NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-06-12
Peržiūrėta
222
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Reidų metu paplūdimyje aptiktos iš kitų miestų atvykusių benamių „gulyklos“. Palangos PK nuotr.
Reidų metu paplūdimyje aptiktos iš kitų miestų atvykusių benamių „gulyklos“. Palangos PK nuotr.

Reidai paplūdimyje: prasidėjus kalendorinei vasarai, Palangos miesto policijos prevencijos padalinio pareigūnai nuolat vykdys prevencines priemones mieste, kurių metu bus stebima, kaip laikomasi Palangos miesto tvarkymo ir švaros taisyklių, kurios reglamentuoja gyventojų ir svečių elgesį paplūdimyje. Taip pat bus siekiama „susipažinti“ su atvykusiais nuolatinės gyvenamosios vietos neturinčiais asmenimis.

Praėjusį savaitgalį rytinių reidų metu pareigūnai lankėsi paplūdimyje, Palangos mieste esančiuose apleistuose pastatuose. Susipažino su 6 „naujakuriais“, nustatytos jų asmenybės. Asocialų gyvenimo būdą pasirinkę asmenys paaiškino, kad į Palangą atvyko iš Kretingos, Šiaulių, turėdami tikslą vasaros sezono metu užsidirbti renkant butelius. Prevencinėje priemonėje dalyvavo ir Palangos m. savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos specialistai. Bendradarbiaujant nustatytos keturios neeksploatuojamos transporto priemonės, kurios laikomos bendro naudojimo vietose.

Pareigūnai primena, kad, pagal Palangos miesto tvarkymo ir švaros taisykles, draudžiama vedžioti šunis ar kitus gyvūnus paplūdimyje, juos maudyti, kopose draudžiama rengti stovyklavietes, statyti palapines, kurti laužus. Už minėtų draudimų pažeidimą numatyta administracinė atsakomybė.

 

Būtingės terminalas: naftos perdirbimo ir transportavimo bendrovei „Orlen Lietuva“ priklausantis Būtingės naftos terminalas šiemet perkrovė 2,797 mln. tonų naftos – 24,3 proc. mažiau nei pernai tuo pat metu, kai krova siekė 3,694 mln. tonų. Vien gegužę terminalas perkrovė 701,2 tūkst. tonų naftos – 20,2 proc. daugiau nei balandį (583,6 tūkst. tonų) ir 41,1 proc. daugiau nei pernai gegužę (496,8 tūkst. tonų), pranešė Klaipėdos uosto direkcija.

Pasak Klaipėdos uosto direkcijos rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktoriaus Artūro Drungilo, pastaruoju metu situacija Būtingės terminale taisosi. Taisosi padėtis ir „Orlen Lietuvoje“.

Šiemet į Būtingę atplaukė 28 laivai – 9 laivais mažiau nei pernai, o vien gegužę – 7 laivai (pernai gegužę – 5).

Pernai Būtingės terminalas perkrovė 8,967 mln. tonų naftos – 5,3 proc. daugiau nei 2012 metais.

 

Minimali alga: premjeras teigia, kad turėtų būti didinama ne tik minimali mėnesio alga (MMA), bet ir viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimai. Jo nuomone, tiek MMA, tiek kitos algos turi didėti nuo kitų metų.

„Faktiškai padidinus minimalų mėnesinį atlyginimą, nekvalifikuotos darbo jėgos darbo pajamos susilygins su žmonių atlyginimais, kurie baigė universitetus. Mes didinsim minimalų mėnesinį atlyginimą, bet lygiagrečiai turime didinti ir viešajame sektoriuje dirbančių darbuotojų atlyginimus, kurie santykinai yra patys mažiausi“, – antradienį teigė ministras pirmininkas.

Anot jo, MMA ir viešojo sektoriaus atlyginimai galėtų būti didinami kitais metais.

„Jeigu kalbėti apie viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimo didinimą, tai mes galime tik nuo kitų metų, nes yra patvirtintas jau šių metų biudžetas ir jis tikrai nebus keičiamas. Manau, kad minimalus mėnesio atlyginimas irgi kitais metais turėtų būti didinamas“, – sakė A. Butkevičius.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos atstovas Aleksandras Posochovas sako, jog darbo grupė, kurioje dirbo profsąjungų, verslo ir Vyriausybės atstovai, nutarė, kad nuo spalio minimalią algą būtų galima kelti 100 litų iki 1100 litų, o įsivedus eurą – iki 330-350 eurų (1139 – 1208 litų). Tačiau trišalė taryba nepritaria, kad MMA didėtų jau nuo spalio.

 

„Palangos tilto“, Palangos PK, Delfi inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius