NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-03-24
Peržiūrėta
87
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

NAUJIENŲ PABIROS

Pleneras: praėjusią savaitę Palangoje šalies menininkus subūrė ketvirtasis tapybos pleneras „Prie parko“. Plenero kuratorius Marius Danys sako, kad suburti draugėn menininkus sunkoka, mat gyvenančių vien iš tapybos – ne tiek jau ir daug. Vis dėlto plenerą „Prie parko“ ateityje žadama rengti ne du, kaip iki šiol, o keturis kartus per metus. Į pavasarinį plenerą pakviesti menininkai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kretingos ir Palangos.

Plenero dalyviai sako, kad tokie susibūrimai gamtoje atgaivina sielą, įkvepia naujų minčių, bet svarbiausia – leidžia susitikti su kolegomis. Menininkai tapė laisva tema, kiekvienas – po penkis-šešis darbus. Pavasarinis pleneras „Prie parko“ baigėsi praėjusį penktadienį dalyvių darbų paroda.

 

 

Be patyčių: kovo 24-30 dienomis skelbiama „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Organizatoriai „Vaikų linija“, kviečia įstaigas ir organizacijas prisijungti prie šios akcijos, organizuoti veiklas, orientuotas į smurto ir patyčių prevenciją.

Palangos miesto savivaldybės bendruomenės vaiko teisių apsaugos taryba, pritardama gyvenimo be patyčių idėjai, organizavo posėdį, kurio metu vaikų ugdymo įstaigų specialistai dalinosi gerąja praktika, diskutavo patyčių problemų sprendimo ir prevencijos klausimais. Palangos Švietimo pagalbos tarnybos specialistai ir psichologai akcentavo vaikų emocinio saugumo svarbą ir patyčių poveikį vaiko asmenybės raidai. Ugdymo įstaigoms išdalinti plakatai „Vaikystė be patyčių“ prevenciniam darbui su mokyklinio amžiaus vaikais.

 

 

Avarija: Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis šeštadienio vakarą prie Plungės pateko į avariją. Palangos sveikatos mokyklos įkūrėjas ir vadovas važiavo iš Šiaulių, kur su bendraminčiais šventė Šiaulių sveikuolių klubo „Šviesuoliai“ 20-metį ir Vydūno 148-ąjį gimtadienį.

D. Kepenio vairuojamas automobilis „Renault Laguna“ neapšviestame užmiesčio ruože rėžėsi į važiuojamojoje dalyje stovintį visureigį.

Įspūdžiais apie eismo įvykį jis pasidalijo socialiniame tinkle „Facebook“:

„LABAI RIMTAM PAMĄSTYMUI... IŠ PIRMŲ LŪPŲ...

Nesvarbu, kad tu naktį važiavai leistinu greičiu, nesvarbu, kad tavo važiavimo juostoje (ne kelkraštyje) stovėjo automobilis-džipas, o priekyje jo sunkvežimis-tralas be šviesų, nesvarbu, kad prieš 50 metrų nebuvo ant kelio jokio avarinio ženklo, nesvarbu, kas galėjo pašvitinti tau į akis ir priversti važiuoti trumpomis šviesomis, nesvarbu, kad po  ne vietoje stovinčio džipo „karšto pabučiavimo“ į užpakalį, tavo automobilis pavirto į nepataisomą metalo laužo krūvą – TU VIS TIEK IR VISADA LIKSI KALTAS. Ir dar kartą įsitikinsi savo credo teisingumu: MAN BLOGAI –PATS IR KALTAS! NIEKAS NEGALI BŪTI KALTAS, KAD TAU BLOGAI! Tik gali savęs paklausti: kam tau dar viena seniai išmokta pamoka ir dar tokia brangi? Ir svarbiausia, kad nepamirštum padėkoti Kūrėjui, kad taip pigiai išsaugojo gyvybę ir sveikus kaulus (tam paskyrė – davė visą valandą, kol visiškoje tamsoje laukiau atvykstant vilkiko). O minkštieji audiniai ir sąnariai – praeinantis dalykas.

Bet vis tiek apmaudu, kad tik prieš tris dienas už 520 Lt pakeistas „smartfono“ stiklas vėl ištiško į gabalus, o dar apmaudžiau, kad tavo bičiuliai nesulauks tavęs šiandien ataskaitiniame-rinkiminiame suvažiavime, kurį rengiame kas tris metus, nes nesinori šlubuoti ir aiškinti, kur nusibrozdinai nosį. Atsiprašau ir marijampoliečių, su kuriais nuo pirmadienio turėjome pradėti sveikatos mokyklą. Jums pavyko – visą mokyklą praves Eligijus! O labiausiai gaila torto, kurį Šiaulių sveikuoliai įdėjo nuvežti į Kauną šiandien suvažiavimo dalyviams Sporto universitete ir kuris ištiško man į nugarą naktį prie Plungės, grįžtant namo. Kaip sakė mano diedukas Izidorius – gyveni, mokaisi ir durnium numiršti“.

 

 

„Palangos tilto“, lrt.lt, ve.lt inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius