NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-04-10
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

NAUJIENŲ PABIROS

 Atsisakoma „Sodros“ pažymėjimų: nuo gegužės atsisakoma socialinio draudimo pažymėjimų – jų nebereikės pateikti įsidarbinant, tad jie nebebus išduodami „Sodros“ skyriuose, rašoma pranešime spaudai. Dėl to priimant į darbą ar teikiant „Sodrai“ kitus socialinio draudimo pranešimus nebebus privaloma nurodyti asmens socialinio draudimo numerio, užteks asmens kodo. Neturintiems Lietuvoje suteikto asmens kodo ši tvarka negalioja: jų asmens socialinio draudimo numeris pranešimuose turi būti nurodomas kaip ir anksčiau.

Nuo gegužės draudėjams teikti pranešimus „Sodrai“ bus lengviau – duomenys apie apdraustuosius, išskyrus savarankiškai dirbančius asmenis, bus teikiami tik elektroniniu būdu. Apie 19 tūkst. draudėjų, turinčių keturis ir mažiau darbuotojų, iki šiol „Sodrai“ teikė popierinius socialinio draudimo pranešimus. Mažinant draudėjams administracinę naštą, nuo gegužės šie pranešimai bus teikiami per Elektroninę draudėjų aptarnavimo sistemą (EDAS), pasirašius saugiu kvalifikuotu elektroniniu parašu.

Teigiama, kad ši tvarka užtikrins tikslesnį informacijos perdavimą, leis draudėjams greičiau pateikti duomenis „Sodrai“ ir gauti informaciją apie apdraustuosius, kurie papildomai dalyvio lėšomis kaupia pensijai.

 

Padaugės gelbėtojų: Palangos taryba nusprendė pailginti paplūdimio gelbėtojų darbo laiką. Nuo šios vasaros gelbėjimo postuose jie budės nuo 9 iki 20 valandos, kai anksčiau budėdavo nuo 10 iki 18 val. Be to, Nemirsetoje ties baigiamu įrengti kempingu ir Šventojoje atsiras 3 papildomi gelbėtojų postai – iš viso Palangos ir Šventosios paplūdimio ruože veiks 13 postų ir centrinė gelbėjimo stotis.

Iki šiol per vasarą Palangos gelbėjimo tarnyboje buvo 45 gelbėtojai, jie dirbo viena pamaina.

Dabar darbo laikui pailgėjus iki 11 valandų, postuose gelbėtojai dirbs dviem pamainomis. Be to, gelbėtojų reikės ir naujuose postuose. Tam papildomai prireiks apie 30 žmonių.

Paplūdimio gelbėjimo paslaugoms plėtoti kurorto biudžete numatyta 100 tūkst. litų. Kiek savivaldybei teks primokėti gelbėtojams, paaiškės po derybų su Vandens motociklų klubu, kuris šią paslaugą teiks iki 2015 metų rudens.

 

Prokuratūrose – registracija: balandžio 9 d. Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro Simono Minkevičiaus įsakymu pakeista gyventojų priėmimo tvarka Klaipėdos apygardos, Klaipėdos ir Tauragės apylinkių prokuratūrose.

„Siekiant gyventojams suteikti kuo profesionalesnę teisinę konsultaciją bei operatyviai, be gaišaties išspręsti jiems rūpimas problemas, raginsime juos į priėmimą pas Klaipėdos apygardos prokuratūros vadovus registruotis iš anksto nurodytu telefonu. Žinodami į priėmimą atėjusiems interesantams rūpimą problemą, atsakymą jiems galėsime pateikti ir greičiau, ir kvalifikuočiau“, – sako Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras S. Minkevičius.

Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras gyventojus pagal išankstinį užsirašymą priiminės kartą per savaitę, t.y. trečiadieniais nuo 8 iki 12 val. Vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Vytautas Jurkevičius iš anksto užsiregistravusių gyventojų lauks kiekvieną pirmadienį nuo 13 iki 17 val. Registruotis į priėmimą pas prokuratūros vadovus būtina telefonu Klaipėdoje 466005. Interesantai telefonu atsiliepusiai specialistei turėtų nurodyti, kokiu klausimu jie kreipiasi į prokuratūrą, tada jiems bus paskirtas konkretus priėmimo laikas.

Klaipėdos apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Sigitas Lečas, kuruojantis Gargždų, Kretingos ir Palangos prokuratūras, palangiškius priiminės trečiadieniais nuo 9 iki 12 val.

 

„Palangos tilto“, lrytas.lt, Delfi inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas