NAUJIENŲ PABIROS
Takas į paplūdimį: nuo penktadienio palangiškiai ir į mūsų kurortą atvykstantys poilsiautojai su negalia galės savo vežimėliais patogiai privažiuoti prie pat jūros. Praėjusią savaitę bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ darbininkai pabaigė įrengti naują taką link jūros ties S. Dariaus ir S. Girėno gatve. Lentomis grįstas takas tęsiasi iki pat paplūdimio. Jo pakraščiuose ant kopos įrengti suoliukai, nuo kurių poilsiautojai galės grožėtis jūra.
Šventė: praėjusį savaitgalį Kretingoje vyko šv. Antano atlaidai ir 761-ajam miesto gimtadieniui skirta šventė, kurios vienas pagrindinių akcentų – Kretingos miesto įkūrėjo Jono Karolio Chodkevičiaus atminimo pagerbimo iškilmės prie jo paminklo.
Nuo pat šeštadienio ryto centrinėje miesto Rotušės aikštėje šurmuliavo respublikinė tautodailės ir amatų mugė „Nekrutėsi – neturėsi“, o bažnyčios šventoriuje popiet prasidėjo šv. Antano mugė.
Kretingiškiams koncertavo šauniausių Kretingos rajono, Nidos kultūros ir informacijos centro „Agila“ liaudiškų kapelų bei retro ir kaimiškos muzikos ansamblio „Gramafonas“ muzikantai, mažuosius kvietė žaidimų parkas „Boružių pieva“, įsikūręs prie Kretingos kultūros centro.
Netoliese prie Lurdo rajono mokyklų ir suaugusių mėgėjų meno kolektyvai surengė gražų koncertą „Ant paukščio sparnų giesmę nešu“, o bažnyčios šventoriuje koncertavo „Kuršių ainiai“.
Nors mieste šeštadienį netrūko prekybininkų šurmulio, muzikos ir pramogų, bažnyčioje ir prie paminklo tautos kančioms atminti Kretingos senosiose kapinėse buvo meldžiamasi už tremties aukas, buvo aukojamos Šv. Mišios, vyko renginiai skirti Gedulo ir vilties dienai paminėti.
Kretingos miesto estradoje šeštadienį koncertavo visas būrys žinomų atlikėjų: vokalinė grupė „El Fuego“, Lietuvos kamerinis orkestras ir solistė Irena Zelenkauskaitė bei kiti atlikėjai.
Miesto šventę vainikavo „Božolė“ choro bei Jeronimo Miliaus ir Povilo Meškėlos koncertas miesto estradoje bei muzikinis fejerverkas.
Juodoji statistika: per savaitę Lietuvos keliuose įvyko 87 eismo įvykiai, žuvo devyni žmonės.
Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, žuvo penki vairuotojai, du keleiviai, du dviratininkai. Žuvo viena moteris ir aštuoni vyrai, vienas žuvusysis buvo nepilnametis. Jų amžiaus vidurkis yra 29 metai.
Sužeisti 93 eismo dalyviai, 13 iš jų – nepilnamečiai. Neblaivūs vairuotojai dalyvavo šešiuose eismo įvykiuose, per kuriuos du žmonės žuvo ir šeši sužeisti.
Šiais metais Lietuvos keliuose žuvo 98 žmonės, 8 iš jų buvo nepilnamečiai. Žuvo 40 pėsčiųjų, 29 vairuotojai, 3 motociklų vairuotojai, 18 keleivių, 8 dviratininkai.
Tai šešiais eismo dalyviais daugiau negu praėjusiais metais per tą patį laikotarpį.
Vakcinacija: trečiadienį, birželio 18 d., Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Šventosios seniūnijoje organizuoja nemokamą šunų ir kačių vakcinaciją nuo pasiutligės.
Vakcinacija bus atliekama:
14 val. prie Šventosios seniūnijos administracinio pastato.
15 val. Būtingės sodų bendrijoje (aikštelėje įvažiavus nuo Liepojos plento).
„Palangos tilto“, ve.lt inf.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Išvykti dirbti į kitas šalis linkę vis mažiau Lietuvos gyventojų, o tie, kurie planuoja tai padaryti, dažniausiai svarsto apie Vokietiją.
Palangos jūros šaulių kelionė į Briuselį
2021 12 07 | Rubrika: Miestas
Rugsėjo mėnesį viešbutyje „Palangos vėtra“ Konrado Adenauerio fondo atstovės Lietuvoje p. Dalios Friedt iniciatyva organizuotas paskaitų ciklas. Paskaitą apie Europą, Covid-19 pandemiją, migracijos iššūkius ir būdus juos įveikti skaitė europarlamentaras profesorius Liudas Mažylis.
Delfi.lt: Palanga braška per siūles. Tiek poilsiautojų nėra buvę
"Delfi", 2020 08 09 | Rubrika: Miestas
Šiuo metu į Palangą atvažiavo beveik pusė Lietuvos, šeštadienį, rugpjūčio 8 d, rašė delfi.lt Pliažuose nuo Nemirsetos iki Būtingės, apytiksliu gelbėtojų vertinimu, gali ilsėtis apie 200 tūkst. poilsiautojų. Oras įkaitęs iki 30, vanduo – iki 20 laipsnių.
Šimtmečio proga Palangai įteikta dovana sulaukė gausių aplodismentų 1
Rasa GEDVILAITĖ, 2018 09 13 | Rubrika: Miestas
Šeštadienį Palangoje palangiškiai ir miesto svečiai turėjo neeilinę progą išvysti roko operą „Eglė“, kurią atkurtos Lietuvos šimtmečio proga dovanojo Lietuvos Respublikos Vyriausybė bei Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. Palangos koncertų salė buvo pilnutėlė, po roko operos žiūrovai neslėpė susižavėjimo.
Koks Palangos oras – toks ir „Vasarotojų choras“ ir... pinigai
Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2016 08 01 | Rubrika: Nuomonės
Labai malonią, naudingą, reikalingą dovaną birželio pabaigoje, laukdamas svečių iš ne visada svetingojo kapitalizmo, gavau iš malonaus, profesionalaus, paslaugaus dar nuo gerbiamos Allos Valužienės laikų, šios darbščios Palangos „turistinės industrijos ugdytojos“, kolektyvo. Tai 2015 metais Vilniuje išleista Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos...
„Sveika, vasara 2014“
2014 06 16 | Rubrika: Sportas
Birželio pirmąjį savaitgalį Palangos sporto centro salėje dunksėjo mažieji krepšinio kamuoliai. Čia vyko neformaliojo vaikų švietimo programos „Sveika, vasara 2014“ tradicinis mergaičių, gimusių 2001 m. ir jaunesnių, krepšinio turnyras. Į Palangą atvyko Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos, Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro...
Naujienų pabiros 1
2014 01 20 | Rubrika: Miestas
Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.
Naujienų pabiros
„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas
Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.
Taryba balsavo už stebėjimo kameras mokyklose, rinkliavą tik sezono metu 1
Linas JEGELEVIČIUS, 2012 08 09 | Rubrika: Miestas
Vasara išretino Palangos savivaldybės Tarybos narius – vakar posėdyje jų dalyvavo tik 17.
„Grubusis“ teatras pasveikino palangiškius
„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 05 | Rubrika: Miestas
Prieš didžiąsias metų šventes savo tradiciniu prieškalėdiniu spektakliu „Pasaka apie angelus“ „Grubiojo“ teatro aktoriai pasveikino palangiškius su artėjančiomis ir šiuo metu jau tik prisiminimuose džiuginančiomis šventėmis, sukurdami šventinę atmosferą ne tik Senosios gimnazijos salėje, bet ir visų susirinkusiųjų žiūrovų širdyse.
