NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-06-26
Peržiūrėta
176
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

NAUJIENŲ PABIROS

Šunims ne vieta paplūdimiuose: Palangos miesto policijos pareigūnai, patruliuodami, vykdydami prevencines priemones, pastebi, kad ne visi augintinių šeimininkai atsakingai vykdo savo, kaip gyvūnų laikytojų, pareigas. Jie dažnai nepaiso draudimų, kuriuos reglamentuoja konkretūs teisės aktai.

Pareigūnai primena ir prašo gyventojų, mieto svečių būti atsakingiems ir atkreipti dėmesį į ženklus, esančius prie įėjimų į paplūdimius, kitose lankytinose vietose, kurie draudžia vedžioti šunis ir kitus gyvūnus, o paplūdimyje – ir juos maudyti.

Pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2013 m. gegužės 2 d. įsakymą ir Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2014 balandžio 23 d. įsakymą, draudžiama vestis gyvūnus vietose, pažymėtose draudžiamuoju ženklu. Atsakomybė už šių draudimų nesilaikymą numatyta Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 110 str., bauda gali siekti iki 2 tūkst. 400 litų su augintinio konfiskavimu.

Per šventinį Joninių savaitgalį buvo surašyti trys administracinio teisės pažeidimo protokolai dėl šunų vedžiojimo paplūdimyje. Policijos pareigūnai nuolat patruliuos paplūdimiuose ir kitose vietose, kuriose draudžiama vedžioti gyvūnus.

 

Insektariumas: praėjusį šeštadienį, Palangoje, Malūnų g. 4, UAB „Palangos butų ūkis“ kaimynystėje atidarytas naujas zoologijos sodas – insektariumas. Specializuotas zoologijos sodas yra vienintelis kaimyninėse šalyse.

Zoologijos sode eksponuojami vorai paukštėdos, tarantulai, šimtakojai, skorpionai, vabalai, maldininkai ir gyvalazdės iš viso pasaulio. Lankytojai bus supažindinami su gyvūnais ir jų aplinka, taip skatinamas teigiamas požiūris į gamtą ir jos įvairovę.

Taip pat, bendradarbiaujant su asociacija „Egaipa“, bus tęsiamas projektas „Nariuotakojai mokykloje“.

 

Lietuvos vanojimo čempionatas: praėjusį penktadienį ir šeštadienį įvyko IV-asis Lietuvos vanojimo čempionatas, kuriame savo meistriškumą demonstravo geriausi vantos meistrai, atstovaujantys įvairioms pirties mokykloms bei organizacijoms. Pirmąją dieną čempionato dalyviai susirungė privalomoje atrankinėje klasikinio vanojimo rungtyje, demonstravo savo techninius įgūdžius ir sugebėjimą saugiai bei veiksmingai sušildyti ir atpalaiduoti klientą. Pasirodymai vyko specialiai sukonstruotoje stiklinėje kabinoje, o juos vertino autoritetinga teisėjų komisija. Geriausi vanotojai pratęsė kovą finaliniame etape – laisvojoje programoje, kurioje prireikė ne tik nepriekaištingos technikos, bet ir individualumo, originalumo, sugebėjimo pademonstruoti savitą stilių. Čempionato prizininkams buvo įteikti ne tik piniginiai prizai, bet ir kelialapiai į šių metų Europos sportinio vanojimo čempionatą, kuris vyks Ukrainoje.

 

Mokesčiai: Palangos savivaldybė svarsto galimybę atsisakyti „pagalvės“ mokesčio, tačiau vietoj jo į pajūrį atvykstantiems poilsiautojams būtų įvestas kitas mokestis, praneša „Delfi“.

Nuo 2012 m. į Palangą atvykstantys atostogauti ir čia apsistoję poilsiautojai Savivaldybei turi mokėti 1 Lt „pagalvės“ mokestį. Palangos meras Šarūnas Vaitkus teigia, kad Savivaldybė jau dirba prie naujo projekto, kuriuo būtų atsisakyta „pagalvės“ mokesčio, tačiau vietoj jo būtų įvestas naujas mokestis. Atsisakius „pagalvės“ mokesčio Savivaldybė planuoja įvesti automobilio mokestį, kuris būtų mokamas įvažiuojant į Palangą. Svarstoma, kad šis vienkartinis mokestis galėtų būti 10 Lt už automobilį.

Mokestį Savivaldybė planuoja įvesti, kai bus baigtas statyti 9 km aplinkkelis, kuris nuo Palangos nukreips čia neapsistojantį transporto priemonių srautą.

„Tokiu atveju atsisakytume ne tik „pagalvės“ mokesčio, bet gal net ir parkavimo mokesčių. Centre galbūt atsirastų stovėti draudžiantys ženklai. Mūsų tikslas – kad žmonės vaikščiotų ir važinėtų dviračiais“, – teigė jis.

Miesto vadovas teigė, kad automobilio mokestis Savivaldybei padėtų surinkti daugiau lėšų nei dabar galiojantis „pagalvės“ mokestis.

 

„Palangos tilto“, Palangos PK, „Delfi“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius