NAUJIENŲ PABIROS
Pripažinimas: į pasaulio smėlio ir ledo skulptorių elitą prieš kelerius metus įsiveržęs, o dabar į visus prestižinius šio meno festivalius įvairiose šalyse kviečiamas palangiškis Andrius Petkus pasiekė karjeros olimpą – tapo smėlio skulptūrų pasaulio čempionu – rašo „Lietuvos rytas“.
Šį mėnesį Maskvoje vykusiame pasaulio smėlio skulptūrų čempionate 37 metų A. Petkaus sukurta pustrečio metro aukščio Atėnuose esančios garsios Partenono šventyklos kopija buvo pripažinta geriausiu kūriniu. Geriausio pasaulio smėlio skulptoriaus vardo lietuvių menininkas siekė trečią kartą. Prieš trejus metus JAV A. Petkus užėmė penktąją vietą, užpernai jis buvo likęs ketvirtas, rašo „Lietuvos rytas“.
Į šių metų pasaulio čempionatą Rusijos sostinėje buvo pakviesta 20 pajėgiausių skulptorių iš viso pasaulio. Jie per 10 dienų iš smėlio turėjo sukurti skulptūrų miestų tema. Pasaulio čempionu tituluoto lietuvio kūrinys išsiskyrė sudėtingumu: grakščiomis kolonomis, erdviniais išskaptavimais ir statinio perspektyvos iliuzija. Ant milžiniškos UNESCO emblema pažymėtos smėlio pagalvės stovintis kūrinys tarsi simbolizuoja pasaulio apsaugą, skirtą šiam garsiam kultūros paveldo objektui.
Beje, šią vasarą A. Petkus praleis Palangoje, kur J. Basanavičiaus g. yra jo smėlio skulptūrų galerija.
Čia jis ruošiasi kurti naują ekspoziciją Holivudo tema.
Parkomatai: prasidėjus vasaros sezonui nuo gegužės 15-osios vėl „įjungti“ parkomatai, renkantys rinkliavą už automobilių stovėjimą Palangos centrinėje dalyje. Nuo Vytauto gatvės jūros link esančioje raudonojoje zonoje rinkliava už valandos stovėjimą yra 3 litai, geltonojoje zonoje rytinėje miesto dalyje – 2 litai. Tačiau Palangos savivaldybė svarsto galimybę šią rinkliavą padvigubinti, rašo „Lietuvos rytas“.
Pagal miesto tarybai parengtą sprendimo projektą, kurorto dalyje nuo J. Basanavičiaus iki Kęstučio gatvės bei nuo Vytauto gatvės iki Meilės alėjos turėtų atsirasti nauja žalioji zona, kurioje automobilio stovėjimas pabrangs nuo 3 iki 6 litų už valandą. Likusioje raudonojoje zonoje rinkliava didėja iki 4 litų. Toks pat 4 litų tarifas poilsiautojų bei miesto gyventojų laukia ir visoje geltonojoje zonoje, kurioje kol kas už valandą reikia mokėti 2 litus.
Dviejų litų mokestį ketinama palikti tik automobilių stovėjimo vietose prie parduotuvės „Maxima“ Vasario 16-osios, Plytų gatvėse bei Kontininkų ir Vanagupės gatvėse.
Vandalizmas ar ne: pirmadienį Ošupio take gyvenantys šventojiškiai buvo nemaloniai nustebinti ir net šokiruoti: jie išvydo nugriautą dviratininkų ir pėsčiųjų pamėgtą pavėsinę šio tako pradžioje prie įvažiavimo į miestelį. Ši pavėsinė buvo viena iš penkių prieš keliolika metų įgyvendinto pažintinio projekto stotelių, pavadinta „Kuršių stotelės“ vardu. Pasak Šventosios bendruomenės narių, apmaudžiausia, kad prieš kelias dienas seniūnijoje buvo tartasi dėl pavėsinės atnaujinimo. Tačiau vietoj to ji nugriauta, ir sklando kalbos, jog čia bus pastatytas konteinerinis tualetas. Šventojiškiai gi įsitikinę, jog tokio tualeto labiau reikėtų kad ir prie Alkos kalno ar prie poilsiautojų gausa pasižyminčių priėjimų prie paplūdimių.
Šventosios seniūnas Eugenijus Čilinskas neneigia, jog esama minčių čia statyti tualetą. Jo tikinimu, pavėsinę reikėję nugriauti, nes ji jau buvo visiškai supuvusi ir galėjo užgriūti ant čia apsistojančių dviratininkų.
Tuo tarpu šventojiškiai raštu kreipėsi į Palangos miesto savivaldybės administraciją prašydami paaiškinti, kas atliko šį, jų įsitikinimu, vandalizmo aktą.
„Palangos tilto“, Lrytas.lt inf.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Garbė didžiausia 2014-05-24 10:43 (IP: 86.100.63.40)
tai nuostabi Dievo dovana,- unikumas!Taip pat skaitykite
Šventosios uosto šimtmetį pažymės tris dienas vyksianti Jūros žvejo šventė
2025 07 31 | Rubrika: Miestas
Rugpjūčio 1–3 dienomis Šventojoje vyksianti Jūros žvejo šventė šiemet bus ypatinga – skirta Šventosios jūrų uosto atstatymo šimtmečiui.
Sekamdienį Kretingos rajone įvyko tragiška avarija. Pranešama, jog nelaimės metu žuvo du vyrai, dar trys asmenys buvo sužaloti.
Ukrainiečių menininkė Natalija Didenko rugsėjo 26 dieną kviečia į kūrybos vakarą
2023 09 25 | Rubrika: Miestas
Palangos miesto savivaldybės bibliotekoje šiuo metu veikia ukrainiečių menininkės Natalijos Didenko „vytynankos“ – karpinių paroda.
Palangoje pavogti trijų „Lexus“ automobilių katalizatoriai
2022 10 05 | Rubrika: Miestas
Palangoje ketvirtadienį pavogti trijų „Lexus“ automobilių katalizatoriai, pranešė Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.
Rugsėjo 10 d. Šventosios mokykla visai ištuštėjo, tačiau tikrai ne dėl karantino ar pandemijos – moksleiviai dienai paliko savo mokyklinius suolus, vadovėlius ir kartu su mokytojais, klasių vadovais nuotaikingai išsiruošė į pamažu rudenėjančią gamtą bei saule nutviekstą pajūrį.
Seime – naujas siūlymas sušvelninti alkoholio prekybos ribojimus
2020 04 27 | Rubrika: Miestas
Nuo šių metų birželio 1 d. siūloma nedrausti prekiauti alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 procentų, kurortuose ir kitose savivaldybių tarybų nustatytose poilsio bei turizmo teritorijose bei paplūdimiuose.
Naujienų pabiros 1
2014 01 20 | Rubrika: Miestas
Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.
Naujienų pabiros
„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas
Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.
Atsarga gėdos nedaro
Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 02 06 | Rubrika: Miestas
Visi turime daiktų, kurie mums yra būtini, sukuriantys jaukią ir patogią aplinką. Tačiau pasitaiko, kad netikėta nelaimė sugadina arba visai sunaikina per daugelį metų įgytą turtą, todėl visiems pravartu sudaryti namų turto draudimo sutartį. „Būstą Lietuvoje kasmet draudžiasi vis daugiau gyventojų, ši draudimo rūšis populiarėja ir besidraudžiančių vis daugėja, nepaisant...
Dingusio latvio kūnas – Palangos paplūdimyje
Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 21 | Rubrika: Kriminalai
Sekmadienį, apie 8.55 val., Palangos policijos komisariatui telefonu buvo pranešta apie tai, jog Baltijos jūros pakrantėje, apie 50 metrų nuo Kuršių tako, vandenyje rastas vyriškos lyties lavonas. Šalia jūros namą statantys statybininkai iš rusakalbio praeivio sužinojo, jog iš vandens kyšo žmogaus kojos. Vyrai iškart pranešė policijai. Nenustatytos asmenybės, apie 170 centimetrų ūgio...
