NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-02-17
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Toli gražu ne prie visų Palangos pastatų vasario 16 d. buvo iškeltos Trispalvės.

Toli gražu ne prie visų Palangos pastatų vasario 16 d. buvo iškeltos Trispalvės.

Vėliavos I: vasario 16-ąją, minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, prie dvidešimt devynių Palangos daugiabučių gyvenamųjų namų, kuriuos jau tiesiogiai administruoja UAB „Palangos komunalinis ūkis“, suplevėsavo naujomis ryškiomis spalvomis švytinčios valstybės vėliavos.
„Kiekvieno administratoriaus pareiga yra pasirūpinti, kad prie jo prižiūrimo daugiabučio namo valstybinių švenčių bei atmintinų datų dienomis būtų iškeltos vėliavos. Kadangi didžioji dalis anksčiau keltųjų vėliavų buvo jau ne kokios būklės, mes nupirkome šimtą naujų vėliavų su kotais. Viso pirkinio kaina – 9 tūkst. Lt“, – sakė K. Skierus.
Direktorius minėjo, jog bendrovės darbuotojai pasirūpino ir tuo, kad vėliavos būtų iškeltos.
„Mūsų pačių žmonės ir ryte iškėlė vėliavas, ir vakare jas nukabino. Daugumoje namų už šį darbą yra paskirti atsakingi žmonės, bet juk visko pasitaiko. Tad nusprendėme patys pasirūpinti, kad Lietuvos valstybės atkūrimo dieną prie visų mūsų administruojamų daugiabučių vėliavos tikrai būtų iškeltos“, – pabrėžė K. Skierus.


Vėliavos II: 
nors Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas aiškiai reglamentuoja, kad valstybės švenčių bei atmintinų datų dienomis prie pastatų turi būti iškeltos valstybės vėliavos, o neiškėlusiems jų gresia baudos, ir šią Vasario 16-ąją vėliavos plevėsavo toli gražu ne prie visų Palangos daugiabučių ar individualių gyvenamųjų namų. Tačiau pažeidėjams pasisekė: kadangi Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, sekmadienį, dar tebesitęsė „Palangos stintos“ renginiai, ir kurorto policijos pareigūnų visos pajėgos buvo nukreiptos užtikrinti viešąją tvarką, specialaus reido, kurio metu būtų tikrinta, ar visur iškeltos vėliavos, nebuvo. Kaip minėjo Palangos miesto policijos komisariato Organizacinio poskyrio specialistė Jurgita Rinkevičienė, šiemet netgi nebuvo skambinančių pareigūnams ir pranešančių, kad prie vieno ar kito pastato vėliavos nėra.
Tačiau pareigūnai primena, kad vėliavas iškelti privalu ir kad kitų valstybės švenčių dienomis tokie reidai bus atliekami. Tuo pačiu primenama, jog nesilaikantiems valstybinės vėliavos kėlimo reikalavimų gresia nuobauda – įspėjimas arba piniginės baudos nuo 10 Lt iki 120 Lt. Didesnės baudos skiriamos pakartotinai pažeidus nustatytą tvarką ir valstybės, ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams.


Jubiliejus: vasario 16-ąją dieną gimtadienį šventė ne tik Lietuvos valstybė. Su garbingu aštuoniasdešimtmečio jubiliejumi Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos Palangos skyrius sveikino savo narį, Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-iosios rinktinės Palangos Šaulių 6-osios kuopos šaulį Tomą Petrą Jakevičių. Jubiliatui iškilmingo Vasario 16-osios minėjimo prie J. Basanavičiaus paminklo metu buvo įteiktas Partizano žvaigždės medalis, o vėliau neformalioje aplinkoje jį sveikino bendražygiai.
TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas, miesto meras Šarūnas Vaitkus įteikė T. P. Jakevičiui angelo skulptūrą ir palinkėjo, kad šis angelas visą laiką saugotų jubiliatą. I. Švanienė, perrišdama sukaktuvininką tautine juosta, linkėjo sveikatos, laimės, džiaugsmo. O visa TS-LKD Palangos skyriaus bendruomenė savo linkėjimus sudėjo į tradicinę visų lietuvių per gimtadienius dainuojamąją „Ilgiausių metų“.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas