Palangos tilto“, ve.lt, Delfi inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius