NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-09-08
Peržiūrėta
2557
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

NAUJIENŲ PABIROS

Mokslo metų pradžia – policijoje: siekiant užkardyti nepilnamečių alkoholinių gėrimų vartojimą, rugsėjo 1-ąją Klaipėdos aps. VPK Palangos m. policijos komisariato prevencijos padalinio pareigūnai reido metu Palangos miesto paplūdimio kopose pastebėjo dvi merginų grupes, kurios vartojo alkoholinius gėrimus.

Nustatyta, kad šešios merginos yra Palangos miesto moksleivės, trys – atvykusios iš Kretingos rajono. Merginų teigimu, vartodamos alkoholinius gėrimus, jos šventė naujųjų mokslo metų pradžią, o svaigiaisiais gėrimais pasirūpino Rugsėjo 1-osios išvakarėse.

Aiškinantis administracinio teisės pažeidimo aplinkybes, nustatyta, kad penkių merginų grupė vartojo alkoholinius gėrimus, kuriuos nepilnametėms perdavė vienos iš merginų pilnametė sesuo. Moksleivių vaišės baigėsi nemalonumais policijoje. Už alkoholinių gėrimų vartojimą šešioms merginoms, kurių amžius nuo 16 iki 18 metų, buvo surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai, trijų merginų, kurioms dar nėra 16 metų, tėvams bus taikyta administracinė atsakomybė. Taip pat administracinė atsakomybė bus taikyta  už alkoholinių gėrimų nepilnamečiui nupirkimą ar kitokį perdavimą (Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 180 str.).

 

Padėka: Klaipėdos aps. VPK Palangos miesto policijos komisariato viršininkas gavo laišką, kuriame Palangos miesto Plytų gatvės gyventojų vardu dėkojama Palangos miesto policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkui Arūnui Pociui ir apylinkės inspektoriui Dariui Vambutui. Palangiškiai padėkojo pareigūnams už jų pavyzdingą darbą, parodytą ryžtą bei profesionalumą sprendžiant problemas dėl kaimynystėje gyvenančių jaunuolių keliamo triukšmo ir jų daromų teisės pažeidimų. 

Laiške rašoma: „Visas šios grupuotės išvaikymas priminė gražų filmą apie Policiją iš didžiosios raidės. Visiems buvo aiškus pavyzdys, kaip reikia dirbti pareigūnams.“ 

 

Šiukšlės: vos pusantros valandos rugpjūčio pabaigoje Šventosios uosto akvatorijos dugną švarinę narai iškėlė į krantą apie dvi tonas įvairių į vandenį sumestų buitinių atliekų. Šventosios uostu besinaudojantiems vietos žvejams ir poilsiautojams uosto akvatorija reikalinga kaip sąvartynas. Tai paaiškėjo Klaipėdos nardymo centro „Oktopusas“ narams išvalius Šventosios uosto įlanką, rašo „Lietuvos rytas“. 

Iš vandens ištrauktas atliekas rūšiavo ir į maišus krovė apie 50 savanorių. Po pietų jas išvežė Palangos komunalininkai. Kaip „Palangos tiltui“ pasakojo vienas iš savanorių gimnazistas Žygimantas Mitkus, šiukšlių gausa ir įvairovė tiesiog stulbinusi: akvatorijoje rasta daugybė išmestų padangų, stiklo ir plastiko butelių, kitų atliekų.

„Labiausiai mus visus nustebimo ir sujaudino narų atrastas butelis, kuriame buvo įdėtas vaikų pasirašytas laikšaks mamai, dirbančiai Švedijoje. Vaikai prašė: „Mama, grįžk, mes tavęs labai pasiilgome“, - sakė Ž. Mitkus.

Šventosios uostelio akvatorijos švarinimo akciją „Mes už švarią jūrą“ sumanė aplinkosaugos projektus organizuojanti viešoji įstaiga „Mes Darom“.

 

Atsisveikino: rugsėjo pradžioje, pasibaigus šią vasarą kurorte vykusiam pirmajam tarptautiniam smėlio skulptūrų festivaliui daugiau nei du mėnesius poilsiautojus džiuginusios skulptūros virto smėlio krūva, praneša „Lietuvos rytas“.

„Kiekvieną skulptūrą 4 menininkai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Vengrijos kūrė po keletą dienų, o jas nugriauti užtrunka tik 5 minutes“, – į kaušu kūrinius verčiantį buldozerį liūdnai žvelgė festivalio organizatorius belgas Francis van Mechelenas.

Belgas sakė, kad kūriniai iš smėlio dar galėjo išsilaikyti iki žiemos, tačiau žemės sklypas, kuriame stovėjo skulptūros, buvo išsinuomotas tik iki rugsėjo.

Pagal susitarimą su sklypo savininkais aikštelė turėjo būti išvalyta pasibaigus vasarai.

Nugriautų skulptūrų smėlis buvo sukrautas į vieną milžinišką kalną, kuris kitąmet bus panaudotas naujiems kūriniams.

Tačiau kitą vasarą smėlio prireiks dar daugiau. F.van Mechelenas yra nusprendęs Palangoje toje pačioje vietoje surengti dar didesnį festivalį, kuriame būtų eksponuojama 15–20 skulptūrų iš smėlio.

 „Didelio pelno neuždirbome, tačiau ir nuostolių nepatyrėme. Po šios vasaros tapo aišku, kad tokie renginiai Palangoje yra laukiami“, – sakė festivalio organizatorius.

 

 „Palangos tilto“, Palangos PK, lrytas.lt inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kur pigiau atostogauti rudenį – Lietuvoje ar užsienyje? Į šį klausimą keliautojas, kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas - Makalius atsako nedvejodamas: „Šiuo metu pigiau atostogauti Lietuvoje“. 


Rugsėjo pradžioje grupė Palangos neįgaliųjų draugijos narių vyko į Raseinius, kur Maironio parke buvo surengta antroji respublikinė neįgaliųjų meno kolektyvų dainų šventė – konkursas „Lik sveika, vasara“.


Naujai rekonstruotoje Kastyčio gatvėje pasodinti nauji medžiai


Tai, dėl ko niekam nekilo abejonių, buvo patvirtinta šį sekmadienį - Vladimiras Putinas dar šešerius metus bus Rusijos prezidentu. Pirmą kartą šalies vadovo rinkimus Putinas laimėjo dar 2000 metais. Iliustracijai, kiek laiko praėjo nuo tos dienos, galima pasitelkti tokius pavyzdžius - tais metais pirmą kartą rinkoje pasirodė populiarusis mobiliojo telefono modelis...



Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


2014-ųjų metų sutiktuvės Palangoje, nors ir itin gausios gero oro priviliotų svečių, specialiųjų tarnybų atstovų tikinimu, buvo vienos iš ramiausių per keletą pastarųjų metų, nors šiemet, skirtingai nei pernai, kurorte linksminosi daug jaunimo. Tačiau šventę aptemdė iškart po vidurnakčio kilęs gaisras.


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Kompanijos, norinčios išsilaikyti rinkoje, ieško geriausių specialistų. Tačiau Palangos darbdaviai laikraščiui prisipažino vis labiau jaučią kvalifikuotos darbo jėgos stygių. Pasak Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovo Gintaro Sičiūno, mūsų kurorte jų paprasčiausiai nėra: „Palangoje rasti kvalifikuotą specialistą yra neįmanoma. Kur jų...


Neptūnas dovanojo gintarą

Aistas MENDEIKA, 2009 04 07 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį savaitgalį prie Palangos tilto, paraginta vandenų valdovo Neptūno, Baltija į krantą išmetė saujas gintaro. Miestelėnai bei kurorto svečiai, šviečiant tikrai pavasariškai saulei, skubėjo jį surinkti, džiaugdamiesi „Gintarinio savaitgalio“ dovanojamu jūros auksu.


Renginių kalendorius