NAUJIENŲ PABIROS

2014-03-03
NAUJIENŲ PABIROS

Nauji vargonai: paskutinėmis vasario dienomis į Palangos parapiją atkeliavo nauji vargonai, kurių montavimo darbai Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje jau prasidėjo.

Planuojama, kad montavimo ir derinimo darbai bus baigti iki Šv. Velykų švenčių, o per Atvelykį ketinama surengti pirmąjį vargonų muzikos koncertą, tada bus ir naujųjų vargonų pašventinimas.

 

Piketas Klaipėdoje: sekmadienio popietę būrelis klaipėdiečių Minijos gatvėje prie Rusijos Federacijos generalinio konsulato surengė piketą. Protestuota prieš karinę Rusijos invaziją į Ukrainą.

„Ukraina, mes su jumis“, „Stop Russia“, „Šalin rankas nuo Ukrainos“ – tokius plakatus į piketą atsinešė protestuotojai.

Protesto dalyviai sakė taip reaguojantys į Rusijos karinės technikos pasirodymą Krymo pusiasalyje. Jie teigė, kad į Ukrainos vidaus reikalus neturėtų kištis nė viena valstybė.

Prie konsulato protestuotojai atsinešė Lietuvos trispalvę, atlapuose segėjo Ukrainos vėliavos spalvų juosteles. Protestas truko apie pusvalandį.

Tuo pačiu metu protestas vyko ir prie Rusijos ambasados Vilniuje.

Kovo 1 d. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kreipėsi į Rusijos Federacijos tarybą dėl sprendimo panaudoti Rusijos ginkluotąsias pajėgas Ukrainos teritorijoje, kol šioje šalyje normalizuosis visuomeninė politinė padėtis.

„Ukrainoje susiklosčius nepaprastajai situacijai, kilus grėsmei Rusijos Federacijos piliečiams, mūsų tėvynainiams, Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų kontingentui, dislokuotam pagal tarptautinius susitarimus Ukrainos teritorijoje (Krymo autonominė respublika), vadovaudamasis Rusijos Federacijos Konstitucija (...) kreipiuosi į Rusijos Federacijos tarybą dėl Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų panaudojimo Ukrainos teritorijoje, kol normalizuosis visuomeninė politinė padėtis šioje šalyje“, – sakoma Prezidento spaudos tarnybos pranešime.
Rusijos Federacijos taryba šeštadienį vienbalsiai palaikė Vladimiro Putino prašymą leisti karinę intervenciją Ukrainos teritorijoje, praneša unian.net.

 

Po 65 – lauk iš darbo? Siūloma leisti nutraukti darbo sutartį, kai darbuotojui sukanka 65-eri metai.

Tokį Darbo kodekso pataisos projektą įregistravo Liberalų Sąjūdžio atstovas Gintaras Steponavičius, siekdamas paskatinti jaunų specialistų įtraukimą į darbo rinką.

Dabartinis reglamentavimas, pasak Darbo kodekso pataisos autoriaus G. Steponavičiaus, neužtikrina kartų kaitos kai kuriuose sektoriuose, todėl jauni specialistai baigę mokslus priversti emigruoti.

Sociologas, Vilniaus universiteto profesorius Romas Lazutka tokį siūlymą vadina diskriminaciniu ir teigia, kad darbo kokybę lemia ne amžius, lytis ar tautybė, bet kompetencija ir darbo kokybė.

Pagal dabar galiojantį Darbo kodeksą amžius negali būti teisėta priežastis darbuotojui atleisti.

 

„Palangos tilto“, ve.lt, delfi.lt inf.

 

Jūsų komentaras:

Po 65 lauk iš darbo?.. 2014-03-03 20:52 (. / IP: 86.100.63.40)
-gal nukvakusiems ar "trumpapročiams - lauk iš Seimo?...-Kai gaus atlygio 700-800 Lt tegul parodo, kaip gyventi?kaip paskirstyti kai maistui ir vaistams -nebelieka? ypač esant ir gyvenant vienam -pensininkui ar invalidui? Ar, iš mūsų pensijų pripampę seimūnai, žino, kaip tai atrodo realiai?..

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas