NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-05-22
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

NAUJIENŲ PABIROS

Pripažinimas: į pasaulio smėlio ir ledo skulptorių elitą prieš kelerius metus įsiveržęs, o dabar į visus prestižinius šio meno festivalius įvairiose šalyse kviečiamas palangiškis Andrius Petkus pasiekė karjeros olimpą – tapo smėlio skulptūrų pasaulio čempionu – rašo „Lietuvos rytas“.

Šį mėnesį Maskvoje vykusiame pasaulio smėlio skulptūrų čempionate 37 metų A. Petkaus sukurta pustrečio metro aukščio Atėnuose esančios garsios Partenono šventyklos kopija buvo pripažinta geriausiu kūriniu. Geriausio pasaulio smėlio skulptoriaus vardo lietuvių menininkas siekė trečią kartą. Prieš trejus metus JAV A. Petkus užėmė penktąją vietą, užpernai jis buvo likęs ketvirtas, rašo „Lietuvos rytas“.

Į šių metų pasaulio čempionatą Rusijos sostinėje buvo pakviesta 20 pajėgiausių skulptorių iš viso pasaulio. Jie per 10 dienų iš smėlio turėjo sukurti skulptūrų miestų tema. Pasaulio čempionu tituluoto lietuvio kūrinys išsiskyrė sudėtingumu: grakščiomis kolonomis, erdviniais išskaptavimais ir statinio perspektyvos iliuzija. Ant milžiniškos UNESCO emblema pažymėtos smėlio pagalvės stovintis kūrinys tarsi simbolizuoja pasaulio apsaugą, skirtą šiam garsiam kultūros paveldo objektui.

Beje, šią vasarą A. Petkus praleis Palangoje, kur J. Basanavičiaus g. yra jo smėlio skulptūrų galerija.

Čia jis ruošiasi kurti naują ekspoziciją Holivudo tema.

 

Parkomatai: prasidėjus vasaros sezonui nuo gegužės 15-osios vėl „įjungti“ parkomatai, renkantys rinkliavą už automobilių stovėjimą Palangos centrinėje dalyje. Nuo Vytauto gatvės jūros link esančioje raudonojoje zonoje rinkliava už valandos stovėjimą yra 3 litai, geltonojoje zonoje rytinėje miesto dalyje – 2 litai. Tačiau Palangos savivaldybė svarsto galimybę šią rinkliavą padvigubinti, rašo „Lietuvos rytas“.

Pagal miesto tarybai parengtą sprendimo projektą, kurorto dalyje nuo J. Basanavičiaus iki Kęstučio gatvės bei nuo Vytauto gatvės iki Meilės alėjos turėtų atsirasti nauja žalioji zona, kurioje automobilio stovėjimas pabrangs nuo 3 iki 6 litų už valandą. Likusioje raudonojoje zonoje rinkliava didėja iki 4 litų. Toks pat 4 litų tarifas poilsiautojų bei miesto gyventojų laukia ir visoje geltonojoje zonoje, kurioje kol kas už valandą reikia mokėti 2 litus.

Dviejų litų mokestį ketinama palikti tik automobilių stovėjimo vietose prie parduotuvės „Maxima“ Vasario 16-osios, Plytų gatvėse bei Kontininkų ir Vanagupės gatvėse.

 

Vandalizmas ar ne: pirmadienį Ošupio take gyvenantys šventojiškiai buvo nemaloniai nustebinti ir net šokiruoti: jie išvydo nugriautą dviratininkų ir pėsčiųjų pamėgtą pavėsinę šio tako pradžioje prie įvažiavimo į miestelį. Ši pavėsinė buvo viena iš penkių prieš keliolika metų įgyvendinto pažintinio projekto stotelių, pavadinta „Kuršių stotelės“ vardu. Pasak Šventosios bendruomenės narių, apmaudžiausia, kad prieš kelias dienas seniūnijoje buvo tartasi dėl pavėsinės atnaujinimo. Tačiau vietoj to ji nugriauta, ir sklando kalbos, jog čia bus pastatytas konteinerinis tualetas. Šventojiškiai gi įsitikinę, jog tokio tualeto labiau reikėtų kad ir prie Alkos kalno ar prie poilsiautojų gausa pasižyminčių priėjimų prie paplūdimių.

Šventosios seniūnas Eugenijus Čilinskas neneigia, jog esama minčių čia statyti tualetą. Jo tikinimu, pavėsinę reikėję nugriauti, nes ji jau buvo visiškai supuvusi ir galėjo užgriūti ant čia apsistojančių dviratininkų.

Tuo tarpu šventojiškiai raštu kreipėsi į Palangos miesto savivaldybės administraciją prašydami paaiškinti, kas atliko šį, jų įsitikinimu, vandalizmo aktą.

 

 „Palangos tilto“, Lrytas.lt inf. 

Jūsų komentaras:

Garbė didžiausia 2014-05-24 13:43 (IP: 86.100.63.40)
tai nuostabi Dievo dovana,- unikumas!

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas