NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-06-16
Peržiūrėta
196
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

NAUJIENŲ PABIROS

Takas į paplūdimį: nuo penktadienio palangiškiai ir į mūsų kurortą atvykstantys poilsiautojai su negalia galės savo vežimėliais patogiai privažiuoti prie pat jūros. Praėjusią savaitę bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ darbininkai pabaigė įrengti naują taką link jūros ties S. Dariaus ir S. Girėno gatve. Lentomis grįstas takas tęsiasi iki pat paplūdimio. Jo pakraščiuose ant kopos įrengti suoliukai, nuo kurių poilsiautojai galės grožėtis jūra.

 

Šventė: praėjusį savaitgalį Kretingoje vyko šv. Antano atlaidai ir 761-ajam miesto gimtadieniui skirta šventė, kurios vienas pagrindinių akcentų – Kretingos miesto įkūrėjo Jono Karolio Chodkevičiaus atminimo pagerbimo iškilmės prie jo paminklo.

Nuo pat šeštadienio ryto centrinėje miesto Rotušės aikštėje šurmuliavo respublikinė tautodailės ir amatų mugė „Nekrutėsi – neturėsi“, o bažnyčios šventoriuje popiet prasidėjo šv. Antano mugė.

Kretingiškiams koncertavo šauniausių Kretingos rajono, Nidos kultūros ir informacijos centro „Agila“ liaudiškų kapelų bei retro ir kaimiškos muzikos ansamblio „Gramafonas“ muzikantai, mažuosius kvietė žaidimų parkas „Boružių pieva“, įsikūręs prie Kretingos kultūros centro.

Netoliese prie Lurdo rajono mokyklų ir suaugusių mėgėjų meno kolektyvai surengė gražų koncertą „Ant paukščio sparnų giesmę nešu“, o bažnyčios šventoriuje koncertavo „Kuršių ainiai“.

Nors mieste šeštadienį netrūko prekybininkų šurmulio, muzikos ir pramogų, bažnyčioje ir prie paminklo tautos kančioms atminti Kretingos senosiose kapinėse buvo meldžiamasi už tremties aukas, buvo aukojamos Šv. Mišios, vyko renginiai skirti Gedulo ir vilties dienai paminėti.

Kretingos miesto estradoje šeštadienį koncertavo visas būrys žinomų atlikėjų: vokalinė grupė „El Fuego“, Lietuvos kamerinis orkestras ir solistė Irena Zelenkauskaitė bei kiti atlikėjai.

Miesto šventę vainikavo „Božolė“ choro bei Jeronimo Miliaus ir Povilo Meškėlos koncertas miesto estradoje bei muzikinis fejerverkas.

 

Juodoji statistika: per savaitę Lietuvos keliuose įvyko 87 eismo įvykiai, žuvo devyni žmonės.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, žuvo penki vairuotojai, du keleiviai, du dviratininkai. Žuvo viena moteris ir aštuoni vyrai, vienas žuvusysis buvo nepilnametis. Jų amžiaus vidurkis yra 29 metai.

Sužeisti 93 eismo dalyviai, 13 iš jų – nepilnamečiai. Neblaivūs vairuotojai dalyvavo šešiuose eismo įvykiuose, per kuriuos du žmonės žuvo ir šeši sužeisti.

Šiais metais Lietuvos keliuose žuvo 98 žmonės, 8 iš jų buvo nepilnamečiai. Žuvo 40 pėsčiųjų, 29 vairuotojai, 3 motociklų vairuotojai, 18 keleivių, 8 dviratininkai.

Tai šešiais eismo dalyviais daugiau negu praėjusiais metais per tą patį laikotarpį.

 

Vakcinacija: trečiadienį, birželio 18 d., Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Šventosios seniūnijoje organizuoja nemokamą šunų ir kačių vakcinaciją nuo pasiutligės.

Vakcinacija bus atliekama:  

14 val. prie Šventosios seniūnijos administracinio pastato.

15 val. Būtingės sodų bendrijoje (aikštelėje įvažiavus nuo Liepojos plento).

 

„Palangos tilto“, ve.lt inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius