NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-06-26
Peržiūrėta
2202
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

NAUJIENŲ PABIROS

Šunims ne vieta paplūdimiuose: Palangos miesto policijos pareigūnai, patruliuodami, vykdydami prevencines priemones, pastebi, kad ne visi augintinių šeimininkai atsakingai vykdo savo, kaip gyvūnų laikytojų, pareigas. Jie dažnai nepaiso draudimų, kuriuos reglamentuoja konkretūs teisės aktai.

Pareigūnai primena ir prašo gyventojų, mieto svečių būti atsakingiems ir atkreipti dėmesį į ženklus, esančius prie įėjimų į paplūdimius, kitose lankytinose vietose, kurie draudžia vedžioti šunis ir kitus gyvūnus, o paplūdimyje – ir juos maudyti.

Pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2013 m. gegužės 2 d. įsakymą ir Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2014 balandžio 23 d. įsakymą, draudžiama vestis gyvūnus vietose, pažymėtose draudžiamuoju ženklu. Atsakomybė už šių draudimų nesilaikymą numatyta Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 110 str., bauda gali siekti iki 2 tūkst. 400 litų su augintinio konfiskavimu.

Per šventinį Joninių savaitgalį buvo surašyti trys administracinio teisės pažeidimo protokolai dėl šunų vedžiojimo paplūdimyje. Policijos pareigūnai nuolat patruliuos paplūdimiuose ir kitose vietose, kuriose draudžiama vedžioti gyvūnus.

 

Insektariumas: praėjusį šeštadienį, Palangoje, Malūnų g. 4, UAB „Palangos butų ūkis“ kaimynystėje atidarytas naujas zoologijos sodas – insektariumas. Specializuotas zoologijos sodas yra vienintelis kaimyninėse šalyse.

Zoologijos sode eksponuojami vorai paukštėdos, tarantulai, šimtakojai, skorpionai, vabalai, maldininkai ir gyvalazdės iš viso pasaulio. Lankytojai bus supažindinami su gyvūnais ir jų aplinka, taip skatinamas teigiamas požiūris į gamtą ir jos įvairovę.

Taip pat, bendradarbiaujant su asociacija „Egaipa“, bus tęsiamas projektas „Nariuotakojai mokykloje“.

 

Lietuvos vanojimo čempionatas: praėjusį penktadienį ir šeštadienį įvyko IV-asis Lietuvos vanojimo čempionatas, kuriame savo meistriškumą demonstravo geriausi vantos meistrai, atstovaujantys įvairioms pirties mokykloms bei organizacijoms. Pirmąją dieną čempionato dalyviai susirungė privalomoje atrankinėje klasikinio vanojimo rungtyje, demonstravo savo techninius įgūdžius ir sugebėjimą saugiai bei veiksmingai sušildyti ir atpalaiduoti klientą. Pasirodymai vyko specialiai sukonstruotoje stiklinėje kabinoje, o juos vertino autoritetinga teisėjų komisija. Geriausi vanotojai pratęsė kovą finaliniame etape – laisvojoje programoje, kurioje prireikė ne tik nepriekaištingos technikos, bet ir individualumo, originalumo, sugebėjimo pademonstruoti savitą stilių. Čempionato prizininkams buvo įteikti ne tik piniginiai prizai, bet ir kelialapiai į šių metų Europos sportinio vanojimo čempionatą, kuris vyks Ukrainoje.

 

Mokesčiai: Palangos savivaldybė svarsto galimybę atsisakyti „pagalvės“ mokesčio, tačiau vietoj jo į pajūrį atvykstantiems poilsiautojams būtų įvestas kitas mokestis, praneša „Delfi“.

Nuo 2012 m. į Palangą atvykstantys atostogauti ir čia apsistoję poilsiautojai Savivaldybei turi mokėti 1 Lt „pagalvės“ mokestį. Palangos meras Šarūnas Vaitkus teigia, kad Savivaldybė jau dirba prie naujo projekto, kuriuo būtų atsisakyta „pagalvės“ mokesčio, tačiau vietoj jo būtų įvestas naujas mokestis. Atsisakius „pagalvės“ mokesčio Savivaldybė planuoja įvesti automobilio mokestį, kuris būtų mokamas įvažiuojant į Palangą. Svarstoma, kad šis vienkartinis mokestis galėtų būti 10 Lt už automobilį.

Mokestį Savivaldybė planuoja įvesti, kai bus baigtas statyti 9 km aplinkkelis, kuris nuo Palangos nukreips čia neapsistojantį transporto priemonių srautą.

„Tokiu atveju atsisakytume ne tik „pagalvės“ mokesčio, bet gal net ir parkavimo mokesčių. Centre galbūt atsirastų stovėti draudžiantys ženklai. Mūsų tikslas – kad žmonės vaikščiotų ir važinėtų dviračiais“, – teigė jis.

Miesto vadovas teigė, kad automobilio mokestis Savivaldybei padėtų surinkti daugiau lėšų nei dabar galiojantis „pagalvės“ mokestis.

 

„Palangos tilto“, Palangos PK, „Delfi“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Peržengus gruodžio slenkstį prasideda tamsiausias metų laikas - Adventas. Visi laukiame gražiausios ir didžiausios metų šventės - Kalėdų.


Pirmadienį, lapkričio 22 d., buvo minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Ši diena  skirta prisiminti visus žuvusius keliuose ir pagerbti jų atminimą.


Policija prašo padėti atpažinti asmenis. Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukose užfiksuotus asmenis, galinčius suteikti tyrimui vertingos informacijos.


Iš Londono į Palangą atsikėlusi (gimė ir augo Šiauliuose) gyventi Oksana Morar jau spėjo pamilti mūsų visų kurortą. „Myliu jūrą ir savo laisvę čia“, – šypteli pašnekovė. Ji neslepia esanti netradicinės seksualinės orientacijos, lesbietė. Tokiu prisipažinimu jau vargiai ką nors šiandien nustebinsi. „Man niekad nebuvo būtinybės...


Prasidėjo „ENEOS 1006 km“ lenktynės Palangoje

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 21 | Rubrika: Sportas

Ketvirtadienį Palangoje, Vytauto gatvėje iškilmingu paradu prasidėjo „ENEOS 1006 km” lenktynės.  


Iki savivaldos rinkimų 2015-ųjų vasarį ar kovą liko visai nedaug. Gerai paatostogavę, įdegę ir pasiturškę Baltijoje, politikai jau rudenį išsiims didesnio ar mažesnio kalibro ginklus ir žengs į politikos fronto liniją- prasidės rinkimų kampanijas. Ko jie gali tikėtis artėjančiuose Tarybų rinkimuose? Kuo jie labiausiai įsiminė miestelėnams, žiniasklaidai per daugiau kaip tris...


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Palangos gelbėtojams – darbymetis: krante „karščiau“ nei jūroje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 26 | Rubrika: Miestas

Saulės vonių bei jūros bangų pasiilgę pramogautojai nugulė Palangos paplūdimius, tad kurorto gelbėtojams – darbymetis. Juo labiau kad karšta ne tik kopose – Baltijos vanduo ties Palanga įšilo iki 18 laipsnių. Pasak Palangos gelbėtojų vadovo Jono Pirožniko, šiuo metu jūra nėra banguota, tad paskutiniu metu skęstančiųjų nėra daug. Nepaisant to, gelbėtojai...


Palangos ligoninei išnykimas negresia

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 16 | Rubrika: Miestas

Vyriausybei nutarus reformuoti sveikatos priežiūros įstaigas bei pritarus paslaugų restruktūrizavimo programai, nemaža dalis šalies ligoninių bus uždarytos. Palangos ligoninei, tapusiai VšĮ Klaipėdos Jūrininkų ligoninės skyriumi, išnykimas negresia.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius