NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-04-18
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

NAUJIENŲ PABIROS

Gaisras: trečiadienį iš ryto Palangoje, Medvalakio gatvėje esančiame viename name kilo gaisras, kurio metu didžiulį išgąstį patyrė būsto šeimininkė. Apie gaisrą pranešta 10.05 val., ugniagesiams buvo žinoma, kad gaisro apimtame pastate gali būti žmonių. Paaiškėjo, kad degė kambaryje buvę namų apyvokos daiktai. Buto šeimininkė labai išsigando, be to, prisikvėpavo smalkių, tad jai buvo reikalinga medikų pagalba. Gaisro metu suniokoti daiktai, aprūko patalpos.

 

Radinys: antradienį po pietų Palangoje naują vasaros koncertų estradą statantiems statybininkams teko skubiai stabdyti darbus. Kastuvais gilinę žemę prie pamatų darbininkai į paviršių išrausė sprindžio dydžio Antrojo pasaulinio karo laikų minosvaidžio miną. Apie rastą miną buvo pranešta policijai, kuri apsaugos juosta apjuosė radinio vietą ir ištuštėjusią statybvietę saugojo, kol pavakare atvyko iškviesti išminuotojai.

Darbus buvo priversti nutraukti ir būsimos koncertų arenos požeminiam aukštui iškastą duobę tyrinėjantys archeologai. Rytinėje vasaros koncertų estrados statybvietės teritorijos dalyje jie yra atkasę 16 amžiaus laikotarpio čia buvusio medinio pastato liekanas. Ši vieta yra prie buvusio senojo pastato prieigų, todėl prieš 40 metų statant Vasaros koncertų estradą, čia žemė nebuvo kasinėta. Prie išlikusių pastato pamatų archeologai aptiko 16 amžiaus puodų šukių ir kitokių archeologinių radinių.

 

Eismo kontrolė: skaudžiausios eismo nelaimės įvyksta dėl neatsakingo transporto priemonių vairuotojų ir pėsčiųjų elgesio. Siekdami užtikrinti žmonių ir eismo saugumą kurorte, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato viešosios policijos pareigūnai balandžio 11-12 d. vykdė tikslines policines priemones Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.

Buvo tikrinamas transporto priemonių vairuotojų blaivumas, apsvaigimas, vykdoma saugos diržų, saugos šalmų naudojimo bei akcizinių prekių gabenimo kontrolė. Pareigūnai patikrino 185 transporto priemones. Priemonės metu buvo nustatyti 25 Kelių eismo taisyklių pažeidimai, iš jų: 1 neblaivus automobilio vairuotojas, 1 neblaivus dviratininkas, 5 asmenys neviršijo leistinos alkoholio kiekio normos, 12 saugos diržų naudojimo taisyklių pažeidimų. Nustatyti 4 viešosios tvarkos pažeidimai. Užfiksuotas vienas kyšio davimo atvejis.

Vykdant 2014 metų eismo dalyvių kontrolės priemonių šalies keliuose planą, balandžio 4-13 d. pareigūnai aktyviai kontroliavo transporto priemonių vairuotojų ir keleivių saugos diržų naudojimo tvarką mieste, ir per pastarąsias dienas išaiškino 60 Kelių eismo taisyklių pažeidimų, iš jų: 5 neblaivius automobilio vairuotojus, 2 neblaivius dviratininkus, 28 saugos diržų naudojimo taisyklių pažeidimus. Už viešosios tvarkos pažeidimus surašė 4 administracinių teisės pažeidimų protokolus. Tuo laikotarpiu patrulių būrio pareigūnai iš viso patikrino 520 transporto priemonių.

 

Saugaus eismo diena: visų eismo dalyvių atsakingumas, pagarba ir rūpestis vienas kitu padeda išvengti skaudžių įvykių kelyje. Sekmadienį, balandžio 6 d., Palangoje buvo paminėta Saugaus eismo diena. Tą rytą Palangos Šv. M. Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje parapijos dvasininkai aukojo Šv. Mišias, kuriose dalyvavo ir Klaipėdos aps. VPK Palangos miesto policijos komisariato viešosios policijos pareigūnai. Dvasininkai ir pareigūnai kvietė kiekvieną prisidėti gerais poelgiais, susitelkimu, kad mes, mūsų vaikai ir artimieji būtų saugūs gatvėje.

Po Šv. Mišių su parapijos jaunimu bažnyčioje apie saugų eismą diskutavo Palangos miesto policijos komisariato kelių policijos padalinio pareigūnas. Vaikams jis priminė ir paaiškino saugaus eismo taisykles, noriai atsakinėjo į jų klausimus. Atkreipė dėmesį, kad atšilus orams prasideda riedučių, dviračių ir kitų jaunimo mėgstamų transporto priemonių sezonas, todėl svarbu gerai žinoti reikalavimus, keliamus tokių transporto priemonių naudotojams.

 

 „Palangos tilto“, lrytas.lt, Palangos PK inf.

Jūsų komentaras:

Bausti,... 2014-04-21 11:39 (. / IP: 86.100.63.40)
bausti, bausti plačiai pražiotais nasrais...o kur prevencija ? -Laukiate savanorių? -pas jus, nebent, tokie pat!..

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas