NAUJIENŲ PABIROS

2014-03-27
NAUJIENŲ PABIROS

Vasaros laikas: sekmadienį, kovo 30 d., 3 val. nakties laikrodžių rodykles reikės pasukti viena valanda į priekį. Vasaros arba sezoninis laikas galios iki spalio paskutinio sekmadienio, kai laikrodžiai bus atsukti valanda atgal.

Kasmet kovą ir spalį įvesdamos bei atšaukdamos vasaros laiką ES valstybės vykdo Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl sezoninio laiko taikymo. Šios 2003 m. priimtos direktyvos galiojimas neribojamas. 2016 m. Europos Komisija paskelbs vasaros laiko įvedimo ir atšaukimo grafiką ateinantiems penkeriems metams.

Laikrodžiai dukart per metus persukinėjami siekiant racionaliau išnaudoti šviesųjį paros metą.

Vasaros laiko įvedimas turės įtakos kai kurioms verslo sritims – energetikai, transportui, žemės ūkiui bei kitoms.

Lietuvoje bene kasmet kyla diskusijų dėl laikrodžių sukinėjimo neigiamo poveikio žmonių sveikatai ir atsiranda pasiūlymų atsisakyti šios praktikos. Tačiau vienašališkas sezoninio laiko atsisakymas Lietuvai grėstų labai griežtomis ES sankcijomis.

 

Kontrabanda: Klaipėdos apskrities VPK Palangos m. policijos komisariato, Valstybės sienos apsaugos pareigūnai ir kinologas su šunimi, vykdydami Policijos generalinio komisaro pavaduotojo nurodymą „Dėl veiklos stiprinimo kovoje su kontrabanda ir nelegalia prekių apyvarta“, kovo 21-22 dienomis vykdė policinę priemonę, kurios metu buvo sustiprinta transporto priemonėmis vežamų prekių ir krovinių kontrolė Palangos mieste.

Priemonės metu nustatytas asmuo, kuris vairavo automobilį apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų, jam surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos (toliau LR) administracinių teisės pažeidimų kodekso 126 str. 5 d.

Kito Palangos miesto gyventojo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 259 str. 1 d., kurio automobilyje rasta suvyniota į foliją apie 8 g galimai narkotinė medžiaga – kanapės ir jų dalys.

Automobilio „VW Golf“ bagažinėje rasti 490 pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos Respublikos banderolėmis.

Du vairuotojai automobiliuose vežėsi 0,95 l ir 0,7 l skysčio, turinčio naminės degtinės kvapą.

 

Konkursas „Temidė“: kaip ir kasmet, Palangos mieste kovo 25 d. įvyko bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokinių teisės žinių konkursas „Temidė“, kuriuo siekiama plėtoti šių žinių propagavimą ir domėjimąsi jomis, skatinti aktyvų mokinių dalyvavimą, kuriant saugią aplinką.

Galima pasidžiaugti neblėstančiu Palangos miesto moksleivių entuziazmu, kūrybiškumu, noru tobulėti ir atstovauti savo mokykloms. Antrajame konkurso etape susirungė net šešios komandos, kurios aktyviai varžėsi konkurso rungtyse, demonstruodamos vaidybinius, muzikinius, šokio ir kitus gebėjimus, o sirgaliai, palaikydami savo komandas, negailėjo joms plojimų, šūksnių.

Konkurso vertinimo komisija turėjo pateikti papildomą užduotį, nes, suskaičiavus rezultatus, dvi komandos surinko vienodą balų skaičių. Taigi po įtemptos kovos Palangos miestui trečiajame konkurso etape atstovaus Palangos senosios gimnazijos komanda „Mažosios moterytės“.

 

„Palangos tilto“, Palangos PK inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas