NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-03-17
Peržiūrėta
538
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

NAUJIENŲ PABIROS

 Vėtra: savaitgalį į Lietuvą sugrįžusi žiema ir ją atlydėjęs stiprus, gūsingas vėjas, vietomis siekęs 27 m/s, gyventojams pridarė didelių nuostolių. Stiprus vėjas laužė medžius, plėšė stogus, griovė kaminus ir kitaip gadino gyventojų turtą.

„Šeštadienį siautusi vėtra pridarė nemažai bėdų – ir tą dieną, ir visą sekmadienį valėme išlaužytas šakas, – sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas Steponas Šeputis.

Pasak S. Šepučio, vėtra laužė ne tik šakas: Kęstučio g., netoli Meilės al., virtęs medis apgadino suoliuką ir šiukšlių dėžę, buvo išverstas medis ir S. Daukanto gatvėje, netoli S. Dariaus ir S. Girėno g., Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios šventoriuje vėtra nulaužė didelę seną eglę. Nukentėjo ir Šventojoje augantys medžiai: šeštadienį komunalininkai pašalino Šventosios g. išverstą liepą bei kitoje miestelio vietoje išverstą eglę.

„Paplūdimiuose daug žalos nepadaryta, tačiau tilto prieigos ir takai buvo smarkiai smėlio užpustyti“, – sakė S. Šeputis.

Daug darbo dėl vėtros turėjo ir Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai. Kaip informavo inspektorė Sandra Vasiliauskaitė, gelbėtojai buvo kviečiami septynis kartus.

Kovo 15 d., 14.08 val. gautas pranešimas, jog Liepojos pl. Palangos – Šventosios atkarpoje ant važiuojamosios kelio dalies guli nuverstas medis. Nuvykus į vietą, paaiškėjo, jog ant kelio guli stora medžio šaka, kurią gelbėtojai pašalino. 14.46 val. pranešta, jog prie namo Žvejų g. 13 ant gatvės guli nuverstas medis. Gelbėtojams bešalinant audros padarinius, šalia nuvirto dar vienas medis, kuris taip pat buvo supjaustytas ir patrauktas. 15.56 val. pranešta, jog nuo Saulėtekio tako 8 ir 12 namų vėtra nuplėšė skardas, kurios pavojingai pakibusios. Nuo vieno stogo atplaišos nukeltos, kitoje vietoje – pritvirtintos. 16 val. gautas pranešimas, jog prie Šventosios ir Darbėnų kelių sankryžos nuvirto storas medis, tuo pat metu pranešta apie nuvirtusią pušį Šventojoje, Jūros g. Abu medžiai supjaustyti ir pašalinti.

Paskutinis iškvietimas gautas jau sekmadienį – 10.21 val. pranešta, kad prie Palangos miesto ribą žyminčio ženklo, esančio Darbėnų kelio šalikelėje, ant elektros laidų užgriuvęs medis. Medį gelbėtojai patraukė, laidai pažeisti nebuvo.

Kaip informavo bendrovės „LESTO” atstovas ryšiams su visuomene Ernestas Naprys, sekmadienį šeštą valandą ryto be elektros energijos buvo likę 1 tūkst. 600 vartotojų Kretingos rajone bei Palangoje. Iš viso buvo užfiksuota 40 gedimų. Pirmadienį iki 6 ryto dar 4 vartotojai neturėjo elektros, popiet visi gedimai jau buvo pašalinti.


 


 

Krymas: Krymo vyriausiosios rinkimų komisijos vadovas Michailas Malyševas pranešė, kad 96,77 proc. visų sekmadienį atėjusių balsuoti žmonių pritarė pusiasalio prisijungimui prie Rusijos, rašo „Reuters“.

M. Malyševo teigimu, iš viso savo valią atėjo pareikšti daugiau kaip 81 proc. visų balsavimo teisę turinčių piliečių, iš kurių 96,77 proc. pasisakė už pusiasalio prisijungimą prie Rusijos, o 3 proc. norėjo likti Ukrainos sudėtyje autonomijos teisėmis.

Kijevo ir Vakarų šalių vyriausybės referendumą pusiasalyje atmetė kaip neteisėtą ir antikonstitucinį, tuo tarpu Maskvos atstovai tvirtina, kad krymiečiai – kurių daugumą sudaro etniniai rusai ir rusakalbiai, – turėjo teisę apsispręsti dėl savo pačių likimo.

Vakarai pagrasino ekonominėmis ir politinėmis sankcijomis, jei Ukrainai iki šiol priklausęs pusiasalis atsiskirs ir taps Rusijos dalimi.


 


 

Euras: Lietuva pradeda oficialias konsultacijas dėl euro įvedimo nuo 2015 metų. Šalies finansų ministras R. Šadžius ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas V. Vasiliauskas vakar Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komiteto („Econ“) narius supažindino su naujausia informacija apie Lietuvos ekonomiką ir pristatė Lietuvos pasirengimą kitąmet įsivesti eurą.

„Susitikimas Europos Parlamente itin svarbus tuo, kad jį galima laikyti oficialia konsultacijų dėl euro įvedimo Lietuvoje procedūrų pradžia. Europos Sąjungos Taryba šių metų liepą po konsultacijų su Europos Parlamentu turėtų priimti galutinį sprendimą, ar Lietuva atitinka euro įvedimo kriterijus“, – LB pranešime sakė V. Vasiliauskas.

Europos Komisija ir Europos centrinis bankas birželį ES Tarybai turėtų pateikti vertinimus apie Lietuvos pažangą, įgyvendinant ES sutarties įsipareigojimą įsivesti eurą. Lietuvai, kaip ir kitoms euro neįsivedusioms šalims, taikoma išimtis įstojus į ES laikinai naudoti nacionalinę valiutą. Ši išimtis panaikinama, kai šalis atitinka būtinas euro įvedimui sąlygas.

Euro šalininkai teigia, kad jo įvedimas sumažins skolinimosi kaštus, paskatins investicijas ir giliau integruos Lietuvą į ES struktūras. Kritikai nuogąstauja dėl kainų augimo ir Lietuvos indėlio į finansinės pagalbos fondą.


 

„Palangos tilto“, Delfi inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius