NAUJIENŲ PABIROS

2014-12-08
Kurorto jaunimas diskutavo apie policijos pareigūno profesiją. Palangos PK nuotr.

Kurorto jaunimas diskutavo apie policijos pareigūno profesiją. Palangos PK nuotr.

Biudžetas: ketvirtadienį Seimas patvirtino Vyriausybės pakoreguotą 2015 m. valstybės ir savivaldybių biudžetų projektą. Patobulintame biudžeto projekte investicijos auga penkiose srityse: krašto apsaugai – 2,9 mln. eurų, viešajai tvarkai – 1,4 mln. eurų, švietimui – 1,3 mln. eurų, sveikatos apsaugai – 0,9 mln. eurų ir kultūrai – 0,2 mln. eurų. Kitoms sritims kapitalo investicijos nekito arba sumažintos ir buvo skirtos kitoms išlaidoms finansuoti.
Priimant biudžetą Seime papildomos išlaidos skirtos neformaliojo ugdymo mokinio krepšeliui – daugiau nei 11 mln. litų, kultūros darbuotojų atlyginimams – per 17 mln. litų ir bendram žemės ūkio finansavimui – 61 mln. litų.
Mažiausiai uždirbančių biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų atlyginimų kėlimui nuo 2015 m. kovo 1 d. prireiks 12,6 mln. eurų, minimalios mėnesinės algos didinimui iki 325 eurų nuo kitų metų liepos 1 d. reikės 14,4 mln. eurų. Dėl embargo nukentėjusiems pieno gamintojams kaip kompensacijas numatyta išmokėti 8,7 mln. eurų, o 50 mln. litų mokinio krepšelio lėšų papildomai liks švietimo sistemai.
2015 m. valstybės biudžeto pajamos sudarys 7 974,4 mln. eurų (pajamos – 5599,8 mln. eurų, mokesčiai – 5149,9 mln. eurų), asignavimai išlaidoms ir turtui įsigyti – 8 316,8 mln. eurų. Valstybės biudžeto pajamos ir asignavimai, įskaitant Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšas, didėja apie 17 mln. eurų.
Savivaldybių biudžetams tenkanti gyventojų pajamų mokesčio dalis padidinta 14,5 mln. eurų ir sudarys 72,8 proc., arba 1 020,3 mln. eurų, nuo šio mokesčio pajamų į konsoliduotus valstybės biudžetą ir savivaldybių biudžetus. Savivaldybių pajamos savarankiškoms funkcijoms finansuoti didėja 16,8 mln. eurų.


Šildymas:
Seimas galutinai apsisprendė, kad 9 procentų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas šildymui ir karštam vandeniui bus paliktas iki 2015 metų liepos 1 dienos. Už lengvatos pratęsimą balsavo 92, susilaikė 10 Seimo narių, prieštaraujančiųjų nebuvo.
PVM lengvata šildymui baigia galioti gruodžio 31 dieną. Dėliodami kitų metų biudžetą, socialdemokratai dar rugsėjį planavo nuo kitų metų PVM tarifą už šildymą pakelti iki standartinio 21 proc., tačiau tam pasipriešino koalicijos partneriai.
Finansų ministerija tuomet laikosi pozicijos, kad 9 proc. PVM lengvata yra socialiai neteisinga, nes didžiausią naudą iš jos gauna turtingiausi piliečiai, o padidėjimą turėtų kompensuoti mažėjančios dujų ir elektros energijos kainos. Lengvatos šalininkų teigimu, nuo 2015 m. sausio 1 d. pradėjus taikyti standartinį 21 proc. dydžio PVM tarifą, gyventojų išlaidos padidėtų apie 11-12 proc.

Profesija: ketvirtadienį Palangos miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnė dalyvavo viešojoje bibliotekoje organizuotame renginyje „Gyvoji biblioteka“.
Renginio metu su Palangos miesto mokyklų savivaldos informavimo centro nariais pravesta diskusija apie policijos pareigūnų profesinio rengimo procesą, pareigūnams keliamus reikalavimus, jų darbo pobūdį, vykdomas funkcijas.
Diskusijos pabaigoje aptartos jaunimui aktualios problemos, dalyviai paskatinti apsvarstyti galimybę ateityje pasirinkti policijos pareigūno profesiją.

„Palangos tilto“, ve.lt, Palangos PK inf.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas